مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد جغرافیا 1401 - انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری

مشاوره انتخاب رشته ارشد جغرافیا سال 1401 به صورت حضوری و تلفنی و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد جغرافیا سال 1401 و برخی از رتبه ها و محل قبولی آن ها در کارشناسی ارشد جغرافیا در سال های اخیر را در این مطلب می خوانید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم جغرافیا
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم جغرافیا


 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد جغرافیا

انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجموعه جغرافیا به دلیل تعداد گرایش ها و زیر گرایش های زیادی که دارد یکی از مجموعه های پیچیده کنکور ارشد از نظرانتخاب رشته می باشد. قطعا اولین و مهم ترین نکته ای  که در انتخاب رشته باید مد نظر قرار داد شناخت کامل از گرایش ها و زیر گرایش ها می باشد.
در انتخاب رشته کنکور ارشد جغرافیا 1401 به دلیل شرایط خاص پیش آمده مربوط به شیوع بیماری کرونا ممکن است داوطلبان برای دسترسی به مشاوران مجرب دچار مشکل شوند به همین دلیل این مطلب را به عنوان راهنمای جامع انتخاب رشته ارشد جغرافیا برای شما تدوین کرده ایم که بتوانید با استفاده از توصیه های مشاوران ارشد جغرافیا 3گام به بهترین گزینه ها و نحوه چیدمان آن ها در انتخاب رشته خود برسید. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد جغرافیا  که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد جغرافیا​ 1401 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انتخاب رشته آنلاین، و مشاوره حضوری انتخاب رشته ارشد قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد مدیریت می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد جغرافیا - معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد علوم جغرافیایی سال 1401 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: با توجه به تفکیک علاقه مندی به گرایش های کارشناسی ارشد علوم جغرافیایی ، تقریبا می توان گفت که می توان با داشتن اطلاعات قبولی داوطلبان در سال های گذشته با توجه به رتبه، دانست که در کجاها و با چه رتبه ای احتمال قبولی وجود خواهد داشت. بنابراین یکی از اصلی ترین اطلاعاتی که نیاز دارید همین مورد است.

2-شناخت نسبت به  بازار کار: با توجه به این که اکثر داوطلبان علوم جغرافیایی تفاوت بین گرایش ها و آینده هر یک را نمی دانند، بسیاری از آنها در انتخاب خود دچار اشتباه می شوند. توجه کنید که بسیاری از رتبه های عالی سال های گذشته سخت از انتخاب خود پشیمانند. آن ها کلی درس خواندند و به چنین رتبه هایی رسیده بودند ولی انتخاب رشته ای نامناسب آن همه تلاش را به نتیجه منتج نکرد. پس با یک انتخاب رشته هوشمندانه وانتخابی که با توجه به اهداف شما باشد، شما از رتبه خود حد اکثر استفاده را خواهید کرد وسنجیدن نیازهای جامعه وانتخاب رشته ای مناسب باتوجه به آن به بهبود وضعیت کاری شما درآینده بسیارکمک خواهد کرد.

 

 

3-آگاهی نسبت به گرایشهای مختلف رشته: رشته علوم جغرافیایی، به دلیل تعدد گرایش های آن  وعدم شناخت کافی  دانشجویان نسبت به گرایش های آن، متاسفانه دانشجویان بعد از ورود به ارشد متوجه تفاوت بسیار زیاد دانشگاه ها و گرایشها در این رشته می شوند. که این  شناخت بابهره گیری ازکادر مجرب مشاورین ما امکان پذیر است.

4- تصمیم به ادامه تحصیل: دقت کنید شما با توجه به این که در چه حوزه ای می خواهید فعالیت کنید، قصد ادامه تحصیل در دکتری دارید یا خیر، آیا در داخل می خواهید ادامه تحصیل بدهید یا خارج از ایران می توانید انتخاب رشته های مختلفی انجام دهید که کدام دانشگاه یا کدام گرایش شما را به اهدافتان می رساند زیرا مقظع ارشد پلی است که شما ازطریق آن میتوانید به هدف خود که ادامه تحصیل درمقاطع بالاتر است برسید.

 5-دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: آیا ارزش دارد کسی به خاطر دانشگاهی از محل سکونت خود دور شود. جواب این سوال گاهی مثبت و گاهی منفی است. این پاسخ به دانشگاهی و گرایشی که قبول می  شود وبه آینده و هدفش بر می گردد.

6 -در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایشهای مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور یا غیرانتفاعی برای شما به خاطر یک گرایش با آینده شغلی بهتر انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه یک گرایش دیگر انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در باید درانتخاب رشته  مناسب باید درنظر داشته باشید.

7- ادغام کنکور دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخاب ها و دانشگاه ها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوتها و مقایسه رتبه بندی دانشگاههای آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیس های خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود. در صفحه شهریه دروه نوبت دوم و پردیس خودگردان دانشگاه های کشور می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد علوم جغرافیایی 1401، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخابها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد علوم جغرافیایی 1401 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1-احتمال قبولی با توجه به رتبه

2 -در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات موجود در دفترچه با مراجعه به مطلب دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد

-3 اولویت بندی دانشگاه ها به ترتیب گرایش و سطح علمی

-4 اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش.

 

 

برخی از رتبه ها و قبولی های کارشناسی ارشد جغرافیا را می توانید با دانلود و نصب نرم افزار رایگان راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد مشاهده کنید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد جغرافیا به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد جغرافیا، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد جغرافیا در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد جغرافیا 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته تخصصی ارشد جغرافیا انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد جغرافیا، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد  و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته جغرافیا بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد جغرافیا به دلیل تعداد بالای گرایش های آن و پیچیدگی خاصی که به دلیل همپوشانی گرایش های آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند و شما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  Farid‏ - 00/6/15

  سلام
  بارتبه ۲۰۷ زوزانه کاشان یا اردبیل میارم؟

 • تصویر فرد

  Raha‏ - 00/6/11

  سلام ضریب ۹ یعنی اکوتوریسم و برنامه ریزی گردشگری رتبه ۱۵ گرفتم ، به نظرتون شهید بهشتی که کلا ۸ نفر میخاد تو رشته اکوتوریسم قبول میتونم بشم

 • تصویر فرد

  بهناز جعفری‏ - 00/6/10

  سلام من رتبه 730برنامه ریزی شهری شدم به نظرتون روزانه قبول میشم دانشگاه لرستان ؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/6/12

  سلام خدمت شما
  در حال حاضر نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام فعال هست، می تونید ازش استفاده کنید و شانس قبولی خودتون رو با رتبه ای که آوردین تو کد رشته های مختلف ببینید لینکش رو براتون قرار میدم
  final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  nili‏ - 00/6/8

  سلام من رتبم 978 شده در با کد 3 ایا میتونم فردوسی شهری بخونم ؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/8/5

  سلام
  کارشناسی رو علوم سیاسی خوندم
  امکان داره ارشد رو جغرافیا و برنامه ریزی شهری بخونم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/8/5

  سلام خدمت شما بله با هر لیسانسی می تونید کنکور ارشد جغرافیا شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  آنا‏ - 99/6/17

  سلام من رتبه ۷۵ برنامه ریزی روستایی رو آوردم یکی از دانشگاه های تهران قبول میشم

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/5/7

  سلام من رتبه 70 ژئومورفولوژى به نظرتون ارشد شهيد بهشتى تهران يا تبريز كدوم قبول ميشم؟؟؟ جواب بديد توروخدا

 • تصویر فرد

  معصومه کونانی ‏ - 98/5/5

  سلام ایا با رتبه ۲۲۲احتمال قبولی روزانه رشته ژئومورفولوژی دانشگاه خوارزمی تهران را دارم؟

 • تصویر فرد

  علی علی پور‏ - 98/4/18

  سلام و عرض ادب من تو گرایش جغرافیا دفاع مقدس رتبه او ۶۵۰ هست بنظرتون روزانه ارومیه قبول میشم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  سمائی‏ - 98/4/18

  سلام من رتبه ۳۲۲ اوردم رشته علوم جغرافیا احتمال داره روزانه قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  عباسی‏ - 98/4/17

  سلام رتبه ١۶۶ رشته برنامه ریزی روستایی رو دارم . به نظرتون روزانه قبول میشم از دانشگاه های تهران یا تبریز ؟؟

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 98/3/26

  سلام توروخدا کمک کنین من ارشد جغرافیا شرکت کردم کنکورم دادم ولی اصلا خوب نبودم واقعا چن تا درست دارم بقیه شو نمیدونم غلط یا درست ...دانشگاه تبریز کارشناسی خوندم بنظرتون شانس قبولی ارشد جغرافیا هست همون دانشگاه بخونم اخه میگن اکثرا دانشجوهای خودشو برمیداره منم ک خوب ندادم

 • تصویر فرد

  فرزانه اسدپور‏ - 97/6/19

  سلام ارشد روزانه مخاطرات محیطی قبول شدم نمیدونم برم‌یا نه رشته خوبیه‌ چه تعداد این‌ رشته‌ رو بر میدارن؟ برای آینده شغلی داره؟

 • تصویر فرد

  Samira‏ - 97/5/7

  سلام وقت بخیر
  من رتبم ۱۶۹منطقه۳
  درگرایش امایش سرزمین شده
  و دانشگاه باهنر کرمانم امسال اولین ساله اورده با ظرفیت ۵نفر بندرعباسم۱۰نفر ایا احتمال قبولی در دوره ی روزانه ی ارشدو دارم ؟

 • تصویر فرد

  زهره سعادت‏ - 97/3/16

  سلام با رتبه ٥٨شهري كدام دانشكاه روزانه ميارم؟؟

 • تصویر فرد

  Sara‏ - 97/3/12

  سلام رتبه ۶۶ و ۸۹ گرایش برنامه ریزی روستایی ایا امکان قبولی دانشگاه اصفهان روزانه وجود داره؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  نجمه‏ - 97/3/12

  سلام من امسال کدضریب ۳ یعنی جغرافیای شهری رتبه ۱۰۲ اوردم. با توجه به اینکه این کد به ۴ گرایش امایش شهری،بازافرینی شهری و مسکن، محیط زیست، کاربری اراضی و ممیزی املاک تقسیم شده. در کدوم گرایش شانس قبولی در دانشگاه های روزانه شهر تهران رو دارم؟؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 97/3/9

  سلام..گرایش جغرافیای سیاسی رتبم 900 روزانه احتمال داره قبول بشم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  سحر رادان‏ - 96/9/7

  اسلام.لطفا راهنمایم کنید بنده رشته کارشناسیم جغرافیا برنامه ریزی شهری هستش وباتوجه به بازارکاریکه داره یعنی صفرحالا موندم برای کنکورارشد همین رشته خودمو بخونم یا یه رشته دیگ مثلا مشاوره یاحسابداری.ولی بعضیا میگن بهتره که رشته ارشدت مرتبط با دوره کارشناسی باشه.حالاموندم ونمیدونم چیکارکنم.لطفا راهنمایم کنید.خواهشا.باسپاس

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/6/5

  سلام بهترین منابع برای گرایش آب و هواشناسی در پنج درس اصلی چیست و با خواندن و تسلط این منابع چه درصدی تضمین میشود؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 96/5/29

  سلام.گرایش جغرافیای سیاسی رتبه 69 رو اوردم ایا احتمال قبولی در دوره روزانه رو دارم

 • تصویر فرد

  الهه‏ - 96/3/28

  سلام
  گرایش ژئومورفولوژی رتبم شده ۷۷
  میخواستم ببینم اصفهان قبول میشم ؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. به صورت خوشبینانه شانس خوبی دارید.

 • تصویر فرد

  مجید‏ - 96/3/28

  سلام، گرایش مخاطرات رتبه ام ۱۷ شده آب و هواشناسی ۱۱۴ و ژئومورفولوژی ۱۵۴ حالا کدوم رو برم بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. آب و هواشناسی

 • تصویر فرد

  محمد تاسه‏ - 96/3/25

  سلام گرایش مخاطرات رتبه ام 700 شده ایا روزانه قبول میشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. با توجه به کم طرفدار بودنش شانس دارید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت