تغییر حوزه امتحانی کنکور

اطلاع از تغییر حوزه امتحانی کنکور برای داوطلبان کنکور سراسری مهم می باشد. زمان تغییر حوزه امتحانی کنکور، راهنمای تغییر حوزه امتحانی کنکور، لینک تغییر حوزه امتحانی کنکور و مراکز حضوری برای تغییر حوزه امتحانی کنکور سراسری در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

تغییر حوزه امتحانی کنکور
تغییر حوزه امتحانی کنکور

 

 

تغییر حوزه امتحانی کنکور سراسری

گاهی به خاطر شرایط ناخواسته مانند سیل، زلزله و همه گیری بیماری کرونا تعدادی از داوطلبان کنکور ممکن است درخواست تغییر حوزه امتحانی را بدهند تا بتوانند در حوزه ای دیگر کنکور دهند. از آنجا که هنوز وضعیت کرونا به صورتی است که در اکثر شهرها می تازد و به کنترل در نیامده است؛ علاوه بر این، به تعویق افتادن کنکور، آموزش های غیرحضوری و آنلاین و تعطیلی مدارس تا حدود زیادی ذهن والدین و داوطلبان را مشوش کرده است به همین خاطر داوطلبان و ولدینشان نسبت به تغییر حوزه امتحانی کنکور درخواست هایی را به سازمان سنجش فرستاده اند لذا با توجه به شرایط پیش آمده احتمال تغییر حوزه امتحانی کنکور وجود دارد و داوطلبان می بایست پیگیر اخبار آن باشند.

 

 

زمان تغییر حوزه امتحانی کنکور

زمان تغییر حوزه امتحانی کنکور از طریق سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و معمولا دو تا سه هفته قبل از دریافت کارت ورود به جلسه امکان تغییر و ویرایش اطلاعات حوزه امتحانی کنکور میسر می شود تا داوطلبان بتوانند نسبت به تغییر آن اقدام کنند.

 

 

راهنمای تغییر حوزه امتحانی کنکور

همانطور که در پاراگراف بالا هم به آن اشاره شد اگر تصمیم سازمان سنجش مبنی بر تغییر حوزه امتحانی کنکور باشد داوطلبان می توانند دو الی سه هفته پیش از برگزاری کنکور سراسری با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org حوزه امتحانی خود را ویرایش کنند که در ادامه به مراحل تغییر حوزه امتحانی کنکور پرداخته می شود:

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 2. ورود به منوی سمت راست گزینه «سراسری»
 3. سپس انتخاب نمودن گزینه «ویرایش اطلاعات»
 4. ویرایش و تغییر حوزه امتحانی کنکور

 

 

لینک تغییر حوزه امتحانی کنکور

تمامی داوطلبان کنکور سراسری می بایست از طریق اطلاعیه های سازمان سنجش پیگیر اخبار تغییر حوزه امتحانی کنکور باشند لذا تیم دپارتمان کنکور سراسری 3گام به محض مطلع شدن از قطعیت تغییر حوزه امتحانی کنکور لینک ویرایش آن را در این مطلب قرار خواهد داد.

 

مراکز حضوری تغییر حوزه امتحانی کنکور

بر طبق گفته های سخنگوی سازمان سنجش داوطلبان در صورت الزام به تغییر حوزه امتحانی کنکور می توانند درخواست های خود را به صورت کتبی به باجه های نقص ویژه کنکور سراسری تحویل دهند. لازم به یادآوری است که باجه های رفع نقص سه الی چهار روز قبل از برگزاری کنکور فعال می گردند. لذا با توجه به تعداد جا به جایی ها، این درخواست ها بررسی می شوند و نظر نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

 

سوالات متداول:

زمان تغییر حوزه امتحانی کنکور سراسری کی هست؟

معمولا زمان تغییر حوزه امتحانی کنکور سراسری دو تا سه هفته قبل از برگزاری کنکور می باشد لذا داوطلبان می بایست از طریق مطلب فوق پیگیر آن باشند.

از طریق کدام سایت می توان نسبت به تغییر حوزه امتحانی کنکور اقدام کرد؟

سایت مرجع اطلاعات کنکور سراسری و تغییر حوزه امتحانی کنکور، سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می باشد.

آیا مراکز حضوری برای درخواست تغییر حوزه امتحانی کنکور وجود دارند؟

باجه های رفع نقص برای درخواست تغییر حوزه امتحانی کنکور وجود دارند که در مطلب آماده شده به توضیح آن پرداخته شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  Maral‏ - 01/3/9

  سلام برای تغییر حوزه کنکور باید چیکار کنم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/3/10

  سلام خدمت شما به پشتیبانی سنجش پبام بدین 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

برای ثبت نام روی کمک کارشناسان ما حساب کن