مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 -دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99

تعداد بازدید 20828 دفعه

بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد زمان انتخاب رشته ارشد می شود. زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اسلامی معمولا بعد از انتخاب رشته ارشد دانشگاه های سراسری است و متقاضیان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 می توانند در مدت یک هفته انتخاب رشته کنند.

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 - دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99

اعلام آمار دقیق پذیرفته شدگان پزشکی دانشگاه آزاد
مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد معمولا یک هفته بعد از انتخاب رشتته دانشگاه های سراسری بوده است. تمامی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 که براساس کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و رشته گرایش متناسب با کد رشته امتحانی آن ها در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 وجود دارد، در صورت تمایل می توانند نسبت به انتخاب حداکثر 100 رشته محل در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند. 

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت azmoon.iau.ac.ir کارت اعتباری تهیه کنند و برای ورود به سامانه انتخاب رشته ارشد 99 دانشگاه آزاد، شناسه و رمز و کد دسترسی 7 رقمی مندرج در ذیل کارنامه سازمان سنجش خود را وارد کنند.

به داوطلبان توصیه می کنیم قبل از تهیه کارت اعتباری انتخاب رشته از دایر بودن رشته/گرایش مورد تقاضای خود در دانشگاه آزاد اسلامی اطمینان حاصل کنند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99، می توانند همانند انتخاب رشته سراسری 100 کد رشته را متناسب با مجموعه امتحانی خود انتخاب نمایند.

داوطلبان فقط می توانند از همان کد رشته ای که آزمون داده و مجاز شده اند، انتخاب رشته کنند. داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی در کد رشته امتحانی دوم (شناور) نیز مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند بدون تهیه کارت اعتباری مجدد، کد رشته های مربوط به کد رشته امتحانی خود را در میان صد رشته محل انتخابی قرار دهند.

لازم است داوطلبان کدرهگیری و نسخه چاپی ثبت نام خود را تهیه و تا زمان اعلام نتایج حفظ کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می توانید راهنمای انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 را در سایت 3گام بخوانید.

 

داوطلبانی که در یکی از رشته‌ های دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزش عالی انتخاب رشته سراسری یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند، می‌توانند به دلخواه خود در یکی از رشته ها ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99، بر اساس رتبه داوطلب در سهمیه در دوره های غیر روزانه و دانشگاه آزاد اسلامی می توانند احتمالات قبولی خود را با استفاده از تحلیل نرم افزار هوشمند 3گام مشاهده کنند.

نرم افزار  انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 3گام بر خلاف دیگر نرم افزارهای انتخاب رشته، تنها محل هایی را ارائه نمی دهد که در آن قبول می شوید، بلکه همه کد رشته محل های دفترچه انتخاب رشته را برای شما بر اساس احتمال قبولی آنالیز می کند. این نرم افزار در دو مرحله انتخاب های شما را اولویت بندی می کند. مرحله اول، اولویت بندی انتخاب رشته بر مبنای آنالیز داوطلبان در سالهای گذشته و مرحله دوم،آنالیز اختصاصی اولویت بندی بر مبنای معیارهای منحصر به فرد شما.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 - ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 دانشگاه آزاد تا پایان مهلت ثبت نام امکان پذیر می باشد و داوطلبان نیازی به تهیه مجدد کارت اعتباری برای ویرایش رشته محل های انتخابی خود ندارند.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 - دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

داوطلبان می توانند از طریق لینک زیر، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 را نیز دانلود کنند.

 

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 - پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی (استعداد درخشان) در کنکور ارشد آزاد 99

رتبه های برتر کنکور سراسری در صورتی که مدرک خود را از دانشگاه آزاد اسلامی گرفته و در رشته امتحانی مشابه با رشته کارشناسی خود کنکور داده باشند، می توانند در ادامه تحصیلات خود در مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 از تسهیلات ورود بدون آزمون به مقاطع بالاتر و جذب اعضای هیأت علمی استفاده کنند.

پذیرفته شدگان سهمیه شاگرد اولی کنکور کارشناسی ارشد آزاد 99 تنها می توانند در رشته محل های تعیین شده توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ثبت نام کنند و در صورت عدم ثبت نام، پذیرش آن ها لغو خواهد شد.

 

شرایط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 - نحوه پذیرش سهمیه شاگرد اولی کنکور ارشد آزاد 99

در صورتی که داوطلب استعداد درخشان بتواند 90 درصد تراز آخرین فرد قبولی عادی آن رشته/ شهر را به دست آورد، از سهمیه شاگرد اولی دانشگاه آزاد برخوردار خواهد شد. 10 درصد ظرفیت هر رشته/شهر به داوطلبان دارای سهمیه شاگرد اولی (استعداد درخشان) تعلق خواهد گرفت.

متقاضیان استفاده از سهمیه استعداد درخشان باید از ارسال هر گونه مدارک به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه خودداری کنند. واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در زمان مقرر فرم های متقاضیان واجدالشرایط را به مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ارسال کنند.

 

مهمانی و انتقال دانشجویانی که به صورت بدون آزمون (سهمیه استعداد درخشان) در دانشگاه پذیرفته شده باشند، ممنوع است.

 

 سایر سهمیه های انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 99 -  شرایط مهمانی و انتقال دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد 

هر گونه انتقال و میهمانی از واحدها، پردیس ها و و مراکز بین المللی و برون مرزی به دیگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع است.

شرایط انصراف دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد (دانشجویان پذیرش شده با آزمون با بدون آزمون) اگر  بعد از پذیرش در دانشگاه، ثبت نام و اخذ واحد به هر دلیلی بخواهند انصراف بدهند، طبق قوانین و مقررات دانشگاه باید هزینه پرداخت نمایند. دانشجویان شاغل به تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق آزمون در همان دانشگاه یا دانشگاه دیگر پذیرفته شده اند از پرداخت هزینه انصراف معاف می باشند.

زمان اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 دانشگاه آزاد

نتایج نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  فررانه‏ - 99/6/20

  زمان انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد مشخص نشد چرا کسی پیگیری نمیکنه

 • تصویر فرد

  اروا‏ - 98/6/16

  انتخاب رشته ارشد ازاد تموم شده و متوجه زمانش نشدم .یسال منتظر ازاد موندم حالا نتونسته و مهلت تموم شد. ...راهی نداره ایا؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/6/16

  سلام وقت بخیر 
  صدا سیما، خبرگزاری ها، کانال های رسمی ارشد  این خبر و اعلام کردند. متاسفانه درحال حاضر نمیتونید کاری کنید .

 • تصویر فرد

  سپید‏ - 98/6/12

  اصلا اطلاع رسانی برای انتخاب رشته ارشد دانشگاه ازاد مناسب نبود منم چندین بار سایت دانشگاه آزاد را بررسی کردم اما متاسفانه نتوانستم انتخاب رشته کنم

 • تصویر فرد

  فرنوش‏ - 98/5/26

  ممنون ولی من ارشدو گفتم

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/27

  سلام وقت بخیر 
  تاریخ اتمام ارشد دانشگاه آزاد 12مرداد بوده است. اگر از انتخاب رشته جا مانده اید می توانید وارد لینک زیر شوید،امیدواریم امکان انتخاب رشته داشته باشید.
  https://sanjesh.iau.ir/content.aspx?id=13

 • تصویر فرد

  صادق امیری‏ - 98/5/26

  سلام من دیر متوجه شدم
  و زمان انتخاب رشته گذشته آیا می‌توانم کاری انجام بدم ؟!؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/27

  سلام وقت بخیر 
  تا هفته ی پیش امکان انتخاب رشته با مراجعه حضوری در سنجش امکان پذیر بود، اما متاسفانه دیگر امکانش نیست.

 • تصویر فرد

  فرنوش‏ - 98/5/24

  سلام وای من همش سایت سنجشو نگاه کردم ولی چیزی راجبه انتخاب رشته ازاد ننوشته بود چرا یعنی مهلتش تموم شده!پس چرا هیچ جا اعلام نکردن اخه

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/26

  سلام وقت بخیر 
  لطفا وارد لینک زیر بشید 
  https://www.azmoon.org/

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc