مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زبان و ادبیات فارسی 1401 - انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری

مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی سال 1401 به صورت حضوری و تلفنی و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی سال 1401 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آن ها در کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی در سال های اخیر را در این مطلب می خوانید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

 

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجموعه زبان و ادبیات فارسی به دلیل تعداد گرایش ها و زیر گرایش های زیادی که دارد یکی از مجموعه های پیچیده کنکور ارشد از نظرانتخاب رشته می باشد. قطعا اولین و مهم ترین نکته ای  که در انتخاب رشته باید مد نظر قرار داد شناخت کامل از گرایش ها و زیر گرایش ها می باشد.
در انتخاب رشته کنکور ارشد زبان و ادبیات فارسی 1401 به دلیل شرایط خاص پیش آمده مربوط به شیوع بیماری کرونا ممکن است داوطلبان برای دسترسی به مشاوران مجرب دچار مشکل شوند به همین دلیل این مطلب را به عنوان راهنمای جامع انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی برای شما تدوین کرده ایم که بتوانید با استفاده از توصیه های مشاوران ارشد زبان و ادبیات فارسی 3گام به بهترین گزینه ها و نحوه چیدمان آن ها در انتخاب رشته خود برسید. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی 1401 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

اگر  به هر دلیلی نیاز به مراجعه حضوری، برای مشاوره انتخاب رشته دارید، در نظر داشته باشید که موسسه 3گام با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی امکان استفاده از مشاوره انتخاب رشته حضوری را فراهم کرده است . برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته حضوری روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی - معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی سال 1401 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- اولین و عجیب ترین نکته این است که در سال 96 از گرایش زبان و ادبیات فارسی عمومی در دفترچه ثبت نام خبری نبود و اصلاحیه بزرگی روی دفترچه انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی انجام شد.

2- احتمال قبولی با توجه به رتبه: با توجه به اینکه سه کد ضریب در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی وجود دارد، برای شما سه رتبه در این سه کد ضریب درج خواهد شد که طبیعتا بهترین رتبه شما ایده آل ترین گرایش برای انتخاب خواهد بود. البته باید در نظر داشته باشید که هر چه پذیرش گرایش بیشتر و رتبه شما در آن گرایش پایین تر باشد شانس قبولی شما بیشتر خواهد بود. ممکن است بهترین رتبه شما مربوط به گرایشی باشد که پذیرش ان بسیار بسیار کم است و در نتیجه شانس قبولی لب مرزی خواهید داشت.

 

 

3- بازار کار: یکی از اهداف خواندن ارشد زبان و ادبیات فارسی چه برای تغییر رشته ای ها و چه برای غیر تغییر رشته ایها بهبود شرایط رقابت در بازار کار می باشد. انتخاب رشته شما با توجه به بازار کار دو جنبه پیدا می کند: جنبه اول کار کردن در حین تحصیل در مقطع ارشد و جنبه دوم بازار کار و آینده شغلی بعد از فارغ التحصیلی. اگر می خواهید که همزمان با تحصیل، کار هم کنید باید به هر قیمتی دانشگاه های تهران را در هر گرایشی که شد انتخاب کنید ولی اگر نگاه بلند مدت تری دارید باید گرایش و البته کیفیت دانشگاه را با هم در نظر بگیرید.

 

4- تصمیم به ادامه تحصیل: دقت کنید شما با توجه به این که در چه حوزه ای می خواهید فعالیت کنید،قصد ادامه تحصیل در دکتری دارید یا خیر، آیا در داخل می خواهید ادامه تحصیل بدهید یا خارج از ایران می توانید انتخاب رشته های مختلفی انجام دهید که کدام دانشگاه یا کدام گرایش شما را به اهدافتان می رساند. در رشته زبان و ادبیات فارسی، متاسفانه دانشجویان بعد از ورود به ارشد متوجه تفاوت بسیار زیاد دانشگاه ها در این رشته می شوند.

 

5- دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: آیا ارزش دارد کسی به خاطر دانشگاهی از محل سکونت خود دور شود. جواب این سوال گاهی مثبت و گاهی منفی است. این پاسخ به دانشگاهی و گرایشی که قبول می  شود و آینده و هدفش بر می گردد.

 

6- در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایشهای مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور یا غیرانتفاعی برای شما به خاطر یک گرایش خاص انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه یک گرایش دیگر انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

 

7- ادغام کنکور دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخابها و دانشگاه ها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوت ها و مقایسه رتبه بندی دانشگاه های آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیس های خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود. در صفحه شهریه دوره نویت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

 

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد زبان و ادبیات فارسی 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با مراجعه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد

3- اولویت بندی دانشگاه ها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

برخی از رتبه ها و قبولی های سال 96 کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی را می توانید با دانلود و نصب نرم افزار رایگان راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 99 مشاهده کنید.

 

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد

 

 

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره  انتخاب رشته کنکور ارشد زبان و ادبیات فارسی، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد زبان و ادبیات فارسی در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد زبان و ادبیات فارسی 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته تخصصی ارشد زبان و ادبیات فارسی انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد زبان و ادبیات فارسی، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد  و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته زبان و ادبیات فارسی بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد زبان و ادبیات فارسی به دلیل تعداد بالای گرایش های آن و پیچیدگی خاصی که به دلیل همپوشانی گرایش های آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند وشما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  Mohammad‏ - 99/10/19

  من کارشناسی مدیریت دولتی خوندم ب ادبیات فارسی علاقه دارم میخوام ببینم میتونم ارشدادبیات بخونم وبایدچیکارکنم..ممنون میشم راهنماییم کنید شناخت زیادی ازمقطع ارشداصلاندارم.

 • تصویر فرد

  .....‏ - 98/10/2

  من کارشناسی مهندسی خوندم وخودم به ادبیات علاقه دارم وحالا بین دورشته علوم ورزش و ادبیات موندم که کدوموانتخاب کنم برای کارشناسی ارشد لطفاکمک کنید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/19

  ۱-سلام ایا ارشد ادبیات کودک ونوجوان در اموزش پرورش نقش و کاربرد دارد ۲- ایا با این گرایش برای ثبت نام در دوره دکتری گرایش خود را تغییر داد باتشکر

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/19

  سلام خسته نباشید .من کارمند اموزش پرورش هستم لیسانس ادبیات محض دارم امسال ارشد ادبیات گرایش ادبیات کودک ونوجوان قبول شده ام ایا این گرایش کاربردی در اموزش پرورش دارد به خاطر نو پا بودن واعمال مدرک میشود در ضمن برای رشته دکتری میتوان ازاین‌گرایش له گرایش دیگری ماننداموزش زبان فارسی انتخاب نمود باتشکر

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 97/3/11

  سلام ببخشید امسال دانشگاه سنندج برای ادبیات فارسی ارشد روزانه ش پذیرش نداره؟هر چه میگردم نیست

 • تصویر فرد

  armita‏ - 97/3/9

  سلام وقت بخیر
  ایا با رتبه 1200کد ضریب 1 امکان قبولی در دانشگاه روزانه هست ؟
  ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  فریبا‏ - 96/9/25

  سلام من کارشناسی مهندسی برق خوندم و با معدل 15 فارغ التحصیل شدم . اما میخوام برای ارشد ادبیات بخونم ...به نظر شما با وجود 4 ماهی که تا کنکور ارشد مونده و حجم منابع کنکور ادبیات فارسی و این که من کارشناسی رشته متفاوتی داشتم اگه تلاشمو بکنم میتونم امیدوار باشم به نتیجه خوب برای کنکور ارشد ادبیات ؟ یا نه غیر منطقیه

 • تصویر فرد

  مینا بهرامی‏ - 96/8/25

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس ادبیات فارسی دارم ومیخوام ادبیات کودک ونوجوان در مقطع ارشد بخونم اما از آینده شغلیم نگرانم میخواستم بدونم برای کنکور باید کتابای پیام نور رو کنار بذارم وکتابهای سراسری روبخنم؟چون هدفم دوره های روزانه سراسری هست نه پیام نور
  واینکه در آخر میخوام بدونم میتونم تغییر رشته بدم تو ارشد به رشته زبان انگلیسی؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

 • تصویر فرد

  مینا بهرامی‏ - 96/8/25

  سلام وخسته نباشید
  من لیسانس ادبیات فارسی محض دارم ومیخوام کنکور ارشد شرکت کنم میخوام ببینم میتونم تو ارشد رشته زبان انگلیسی بخونم؟
  یا اینکه اگه نشه ادبیات کودک ونوجوان میخونم فقط نگران آینده شغلیم هستم
  واینکه باید کتابهای پیام نور رو بذارم کنار وکتابایی دانشگاه سراسری رو بخونم چون هدفم دوره های روزانه سراسری هست نه پیام نور
  ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  ژاله ‏ - 96/8/1

  سلام وقتتون بخیر
  من سه ساله لیسانس ادبیاتم گرفتم حالا که موقعیت شغلی نداره میخوام بدونم من میتونم تو کدوم رشته دیگه بغییر ادبیات شرکت کنم واسه فوق لیسانس ممنون

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 96/4/9

  سلام
  شما مي دونين فرق مجازي ومجازي ويژه شاغلين چيه؟
  اطفا🙏🏻

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/12

  سلام کلاس های هر دو بطور مجازی برگذار میشه فقط ویژه شاغلین حق انتخاب با شاغلین هست

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 96/4/3

  سلام ببخشید من رتبه ضریب 1 هم شده 1132 ورتبه ضریب 3 هم شدم 2390.خب اینجوری که برای من بدتر شد .اصلا انتخاب رشته نکنم یعنی؟بعد چه تغییراتی باید بدم؟بعدم تو ضریب 1با توجه به تغییر فقط 1انتخاب روزانه دارم اونم کودک نوجوان.اینجوری که افتضاحه.لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/3

  سلام. بله وضعیت برای شما با این تغییر بدتر شده.

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 96/4/3

  چرا سایت انتخاب رشته رو پس باز نمی کنن. بخدا گیر آوردن ما رو. پیامشونو بخونید بعد برید قسمت انتخاب رشته ببینید چه مزخرفیه...
  داوطلب گرامی باتوجه به اصلاح کد ضریب رشته زبان و ادبیات فارسی(بدون گرايش) از کد ضریب یک به کد ضریب 3 در صورت علاقه‌مندی می‌توانید از تاریخ 96/3/27 لغایت 96/4/3 با مراجعه به سیستم انتخاب رشته نسبت به ویرایش انتخاب‌های خود اقدام نمائید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/4/3

  سلام. باید یه کم دیگه صبور باشید.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 96/4/1

  سلام
  بر اساس همون ضریب سه انتخاب رشته کنید.ان شاالله که قبول میشین .بستگی به دانشگاه داره.

 • تصویر فرد

  حنانه‏ - 96/4/1

  ببینید الان رتبه ادبیات تطبیقی ام هم همون نهصده؟؟یعنی منظورم اینه من که کد ضریب سومم شده نصد هم محض و هم تطبیقی ام همین نهصد لحاظ میشه..اخرین سواله خواهش میکنم جواب بدید.دیگه مزاحم نمیشم

 • تصویر فرد

  حنانه‏ - 96/3/31

  خدا خیرتون بده.انقد همه پول به مشاورا دادم اخرم نفهمیدن منظور این پیامک سازمان سنجش چیه..دستتون درد نکنه واقعا.فقط ببخشید ادبیات تطبیقی که همون کد ضریب سه بود هم نهصد حساب میشه؟

 • تصویر فرد

  حنانه‏ - 96/3/31

  واقعا؟؟توروخدا جدی میگین؟من که روانی شدم هر کی یک چیزی میگه...من الان رتبه کد ضریب سومم شده نهصد ولی کد ضریب اولم هزار ششصده...پس اون رتبم چی میشه؟رتبه کد ضریب یکم؟؟مگه میشه همینجوری ولش کرد؟؟الان من چه غلطی باید بکنم..توضیح بدید خواهش میکنم بیشتر..من الان برم اولویتامو عوض کنم یعنی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  سلام. ببین دوست عزیز در کد ضریب یک درسی به نام ادبیات کودک و نوجوان وجود داره که برای بچه هایی که ادبیات محض می خوان ضریبش صفره و چون به اشتباه ادبیات محض رو برده بودند تو کد ضریب یک کل رتبه ها داغون شده بود. الان رتبه قبولی شما 900 محاسبه میشه نه 1600. در واقع شانس قبولیتون چندین و چند برابر شده و برای روزانه دانشگاههای درجه سه و شبانه دانشگاههای درجه دو شانس خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  بهتره که برید و اولویتاتونو عوض کنید هر چه سریعتر.

 • تصویر فرد

  حنانه‏ - 96/3/31

  خواهش میکنم یکی توضیح بدع یعنی چی از کد ضریب یک به سه تغییر یافت؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/31

  یعنی این که رتبه شما برای ادبیات محض رتبه کد ضریب 3 لحاظ خواهد شد نه رتبه کد ضریب یک. اگر رتبه تون تو کد ضریب سه بهتره یعنی شانس قبولیتون چندین برابر میشه تو ادبیات فارسی محض

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 96/3/30

  سلام
  امروز سازمان سنجش پیامی با این محتوا برای داوطلبان این رشته فرستاد. گرایش ادبیات محض از کد ضریب یک به سه تغییر نمود.
  مثل اینکه آقایون دیر از خواب بیدار شدن.سپاس از شما (تنها جایی که دیدم این مهم رو اشاره کرده است)

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. ممنون اط اطلاع رسانیتون. موفق باشید.

 • تصویر فرد

  الناز‏ - 96/3/22

  با سلام خواستم بدونم من با رتبه 1178 در کد 3 امکانش هست که روزانه قبول شم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 96/3/16

  ضمن عرض سلام و ادب و خسته نباشید و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران؛
  بنده در آزمون کارشناسی ارشد 96 شرکت کرده ام و دیروز با مشاهده نتایج این آزمون سوال هایی برایم ایجاد شد:
  1- اگر گرایش ادبیات پایداری (کد ضریب 2) را انتخاب نمایم، آیا در مقطع دکتری می توانم گرایش ادبیات غنایی را انتخاب و در آن ادامه تحصیل دهم؟
  2- اساسا تفاوت میان گرایش ادبیات پایداری (کد ضریب 2) و خود ادبیات محض (کد ضریب 1) چیست؟
  با تشکر و احترام فراوان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. در مورد سوال اولتون در مورد دکترا بله به احتمال زیاد می تونید ولی بهتره دفترچه راهنمای ثبت نام دکترا موجود در سایت سنجش رو حتما مطالعه کنید.
  در مورد سوال دومتون باید گفت که ادبیات محض شکل عمومی تری از همه شاخه های ادبیاته ولی گرایشهای دارای عنوانی خاص وارد حوزه تخصصی در همون حیطه میشن و از شکل گستردگی مثل ادبیات محض نیستند و محدودترن.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت