مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ 99 - مشاوره انتخاب رشته تلفنی، حضوری و آنلاین

تعداد بازدید 10364 دفعه

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تاریخ سال 99 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تاریخ سال 99 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی در کارشناسی ارشد تاریخ 98 را می توانید در جداول این مطلب ببینید. این رتبه ها و محل قبولی به شما در انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ 99 کمک می کند.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاریخ
مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاریخ

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ 99

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تاریخ 99، به دلیل شرایط پیش آمده مربوط به شیوع ویروس کرونا، احتمالا با تغییراتی نسبت به سال های گذشته مواجه خواهد بود. مسائلی مانند تعداد دفعات ثبت نام کنکور ارشد و زمان بیشتر برای مطالعه کنکور ارشد تاریخ باعث شده که در زمان قبل از کنکور ارشد خیلی از داوطلبان تازه نفس به رقبای جدی تبدیل شوند و خیلی از داوطلبانی که زمان بیشتری برای مطالعه در رشته تاریخ گذاشته بودند از دور رقابت خارج شوند. بنابراین شناخت وضعیت موجود  تغییرات احتمالی در نمونه رتبه و محل قبولی کنکور ارشد تاریخ، از نکات مهمی است که کلیه داوطلبان در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد تاریخ 99 باید آن را در نظر بگیرند. از طرفی با توجه به شرایط موجود جامعه و عدم امکان دسترسی به مشاوران یا محدودیت در آن تصمیم گرفتیم که مطلب راهنمای جامع و مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ 99را برای داوطلبان این رشته آماده کنیم که یک سری نکات مهم را در انتخاب رشته خود در نظر بگیرند. همچنین در هر کدام از مراحل انتخاب رشته ارشد تاریخ که برای شما مشکل یا سوالی ایجاد شود می توانید از کمک مشاوران ما استفاده کنید. مشاوره انتخاب رشته ارشد تاریخ 99 در حال حاضر به شکل مشاوره انتخاب رشته تلفنی، مشاوره انتخاب رشته آنلاین، و مشاوره انتخاب رشته حضوری قابل انجام است. برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته ارشد علوم سیاسی و روابط بین الملل می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید. 

اگر  به هر دلیلی نیاز به مراجعه حضوری، برای مشاوره انتخاب رشته دارید، در نظر داشته باشید که موسسه 3گام با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی امکان استفاده از مشاوره انتخاب رشته حضوری را فراهم کرده است . برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته حضوری روی دکمه زیر کلیک کنید. 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور ارشد

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاریخ - معیارهای انتخاب رشته 

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاریخ سال 99  به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: یکی از بزرگترین چالش ها در زمینه انتخاب رشته ارشد تاریخ این است که رتبه ها در گرایش های مختلف تقریبا نزدیک به یکدیگر می باشد و عملا با توجه به پرطرفدار یا کم طرفدار بودن یک گرایش، توزیع بین رتبه ها و دانشگاه ها بسیار عجیب می شود. ممکن است یک رتبه های کمی بهتر از شما بر حسب علاقه به سمت گرایش دیگری بروند و در نتیجه جا برای دانشگاه های خوب در گرایشی خاص برای شما باز شود. بنابراین اطلاع از توزیع رتبه ها در دانشگاه ها و گرایش ها یکی از مهمترین اطلاعاتی است که باید داشته باشید.

2- بازار کار: با توجه به این که اکثر داوطلبان تاریخ تفاوت بین گرایش ها و آینده هر یک را نمی دانند ، بسیاری از آنها در انتخاب خود دچار اشتباه می شوند. توجه کنید که بسیاری از رتبه های عالی سال های گذشته سخت از انتخاب خود پشیمانند. آن ها کلی درس خواندند و به چنین رتبه هایی رسیده بودند ولی انتخاب رشته ای سهل انگارانه آن همه تلاش را به نتیجه منتج نکرد. پس با یک انتخاب رشته هوشمندانه ، که با توجه به اهداف شما باشد، شما از رتبه خود حد اکثر استفاده را خواهید کرد. توجه کنید هر دانشگاهی برای یک هدف مناسب تر است. به عنوان مثال هیچ دلیلی وجود ندارد که گرایشی مانند مطالعات خلیج فارس پایین تر از گرایشی مثل تاریخ ایران اسلامی قرار گیرد و حتی در مقاطعی بسیار گرایش بهتری نسبت به سایر گرایش ها می باشد.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

3- تصمیم به ادامه تحصیل: دقت کنید شما با توجه به این که در چه حوزه ای می خواهید فعالیت کنید،قصد ادامه تحصیل در دکتری دارید یا خیر، آیا در داخل می خواهید ادامه تحصیل بدهید یا خارج از ایران می توانید انتخاب رشته های مختلفی انجام دهید که کدام دانشگاه یا کدام گرایش شما را به اهدافتان می رساند. در رشته تاریخ، متاسفانه دانشجویان بعد از ورود به ارشد متوجه تفاوت بسیار زیاد دانشگاه ها و گرایشها در این رشته می شوند.

4- دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: آیا ارزش دارد کسی به خاطر دانشگاهی از محل سکونت خود دور شود. جواب این سوال گاهی مثبت و گاهی منفی است. این پاسخ به دانشگاهی و گرایشی که قبول می  شود و آینده و هدفش بر می گردد.

5- در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایشهای مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور یا غیرانتفاعی برای شما به خاطر یک گرایش با آینده شغلی بهتر انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه یک گرایش دیگر انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

6- ادغام آزمون دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخابها و دانشگاهها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوتها و مقایسه رتبه بندی دانشگاههای آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیسهای خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود. در صفحه شهریه دانشگاه ها در مقطع ارشد می توانید در مورد هزینه تحصیل هر یک از انواع دانشگاه ها مطلع شوید و آن ها را با هم مقایسه کنید.

دریافت مشاوره رایگان

 

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد تاریخ 99، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخاب ها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور ارشد

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد تاریخ 99 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه انتخاب رشته ارشد 99

3- اولویت بندی دانشگاهها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد تاریخ - نمونه رتبه و محل قبولی

در جداول زیر نمونه رتبه ها و محل قبولی کنکور ارشد تاریخ سال 98 و سال های قبل از آن را مشاهده می کنید. 

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد تاریخ سال 97

رتبه نام زیر گرایش محل قبولی
88 تاریخ اسلام روزانه- دانشگاه تربیت مدرس
215 تاریخ اسلام روزانه- دانشگاه اصفهان
401 تاریخ تشیع روزانه- دانشگاه فردوسی مشهد
86 تاریخ ایران اسلامی روزانه- دانشگاه تربیت مدرس
198 تاریخ ایران اسلامی نوبت دوم- دانشگاه تهران
301 تاریخ ایران اسلامی روزانه- پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
399 تاریخ ایران اسلامی روزانه- دانشگاه یزد
921 تاریخ ایران اسلامی روزانه- دانشگاه آیت اله حایری - میبد
37 تاریخ ایران باستان روزانه- دانشگاه شهید بهشتی - تهران
137 تاریخ عمومی جهان نوبت دوم- دانشگاه شهید بهشتی - تهران

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 

برخی از رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد تاریخ سال 96

رتبه عنوان زیر شاخه و گرایش محل قبولی
113 تاریخ ایران باستان روزانه-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
319 تاریخ ایران باستان نوبت دوم-دانشگاه اصفهان
398 تاریخ ایران باستان روزانه-دانشگاه ارومیه
23 تاریخ ایران اسلامی روزانه-دانشگاه تهران
74 تاریخ ایران اسلامی روزانه-دانشگاه فردوسی مشهد
216 تاریخ انقلاب اسلامی روزانه-دانشگاه خوارزمی -تهران
324 تاریخ ایران اسلامی نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
475 تاریخ ایران اسلامی روزانه-دانشگاه تبریز
598 تاریخ ایران اسلامی نوبت دوم-دانشگاه اراک
1257 تاریخ ایران اسلامی نوبت دوم-دانشگاه ایت اله حایری -میبد
1507 تاریخ ایران اسلامی پردیس خودگردان-دانشگاه خوارزمی -تهران
2502 تاریخ ایران اسلامی پیام نور-دانشگاه پیام نوراستان ایلام -مرکزایلام
2588 تاریخ انقلاب اسلامی غیر انتفاعی-دانشگاه غیرانتفاعی دانش البرز-قزوین
50 تاریخ اسلام روزانه-دانشگاه تهران
145 تاریخ اسلام روزانه-دانشگاه شهیدچمران -اهواز
237 تاریخ اسلام روزانه-دانشگاه مازندران -بابلسر
274 مطالعات اسیای مرکزی وقفقاز نوبت دوم-دانشگاه تهران
309 تاریخ اسلام روزانه-دانشگاه شیراز
684 مطالعات اسیای مرکزی وقفقاز روزانه-دانشگاه محقق اردبیلی -اردبیل
2359 مطالعات اسیای مرکزی وقفقاز پیام نور-دانشگاه پیام نوراستان اردبیل -مرکزاردبیل
2530 تاریخ تشیع پیام نور مجازی ویزه شاغلین-دانشگاه پیام نوراستان خراسان رضوی -مرکزمشهد
148 تاریخ عمومی جهان نوبت دوم-دانشگاه شهیدبهشتی -تهران
380 تاریخ عمومی جهان روزانه-دانشگاه تبریز

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

سوالات متداول:

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد تاریخ به چه صورت انجام می شود؟

در مطلب مشاوره  انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ 99، نکات مهمی در مورد نحوه انتخاب رشته را ارائه داده ایم. چنانکه بعد از خواندن مطلب هرگونه سوال یا ابهامی داشتید می توانید از سه روش: مشاوره انتخاب رشته تلفنی، آنلاین و حضوری، از کمک مشاوران 3گام استفاده کنید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته ارشد تاریخ 99 در چه مواردی به من کمک می کند؟

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ 3گام ترکیبی از نرم افزار انتخاب رشته آنلاین و توصیه ها و کمک یک مشاور مجرب در زمینه انتخاب رشته تخصصی ارشد تاریخ انجام می شود. در صورت استفاده از این مشاوره ها شما می توانید سوالات خود را در زمینه: رتبه های قبولی ارشد تاریخ، بهترین گرایش ها و زیر گرایش ها، بازارکار، سطح دانشگاه ها، احتمال قبولی در کد رشته های مد نظر، نحوه چیدمان صد انتخاب کنکور ارشد  و مواردی نظیر این از مشاوران تخصصی رشته تاریخ  بپرسید. 

✔️مشاوره انتخاب رشته تا چه حد می تواند در نتیجه انتخاب رشته من موثر باشد؟

تاثیر مشاوره در نتیجه انتخاب رشته کنکور ارشد انکار ناپذیر است. تاثیر مشاوره در انتخاب رشته کنکور ارشد تاریخ به دلیل ناآشنایی بسیاری از داوطلبان با رشته تاریخ و بازار کار آن به وجود می آید بسیار پر رنگ تر می شود. برای مثال مشاور می تواند به شما کمک کند که انتخاب هایی که از دید بقیه ممکن است پنهان مانده باشد را برای شما در انتخاب رشته وارد کند و شما در انتخاب بهتری نسبت به رتبه خود قبولی کسب کنید. یا بارها در جلسات پیش آمده که داوطلبان با چیدمان بسیار غلط به مشاوران مراجعه می کنن که حضور مشاور برای انتخاب رشته جلوی این نوع اشتباهات را می گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/5/25

  سلام من رشته فیزیولوژی شرکت کردم و رتبه کل من ۳۶ هست و رتبه در سهمیه ۶ میخواستم بپرسم در دانشگاه دولتی قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  امير‏ - 96/5/21

  سلام خسته نباشيد
  با رتبه 1100 منطقه 2 زبان ، دانشگاه علامه طباطبايي تهران درميام؟
  سالهاي قبل تا 1300 گرفته (طبق تخمين رتبه سايت قلمچي) ولي 95 تا رتبه 600 گرفته اونم شبانه
  شانسي هست؟
  انتخاب بعدي هم چمران اهوازه
  بنظرتون كدوم رو اولويت اول بذارم؟ تهران رو بذارم ممكنه درنيام و ظرفيت چمران هم با كسايي كـ چمران اولويت اولشون بوده پر شه
  چيكار كنم؟؟

 • تصویر فرد

  عسل‏ - 96/5/10

  سلام من رتبه 1700آوردم برای رشته ارشد مشاوره ولی مجاز به روزانه نشدم و انتخابامو با دانشگاههای شبانه تهران واصفهان ویزدگذاشتم میخواستم ببینم امکانش هست شبانه جایی قبول بشم این دانشگاهارو؟البته من پیام نورم انتخاب کردم ولی خیلی علاقه به پیام نور ندارم.لطف بفرمایید راهنماییم کنید .مرسی

 • تصویر فرد

  ramin‏ - 96/4/22

  سلام
  من مدرک کارشناسی کامپیوتر و ارشد عمران دارم
  ولی از بچگی به رشته تاریخ علاقه مند بودم میخواستم برای تاریخ بخوانم اما نمیدانم از اول شروع کنم یعنی برای کارشناسی بخوانم یا در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنم در ضمن میخواهم تا مقطع دکترا ادامه بدم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  با سپاس

 • تصویر فرد

  fakhri.mohamadnejad@gmail.com‏ - 96/4/15

  سلام
  ارشد معماری با کد ضریب 3 قبول شدم ولی برای انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هرچی کد رشه خودمو انتخاب میکنم خطا میده میگه مجموعه رشته امتحانی نیست من رشته معماری و کد ضریب سه کد رشته معماری اسلامی میشه لطفا منو راهنمایی بفرمایید من هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نامم آازد رو هم دادم .

 • تصویر فرد

  نگار‏ - 96/3/20

  سلام .من ارشد حقوق جزا امتحان دادم و رتبه ام 3796است و در گرایش حقوق خانواه رتبه ام18033است.تمام دانشگاه ها مجاز شده ام .به غیر از دانشگاه روزانه.دوست دارم بدونم به نظر شما من در چه دانشگاهی قبول میشوم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc