رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی زیست شناسی گیاهی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی زیست شناسی گیاهی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد زیست شناسی گیاهی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل زیست شناسی گیاهی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس زیست شناسی گیاهی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی زیست شناسی گیاهی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته زیست شناسی گیاهی پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته زیست شناسی گیاهی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. تغییر رشته از زیست شناسی گیاهی به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته زیست شناسی گیاهی نتوانند با تعدادی از این رشته در مقطع ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که  این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس زیست شناسی گیاهی را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته کنکور ارشد زیست شناسی گیاهی به صورت درست و منطقی عمل کرده و کمتر دچار اشتباه شوند.

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی زیست شناسی گیاهی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته زیست شناسی گیاهی
مدرک کارشناسی(لیسانس) زیست شناسی گیاهی اکولوژی انسانی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
پدافند غیرعامل در نظام سلامت
تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
علوم تشریحی
فیزیولوژی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)
نانوفناوری پزشکی
بهداشت محیط - سم شناسی محیط
مهندسی بهداشت محیط
بیوشیمی بالینی
زیست فناوری پزشکی
ژنتیک انسانی
خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژِی)
قارچ شناسی پزشکی
ویروس شناسی پزشکی
ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل زیست شناسی گیاهی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان زیست شناسی گیاهی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی، بیست و یک رشته می باشد که اسامی ان ها در مطلب بالا آورده شده است.

آیا می توان ارشد رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی را با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی خواند؟

بله، می توان ارشد رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی را با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی خواند.

آیا رشته مهندسی پزشکی (بیومواد) در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی جای می گیرد؟

بله، رشته مهندسی پزشکی (بیومواد) در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زیست شناسی گیاهی جای می گیرد که در مطلب گردآوری شده بالا به آن ها اشاره کرده ایم.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت