مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار سال 1401 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آمار سال 1401 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی در کارشناسی ارشد آمار سال های اخیر را می توانید در جداول این مطلب ببینید. این رتبه ها و محل قبولی به شما در انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 1401 کمک می کند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 99 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین
مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 1401 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 1401

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آمار 1401، به دلیل شرایط پیش آمده مربوط به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته مواجه خواهد بود.مسائلی مانند تعداد دفعات ثبت نام کنکور ارشد و زمان بیشتر برای مطالعه کنکور ارشد آمار باعث شده که در زمان قبل از کنکور ارشد خیلی از داوطلبان تازه نفس به رقبای جدی تبدیل شوند و خیلی از داوطلبانی که زمان بیشتری برای مطالعه در رشته آمار گذاشته بودند از دور رقابت خارج شوند. بنابراین شناخت وضعیت موجود  تغییرات احتمالی در رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد آمار، از نکات مهمی است که کلیه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آمار 1401 باید آن را در نظر بگیرند. از طرفی با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم امکان دسترسی به مشاوران یا محدودیت در آن تصمیم گرفتیم که مطلب راهنمای جامع و مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 1401 را برای داوطلبان این رشته آماده کنیم که یک سری نکات مهم را در انتخاب رشته خود در نظر بگیرند. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد آمار که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد آمار 1401 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انتخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد آمار می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

اگر  به هر دلیلی نیاز به مراجعه حضوری، برای مشاوره انتخاب رشته دارید، در نظر داشته باشید که موسسه 3گام با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی امکان استفاده از مشاوره انتخاب رشته حضوری را فراهم کرده است . برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته حضوری روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد آمار- معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد آمار 1401  به نکات زیر توجه کنید:

1- با توجه به عدم تغییر ضرایب و دروس در رشته آمار، می توان گفت که بهترین منبع برای انتخاب رشته، قبولیهای سالهای گذشته می باشد. این که هر فردی در چه رشته و گرایشی و در چه دانشگاهی با چه رتبه ای پذیرفته شده است، به شما این کمک را می رساند که بدانید که با رتبه خود تا کجاها شانس دارید و در نتیجه می توانید با دید بازتر و بهتری تصمیم به اولویت بندی بگیرید.

2- در نظر داشته باشید که بسیاری از داوطلبان ارشد آمار وزارت علوم، ارشد آمار زیستی را نیز شرکت می کنند و چنانچه در آن کنکور رتبه خوبی کسب کنند و به سراغ رشته آمار زیستی بروند وجود دارد. چون رتبه های خوب کارشناسی ارشد آمار 1401 می توانند رتبه های خوب ارشد آمارزیستی وزارت بهداشت نیز باشند، پس با رتبه های بد نیز امید خود را ازدست ندهید. چون جا برای شما باز می شود.

 

 

3- سعی کنید در اولویت بندی دانشگاهها این موضوع مهم را در نظر بگیرید که در چه حیطه ای می خواهید فعالیت کنید و در نتیجه بر روی اساتید دانشگاهها و حوزه های کاری آنها مطالعه دقیق داشته باشید تا مبادا با رتبه عالی از انتخاب رشته خود پشیمان شوید.

4- بازار کار را در دو جنبه در نظر داشته باشید: جنبه اول کار در حین تحصیل در مقطع ارشد آمار و جنبه دوم بازار کار پس از فارغ التحصیلی. شاید یک دانشگه سطح پایین تر در تهران ولی آسان گیرتر برای کار کردن در حین تحصیلی بهتر باشد. البته دانشگاههای خوب اساتیدی دارند که کارهای خوبی به دانشجویان خود پیشنهاد می دهند که باید زرنگ باشید و با استاد رابطه خوبی داشته باشید.

5- دروی و نزدیکی به محل سکونت، شهریه ها و نوع دانشگاه و شیوه تحصیلی را حتما به طور کامل بشناسید تا پشیمان نشوید.

6- ادغام کنکور دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخابها و دانشگاهها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوتها و مقایسه رتبه بندی دانشگاههای آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیسهای خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود. در صفحه شهریه دوره نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

 

 

در نتیجه همه این عوامل باعث پیچیده تر شدن فاز انتخاب رشته و بیشتر شدن سوال ها در ذهن داوطلبان خواهد شد .

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد آمار 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخابها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید. چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد آمار 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با توجه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد

3- اولویت بندی دانشگاهها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد آمار - نمونه رتبه و محل قبولی

برای مشاهده رتبه ها و محل قبولی ارشد آمار بروزرسانی شده روی لینک آبی شده کلیک کنید. در جداول زیر هم نمونه رتبه و محل قبولی سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد آمار سال 97

رتبه نام زیر گرایش محل قبولی
30 بیم سنجی روزانه- دانشگاه شهید بهشتی - تهران
72 آمار ریاضی روزانه- دانشگاه شهید بهشتی - تهران
163 آمار رسمی روزانه- دانشگاه علامه طباطبایی - تهران
237 آمار ریاضی روزانه- دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - تهران
255 آمار اجتماعی و اقتصادی روزانه- دانشگاه اصفهان
536 آمار اجتماعی و اقتصادی نوبت دوم- دانشگاه اصفهان
630 آمار ریاضی روزانه- دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل
698 آمار ریاضی نوبت دوم- دانشگاه گلستان - گرگان
715 آمار ریاضی مجازی پیام نور- دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی - مرکز نیشابور

 

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد آمار سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
126 امارریاضی روزانه-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
138 امارریاضی روزانه-دانشگاه علم وصنعت ایران -تهران
224 بیم سنجی روزانه-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
224 امارریاضی روزانه-دانشگاه خوارزمی -تهران
235 بیم سنجی نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
241 اماراجتماعی واقتصادی نوبت دوم-دانشگاه فردوسی مشهد
289 امارریاضی روزانه-دانشگاه الزهرا/س /-تهران
346 بیم سنجی نوبت دوم-دانشگاه علامه طباطبایی -تهران
575 امارریاضی روزانه-دانشگاه رازی -کرمانشاه
598 امارریاضی روزانه-دانشگاه مازندران -بابلسر
615 امارریاضی نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
622 اماراجتماعی واقتصادی نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
687 اماراجتماعی واقتصادی نوبت دوم-دانشگاه صنعتی اصفهان

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد 

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد آمار به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره  انتخاب رشته کنکور ارشد آمار، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد آمار در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد آمار 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته ارشد تخصصی آمار انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد آمار ، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته آمار بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد آمار به دلیل ناآشنایی داوطلبان با گرایش های آن بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

جستجو و انتخاب مدرس و مشاور در رشته آمار