دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1402

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم برای ثبت نام کنکور سراسری 1402 در این مطلب بیان شده است. همچنین درباره شرایط دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام جدید، دیپلم ترمی واحدی، داوطلبان مشمول و غیر مشمول کد سوابق تحصیلی می توانید اطلاعاتی را کسب می کنید.

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1400
دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1402

 

 

منظور از سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1402 چیست؟

در کنکور نظام جدید آموزشی منظور از سوابق تحصیلی دیپلم معدل کتبی دیپلم می باشد که از طریق گذراندن امتحانات به صورت نهایی کسب می شود. نمرات کسب شده به وسیله هر داوطلب در فرایند رتبه بندی داوطلبان تاثیر مثبت دارد که از این تاثیرات مثبت با عنوان تاثیر مثبت سوابق تحصیلی یاد می شود. اگر داوطلب دیپلم خود را پس از سال 1384 گرفته باشد نیازمند کد دیپلم می باشد. راهنمای ثبت نام کنکور سراسری مطلبی کامل در مورد شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون سراسری است که داوطلبان می توانند با مطالعه آن اطلاعات خود را کامل کنند.

کد سوابق تحصیلی حتما باید به هنگام ثبت نام در فرم اینترنتی وارد گردد چرا که مشمولان این طرح تاثیر آن را در رتبه بندی کنکور خواهند دید. در این مطلب به نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی مقطع دیپلم پرداخته شده است و دواطلبان برای دسترسی به سایر کد ها برای ثبت نام آزمون سراسری می توانند به مطلب کد های لازم برای ثبت نام کنکور سراسری مراجعه نمایند.

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1402

 یکی از مراحل مهم ثبت نام در کنکور سراسری 1402 دریافت کد سوابق تحصیلی است که به منظور تاثیر معدل داوطلبان در کنکور سراسری اعمال می شود. کسانی که نتوانند این کد را هنگام ثبت نام وارد نمایند؛ قادر نخواهند بود ثبت نام خود را نیز انجام دهند. برای دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، دیپلم و کد سوابق تحصیلی سال دوازدهم به سامانه dipcode.medu.ir مراجعه کنید. داوطلبان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام کنکور سراسری به مطلب دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کنند.

راهنمای تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1402

داوطلبان باید جهت دریافت این کد برای ثبت نام کنکور سراسری به صورت خلاصه سه مرحله زیر را طی کنند:

1. ورود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری به آدرس dipcode.medu.ir. بعد از باز شدن سایت بر طبق تصویر زیر گزینه "برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا را کلیک کنید" را انتخاب نمایید.

 

راهنمای تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1400
ورود به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان

 

2. در مرحله دوم باید کد دانش آموزی، کد منطقه، کد مقطع و تاریخ تولد بر اساس تصویر پایین درج گردند.

 

راهنمای تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1400
وارد کردن کد های خواسته شده و سایر اطلاعات

 

3. با ثبت کردن اطلاعات شخصی خواسته شده، سوابق تحصیلی دانش آموزان نشان داده می شود. دقت کنید اگر مقطع را دیپلم انتخاب کرده باشید در مراحل بعد نمره های امتحانات نهایی دیپلم نمایش داده می شوند و کد سوابق تحصیلی دیپلم به شما داده می شود. پس در هنگام انتخاب مقطع تحصیلی دقت لازم را داشته باشید.

نکته: لازم است که اطلاعات شخصی خود شامل: نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر، محل صدور، محل تولد و مدرسه فارغ التحصیلی را چک کنید و در صورت اشتباه بودن اقدام به ویرایش آن ها کنید.

 

راهنمای تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1400
دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم

 

 

مشمولان دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1402

تمام داوطلبانی که شامل دو گروه زیر می شوند باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند؛

1. دانش آموزان نظام جدید (3-3-6) که مدرک دیپلم نظری دارند یا دیپلم خود را تا تاریخ 31/06/1399 دریافت کرده باشند.

2. تمام فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی که دیپلم نظری خود را از سال 1384 به بعد دریافت کرده اند.

همچنین داوطلبان برای آگاهی از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی می توانند به مطلب دریافت کد سوابق تحصیلی مقطع پیش دانشگاهی کنکور سراسری 1402 مراجعه کنند.

داوطلبان غیر مشمول دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 1402

افرادی که در گروه های زیر قرار می گیرند اعمال سوابق تحصیلی شامل آن ها نمی شود:

  • داوطلبانی که در رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل شده باشند.
  • داوطلبانی که در رشته های غیر نظری فارغ التحصیل شده اند.
  • داوطلبانی که مدرک تحصیلی خود را قبل از سال 1384 اخذ کرده اند.
  • داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی نظام قدیم می باشند.
  • داوطلبانی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را پیش از سال 1391 دریافت نموده اند.

داوطلبان گرامی جهت کسب راهنمایی بیشتر و دقیق تر می توانند در پنل مشاوره و برنامه ریزی ما ثبت نام کنند.

عدم وارد کردن کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور سراسری 1402

دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبان مشمول این کد بسیار لازم و ضروری است. با وارد کردن این کد در هنگام ثبت نام داوطلبان از تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون سراسری برخوردار خواهند شد. داوطلبان مشمولی که کد سوابق تحصیلی را دریافت نکرده باشند نمی توانند در کنکور سراسری شرکت کنند.

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام جدید کنکور سراسری 1402

برای این منظور داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید هستند باید برای دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری مراحل زیر را طی کنند:

اولین مرحله: متقاضیان دریافت کد تحصیلی کلاس دوازدهم وارد سامانه dipcode.medu.ir شوند.

دومین مرحله: وارد کردن اطلاعات شخصی دانش آموز سال دوازدهم

نکته: کد مقطع تحصیلی را باید متوسطه دوم وارد کنید.

سومین مرحله: کنترل کردن و مشاهده سوابق تحصیلی و تایید نهایی

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام ترمی واحدی کنکور سراسری 1402

داوطلبان برای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام ترمی واحدی نیز باید مراحلی را که برای کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام جدید ارائه گردید را انجام دهند.

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلمه های غیر مرتبط کنکور سراسری 1402

تاثیری که سوابق تحصیلی در نتایج کنکور سراسری دارد به نوع مدرک دیپلم دواطلب و گروه آزمایشی که در کنکور در آن شرکت خواهد کرد بستگی دارد. در واقع متقاضیانی که دارای دیپلم غیر مرتبط با رشته گروه آزمایشی آن ها باشد، از سوابق تحصیلی به میزان مختلف برخوردار می شوند. لازم است بدانید تنها نمره های امتحاناتی که به صورت نهایی برگزار گردیده اند به عنوان سوابق تحصیلی محسوب می گردند.

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1402 برای متقاضیانی که دیپلم متفاوت داشته باشند نیز به صورت مثبت اعمال می شود، با این تفاوت که فقط معدل نهایی دروس عمومی که به صورت نهایی برگزار شده اند، محاسبه می گردد. معدل این دسته از داوطلبان تاثیری در حدود 21 الی 25 درصد (متناسب با نوع زیرگروه) در کنکور سراسری آن ها خواهد داشت.

داوطلبان می توانند برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در این مورد در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنند.

تاثیر مثبت و تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1402

یکی از سوالاتی که برای بسیار ی از داوطلبان شرکت در کنکور سراسری پیش می آید؛ تاثیر مثبت و تاثیر قطعی سوابق تحصیلی و نحوه اعمال آن ها در کنکور سراسری می باشد.

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به این معنی است که اگر نمره های امتحانات نهایی داوطلب باعث کاهش رتبه وی شود، این نمره محاسبه نمی گردد. بر طبق اطلاعیه سازمان سنجش، تاثیرسوابق تحصیلی امتحانات سال دوازدهم دانش آموزان در آزمون سراسری 1402 معادل 40 درصد تاثیر قطعی خواهد بود.

تاثیر قطعی معدل نیز بیانگر این است که سوابق تحصیلی و معدل دیپلم داوطلبان کنکور سراسری، بدون در نظر گرفتن رتبه متقاضی چه به صورت منفی و چه به صورت مثبت در تعیین رتبه قبولی او در کنکور سراسری موثر خواهد بود.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    سیدامیرمحمدهاشمی‏ - 99/10/22

    سلام من 95 کنکوردادم. الان دسترسی ب مدارک فارغ التحصیلی دبیرستان ندارم تو سامانه کدایی ک میخواد رو از کجا بیارم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

برای ثبت نام روی کمک کارشناسان ما حساب کن