رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زمین شناسی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زمین شناسی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی زمین شناسی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زمین شناسی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی زمین شناسی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زمین شناسی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد زمین شناسی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل زمین شناسی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس زمین شناسی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی زمین شناسی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته زمین شناسی پرسیده می شود. لذا در این مطلب بر آن هستیم تا تمام اطلاعاتی را که دانش آموختگان رشته زمین شناسی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد لازم دارند، بررسی کنیم. شایان ذکر است تغییر رشته از زمین شناسی به رشته های مختلف در مقطع ارشد می تواند دارای مزایا و معایبی باشد. مزایا از این لحاظ که این رشته ها تنوع خوبی دارند و می توانند علایق مختلف را پوشش دهند و معایب از این نظر که ممکن است دانش آموختگان کارشناسی رشته زمین شناسی نتوانند با تعدادی از این رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد ارتباط برقرار کنند چرا که این رشته ها می توانند تا حدودی متفاوت با رشته لیسانس شان باشند. به هر حال ما اطلاعات لازم را در مورد رشته های ارشد مجاز با مدرک لیسانس زمین شناسی را در این مطلب قرار داده ایم تا داوطلبان بتوانند برای انتخاب رشته درست و منطقی، کمتر دچار اشتباه شوند. 

ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی زمین شناسی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی در مورد انتخاب رشته کنکور ارشد زمین شناسی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زمین شناسی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته زمین شناسی
مدرک کارشناسی(لیسانس) زمین شناسی تاریخ علوم پزشکی
سلامت و رفاه اجتماعی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)
مهندسی پزشکی (بیومواد)

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی زمین شناسی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل زمین شناسی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان زمین شناسی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زمین شناسی چند رشته می باشد؟

تعداد رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زمین شناسی، پنج رشته می باشد که اسامی آن ها در مطلب فوق قرار گرفته است.

آیا می توان ارشد مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) را با مدرک کارشناسی زمین شناسی خواند؟

بله، می توان ارشد مهندسی پزشکی (بیوالکتریک) را با مدرک کارشناسی زمین شناسی خواند.

آیا رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زمین شناسی می باشد؟

بله، رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی جزو رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی زمین شناسی است که اسامی سایر رشته های مجاز را در مقطع ارشد زمین شناسی هم در مطلب بالا آورده ایم.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت