دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

انتخاب رشته حساس ترین و مهم ترین مرحله بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 است. این مرحله نقش مهمی در آینده شغلی و تحصیلی داوطلبان دارد، به همین دلیل نباید به راحتی و سرسری از این مرحله بگذرید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت
دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 مدتی بعد از کنکور ارشد بهداشت است. همزمان با اعلام نتایج و انتشار کارنامه های اولیه، دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401 برای دانشگاه های سراسری، آزاد و شهریه پرداز (پردیس خود گردان، شبانه) به همراه ظرفیت دانشگاه های پذیرنده، در سایت سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir منتشر می شود.

داوطلبان واجد شرایط در این بازه زمانی فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته محل اقدام کنند. آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، لازم است بر اساس برنامه زمانی تعیین شده در اطلاعیه ای که به همراه اعلام نتایج در سایت سازمان سنجش منتشر می شود، پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته وزارت بهداشت 1401، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه اقدام کرده و سپس کد رشته محل های انتخابی خود را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد کنند.

با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی هستند، می توانند از تمامی شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در این مقطع اطلاع کامل به دست آورده و برای انتخاب رشته اقدام کنند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 ">

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400  به لینک های زیر مراجعه نمایید. 

 

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

 

 

آزمون کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها به صورت یک مرحله ای برگزار خواهد شد. سال 97 اولین سالی بود که معدل در رتبه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اهمیت به سزایی داشت. مانند کنکورهای ارشد وزارت بهداشت سال های گذشته، کنکور و انتخاب رشته دانشگاه دولتی و آزاد با هم انجام می شود.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - اعمال حدنصاب نمره زبان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

نمره حدنصاب زبان طبق مصوبات مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، برای کلیه داوطلبان آزمون محاسبه و اعمال شده است. طبق این مصوبه داوطلبانی که حائز حد نصاب بوده اند مجاز به انتخاب رشته می باشند. با این حال برای داوطلبانی که حائز حد نصاب نبوده اند نمرات آزمونی آن ها استخراج شده ولی کارنامه علمی صادر نشده است پس از اعلام نتایج نهایی در شهریور ماه، در صورت عدم تکمیل ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته محل ها با واجدین شرایط این مرحله، تکمیل ظرفیت علاوه بر واجدین شرایط، از بین سایر افرادی که دارای نمره زبان کمتر از حد نصاب (غیر منفی ولی کمتر از 25%) هستند، انجام خواهد شد. این افراد در صورت قبولی، چنانچه در درس زبان حائز حد نصاب بین 15% تا کمتر از 25% باشند ملزم به گذراندن دو واحد درس پیش نیاز زبان (تخصصی یا عمومی) و افراد بین صفر تا کمتر از 15% ملزم به گذراندن چهار واحد درس زبان (تخصصی یا عمومی) می باشند.این استثنا صرفا در آزمون سال جاری و به شرط تصویب شورای عالی برنامه ریزی قابل اعمال می باشد.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 -  زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 مدتی بعد از انتخاب رشته است. قبولی در دانشگاه های شاهد و بقیه الله و ارتش در دو مرحله صورت می گیرد و داوطلبان برای انجام برگزاری مرحله دوم باید اقدام کنند. ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها مدتی بعد اعلام می شود. 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

انتخاب رشته، حساس ترین و مهم ترین مرحله بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 است. این مرحله نقش مهمی در آینده شغلی و تحصیلی داوطلبان دارد، به همین دلیل نباید به راحتی و سرسری از این مرحله بگذرید. بنابراین باید با اطلاعات کامل، دقت زیاد و با راهنمایی مشاوران تخصصی انتخاب رشته، این مرحله حساس و سرنوشت ساز را به بهترین نحو پشت سر بگذارید. با توجه به این موضوع که داوطلبان برای انتخاب رشته با یک سری چالش مواجه می شوند، دپارتمان مشاوره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 3گام در این مطلب راهنمای انتخاب رشته را بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 آماده کرده است تا به سوالاتی که در این زمینه ممکن است برای شما پیش بیاد پاسخ داده شود و راهنمای جامعی برای انتخاب رشته در اختیار شما قرار داشته باشد.

همچنین می توانید راهنمای کامل تصویری انتخاب رشته ارشد بهداشت را در سایت 3گام بخوانید.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - تحلیل کارنامه اولیه ارشد 1401 وزارت بهداشت

تحلیل دقیق کارنامه اولیه ارشد 1401 وزارت بهداشت به داوطلبان کمک می کند به تمام قسمت های کارنامه خود تسلط کافی داشته باشند و بتوانند عملکرد خود را به راحتی مورد ارزیابی قرار دهند.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - نمره کل یا تراز در کارنامه اولیه ارشد 1401 وزارت بهداشت

پذیرش افراد براساس نمره کل یا تراز کارنامه اولیه ارشد 1401 وزارت بهداشت است. این نمره کل در کارنامه درج شده و رتبه براساس این نمره کل تعیین می شود. در مجموعه های امتحانی که چند رشته در یک مجموعه مشخص شده است، به تعداد رشته های آن مجموعه داوطلب دارای نمره کل خواهد بود .

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - رتبه داوطلب در سهمیه چیست؟

برای برخی از داوطلبان این سوال پیش می آید که رتبه داوطلب در سهمیه چیست؟ رتبه داوطلب در سهمیه، تعیین کننده شانس قبولی داوطلب است. این رتبه در سهمیه برای دوره های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان و آزاد در نظر گرفته می شود. در هر رشته و گرایش به صورت جداگانه، رتبه در سهمیه و تراز کل محاسبه می گردد.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - تعیین رتبه داوطلب در سهمیه آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401

در کارنامه اولیه ارشد 1401 وزارت بهداشت، رتبه داوطلب در سهمیه با مقایسه با رتبه داوطلبان هم سهمیه ای شما تعیین می شود. به عنوان مثال اگر داوطلبی در سهمیه آزاد قرار دارد با داوطلبی که سهمیه ایثارگری دارد، مقایسه نمی شود. این داوطلب فقط با داوطلبانی که سهمیه آزاد دارند مورد مقایسه قرار می گیرد.

داوطلبانی که از بین چهار گروه، در دو گروه متفاوت آزمون ارشد داده اند، دقت نمایند فقط یک کارنامه دریافت خواهند کرد. نتیجه کنکور ارشد هر دو گروه در همین کارنامه درج شده است .

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - رتبه کل داوطلب در کارنامه اولیه ارشد 1401 وزارت بهداشت

رتبه کل داوطلب بدون در نظر گرفتن سهمیه محاسبه می شود، در صورتی که سهمیه شما آزاد باشد رتبه کل و رتبه در سهمیه شما مشابه می باشد، اما در صورتی که سهمیه ایثارگری داشته باشید، رتبه داوطلب در سهمیه کمتر از رتبه کل خواهد بود.

گزینش دانشجو در هر یک از رشته ها یا مجموعه های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، از بین داوطلبان همان رشته یا مجموعه امتحان، بر اساس نمره کل تراز به درصد مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت انتخاب رشته محل که توسط خود داوطلب تعیین شده، انجام خواهد شد.

رتبه اصلی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، رتبه داوطلب در سهمیه می باشد و ملاک ارزیابی شما بر اساس این رتبه است.

 

 

 

 

 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - تخمین رشته قبولی با رتبه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

براساس رتبه ای که آوردید، قبولی شما در یکی از دانشگاه های مورد پذیرش تخمین زده می شود. اما شانس قبولی شما علاوه بر رتبه تان، به انتخاب رشته داوطلبانی که رتبه بهتری از شما را کسب کرده اند، نیز بستگی دارد. برای درک بهتر موضوع به این مثال توجه کنید.

یک داوطلب رتبه خیلی خوبی در آزمون ارشد وزارت بهداشت کسب کرده ولی دانشگاه های تهران را در اولویت های اول انتخاب رشته خود قرار نمی دهد. با این حساب این داوطلب شانس قبولی خود را به رتبه های پایین تر از خودش می دهد تا در دانشگاه های تهران قبول شوند.

از طرفی هم ممکن است برخی از داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چند رشته و گرایش شرکت کرده و در همه آن ها مجاز شده باشند. این دسته از داوطلبان با انتخاب رشته و دانشگاه های مورد علاقه خود، باز هم شانس قبولی شما را در دانشگاه ها افزایش می دهند.

نکته دیگری که به شما داوطلبان عزیز کمک می کند این است که در آزمون های وزارت بهداشت سال های گذشته دیگران با چه رتبه ای چه دانشگاهی قبول شدند و پایین ترین رتبه ها در رشته مورد نظر شما در کدام دانشگاه ها قبول شده اند.

اگر در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، قبولی در بهترین دانشگاه ها برای شما اهمیت دارد، بهتر است با یک انتخاب هوشمندانه و دقیق و مشاوره با افراد با تجربه، شانس قبولی خود را بالا ببرید.

 

ما در 3گام، با حضور مشاوران تخصصی و با تجربه، با تعیین شانس قبولی شما، منحصر به فرد ترین انتخاب رشته و بهترین عملکرد را در چند سال اخیر برای داوطلبان رقم زده ایم.

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - اولویت بندی صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مثل سال های گذشته، شما می توانید 100 انتخاب رشته محل داشته باشید. اما یکی از مهم ترین موارد در این زمینه، اولویت بندی شما با توجه به رتبه تان است، پس خلاصه وار به نکات حائز اهمیت آن اشاره می کنیم:

 1. اولویت بندی بر اساس علاقه به دانشگاه پذیرنده: درسته که علاقه شما در قبولی حرف اول را می زند،  اما شما 100 انتخاب دارید که میتوانید اولویت های قبولی خود را با توجه به علاقه به دانشگاه های مورد نظرتان انتخاب کنید. مگر اینکه رتبه شما تک رقمی شده باشد که تعداد انتخاب ها محدود می شود. همچنین اگر دانشگاه های مورد پذیرش رشته مورد نظر شما نسبت به سایر رشته ها کمتر باشد باعث می شود تعداد انتخاب رشته محل ها برای شما کمتر شود.
 2.  اولویت های قبولی خود را دسته بندی کنید: هنگام چیدمان رشته ها در فرم انتخاب رشته، 20 درصد از انتخاب های خود را به انتخاب هایی اختصاص دهید که شانس قبولیتان در آن ها کمتر است و در واقع انتخاب های ایده آل شما هستند و این رشته ها را در بالاترین اولویت بگذارید. البته بین این انتخاب ها علاقه خود را نیز در نظر داشته باشید.30 درصد بعدی را انتخاب های خوشبینانه قرار دهید. انتخاب های خوشبینانه رشته هایی هستند که یا در آن ها قبول می شوید یا قبول نمی شوید. 40 درصد بعدی را انتخاب های پر احتمال در نظر بگیرید. انتخاب های پر احتمال انتخاب هایی هستند که داوطلبان سال های گذشته با این رتبه در همان محل ها قبول شده اند و قبولی شما با این رتبه حتمی است. 10 درصد انتخاب های آخر خود را به رشته محل هایی اختصاص دهید که قبولی شما در آن ها حتمی است. مثل دانشگاه های آزاد و یا شهریه پردازها.
 3. برقراری توازن بین رشته اصلی خود با دیگر رشته هایی که مجاز شده اید: با توجه به قبولی و شرایط ورود به دانشگاه مورد نظر خود، بین رشته اصلی و مورد نظر با دیگر رشته هایی که مجاز به انتخاب رشته محل شده اید، توازن برقرار کنید. بهتر است که این کار را با کمک و راهنمایی مشاوران با تجربه انجام دهید تا بتوانید انتخاب رشته خود را با موفقیت پشت سر بگذارید.

 

در موسسه 3گام انتخاب رشته توسط مشاوران تخصصی هر رشته با رتبه های برتر آزمون های سال های گذشته درصد خطا را به حداقل می رساند.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - آئین نامه تغییر رشته و نقل و انتقال دانشجویان علوم پزشکی

 طبق مصوبه شورای عالی و برنامه ریزی علوم پزشکی، هیچگونه جابه جایی، تغییر رشته و یا نقل و انتقال، پس از قبولی دانشجویان امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به مصوبه تغییر رشته و نقل و انتقال دانشجویان علوم پزشکی، داوطلبان در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 حتما باید موارد زیر را در نظر داشته باشند تا بتوانند بدون هیچ گونه پشیمانی بهترین دانشگاه را برای قبولی خود انتخاب کنند:

 • در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی محل دانشگاه قبولی
 • مسیر رفت و آمد به دانشگاه و در نظر گرفتن دشواری های مسیر
 • شهریه دانشگاه پذیرنده
 • شیوه تحصیلی
 • شرایط داشتن خوابگاه و اخذ وام تحصیلی در دانشگاه پذیرنده

 

 

انواع دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون 

ردیف دانشگاه توضیحات
1 دانشگاه علوم پزشکی-روزانه (رایگان) پذیرش بر اساس ظرفیت
2 دانشگاه علوم پزشکی- شهریه پرداز (بین الملل سابق و پردیس ها)-پذیرش بر اساس ظرفیت- با پرداخت شهریه
3 دانشگاه آزاد اسلامی  پذیرش بر اساس ظرفیت- با پرداخت شهریه- تابع قوانین وزارت بهداشت و آن دانشگاه
4 دانشگاه علوم پزشکی ارتش پذیرش بر اساس ظرفیت-از پرسنل رسمی نیروهای مسلح-تابع قوانین وزارت بهداشت و آن دانشگاه
5 دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله پذیرش بر اساس ظرفیت-از پرسنل رسمی نیروهای مسلح-تابع قوانین وزارت بهداشت و آن دانشگاه
6 دانشگاه علوم پزشکی دوره مجازی  پذیرش بر اساس ظرفیت-با پرداخت شهریه
7 دانشگاه تربیت مدرس پذیرش بر اساس ظرفیت-رایگان و با پرداخت شهریه-تابع قوانین وزارت بهداشت و آن دانشگاه
8 دانشگاه شاهد پذیرش بر اساس ظرفیت-تابع ضوابط اعلام شده از آن دانشگاه 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - شهریه دوره های مختلف آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

یکی دیگر از عواملی که در زمان انتخاب رشته باید به آن توجه داشته باشید، شهریه دوره های مختلف آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد. یکی از سوالاتی که داوطلبان زمان انتخاب رشته زیاد می پرسند، تفاوت شهریه های دانشگاه آزاد با دوره های شبانه و پردیس خود گردان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد. در طی فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، حتما باید از شهریه دانشگاه های مختلف مطلع باشید تا زیاد متضرر نشوید. در این قسمت شهریه دوره های مختلف آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت آورده شده است تا به سوالات شما عزیزان در مورد شهریه ها پاسخ داده شود. برای اطلاع از شهریه های دانشگاه های مختلف مطلب  شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور را در سایت 3گام بخوانید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - شهریه دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

در دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، هیچ شهریه ای از شما گرفته نمی شود. با این وجود در سال های اخیر بعضی از دانشگاه ها برای دروس جبرانی از دانشجویان شهریه گرفتند که با اعتراضات زیادی مواجه شده اند و این مورد بین دانشجو و دانشگاه، مورد بررسی قرار گرفته است.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - شهریه ارشد پردیس خودگردان و شهریه پرداز دانشگاه های علوم پزشکی (مازاد بر ظرفیت) 1401

داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در ارشد پردیس خودگردان و یا دوره شهریه پرداز دانشگاه های علوم پزشکی توجه کنند که به هنگام انتخاب محل تحصیل باید کد رشته محل این دانشگاه ها را انتخاب نمایند. پذیرش در این دانشگاه ها بصورت پرداخت شهریه می باشد. داوطلبان دقت نمایند در هر نیمسال طبق مقررات مربوطه توسط دانشگاه از دانشجویان برای تامین هزینه های تحصیلی، هزینه دریافت می گردد. پس داوطلب موظف به پرداخت شهریه و رعایت تعهدات مالی می باشد.

بر اساس ابلاغ معاونت محترم آموزشی، میزان شهریه شعب بین الملل و پردیس خودگردان و دوره های شهریه پرداز (ظرفیت مازاد) برای سال 95، یکصد و چهل میلیون و هفتصد هزار ریال (140،700،000ریال) و برای دوره های شبانه، هشتاد و سه میلیون و ششصد هزار ریال ( 83،600،000 ریال) بوده که برای سال 96، این مبالغ برای کلیه دانشگاه های مستقر در تهران به میزان 12% و سایر دانشگاه ها و مراکز به میزان 10% افزایش داشته است. در سال 97 و 98 شهریه این دانشگاه ها 20% افزایش داشت و احتمال افزایش 20% شهریه این دانشگاه ها برای سال 1401 هم وجود دارد.

 

شهریه دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد پیراپزشکی 1401 

شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های پیراپزشکی، متغیر و ثابت در مجموع پنجاه و پنج میلیون و دویست و نود و هفت هزار ریال (55.297.000 ریال ) در سال 96 بوده است که در سال 97 و 98  شهریه این دانشگاه ها 20% افزایش داشت و احتمال افزایش 20% شهریه این دانشگاه ها برای سال 1401 هم وجود دارد.

 

شهریه دانشگاه های علوم پزشکی مجازی 

مبلغ شهریه دانشگاه های علوم پزشکی مجازی توسط دانشگاه مورد نظر اعلام می گردد. همچنین لازم است که داوطلبان آیین نامه آموزش از راه دور دانشگاه های علوم پزشکی را قبل از انتخاب این دانشگاه ها مطالعه نمایند.

 

برای اطلاع از جزییات دقیق شهریه های ثابت و متغیر، هزینه واحدهای نظری و عملی در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، می توانید طی مشاوره های تلفنی و حضوری، با رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت موسسه3گام، در ارتباط باشید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - دوره های پذیرش دانشجو بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

دوره های پذیرش دانشجو بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، به سه دوره روزانه، شبانه، پردیس خود گردان، تقسیم می شود.

 

دوره های روزانه پذیرش دانشجو بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

در دوره های روزانه پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، شما بدون پرداخت هزینه، تحصیل می کنید و تحصیل شما رایگان می باشد.

شما بعد از فارغ التحصیلی در دوره های روزانه ارشد وزارت بهداشت به ازای هر دو ترمی که گذراندید، یک سال تعهد خدمت خواهید داشت.

اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، در مقطع ارشد وزارت بهداشت نمی توانید مدرک خودتان رو در موسسات کاریابی بگذارید. دریافت مدرک تحصیلی مقطع ارشد شما مستلزم خرید و یا آزاد سازی مدرک دوره کارشناسی شما می باشد.

 

دوره های شبانه پذیرش دانشجو بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

دانشجویانی که در دوره های شبانه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، پذیرش می شوند، در کنار دانشجوهای روزانه این مقطع رو سپری می کنند. این دانشجویان در هر ترم باید هزینه های مربوط به این دوره را پرداخت کنند، از این جهت دوره تعهد خدمت را نخواهند داشت. در پایان تحصیل و در مدرک شما اسم دوره شبانه یا نوبت دوم قید نمی شود و مدرک شما مانند دوره روزانه می باشد.

 

دوره های پردیس خود گران پذیرش دانشجو بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

در بعضی از دانشگاه ها، پذیرش دانشجو در دوره های پردیس خود گردان ارشد وزارت بهداشت، در کنار دانشجویان دوره های روزانه می باشد. البته حضور آن ها در کلاس ها الزامی است اما بعضی از دانشگاه ها هم به صورت مستقل از دانشگاه های سراسری این دوره را برگزار می کنند.

هزینه های تحصیل این دوره نسبت به دوره شبانه و دانشگاه آزاد بیشتر می باشد. شما هیچگونه تعهد خدمتی با توجه به پرداخت هزینه های تحصیلیتان در کشور نخواهید داشت، ضمن اینکه در پایان تحصیل این دوره، در مدرک شما اسم پردیس خود گران درج می شود.

اگر قبولی در همه دوره ها و یا دانشگاه ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 برایتان حائز اهمیت باشد، با راهنمایی مشاوران تخصصی 3گام می توانید با دقت بیشتری انتخاب رشته خود را انجام دهید و انتخاب های بهتری داشته باشید.

 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارتش بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارتش بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، به شرح زیر می باشد:

 • دانشجویان پس از انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی و طی مراحل مربوط به این دانشگاه، مورد سنجش نهایی قرار می گیرند.
 • پذیرش داوطلبان سهمیه رزمندگان و ایثارگران که پرسنل رسمی نیروهای مسلح و دارای شرایط مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ارتش می باشند.

توجه کنید که معرفی این افراد به منزله کسب اولویت پذیرش و یا قبولی نمی باشد. تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ارتش، غیر شبانه روزی بوده و کلیه هزینه های آموزشی برعهده نیروی مربوطه و یا شخص داوطلب می باشد.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به شرح زیر می باشد:

 • تمام داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) باید عضو رسمی نیروهای مسلح (سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی، وزارت دفاع) باشند. این افراد با ارائه گواهی عضویت معتبر و مجوز شرکت در آزمون از محل خدمت، مجاز به شرکت و انتخاب این دانشگاه می باشند.
 • این افراد پس از انجام مصاحبه، بررسی صلاحیت های عمومی و طی مراحل مربوط به این دانشگاه، مورد سنجش نهایی قرار می گیرند.

توجه کنید که معرفی این افراد به منزله کسب اولویت پذیرش و یا قبولی نمی باشد. این دانشگاه هیچ گونه تعهدی در قبال تأمین خوابگاه دانشجویان کارشناسی ارشد ندارد.

 

پذیرش در مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

پذیرش و تحصیل در مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد با پرداخت شهریه می باشد.  متقاضیان مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد استان خراسان رضوی باید توجه کنند که درکلیه مراحل پذیرش دانشجو، ضوابط تحصیلی ( هزینه دوره تحصیل) تابع قوانین و مقررات آن مرکز می باشد.

 

پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی شاهد تهران بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

برای پذیرش در دانشگاه ها علوم پزشکی شاهد تهران، داوطلبان پس از انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی و طی مراحل مربوط به آن دانشگاه، مورد سنجش نهایی قرار می گیرند. توجه کنید که معرفی این افراد به منزله کسب اولویت پذیرش و یا قبولی نمی باشد. دانشگاه تعهدی در خصوص تامین خوابگاه برای دانشجویان نوبت دوم ندارد. این گروه از دانشجویان صرفاً در صورت وجود ظرفیت مازاد خوابگاهی و با پرداخت قیمت تمام شده می توانند ازخوابگاه استفاده نمایند.

 

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت مدرس بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت مدرس بر اساس دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، با توجه به وجود دانشکده های پزشکی در این دانشگاه و شرایط پژوهشی و آموزشی فارغ التحصیلی این دانشکده مطابق با وزارت علوم، به صورت زیر می باشد:

 • طی پنج ترم تحصیلی دانشجویان باید فارغ التحصیل شوند. در صورت بیشتر شدن تحصیل مستلزم پرداخت هزینه هستند.
 • شرایط اعطای وام و خوابگاه مطابق با وزارت بهداشت است
 • همانند دیگر دانشگاه های علوم پزشکی، دریافت اصل مدرک دوره کارشناسی ارشد و گذاشتن آن در موسسات کاریابی امکان پذیر نمی باشد.

 

قبولی و پذیرش در دانشگاه های دارای شرایط ویژه و خاص، مستلزم اطلاعات کافی در مورد آن ها می باشد. تیم مشاوره انتخاب رشته 3گام، با تجاربی که در طی تحصیل خود کسب کرده اند، می توانند اطلاعات مفیدی برای پذیرش در این دانشگاه ها، در اختیارتان قرار می دهند.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - وضعیت اعطای خوابگاه دانشگاه های علوم پزشکی

دوره های روزانه کارشناسی ارشد دانشگاه های علوم پزشکی، از طرف دانشگاه های سراسری تعهد اعطای خوابگاه دارند؛ اما به دلیل عدم ظرفیت در برخی از دانشگاههای علوم پزشکی و در برخی از رشته ها امکان واگذاری خوابگاه وجود ندارد. داوطلبان حتما باید به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 مراجعه کنند.

برای دوره های نوبت دوم و یا شبانه با توجه به ظرفیت خالی دانشگاه، خوابگاه تعلق می گیرد. در مورد دوره های مجازی اساسا نیازی به خوابگاه وجود ندارد. در مورد پردیس های خودگردان در صورت داشتن امکانات خوابگاهی، خوابگاه تعلق می گیرد. البته هزینه خوابگاه برای این دوره ها از همه دوره ها بیشتر می باشد. پس بهتر است در زمان انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، هزینه های مربوط به خوابگاه ها را در نظر داشته باشید که متحمل هزینه های سنگین نشوید.

 طبق اعلام دانشگاه های علوم پزشکی اراک، البرز، اصفهان، رفسنجان، زنجان، شیراز، کاشان، کرمانشاه، گیلان، مرکز قلب شهیدرجایی، مشهد، یاسوج، یزد فاقد خوابگاه بوده و سمنان فقط یک سال خوابگاه دارد.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - وضعیت صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت

اصولا تسهیلاتی که صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت برای دانشجویان کارشناسی ارشد در نظر می گیرد، به صورت وام های ترمی و یا سالیانه است که مختص دوره های روزانه و شبانه (نوبت دوم) می باشد. برای دوره های مجازی و پردیس خودگردان کمتر چنین امکانی در نظر گرفته می شود. دانشگاه های پردیس های خودگردان قاطعانه اعطای وام را در نظر نمی گیرند. شش ماه پس از فارغ التحصیلی دانشجو، باز پرداخت مبلغ وام قسط بندی می شود.  

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - سهمیه ها بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

سهمیه های آزمون بر اساس دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، شامل سهمیه آزاد، رزمندگان، ایثارگران، استعدادهای درخشان.

داوطلبانی که دارای سهمیه آزاد هستند فاقد سهمیه رزمندگان و ایثارگران می باشند.

 

نحوه اعمال سهمیه ایثارگری و رزمندگان در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

پیش از توضیح در مورد نحوه اعمال سهمیه ایثارگری و رزمندگان در کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401، به دو تعریف زیر از رزمندگان و ایثارگران مطابق با دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 توجه نمایید.

رزمندگان: شامل رزمندگانی که فقط دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

ایثارگران: شامل همسر و فرزندان رزمندگانی که حداقل دارای 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

 سنجش و پذیرش در این سهمیه به شرط کسب علمی می باشد. با توجه به مصوبات، داوطلبان ایثارگر در صورتی پذیرش می شود که حداقل 70 درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد کشوری را کسب نماید. پذیرش رزمندگانی که فقط دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند با کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد انجام می شود.

 

سهمیه 25 درصد ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

25% از ظرفیت پذیرش کل به دو گروه زیر اختصاص دارد:

 1. ایثارگران شامل : جانباز بالاتر از 25 % - فرزند و همسر جانباز بالاتر از 25 % - آزاده - فرزند و همسر شاهد، مفقوالاثر و آزاده.
 2. رزمندگانی که دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

 

سهمیه 5 درصد ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

5% از ظرفیت پذیرش کل به دو گروه زیر اختصاص دارد:

 1. جانباز کمتر از 25% -  فرزند و همسر جانباز کمتر از 25%
 2. همسر و فرزندان رزمندگانی که دارای حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

یکی از سخت ترین نوع انتخاب رشته ها برای داوطلبانی است که سهمیه ایثارگری دارند که اصولا اگر با دقت انجام نشود امکان خطا بالا می رود و قبولی شما در دانشگاه مد نظر صورت نمی گیرد، پس بهتر است که در این زمینه با کمک یک مشاور و راهنما از افراد با تجربه کمک بگیرید. همچنین میتوانید در مطلب سهمیه 5 درصد ایثارگران کنکور ارشد درباره سهمیه 5 درصد ایثارگران در کنکور ارشد بهداشت 1401 بیشتر بدانید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - شرایط استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت

وزارت بهداشت امکانی را قرار داده است که دانش آموزان ممتاز یا به عبارتی استعدادهای درخشان دارای سهمیه قبولی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های علوم پزشکی باشند. این سهمیه شامل پذیرش با کنکور و بدون کنکور شرایط خاصی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

پذیرش با آزمون ورودی استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

پذیرش با آزمون ورودی استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به این صورت می باشد که داوطلب باید حد نصاب 90% نمره آخرین فرد پذیرفته آزاد کشوری را کسب کرده باشد.

10 درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشگاه های علوم پزشکی به استعدادهای درخشان اختصاص می یابد.

 

ارشد بدون کنکور رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت

ارشد بدون کنکور رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت، براساس امتیاز اکتسابی طبق آئین نامه مربوطه، 10 درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 - نکات قابل توجه دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 

 • یکی از شرایط سنجش در سهمیه رزمندگان و ایثارگران، کسب حد نصاب می باشد. بعنوان مثال ممکن است فردی حائز رتبه 1 در سهمیه رزمندگان و ایثارگران باشد ولی بدلیل عدم کسب حد نصاب لازم پذیرفته نشود.
 • اگر تعداد افرادی که در سهمیه رزمندگان و ایثارگران، حد نصاب لازم را کسب نموده اند بیش از تعداد ظرفیت پذیرش براساس ظرفیت تخصیصی باشد، پذیرش به ترتیب اولویت نمره صورت گرفته و هیچگونه ظرفیت اضافی پذیرش نخواهد شد.
 • در صورت عدم تکمیل ظرفیت تخصیصی توسط رزمندگان و ایثارگران به علت عدم کسب نمره حد نصا ، ظرفیت آن به سهمیه آزاد اختصاص پیدا می کند.
 •  ظرفیت مربوط به آیین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر" در صورت وجود فرد متقاضی واجد شرایط معرفی شده در زمان مقرر، در هریک از رشته محل ها تکمیل خواهد شد. در غیر اینصورت ظرفیت مازاد استعداد درخشان رشته محل تکمیل نخواهد شد.
 • بر اساس آیین نامه "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر" کسب حد نصاب 90% نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد برای واجدین شرایط استفاده از "تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر" با آزمون، کف نمره بوده و پذیرش بر مبنای اولویت نمره ، رشته محل و ظرفیت پذیرش تعیین شده خواهد بود.
 1. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هیچ یک از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی نمی دهد.
 2. در صورت پذیرش نهایی داوطلب براساس اولویت های خود چه در دانشگاه دولتی و چه در دانشگاه شهریه پرداز، به هیچ عنوان تغییری در محل پذیرش انجام نخواهد شد و بعد از اعلام نتایج نهایی و تکمیل ظرفیت پذیرش هر دانشگاه، به دلیل عدم امکان جابجایی تغییر در محل پذیرش انجام پذیر نمی باشد.
 3. در رشته هایی که دانشجو به صورت مشترک بین دو دانشگاه پذیرش می شود، فرد پذیرفته شده دانشجوی دانشگاه مبدا (اول) خواهد بود، ضمنا دانشجو باید آمادگی داشته باشد تا تمام یا قسمتی از دوره آموزشی یا پژوهشی خود را در هر محل که براساس تفاهم نامه بین دانشگاهها تعیین میگردد، بگذراند.

توجه کنید داوطلبانی که قبولی در چند رشته و گرایش تحصیلی مد نظرشون است بهتر است فرآیند انتخاب رشته خود را با آگاهی و دریافت اطلاعات مربوط به دانشگاههای مورد پذیرش از افراد باتجربه انجام دهند.

 

 موسسه 3گام با چندین سال سابقه در زمینه کارشناسی ارشد و حضور افراد رتبه برتر و نخبه توانسته هرساله راهنمایی جامعی را در اختیار داوطلبان قرار بدهد.

 

کسانی که در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت نموده و در دانشگاه دولتی عادی پذیرفته شوند، در صورت عدم ثبت نام و یا پس از ثبت نام در دانشگاه اگر از ادامه تحصیل انصراف دهند، مجاز به شرکت در آزمون سال بعد نمی باشند.

 

اگر رتبه شما در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت لب مرزی و احتمال قبولی تان پنجاه پنجاه باشد، یا اگر دانشگاه های رشته مورد نظر شما بر اساس علایق و اولویت هایتان نباشد، مشاوران تخصصی انتخاب رشته 3گام برای انتخاب رشته به شما کمک می کنند دانشگاه هایی را انتخاب کنید که نسبت به دانشگاه های دیگر ارزش قبولی بیشتری داشته باشند. همچنین انتخاب هایتان را با دید بهتری برای سال بعد انتخاب کنید که محروم از تحصیل نشوید.

 

 1. دانشگاههای علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تامین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. پس حتما داوطلبان شرایط مربوط به دانشگاه ها را در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 مطالعه کنند.
 2. عدم تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل در زمان مقرر، به منزله انصراف بوده و داوطلب از روند آزمون حذف می گردد.
 3. پذیرش در دانشگاه ها یا مراکز ارتش، انستیتو پاستور ایران، بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهید رجایی، موسسه سرم سازی رازی از طریق وزارت بهداشت انجام می شود. سایر شرایط از جمله خدمات و امکانات رفاهی تابع قوانین خود آن مرکز یا دانشگاه است و وزارت بهداشت هیچگونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

 

 

سوالات متداول:

چگونه می توانم به دفترچه انتخاب رشته ارشد بهداشت 1401 دسترسی پیدا کنم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت 3گام و با استفاده از مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت را به طور رایگان دانلود کنید.

انتخاب رشته ارشد بهداشت دارای چه مراحلی است و چگونه صورت می گیرد؟

برای اطلاع بیشتر درباره  انتخاب رشته ارشد بهداشت و نحوه انتخاب رشته ارشد بهداشت می توانید از راهنمای تصویری انتخاب رشته ارشد بهداشت استفاده کنید.

شرایط پذیرش استعداد درخشان و پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد بهداشت چگونه است؟

وزارت بهداشت امکانی را قرار داده است که دانش آموزان ممتاز یا به عبارتی استعدادهای درخشان دارای سهمیه قبولی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های علوم پزشکی باشند. این سهمیه شامل پذیرش با کنکور و بدون کنکور شرایط خاصی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

پذیرش با آزمون ورودی استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

پذیرش با آزمون ورودی استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به این صورت می باشد که داوطلب باید حد نصاب 90% نمره آخرین فرد پذیرفته آزاد کشوری را کسب کرده باشد.

10 درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشگاه های علوم پزشکی به استعدادهای درخشان اختصاص می یابد.

 

ارشد بدون کنکور رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت

ارشد بدون کنکور رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت، براساس امتیاز اکتسابی طبق آئین نامه مربوطه، 10 درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشگاه های علوم پزشکی می باشد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  امن‏ - 00/9/26

  با لیسانس زیست‌شناسی فرهنگیان، چه رشته هایی ار وزارت بهداشت میشه شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 00/6/13

  سلام در انتخاب رشته وزارت بهداشت اگر دانشگاه آزاد تهران رو انتخاب کنیم ودر صورت پذیرش ثبت نام نکنیم محرومیتی نداره ؟
  و آیا این امکان هست که در صورت پذیرش و تحصیل در دانشکاه آزاد در مقطع ارشد مجدد برای کنکور سراسری ثبت نام کنیم؟ و اگر در کنکور سراسری قبول شویم آیا حق انتخاب رشته داریم یا باید از دانشگاه برای مقطع ارشد انصراف داده باشیم؟ و اینکه تا چه زمانی مهلت انصراف خواهد داشت و آیا امکان اینکه هم ادامه مقطع ارشد را خواند و هم در مقطع کارشناسی دوباره رشته ای را قبول شد و شروع به تحصیل کرد وجود ندارد؟

 • تصویر فرد

  Raz‏ - 00/4/24

  سلام با مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی میشه در آزمون وزارت بهداشت ارتش شرکت کرد

 • تصویر فرد

  احسان‏ - 99/7/3

  سلام کسی هست مثل من مجاز به انتخاب رشته شده باشه ولی پس از وارد کردن کد رهگیری قسمت انتخاب رشته باز نشه؟

 • تصویر فرد

  مژگان اکبری نیا‏ - 99/7/3

  سلام من رتبه ۵۵ آمار زیستی شدم آیا دانشگاه علوم پزشکی کرمان روزانه شانس قبولی دارم ؟؟

 • تصویر فرد

  Fariba‏ - 99/7/2

  سلام با رتبه ۱۱۳ امکان قبولی در شیمی دارویی تبریز یا زنجان یا همدان را دارم؟

 • تصویر فرد

  زهره‏ - 98/5/29

  سلام من با رتبه ۱۰کشوری قارچ شناسی
  دانشگاه تهران قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  ابوالفضل‏ - 98/5/25

  با سلام و خسته نباشد
  من رتبه 33 قارچ شناس پزشکی هستم
  شانس قبولی اهوازم چقدره؟

 • تصویر فرد

  mitra‏ - 98/5/25

  سلام ضمن تشکر از مطالب عالی و فوق العادتون من رتبه 110در آموزش بهداشت رو کسب کردم شانس قبولی من چقدره???

 • تصویر فرد

  سميه‏ - 98/5/24

  سلام ببخشيد معمولا هرسال چقدر احتمال پذيرش درمرحله ظرفيت تكميلي در رشته مامايي هست ؟ممكنه امسال در مرحله ظرفيت تكميلي قبول شيم(زبانم زير بيست وپنج بوده وكارنامه صادر نشده)

 • تصویر فرد

  کیانا‏ - 98/5/23

  سلام و خسته نباشید من رتبه ۳۱۱ در سهمیه در رشته زیست فن اوری پزشکی اوردم و ساکن خراسان رضوی هستم و بر اساس قطب های نزدیک به خودم انتخاب محل تحصیل کردم. شانس قبولی من در کل چقدر هست؟ شانس قبولی من در مشهد چقدر هست؟

 • تصویر فرد

  nasiiim‏ - 98/5/22

  سلام ببخشيد به نظر شما با رتبه ١١٥ فيزيك پزشكى ممكنه روزانه سمنان قبول شم يا غيرممكنه؟

 • تصویر فرد

  hadis‏ - 98/5/21

  سلام وقت بخیر...ببخشید توی سایتتون همش نوشته مشاوره انتخاب رشته سراسری...پس قسمت مشاوره ارشد کجاست که نوبت بگیریم?

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/5/21

  سلام وقت بخیر 
  برای انتخاب رشته سراسری ما نرم افزار داریم ولی برای ارشد بهداشت خیر.
  برای مشاوره گرفتن از مشاورین تخصصی رشته ی خودتون، لطفا با موسسه تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.
  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  maryam‏ - 98/5/20

  با سلام .من زبانم بیست درصد بوده ،در اعلام نتایج گفته شده در تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کنم ،میشه توضیح بدید،یعنی چی؟

 • تصویر فرد

  خانم رهبر‏ - 98/5/20

  سلام چون درصد زبان شما کمتر از حدنصاب است، پس از اعلام نتایج نهایی در شهریور ماه، در صورت عدم تکمیل ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته ها، داوطلبانی مثل شما که زبان رو زیر 25 درصد زده اند، پذیرش می شوند.

 • تصویر فرد

  masum‏ - 98/5/20

  سلام،من مشمول سهمیه ی ۵ درصد ایثارگران و استعدادهای درخشان هستم،میشه از هر دو استفاده کرد اگه نه کدومش بهتره؟

 • تصویر فرد

  saha‏ - 97/5/28

  سلام خسته نباشید متوجه نشدم قبولی در چند رشته و گرایش یعنی چی؟
  الان من ارشد بهداشت محیط شرکت کردم چون لیسانس عمران دارم میتونم مهندسی بهداشت محیط ، پسماند و گرایش جدید بهره برداری و نگهداری تاسیسات انتخاب کنم، یعنی میتونم مثلا چهار تا دانشگاه از گرایش بهداشت یکی گرایش پسماندیکی بهره برداری... انتخاب کنم؟اگ میشه ترتیبش چطوریه؟میشه  توضیح بدین لطفااا؟!

 • تصویر فرد

  shaghayegh‏ - 97/5/24

  مررسی واقعا از مطالب خوب ،جامع و مفیدتون 🙏

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت