برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

راهنمای انتخاب رشته ارشد - قسمت اول

تعداد بازدید 49371 دفعه

در انتخاب رشته اغلب با سؤالات بسیاری مواجه می شوید؛ کدام دانشگاه بهتر است، آموزش محور خوب است یا خیر، برای پردیس خودگردان باید حتماً در محل حضور داشته باشیم!

انتخاب رشته

انتخاب رشته هوشمندانه تا تکمیل نهایی فرم منحصراً در 3گام

در انتخاب رشته اغلب با سؤالات بسیاری مواجه می شوید؛ کدام دانشگاه بهتر است، آموزش محور خوب است یا خیر، برای پردیس خودگردان باید حتماً در محل حضور داشته باشیم! و... در چند مکتوبی که تا زمان انتخاب رشته تقدیمتان می کنیم ،تلاش کردیم تا برخی از این موضوعات را برای شما توضیح دهیم و البته در روش انتخاب رشته هوشمندانه 3گام که در زمان انتخاب رشته با آن آشنا خواهید شد، پاسخ بسیاری از این سوالات را خواهید یافت.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

اولین گام: اطلاعات جمع کنید!

خواهشاً دقیقه نودی نباشید، چرا که اغلب مشاوران در زمان انتخاب رشته خیلی زمان ندارند که با آرامش به سؤالات شما پاسخ دهند، تازه بگذریم که در برخی موارد دیگر اطلاعات را رایگان در اختیار شما قرار نمی دهند. بنابراین توصیه اکید اینکه، اطلاعات جمع کنید. در این مکتوب برخی اطلاعاتی که شاید به کار شما بیاید را در اختیارتان قرار می دهیم همچنین در 3گام روشی منحصر بفرد را برای انتخاب رشته ارائه نموده ایم که در زمان انتخاب رشته خدمت شما ارائه خواهد شد. درخصوص این اطلاعات باید عرض کنم بر مبنای دفترچه سال گذشته تدوین شده و بخصوص در بخش شهریه ها در سال جدید تغییراتی خواهد داشت ولی قطعاً نسبت ها حفظ خواهند شد!

 

اطلاعات انتخاب رشته نوبت دوم:

 • برای قدیمی ترها: نوبت دوم همان شبانه است، اما دقیقاً علت تغییر این نام مشخص نیست!

 • تا آنجا که ما اطلاع داریم و از دفترچه استنباط می گردد انتقال از نوبت دوم به روزانه محال است.

 • هزینه دوره ارشد نوبت دوم

  در این حالت از شما شهریه ثابت و متغیر دریافت خواهد شد که در دانشگاههای بزرگ و معتبر که مدیریت آنها بر عهده هیئت امنای دانشگاه می باشد، شهریه ها را خود دانشگاه تعیین می کند. سایر دانشگاهها براساس مصوبه باید شهریه را اخذ نمایند.

  در مورد دانشگاههای تهران، شریف، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، امیر کبیر، تربیت مدرس، خوارزمی، خواجه نصیر، علم و صنعت، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، صنعتی اصفهان، شیراز و صنعتی شیراز:

  به ازای هر ترم حداقل 2،500،000 تومان و حداکثر 3،200،000 تومان

  سایر دانشگاهها:

  به ازای هر ترم حداقل: 1،900،000 تومان و حداکثر 2،500،000 تومان

  جزئیات دقیق شهریه های ثابت، متغیر و هزینه واحدهای نظری و عملی پایان نامه در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 96 و طی مشاوره های حضوری و تلفنی اعلام و ارسال خواهد شد.

 • در مدرک نوبت دوم عنوان نوبت دوم درج نمی گردد.

اطلاعات جزئی تر و کاملاً دقیق درباره میزان شهریه هر دانشگاه در دوره شبانه یا همان نوبت دوم در جلسات مشاوره تلفنی و حضوری به داوطلبان ارائه می گردد. برای رزرو می توانید از لینک زیر اقدام نمایید.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

 

اطلاعات انتخاب رشته نیمه حضوری:

 • نیمه حضوری شبیه پیام نور است ولی در دانشگاه سراسری تشکیل می گردد.

 • کلیه افراد مجاز به انتخاب روزانه و شبانه ببخشید نوبت دوم! می توانند نیمه حضوری را نیز انتخاب نمایند.

 • تقریبا معادل 60% شهریه دوره های شبانه تعیین خواهد شد.

  در واقع دوره ای ارزانتر از دوره شبانه خواهد بود و گاهاً برخی دانشگاهها مبلغی بسیار پایین تر از 60 درصد اعلام شده را دریافت می کنند تا بتوانند ظرفیت دانشگاه را در این دوره پر نمایند. در مجموع بسیار ارزانتر از دوره شبانه خواهد بود.

 • در مدرک نیمه حضوری عنوان "آموزش این دوره به طریق نیمه حضوری" بوده است درج خواهد شد.

 

اطلاعات انتخاب رشته مجازی دولتی:

 1. این دوره به صورت آنلاین در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و نیازی به حضور فیزیکی شما در کلاس درس نیست و عملا کلاسها را به صورت آنلاین و در منزل شرکت خواهید کرد. در مدرک شما عنوان دوره مجازی قید خواهد شد.  امتحانات شما نیاز به حضور فیزیکی شما در محلی که دانشگاه تعیین خواهد کرد، دارد.
 2. شهریه این دوره بسته به نوع دانشگاه و در هر ترم رشته 40،000،000 ریال تا 50،000،000 ریال خواهد شد.

 

اطلاعات انتخاب رشته پیام نور:

 • اگر از قبل پیام نور و غیر انتفاعی را انتخاب نموده اید کار خوبی کردید. مشخصاً مشاور خوبی داشته اید! اما اگر هم انتخاب نفرموده اید نگران نباشید احتمالاً این امکان برای شما در زمان انتخاب رشته خواهد بود که با پرداخت هزینه از این رشته ها نیز انتخاب نمایید.

 • با توجه به افزایش 15 درصدی، به ازای هر ترم حداقل 1،700،000 تومان و حداکثر 2،100،000 تومان خواهد بود.

 • دانشگاه پیام نور در اغلب موارد در خصوص حضور دانشجویان در کلاس ها و امتحان پایان دوره سختگیر می باشد هرچند اغلب کلاس ها به صورت یک هفته در میان برگزار می گردد.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

اطلاعات انتخاب رشته مؤسسات غیر انتفاعی:

 • بند یک در پیام نور را می توانید مجدداً مطالعه فرمایید!

 • به ازای هر ترم حداقل 2،200،000 تومان و حداکثر 2،600،000 تومان

 

اطلاعات انتخاب رشته پردیس های خودگردان:

 1. برخی از دانشگاههای سراسری خیلی خوب و بعضاً متوسط سراسری، یک سری دانشکده با عنوان پردیس تأسیس کرده اند. پیشتر عنوان این دوره "بین الملل" بود. شما ملزم به حضور در کلاسها هستید و تفاوت آن با دوره مجازی و نیمه حضوری شهریه بسیار بالاتر و البته حضور فیزیکی شما در کلاس می باشد.
 2. بسته به نوع دانشگاه این شهریه ها بسیار متفاوت است ولیکن می توان گفت که در دانشگاهی مانند تهران این هزینه برای رشته های انسانی در کل دوره مبلغی بالغ 16 تا 17 میلیون تومان و برای رشته های فنی مهندسی و علوم پایه برای کل دوره حدود 20 تا 25 میلیون تومان خواهد بود.

  با کاهش رتبه دانشگاه این مبالغ در کل دوره به 10 تا 15 میلیون تومان سقوط می کنند.

 

همچنین دفترچه کد رشته های آزمون کارشناسی ارشد سال 96 را می توانید دانلود نمایید تا با کد رشته های مورد نظر خود از پیش آشنا شوید.

در نهایت در صورتی که عضو سایت 3گام دات کام نیستید و تمایل دارید اخبار انتخاب رشته 3گام را به دست آورید، می توانید یک پیامک با متن final به سامانه پیامکی 02122863127 ارسال نمایید.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

برای اطلاعات بیشتر به لینکهای زیر مراجعه فرمایید:

انتخاب رشته مطمئن را می توانید از طریق این لینک مشاهده نمایید.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 96

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  امیر زنجانی‏ - ۲۳م اردیبهشت ماه۹۷ نظر داد

  سلام من کارشناسی رشته میکروبیولوژی هستم میخاستم بدونم برای ارشد کدوم رشته اینده شغلی بهتری داره

 • تصویر فرد

  عرفان سلیمانی‏ - ۴م اردیبهشت ماه۹۷ نظر داد

  سلام من رشته کارشناسیم صنایع بود الان برا ارشد زدم حسابداری به عنوان رشته اصلی و رشته شناور پلیمر صنایع رنگ زدم میخواستم ببینم میتونم تو انتخاب رشتم بعد از کنکور برم برای صنایع صنایع

 • تصویر فرد

  عرفان سلیمانی‏ - ۴م اردیبهشت ماه۹۷ نظر داد

  سلام من رشته کارشناسیم صنایع بود الان برا ارشد زدم حسابداری به عنوان رشته اصلی و رشته شناور پلیمر صنایع رنگ زدم میخواستم ببینم میتونم تو انتخاب رشتم بعد از کنکور برم برای صنایع صنایع

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۷ نظر داد

  سلام روزتون بخیر
  سوالی دارم که مدتهاست ذهنم رو درگیر کرده واز هرمنبعی پرسیدم جواب مختلف گرفتم
  توضیح و سوال:
  من پارسال همین موقع فارق التحصیل کارشناسی حسابداری شدم ناپیوسته(دیپلم حسابداری فنی حرفه ای) اما بنا به دلایلی نمیخوام کلا رشته حسابداری و پیوسته به اون رو توی ارشد بخونم و میخوام یکی از رشته های مرتبط با پزشکی روبخونم دولتی .

  حالا میخوام بدونم آیا بدون نیاز به گرفتن پیش دانشگاهی میتونم آزمون ارشد بدم و رشته مثلا پرستاری رو بخونم؟؟
  کلا برای تحصیل تو رشته پرستاری چکار بابد انجام داد؟
  با سپاس

 • تصویر فرد

  سولماز‏ - ۲م اسفند ماه۹۶ نظر داد

  سلام من می خوام بیام تو فیلد شبکه و اسکیوال بهتره برای ارشد کامپیوتر انتخاب کنم یا فناوری اطلاعات لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  Sahel‏ - ۳۰م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام من محل تحصیلم مازندران ولی میخواهم برای ارشد ادرس اصفهان را بدهم،ایا برای بومی بودن اصفهان فقط ادرس کافی هست؟یا نه قبول نمیکنن

 • تصویر فرد

  سارا ‏ - ۲۷م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته مترجمی و یا آموزش زبان انگلیسی باید چند درصد عمومی و تخصصی بزنیم تا دانشگاه دولتی بیاریم ؟ و اینکه ارشد زبان ادامه بدم بهتر یا اینکه برای رشته رادیو هنر اقدام کنم ؟با تشکر

 • تصویر فرد

  آرمان‏ - ۲۰م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم واسه قبول شدن دانشگاه روزانه ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی باید چه رتبه ای گرفت؟؟؟

 • تصویر فرد

  life‏ - ۱۵م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام .من لیسانس مترجمی هستم. امسال میخوام هم تستای مترجمی و هم آموزش رو بزنم.آیا توی انتخاب رشته میتونم هردو رشته رو انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۱۳م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام.درصورت عدم حضور درجلسه کارشناسی ارشدچون خارج ازکشور هستم.امکانش هست که بتونم برای آزاد وغیرانتفاعی انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - ۶م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ارشد کنکور میخام شرکت کنم رشته ی محیط زیست اگ بخام اردبیل قبول بشم چکار باید بکنم کسی راهنمایی نمیکنه ک چجوری بخونم اصن امکانش هس؟

 • تصویر فرد

  شيما‏ - ۲۴م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام. من براي رشته ي روانشناسي دفترچه پر كردم الان پشيمون شدم مشاوره ميخوام، اصلاحيه اي داره يا اصلا امكانش هست تغيير رشته بدم؟

 • تصویر فرد

  Anahita‏ - ۱۹م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خسته نباشید. من کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد میخونم میخواستم ببینم برای ارشد میتونم برم علوم آزمایشگاهی؟ و اگر بله میخواستم منابعش رو بی زحمت راهنمایی کنید که از کجا میتونم پیدا کنم. تشکر

 • تصویر فرد

  میلاد ‏ - ۱۹م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته ی کارشناسی طراحی صنعتی خوندم خواستم برای ارشد تغییر رشته بدم اما سردر گمم که چه رشته برم که آیند کاریه داشته باشه .با تشکر

 • تصویر فرد

  Nc‏ - ۱۴م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من رشتم نرم افزاره.میخواستم ارشد مدیریت بخونم.ی شاخه از بازرگانی و ی شاخه از مدیریت itرو میشه با هم تو کنکور انتخاب کرد و آزمون داد؟

 • تصویر فرد

  Diana‏ - ۱۳م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ليسانس ژنتيك هستم واسه كنكور ارشد دانشگاه ازاد راسته ك اگ پاسخنامه سفيد باشه قبوليم؟؟؟پاسخنامه سفيد احتمال قبرلي در غيرانتفاعي هم داره؟؟اگه فقط زبان رو ٤٠ ٥٠درصد بزنم چطور؟راستش من فقط مدرك ميخوام حوصله خوندن واسه كنكور ندارم.مرسي از پاسخگوييتون

 • تصویر فرد

  ف یاری‏ - ۸م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی شیمی کاربردی خوندم ارشد موندم چی امتحان بدم تو ریاضی هم خیلی خنگم 2 بارم ارشد سم شناسی آزمون دادم اما قبول نشدم
  سخت مرددم چه رشته ای انتخاب کنم به تدریس و کارهای اجتماعی علاقه زیادی دارم تو رو خدا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  حدیثه‏ - ۷م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس مهندسی آب دارم اما اصلا رشته ام رو دوست ندارم ...
  از اواسط دوره لیسانسم شروع به کار تدریس کردم و در حال حاضر در مدارس و آموزشگاه ها فیزیک و ریاضی تدریس میکنم...میخوام ارشد شرکت کنم اما واقعا نمیتونم انتخاب کنم چه رشته ای مناسب من هست...لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  رضا مطهري راد‏ - ۲۳م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ازاد و غير انتفاعي و فراگير قبول شدم نميدونم كدوم بهتره ممنون ميشم كمك كنين

 • تصویر فرد

  لطیفی‏ - ۲۲م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته کارشناسیم کامپیوتره ولی میخام ارشد مدیریت بیمه ای یا امار بیمه ای رو انتخاب کنم ب نظرتون کدوم رو انتخاب کنم که برام سخت نباشه

 • تصویر فرد

  ندا صفرپور‏ - ۳۰م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من معلم ابتدایی هستم می خوام ارشد یه رشته راحت بخونم. ارشد روانشناسی تربیتی راحت تر هست یا برنامه ریزی درسی. ضمنا در دانشگاه پیام نور فراگیر. باتشکر

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - ۲۳م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید برای تکمیل ظرفیت ترتیب انتخاب هامون باید عین قبل باشه؟اول دانشگاهای سطح بالا بعد پایین ترها؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۲۳م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من روزانه مجاز نشدم ایا تو تکمیل ظرفیت میتونم روزانه انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  Asma‏ - ۷م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته شیمی هستم ،میخوام ارشد کنکور بدم نمیدونم کدوم گرایش بهتره؟

 • تصویر فرد

  fahime‏ - ۵م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید.بین رشته های فیزیولوژی میکروب شناسی پزشکی کدام یک بازار کار بهتری داره؟آیا واقعا میشه با ارشد فیزیو پرستار یا ماما شد؟بازار کار رشته ی هماتو چطور هست؟خیلی ممنون از سایت خوبتون.

 • تصویر فرد

  مهدی ‏ - ۵م مهر ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشید من در ارشد رتبه ی 900هوافضا رو آوردم و در دانشگاه مالک اشتر روزانه مجاز شدم ولی در مصاحبه افتادم آیا می توانم الان برای تکمیل ظرفیت دوره ی شبانه شرکت کنم در انتخاب واحد دوره ی شبانه یا پیام نور یا آزاد رو انتخاب نکرده بودم .کی تکمیل ظرفیت اعلام می شود اصلاً امیدی هست یا نه ؟
  ویک سوال دیگه اگر سال بعد بخوام در ارشد علوم پزشکی شرکت کنم می توانم یا نه ؟

 • تصویر فرد

  فرهاد‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  میخواستم بدونم من دبیرستان در رشته انسانی میخونم میخوام کنکور در رشته علوم قضایی بدم چه رتبه ای بیارم تو تهران قبول میشم ممنون

 • تصویر فرد

  احسان‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من در رشته مهندسی مکانیک طراحی کاربردی دانشگاه شهید بهشتی در نوبت دوم قبول شدم ولی اطلاع نداشتم که شهریه اش انقدر زیاد هست.در انتخابهای بعدیم دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاههای دیگه روزانه قبول میشدم.الان راهی داره که انتخابهای بعدیم که روزانه هستن رو ثبت نام کنم؟

 • تصویر فرد

  Sali‏ - ۱۷م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  کارشناسی ارشد mba خواجه نصیر بهتره یا دانشگاه علامه طباطبایی

 • تصویر فرد

  عاطفه رفیعی‏ - ۱۶م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام.کارشناسی ناپیوسته حسابداری هستم میخواستم ارشدمو کنکور حقوق بدم حالا اگه بشه حقوق جزا یا مشاور حقوقی خصوصی فرقی نداره.ایا میتونم؟ دفترچه های ازمون کنکور کی میاد؟و چه درسهایی رو باید بخونم برای کنکور؟لطفا راهنمایی کامل لطف کنید مرسی

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۹م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله میتونید
  در مقطع ارشد شما مجاز هستید هر رشته ای که تمایل دارید انتخاب و در آزمون ان شرکت نمایید
  http://3gaam.com/field/content/1167
  از لینک بالا می تونید منابع پیشنهادی مشاورین 3 گام  ببنید 

 • تصویر فرد

  nasi‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام امكان رزرو رشته قبولي در دانشگاه آزاد هستش ؟ و از چه طريقي ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام توی بعضی رشته ها و دانشگاه ها امکان دارد

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۱۲م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من ارشد مهندسی برق الکترونیک دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ و آزاد علوم تحقیقات قبول شدم به نظر شما کدوم دانشگاه ثبت نام کنم. با تشکر

 • تصویر فرد

  Mandana‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  من لیسانس مکانیک دارم
  میخوام بدونم سال اینده میتونم برای ارشد هم کنکور مکانیک رو شرکت کنم هم مدیریت؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام یک رشته از رشته های اصلی و دیگری باید از رشته های شناور باشد

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  امکان داره در یک کدرشته محل فردی با رتبه مثلاً ده هزار قبول نشود ولی یک نفر با رتبه مثلاً یازده هزار به خاطر انتخاب رشته با مشاور قبول شود؟

 • تصویر فرد

  صادق‏ - ۲۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  س خواستم بدونم ۱۵۰ رشته ک انتخاب میکنیم فقط یکی رو قبول میشیم یا به دلخواه هر رشته ک میخواهی قبول میشی مثلا 10 رشته رو قبول شدم

 • تصویر فرد

  مهساشمسي‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من كارشناسي پيوسته رشته ي ژنتيك دارم ميخوام براي ارشد رشته ي پرستاري بخونم سوال اولم اينه كه با توجه به اين كه ژنتيك زير شاخه ي وزارت علوم و پرستاري زير شاخه ي بهداشته براي اين كنكور به مشكل نميخورم و سوال دوم هم اينكه شما كدوم يكي رو پيشنهاد ميكنيد براي مقطع ارشد خودم بيشتر علاقه ام به ژنتيكِ

 • تصویر فرد

  بانو‏ - ۱۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام کارشناسی ناپیوسته حسابداری دارم میخواستم ببینم میشه ارشدمو رشته پرستاری بخونم .یا اینکه امکانش نیست
  یجاخوندم که نمیشه ؟؟؟؟یا اینکه باید برم چهارسال دبیرستانو بخونم

 • تصویر فرد

  فائزه جزینی‏ - ۱۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من رشته کارشناسیم پرستاری بوده.اما از اونجایی که کار بالینو دوست ندارم و همسرمم با بالین مخالفه.میخوام ارشد یه رشته دیگه از وزارت بهداشت امتحان بدم.با توجه به اینکه طرحم نرفتم و مدرکم هنوز ازاد نیست بین دو تا رشته:مدیریت خدمات بهداشتی درمانی و تغذیه کدوم بهتره؟در ضمن من خیلی رشته مدیریت پرستاری رو هم دوست دارم.اما با تحقیقاتی که کردم گفتن این رشته معلوم نیست کی به دفترچه ارشد اضافه شه.برا همین کلا دیگه از این رشته نا امید شدم.میشه راهنماییم کنین چیکار کنم؟از یه طرف همسرم مخالفه که برم طرح.از یه طرف مدرکم تا طرح نرم ازاد نمیشه.از طرف دیگه هم نمیدونم حالا که قراره برا ارشد بخونم تو چه رشته ای شانس قبولی دارم؟!!!!!!!!!!

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم رشته مشاوره شغلی ومشاوره تحصیلی چه فرقی داره.باتشکر

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  اگرکسی نتوانست درزمان معین انتخاب رشته کندچکاربایدکرد.باتشکر

 • تصویر فرد

  آمنه‏ - ۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من کارشناسی ناپیوسته مدیریت صنعتی خوندم ،ارشدونمیدونم چه رشته انتخاب کنم ،علوم تربیتی،مدیریت آموزشی(رشته های که مرتبط باآموزش پرورش کدام ازلحاظ کاری بهتره)،یامدیریت خدمات بهداشتی درمانی راانتخاب کنم،وآینده کاریش چطوره.ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  ترنم‏ - ۲۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخیر 2تا سوال داشتم:
  1-هزینه دانشگاه آزاد با غیر انتفاعی چقدر تفاوت داره؟مثلا غیر انتفاعی علم و فرهنگ با آزاد علوم تحقیقات و تهران مرکزی؟
  2-من رشته روانشناسی بالینی هستم می خواستم ببینم در اولویت انتخاب رشته ام دردانشگاه آزاد اول علوم تحقیقات بزنم یا تهران مرکزی؟

 • تصویر فرد

  حمیدرضا پورحکیمی‏ - ۲۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.ببخشید بنده رشته ی کارشناسیم مدیریت بازرگانیه.اما بین انتخاب ارشدمدیریت بازرگانی،مدیریت مالی وMBAموندم.به نظرشما آینده ی شغلی وکاری کدوم از رشته ها بهتره؟ لطفا راهنمایی کنید. اگر دوستان هم نظری دارن بگن.

 • تصویر فرد

  احسانی‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ببخشید اگه ممکنه دوستان هرکی میدونه راهنماییم کنه! انتخاب رشته کارشناسی ارشد رو انجام دادم یکی از رشته ها که بورسیه بود انتخاب کردم و هفته پیش رفتم واس مصاحبش خداروشکر خوب بود مصاحبه! اما متاسفانه نمیدونم چرا اولویت زدم 17 متعجبم چجوری اشتباه کردم! خیلی نگرانم اگه اولویت های قبلی قبول شم دانشگاه بورسیه میپره؟ دانشگاه مالک اشتر رشته دیپلماسی کنترل تسلیحات
  لطفا کمکم کنین

 • تصویر فرد

  قادر سیدزاده‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخیر.
  میخواستم بپرسم که من در رشته مجموعه علوم اجتماعی شرکت کردم و در کد ضریب ۴ یعنی پژوهش علوم اجتماعی رتبم۴۹۸ شده و روزنه مجاز شدم و آخرین رتبه مجاز۱۲۴۰بوده آیا با این رتبه امیدی هس روزانه یا شبانه قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  نیلوفر شمسی‏ - ۲۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید.
  من کارشناسی امور گمرکی خوندم نمیتونم برای کارشناسی ارشد تصمیم بگیرم که چه رشته انتخاب کنم که بازار کار خوبی داشته باشی از طرفی هم نزدیک به رشته کارشناسیم باشه .ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پریسا‏ - ۱۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام،میخواستم بدونم وقتی برای ارشد دانشگاه آزاد انتخاب رشته می کنیم،از اون لیست صدتایی چندمورد احتمال قبولی وجود دارد؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام یک مورد تایید میشه
  به ترتیب انتخاب هاتون چک میشه قبولی تون توی یک مورد تایید میشه

 • تصویر فرد

  دیبا حسنی‏ - ۱۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم برای قبولی ارشد آلی روزانه اصفهان رتبه باید در چه بازه ای باشه؟

 • تصویر فرد

  آوین‏ - ۱۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  باسلام وخسته نباشید.
  ببخشیدزمان ثبت نام فراگیر ارشد برای نوبت مهر چه تاریخی است؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام فراگیر هر ساله فقط ی دوره پذیرش داره
  اواخر تیر ثبت نام شروع میشه و اواخر مردادماه آزمون برگزار میشود

 • تصویر فرد

  م.رم.‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  لطفا جواب دهید.من توی کنکور رشته معماری مهندسی معماری اسلامی مجاز شدم.ولی آزاد این گرایش را ندارد حالا باید چه کنم آیا نمیشه توی آزاد گرایش دیگری انتخاب کرد.

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام دوست عزیز
  نه متاسفانه نمیتونید رشته دیگه ای شرکت کنید

 • تصویر فرد

  پریا‏ - ۱۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ، با رتبه ی سه هزار در کنکور ارشد امکان قبولی در رشته باغبانی گرایش گیاهان دارویی در دانشگاه ازاد شیراز هس؟

 • تصویر فرد

  مژده‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام لطفا جواب بدین
  آیا با رتبه ۱۶۹۳ آلی میتونم دانشگاه صنعتی شیراز رشته دارویی و دانشگاه صنعتی فناوری کرمان رشته دارویی روزانه قبول بشم؟؟اگر نه دانشگاه بوعلی همدان چطور؟؟لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. برای دارویی کرمان بیشترین شانس رو دارید.

 • تصویر فرد

  محمدجواد‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید
  من در حال حاضر ترم ۴ دبیری ریاضی هستم میخواستم از همین حالا واسه ارشد برنامه ریزی بکنم حالا میخواستم باتوجه ب شرایط من بهترین رشته چیه؟؟؟در ضمن اگه کانال یا گروهی هست ک میتونم اطلاعاتی کسب کنم لطفا لینکشو بدین باتشکر فراوان

 • تصویر فرد

  ریحانه بابایی‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  آیا دانشجویانی که در دوره شبانه ارشد درس میخوانند، میتوانتد در صورت داشتن شرایط لازم مانند دانشجویان روزانه از مزبت دکتری بدون کنکور استفاده کنند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله میتونند.

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - ۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام،، ممنون که به سوالات جواب میدین،،کیفیت دانشکده شیمی دانشگاه مازندران نسبت به صنعتی بابل بهتره؟؟به نظرتون شبانه دانشگاه مازندران بهتر از روزانه صنعتی بابل هست؟؟منظورم از نظر آموزشی ،مدرک خیلی چیزای دیگه شبانه دانشگاه مازندران ارزش داره نسبت به روزانه بابل ؟؟

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  لطفا اگه میشه در رابطه با هزینه شهریه شبانه این دو دانشگاه اطلاعی دارید بفرمایید؟
  و اینکه آیا وام هم به دانشجویان دوره شبانه تعلق میگیره؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  هزینه شبانه شون تقریبا یکسانه و حداکثر به 2 تا 2 و نیم میرسه. وام هم میدن.

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  ممنون از پاسختون
  ب نظرتون شبانه صنعتی بابل بهتره یاشبانه مازندران بابلسر؟بخاطر هزینه ایی که میخوام بکنم کدوم بهتره به نظرتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  تو رشته های فنی صنعتی بابل بهتره.

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من اگه شبانه دانشگاه مازندران قبول بشم و نرم و تکمیل ظرفیت روزانه دانشگاه نوشیروانی بابل بزنم و انتخاب دومم رو شبانه بابلسر اگر بابل قبول نشدم یعنی امکان داره دوباره تکمیل ظرفیت بابلسر قبول بشم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. مشخص نیست که صنعتی بابل به تکمیل ظرفیت برسه. تکمیل ظرفیت در صورتیه که اون دانشگاه نتونه ظرفیت اعلام شده خودشو در مرحله اول پر کنه یا این که ظرفیت به اشتباه در مرحله اول کمتر از مقدار مورد نیاز اعلام شده باشه.

 • تصویر فرد

  h mn‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  fztemeh‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید رتبم در تربیت بدنی در گرایش مدیریت سازمان های ورزشی 2182در سهمیه در دوره غیر روزانه شده آخرین رتبه مجاز غیر روزانه 17121 در سهمیه در همین گرایش شده من میتونم فقط توی این گرایش شبانه قبول بشم؟کجاها؟لطفا راهنمایی کنید و همین امروز پاسخ بدین ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شبانه شانستون ضعیفه.

 • تصویر فرد

  بهار راشدی‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید من در گرایش زبان وادبیات عرب بارتبه1864قبول شدم روزانه مجاز شدم اخرین رتبه مجازروزانه2088بوده میدونم رتبم افتضاحه ولی ب نظرتون حتی شبانه اهواز رو هم نمیارم؟چطوری انتخاب رشته کنم ک امید قبولیم بره بالا

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانستون تا حدودی کمه. برای این که جوری انتخاب رشته کنید که شانستون بالا بره باید این مراحل رو پیاده کنید.
  1- 30 انتخاب اولتونو روزانه دانشگاههایی که دوست دارید بزنید براساس کیفیت و علاقه تون و اصلا مهم نیست که توشون قبول میشید یا نه چون تو انتخاب رشته صحیح باید رتبه تونو فراموش کنید تا بتونید روی انتخاب رشته خوب متمرکز بشید.
  2- 30 انتخاب بعدیتونو شبانه اون دانشگاههای خوب رو بچینبد.
  3- 20 انتخاب بعدیتون جاهایی بچینید که تا حدود زیاید شانس دارید.
  4- 20 انتخاب آخر رو سوپاپ اطمینان بچینید. شبانه جاهای پرت و یا غیرانتفاعی و پیام نور.

 • تصویر فرد

  h mn‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  توی انتخاب رشته ی 3گام برای من دانشگاه مالک اشتر زده منطقی ایا این با توجه به پذیرش شدگان نهایی این دانشگاست یا پذیرش شدگان قبل مصاحبه(چند برابر ظرفیت)؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. براساس قبولیهای سال گذشته بعد از مصاحبه است.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  تعداد انتخاب رشته 100 تا میباشد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  بله

 • تصویر فرد

  AYOUB‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام در انتخاب رشته شبانه اگر اولین کدرشته در شهر مشهد انتخاب کنم و بعد تهران یا برعکس احتمال قبولی با اولویت اوله در مقایسه با دیگران؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. رتبه شما تعیین کننده قبولی خواهد بود و اگر با رتبه تون نتونید یک دانشگاه با کبفیت و معتبر رو بیارید فرقی نداره اولین انتخاب بزنید یا آخرین انتخاب.

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی حسابداری دارم.میتونم ارشد رشته مدارک پزشکی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا به دفترچه راهنمای ارشد پزشکی وزارت بهداشت مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  سمیه‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من شبانه قبول شدم اگ تو انتخاب رشته ام کد یه رشته رو روزانه اشو وارد کنم مشکلی توی انتخاب رشته پیش میاد میخوام شانسی بزنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اگه روزانه مجاز نشده باشید امکانشو سازمان سنجش بسته و ارور می ده

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد


  سلام میشه بگید تو انتخاب رشته سه گام اون دانشگاه هایی ک زده پراحتمال میتونیم امیدوار ب قبولی باشیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله با احتمال بسیار زیاد

 • تصویر فرد

  حدیثی‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.برای ارشد چند تا دانشگاه رو میتوتیم انتخاب کنیم.کلا چند تا انتخاب داریم?

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  100 تا

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام . وقت بخیر.
  میخواستم بدونم اگر در انتخاب رشته قبول شدم باید برم ؟ آخه شنیدم میگن اگه قبول شی و نری دو سال محروم میشی و این حرفا
  آیا این صحت داره در این صورت همه ی دانشگاه ها اینطورن؟ مثلا آزاد شبانه و... یا فقط روزانه این قانون صادقه.خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. فقط روزانه اونم هم یک سال محرومیت داره

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وخسته نباشید اینجانب سوالی در مورد قبولی روزانه شهید رجایی با توجه به سهمیه فرهنگی پرسیده بودم با رتبه ۱۷۰۰،لازم به ذکر است رشته زبان انگلیسی مد نظر است،با سپاس فراوان وعذر خواهی بابت مزاحمت

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. برای پاسخ به این سوال نیاز به کارنامه و مشاور تخصصی هست.

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام،اینجانب فرهنگی هستم،آیا با سهمیه دبیری و رتبه ۱۷۰۰ امکان قبولی در دانشگاه شهید رجایی دوره روزانه را دارم،ممنون،لطفا پاسخ بدهید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. باید از مشاور تخصصیتون درباره سهمیه ها کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  niki‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام . آیا با رتبه 10000و 11000 امکان قبولی غیرانتفاعی و مجازی و .. رشته های آی تی و مهندسی کامپیوتر وجود داره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  آشنا‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم در اتنخاب رشته ارشد، انتخاب شهرستان یا تهران چقدر رو قبولی مقاطع بالاتر و آینده شغلی تاثیر داره؟
  و اینکه اصولا آیا با رتیه 1800 عمران شانس قبولی تو تهران (چه روزانه چه شبانه) هست؟؟
  و اگر هست چه گرایش و دانشگاهی احتمال قبول شدن وجود داره؟ و اگر این احتمال نیست، برا شهرستان ها با توجه به اینکه حجم عمده ای از ارشد کارهای پایان نامه س شهرستانی که محل سکونتم هست بهتره برا انتخاب یا شهرستانی که سطح علمیش نا حدی بالاتره اما سختی های رفت و آمدم داره؟ (از لحاظ تاثیر بر ادامه تحصیل) خواهش میکنم سریعتر راهنمایی بفرمایید خیلی حیاتیه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. احتمال قبولی تو شبانه های تهران رو دارید. برای بقیهه سوالاتتون بهتره از مشاور تخصصی گروه عمران کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  سید محمد‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  بارتبه 1643 در رشته ادبیات فارسی کد ضریب یک امکان قبولی در روزانه یاشبانه هست. بارتبه 621 در کد ضریب دو امکان قبولی روزانه یا شبانه ست در کدام شهرها خیی زود بگید ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  Sahar‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشيد من ليسانس مهندسي كشاورزي دارم ولي از اونجايي كه بازار كار نداره تصميم گرفتم تغيير رشته بدم وامسال كنكور حسابداري دادم وغيرروزانه مجاز شدم؛ميخواستم از خدمتتون بپرسم آيا انتخاب رشته كنم يا بمونم پشت كنكور ؟!وچه رشته اي پيشنهادميكنين كه بازار كار خوبي داشته باشه ومن بتونم بخونم،ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. رتبه تون چند بوده؟

 • تصویر فرد

  Mina‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  ايا كسيكه در روزانه مجاز نشده يعني در نوبت دوم هم مجاز نشده؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر فقط روزانه رو مجاز نشده

 • تصویر فرد

  یاسمن‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلامو خسته نباشید گرایشی که من برا ارشد شرکت کردم مهندسی بیوتکنولوژی و داروسازی اما این رشته جزء رشته های این سایت نیست final.3gaam.com میخواستم بدونم بارتبه 137 کجا میتونم قبول بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. این گرایشها ارز لیست گرایشهای مهندسی شیمی حذف شده و شده یک رشته شناور و متاسفانه اطلاعات دقیق ازش نداریم.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام

  آیا اگه کسی که مجاز به انتخاب در غیر روزانه شده میتونه نوبت دوم رو هم انتخاب کنه؟(کارشناسی ارشد منظورمه)
  الان جواب بدید ..ده روز دیگه هی نمیخوام جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله میتونه

 • تصویر فرد

  نیلوفر زمانی‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه 436 علوم باغبانی را آوردم،شانس واسه قبولی شبانه گیاهان دارویی و دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  ابوذر کارگر‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام اولویت انتخاب رشته ها در انتخاب های بعدی تاثیر داره؟یعنی اگر من یک رشته ای رو اولویت اول بزنم یا اولویت پنجم، کدوم شانس بهتری داره؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانس قبولی به رتبه تون و انتخابهای افرادی که رتبه شون از شما بهتره داره.

 • تصویر فرد

  مهدی ‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه 2259مدیریت صنعتی شدم امکانش هست جای شبانه قبول بشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید.
  رتبه من در کنکور ارشد 96 رشته مکانیک 537 شده.میخواستم بدونم احتمال قبولی در دانشگاه های تهران روزانه چقدر است؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله هست در بعضی گرایشها

 • تصویر فرد

  .‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  بل عرض سلام و خسته نباشید
  بنده در کنکور ارشد96رشته تاریخ رتبه ام216شده بنظرتون شانس قبولی بنده تو دوره روزانه دانشگاه اراک چقده با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  معصومه‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال ارشد در رشته مشاوره شرکت کردم رتبم 1704 میخواستم راهنماییم کنین که در انتخاب رشته،میخواست ببینم دوره شبانه قبول میشم یا ن؟در هنگام انتخاب رشته به غیر از شبانه اول الویت را باپیام نور بزارم یا غیر انتفاعی؟من چون ساکن اصفهانم میخوام حتما دانشگام اصفهان باشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شبانه شانش ندارید. بسته به گرایش مشاوره تون برا یپیام نور و غیر انتفاعی اصفهان شانس خواهید داشت. اصولا نوبت دوم رو باید در اولویت بالاتر بذارید.

 • تصویر فرد

  مهشاد‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  باسلام
  برای کارشناسی ارشد انتخاب رشته غیر روزانه چند انتخاب میتونیم داشته باشیم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  جمع کل انتخابهاتون 100 تا خواهد بود.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم ارشد کد ضریب۳-۴-۷روزانه مجاز شدم آیا میتونم انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله در هرسه کد ضریب می تونید انتخاب رشته کنید.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام...من برا ارشد قبول شدم تو انتخاب رشته مشکل دارم،اول روزانه ها رو بزنم بعد شبانه ها رو یا اول دانشگاههای استان خودم رو بزنم بعد دانشگاههای استان دیگه رو؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اول روزانه ها و دانشگاهها و استانهای باکیفیت و حتی شبانه اینجور دانشگاهها هم بالاتر از روزانه دانشگاههای بی کیفیت باشه.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم ارشد گرایش صنعتی و دولتی مجاز شدم آیا میتونم انتخاب رشته کنم؟یا اینکه بخاطر تفاوت رشته نمیتونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله میتونید و محدودیتی در انتخاب گرایش ندارید.

 • تصویر فرد

  Mahnaz‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبم تو ارشد باستان شناسی ۱۷شده و حتما میخام تهران قبول شم ایا شانس قبولی دارم ؟دانشگاه شهید بهشتی یا دانشگاه تهران؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله دارید.

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من عضو 3گام هستم ولی متاسفانه مطلبی ک برام سوال بود نتونستم جوابشو بگیرم میخاستم بدونم تا چ رتبه ای پردیس ارشد روانشناسی بالینی شیراز قبول میشم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. درحدود 700

 • تصویر فرد

  بهروز۶۷‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام ، من مشهدم به نظر شما شبانه شهر خودم فردوسی برم بهتره یا روزانه شهرای دیگه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. فردوسی از نظر اعتبار دانشگاه بسیار ارزشمندیه.

 • تصویر فرد

  سبحان پور‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  باسلام
  من رتبه ٤٠٢٠رشته حقوق خصوصي رو اوردم
  مجاز به روزانه نشدم،ولي مجاز رشته هاي غير روزانه شدم
  ميتونم شبانه يا پرديس شيراز رو قبول بشم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانستون ضعیفه

 • تصویر فرد

  سبحان پور‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  باسلام
  من رتبه ٤٠٢٠رسته حقوق رو اوردم
  مجاز به روزانه نشدم،ولي مجاز رشته هاي غير روزانه شدم
  ميتونم شبانه شيراز رو قبول بشم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانستون ضعیفه.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم با رتبه ۱۳۰۰ رشته باغبانی امکان قبولی تو دوره روزانه رو دارم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانس ضعیفی دارید..

 • تصویر فرد

  Zohi‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. کاش هزینه هر ترم ارشد حسابداری دانشگاه آزادی مثل اهواز رو هم میگفتید. مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. با توجه به رشته تون در حدود یک ملیون 700 تا 2 ملیون میشه.

 • تصویر فرد

  رضایی‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام سوالی داشتم خدمتتون
  من کنکور مدیریت دادم آیا می توانم برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته حسابداری بکنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  زهره رضوانی‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشین من نفر اول گروه مترجمی و ورودیمون هستم میخواستم بدونم توی انتخاب رشته چقد تاثیر داره!؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تاثیر خیلی زیادی داره و مثلا در دانشگاهی که ظرفیتش 10 نفره 3 الی 4 نفر مستقیم با سهمیه شاگرد اولی پذیرفته میشن.

 • تصویر فرد

  sana‏ - ۲۹م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام.میخواستم بدونم ارشد شیمی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی تهران قویتره یا شیمی علم و صنعت تهران؟

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام اتاق فکر رشته ای تی رو میشه بگین ادرسش چیه ؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمدجواد‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  من میخوام ارشد محض بخونم امااز استادهای ریاضیاتم ک میپرسم میگن ک اصلا خوب نیس .حالا میخواستم از شما بپرسم باتوجه ب رشته ی حال حاضرمن چ رشته ای واسه ارشد خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. کاربردیها اوضاع بهتری دارند.

 • تصویر فرد

  محمدجواد‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  با سلام من ترم ۴ رشته ی دبیری ریاضی هستم میخواستم بدونم باتوجه ب مدرک کارشناسیم آیا ادامه دادن رشته های مرتبط باریاضی خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اگر هدفتون مشخص باشه مبیشتر میشه راهنماییتون کرد.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بنده کارشناسی رشته علوم تربیتی گرایش ابتدایی دارم میخونم در دانشگاه فرهنگیان. برای انتخاب ارشد بین سه رشته روانشناسی بالینی، مدیریت اموزشی و ITموندم میخوام رشته ای رو انتخاب کنم که به پیشرفت شغلیم کمک کنه ،IT رو به این خاطر انتخاب کردم چون خیلی به مهندسی علاقه دارم و رشته دبیرستانم ریاضی بوده و پایه ریاضی فیزیک قوی داشتم. پیشنهادتون برای من چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. آی تی خیلی قبولیش سخته واسه تون. برید تربیتی یا مدیریت آموزشی و حتی تکنولوژی آموزشی. تکنولوژی آموزشی بهتون نزدیکتره.

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  قبولی در رشته ای تی برای ارشدامنیت وشبکه چطوره ؟؟؟ ایا اگر تعداد افراد که برای ارشد شرکت کنند کم باشه قبولی بیشتر میشه ؟؟؟ و به غیر از رشته امنیت و شبکه دیگه چه رشته های بازار کار دارند ؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  امسال نصف پذیرش در این گرایش مختص رشته مهندسی کامپیوتر و نصف دیگه مختص رشته آی تی هست. قاعدتا هر چی تعداد شرکت کننده کمتر بشه قبولی راحت تر میشه. نرم افزار و هوش مصنوعی هم بازار کار خوبی دارند.

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام دوست عزیز ینظرتون قبولی برای کارشناسی ارشد ای تی راحته ؟ از نظر تعداد شرکت کننده میگم .یعنی اگه کم باشن احتمال قبولی هست برای رشته امنیت و شبکه باید چه رتبه بشیم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تجربه نشون داده که آی تی به دلیل شناور بودنش حجم داوطلب زیادی داره.

 • تصویر فرد

  Negin‏ - ۹م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  خسته نباشيد ممنون ميشم پاسخ بديد كارشناسي ارشد ميكروبيولوژي بهتره يا كارشناسي ارشد بيوشيمي 🙏🏻

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بستگی به کاری که می خواید داره. ولی تقریبا در وزارت علوم بیوشمی وضعیت بهتری داره.

 • تصویر فرد

  نگين‏ - ۶م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام من كارشناسي ميكروبيولوژي خوندم ارشد بيوشيمي ازاد ترجيحا دانشگاه ازاد هاي تهران سهميه بسيج فعال هم دارم امكان قبولي من چقدر است؟با توجه به اينكه زياد مطالعه نكردم براي كنكور

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. با توجه به سهمیه تون شانس خیلی بالایی دارید.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۵م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس معماری خوندم ولی بخاطر وضع بد بازار کار میخوام تغییر رشته بدم واسه ارشد، ولی نمیدونم چه رشته ای انتخاب کنم اگه امکان داره راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چه نوع کاری رو ترجیح میدید؟ عملیاتی یا اداری؟

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - ۲۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام دوست عزیز من رشته مهندسی ای تی پیام نور لیسانس دارم اگه بخوام ارشد شرکت کنم بنظرتون چه گرایشی از این رشته برم که بازار کار بهتری داشته باشه ؟؟ و ایا این رشته خوبی از نظر بازار کار هست و اگه بخوام روزانه قبولشم ان شالله ))باید چه کتابهای مطالعه کنم ؟؟
  تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله رشته خوبیه از نظر بازار کار. امنیت و شبکه بازار بهتری داره. برای منابع باید برید به بخش مطالبی که برای IT نوشته شده.

 • تصویر فرد

  حمیدرضارضایی‏ - ۲۱م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  باعرض سلام و خسته نباشید.
  من کارشناسی گیاهان دارویی دارم.برای کنکور ارشد ٩۶ثبت نام کردم.میخواستم برم غیر انتفاعی,در ضمن رشته ارشد گروه باغبانیه,میخواستم ببینم قبلولیش چه طوره
  در ضمن آزادم آیا رتبه میشه اورد؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. قبولیش به نسبت راحته. بله برای آزاد هم شانس خیلی زیادی دارید.

 • تصویر فرد

  Armin‏ - ۲۸م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.رشته کارشناسی ام مکانیک تاسیسات هست.برای ارشد تربیت بدنی.پرستاری و مدیریت علاقه دارم.به نظرتون بازار کار کدوم بهتره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ارشد پرستاری که نمی تونید شرکت کنید. ارشد مدیریت بهتره.

 • تصویر فرد

  داود‏ - ۶م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من رشته برق کارشناسی ابزار دقیق هستم.میخواستم بپرسم که ایا میتونم هر رشته ای از رشته های برق ارشد رو انتخاب کنم یا رشته هایی که تو زمینه الکترونیک هستند رو نمیتونم انتخاب کنم.اخه کارشناسی همینطوری بود.و یه چیز دیگه یک رشته بیشتر نیست که غیر از شاخه الکترونیک باشه.اگه اینطوری باشه یعنی فقط اونو میتونیم انتخاب کنیم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هر گرایش و رشته ای که دوست داشته باشید رو می تونید انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  saeed...‏ - ۴م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من رشته کارشناسیم کشاورزیه آیا میتونم برا ارشد مشاوره بخونم
  بازار کار مشاوره چجوریه ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید. بازار کار خوبی داره.

 • تصویر فرد

  سامان‏ - ۱۴م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  ببخشید من امسال شرکت کردم ارشد
  اما مدرک کارشناسیم رو پاییز 96 میگیرم. باید چیکار کنم؟ راهی داره یا بیخیال بشم و سال بعد شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. متاسفانه راهی نداره.

 • تصویر فرد

  z‏ - ۹م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام...من کارشناسی برق خوندم ولی برای ارشد دوست دارم مدیریت بخونم یا تربیت بدنی....کدوم بهتره از نظر بازار کار؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مدیریت.

 • تصویر فرد

  نبلو‏ - ۵م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من مهندسی معماری میخونم میشه برای ارشد هم حسابداری امتحان بدم و هم مطالعات معماری ایران؟
  یا میشه کلا آزاد یک رشته ی حسابداری ثبت نام کنم و دولتی رشته ی مطالعات معماری ایران؟
  یا کلا میشه دوتا آزمون داد برای دولتی که هم مطالعات معماری ایران و حسابداری ببینم قبول میشم یا نه؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هیچکدوم حالتهایی که گفتید امکان نداره.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۳م دی ماه۹۵ نظر داد

  من دبیری زیست آزاد خوندم چه رشته هایی می تونم ثبت نام کنم خواستم آزمیکروبیولوژی یا بهداشت بزنم ندیدم اولی می شه بری آزمایشگاه ها دومی ارگان آموزش و پرورش.....
  رشته گرافیک یا بازیگری چی
  هر چه دفترچه رو نگاهکردم چیزی نبود جای اینکه بدونی کدومدانشگاه چی داره هم نبود ؟ آزاد ندارم و نمی رم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  تو وزارت علوم هر رشته ای بخواید می تونید ثبت نام کنید ولی تو وزارت بهداشت رشته های محدودی رو می تونید ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۲۷م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام/رشتم کشاورزی و علاقه شدید ب گلخونه و پرورش گل و .. دارم/برای ارشد باغبانی خوبه یا بیوتکنولوژی ؟ اگر باغبانی..چه گرایشی؟؟ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. از نظر علمی بیوتک و از نظر کاری همون باغبانی و شاخه پرورش گلها

 • تصویر فرد

  یعقوب هاشمی‏ - ۲۲م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید من تا کارشناسی فنی مهندسی مواد خوندم اما الان میخوام تغییر رشته بدم اما نمیدونم تو کدوم یک از رشته های مدیریت>علوم تربیتی>روانشناسی ادامه تحصیل بدم که بازار کار خوبی هم داشته باشد بدون سرمایه یا با سرمایه کم هم باشدقبول است در ضمن در بین رشته های که گفتم کدام یک از گرایش هایشان بهتر است؟؟ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بهتره برید یا سراغ روانشناسی و یا مدیرت. البته مدیریت بهتره و بازرگانی گرایش خوبیه برای شما.

 • تصویر فرد

  یوسف‏ - ۱۷م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من امسال میخوام برای ارشد بین حقوق جزا و بین الملل یکی را بخونم، ولی نمیدونم کدومشون آینده اش برای من بهتره ( بازار کار هم برام مهم). از طرفی هم سال گذشته جزا شرکت کردم ولی رتبه ام زیاد خوب نبود.
  پس از تحقیقاتی هم که انجام دادم، متوجه شدم در بین الملل درصدهای داوطلبان بین الملل، کمی پایین تر از جزاست، و از طرفی هم احتمال میدهم اگر در این مدت حقوق بین الملل بخونم، دانشگاه بهتری قبول خواهم شد و البته به فکر پذیرش در دانشگاه علوم قضایی هم هستم، که با این اوصاف فکر میکنم با بین الملل راحت تر در آن پذیرفته شوم، و از طرفی هم به عضو هیئت علمی شدن و کارهای علمی پژوهشی و نوشتن کتاب علاقه زیادی دارم با این شرایط به نظر شما کدام رشته را بخونم. فقط با این فرصت کم تا ارشد خواهش می کنم حتما پاسخ سوال ما را بدهید و ما را راهنمایی فرمائید.
  اگه امکانش هست پاسخ این سوال را هم بدهید آیا درسهای دوره ارشد حقوق بین الملل با جزا قابل تطبیق است؟
  متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. این دو رشته تطابق خیلی کمی در آزمون ارشد دارند. ولی با در نظر گرفتم جمیع شرایط بین الملل رو بخونید بهتره.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۹م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجو مهندسی مکانیک بیوسیستمم با این که چن ماه بیشتر تا کنکور ارشد 96 نمونده من هنوز شرع نکردم تو این مدت میتونم قبول بشم یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  اگر پایه علمی و تایم مطالعه تون بالا باشه می تونید قبول شید.

 • تصویر فرد

  سولماز‏ - ۱۵م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من كارشناسي رشته كامپيوتر هستم ايا ميتونم براي ارشد رشته هاي پزشكي بخونم اگه بله چه رشته پزشكي براي من بهتره ؟ اگه خير لطفا من رو راهنمايي كنيد چه رشته ايي براي ارشد بهتره چون دوست دارم ارشد رشته ايي بجز كامپيوتر بخونم. متشكرم

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام. می تونید انفورماتیک پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی بهداشت محیط بخونید که انفورماتیک بهتره به نسبت.

 • تصویر فرد

  امید‏ - ۱۰م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام.دانشجوی مهندسی مواد هستم به فیزیک علاقه دارم میخوام برا ارشد فیزیک یامهندسی مکانیک بخونم. نظر شما چیه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید به علاقه تون احترام بذارید

 • تصویر فرد

  مرتضی زال‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  باشلام و خسته نباشید فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی هستم با معدل 15/32و میخوام دانشگاه روزانه قبول بشم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که چه درصدهایی بزنم تا به دانشگاه مد نظرم قبول بشم ...سپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفابه اتاق فکر مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  باسلام من درشیمی آلی رتبه 2570آوردم می خواستم بدونم بااین رتبه ازشیمی آلی مراغه (روزانه)درمرحله تکمیل ظرفیت قبول میشم یانه ؟خواهش می کنم جواب بدین.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. احتمالش ضعیفه.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۲۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  باسلام خسته نباشی من مخواهم انتخاب رشته کنم ب رشته هنر آیا در آبان ماه متوانم انتخاب رشته کنم درمرداد انتخاب رشته قبول نشدم آیا گه متوانم کمکم کنید باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای با سوابق تحصیلی منظورتونه؟

 • تصویر فرد

  نغمه‏ - ۲۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من دانشگاه آزاد ژنتیک میخونم ... بین تغذیه و بیوشیمی بالینی موندم که کدوم بهتره؟ باتوجه به اینکه من کار تو آزمایشگاه رو دوست ندارم و اینکه اوردن تغذیه واقعا سخته...لطفا راهنماییم کنین !

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. با این حساب باید برید تغذیه و سختی قبولیش رو هم بپذیرید

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۱۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام . فارغ التحصیل رشته ی مهندسی کامپیوتر(سخت افزار) در دانشگاه دولتی هستم . برای انتخاب رشته در مقطع ارشد دچار سردرگمی عجیبی دوساله که شدم . به رشته ی قبلیم خیلی علاقه زیادی نداشتم الان برای ارشد نمیدانم هوش مصنوعی یا شبکه بخونم یا کلا رشتمو عوض کنم مدیریت یا mba بخونم . خیلی ممنون میشم در مورد رشته هایی که گفتم در رابطه با اینده کاری و خوندنشون در دانشگاه دولتی راهنماییم کنید .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکر گروههای کامپیوتر، مدیریت و مدیرت اجرایی مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پرنیا‏ - ۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام, وقت بخیر
  بین دو گرایش بیوتکنولوژی و صنایع غذایی ارشد مهندسی شیمی کدوم یکی بهتره؟ از نظر کاربرد و بازار کار

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه مهندسی شیمی مطرح کنید.
  اینم لینکش:
  http://3gaam.com/thinktanks/list/5

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام،
  یه سوالی از خدمتتون دارم.بنده لیسانس فقه و حقوق دارم.ولی به علت شرایط و نوع کارم مجبور به تغییر رشته به سمت کامپیوتر نرم افزار شدم،البته باز هم کارشناسی که در پیام نور میخوانم و ۱۰۶ واحد پاس کردم،امسال همینجوری کنکور ارشد شرکت کردم و مجازی هوش مصنوعی و رباتیکز خواجه نصیر الدین طوسی قبول شدم،آیا برای ثبت نام اقدام کنم.توانایی خواندن پیام نور را دارم ولی اطلاعی از مجازی ندارم.آیا میشود با هم خواند.آیا اصلا ثبت نام کنم.
  لطفا در مورد مجازی و شرایط بنده راهنمایی کنید.
  ثبت نام ۲ روز دیگر است.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید.
  البته اتاق فکر گروه کامپیوتر. اینم لینکش:
  http://3gaam.com/thinktanks/list/6

 • تصویر فرد

  الهه ‏ - ۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی فیزیک هسته ایی خوندم
  ارشدمو چ رشته ایی میتونم برم ک بازار کار خوبی داشته باشه
  ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تو رشته فیزیک بازار کار خوب نیست. خیلیها تغییر رشته میدن و یا اگه فیزیک ادامه میدن واسه رفتن به خارج از کشوره.

 • تصویر فرد

  امیرحسن فاضلی‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  لطفا زودتر جواب منو بدید واقعا در تغییر رشته در مقطع ارشد سردرگمم؛ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  پاسختون داده شد.

 • تصویر فرد

  امیرحسن فاضلی‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من کارشناسی معماری خوندم میتونم ارشد مو مدیریت بخونم؟با توجه به این که استخدامی در دستگاه های دولتی اولویتمه ,به نظر شما چه گرایشی رو ادامه بدم برای ارشد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سوالتون تکراریه و پاسختون داده شد.

 • تصویر فرد

  سعیده‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  لطفا جواب بدین.با رتبه ۵۸ ادبیات انگلیسی امیدی به روزانه خوارزمی یا علامه هست؟اخرین رتبه مجاز روزانه هم ۸۵۶ هست

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید.
  اینم لینکش:
  http://3gaam.com/thinktanks/list/25

 • تصویر فرد

  قربانی‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من رتبه ۴۱ بیونکنولوژی میکروبی شدم و انتخابام دانشگاه تهران دانشگاه شهیدبهشتی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک دانشگاه اصفهان و دانشگاه مالک اشتر بود با توجه به این که مالک برای مصاحبه دعوت نشدم سوالم اینه که احتمال قبولی هر یک از دانشگهای قبلش با توجه به رتبم چه قدره؟؟ درضمن به گرایش های دیگه رشته امتحانیم علاقه ای ندرم و معدل مؤثرم هم ۱۷/۱۴ بود ممنون میشم پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه زیست مطرح کنید. اینم لینکش:
  http://3gaam.com/thinktanks/list/19

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  با رتبه 1550مهندسی پزشکی کرمانشاه یا سهند تبریز یا سمنان امکانش هست کاه بیارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه برق مطرح بفرمایید.
  لینک اتاق فکر برق: http://3gaam.com/thinktanks/list/1

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید لطفا راهنمایبم کنید با رتبه 1550در گرایش الکترونیک کدضریب 1 همدان یا اصفهان یا زنجان قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله شانس دارید.

 • تصویر فرد

  حسنیه‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  1263
  898
  735
  1212
  1173
  992
  1080
  سلام خسته نباشید من شیمی محض شرکت کرد با توجه به رتبه هام آیا روزانه یا شبانه فردوسی مشهد قبول میشم؟ اگر گرایشهایی رو که رتبه بهتر گرفتم در اولویت پایین تر قرار بدم و گرایشهایی که رتبه پایینتر گرفتم در اولویتهای بالاتر قرار بدم آیا شانس قبولیم در فردوسی کم میشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا شانس قبولی به رتبه ربط داره. شما باید دانشگاههای تراز اول و گرایشهای مورد علاقه تون رو در اول بچینید و گرایشها و دانشگاههای ضعیفتر در رده های آخر.
  درباره احتمال قبولی هم باید سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید تا مشاوران راهنماییتون کنند.

 • تصویر فرد

  javad.1684@yahoo.com‏ - ۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام در رشته مدیریت بازرگانی با رتبه 29000 در دانشگاه مازندران بابلسر نوبت دوم قبول میشوم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه متاسفانه

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام،من کارشناسی ارشد مجموعه شیمی شرکت کردم..شیمی معدنی،تجزیه غیرمجاز شدم روزانه اما شبانه همه رو مجازم..در حدود 2000و3000و4000 خرده شدم، آیا روزانه آلی یا نانو مازندران_بابلسر قبولم؟شبانه چطور؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیلی خیلی شانس پایینی دارید.

 • تصویر فرد

  سالی‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید در کنکور باید به ترتیب اولویت ها انتخاب رشته کرد؟ مثلا نمیشه هم پیام نور قبول شد هم شبانه یا پردیس و بعدا در مورد انتخاب انها تصمیم گرفت؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. قبولی براساس رتبه خواهد بود. شما فقط یک انتخبا رو پذیرفته میشید.

 • تصویر فرد

  میر‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  می خواستم بدونم برای انتخاب رشته باید با توجه به رتبه انتخاب کنیم ؟ سیستم گزینش به چه صورته ؟ یعنی از اول شروع کنیم بهترین جاهارو بزنیم تا پایین ترینشون ؟ و یا اگر جاهای خوب رو اول بزنیم و به رتبه مون نخوره شانسمون کمتر میشه ؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. براساس رتبه خواهد بود.. پس باید بهترینها رو حتی اگه شانس قبولی نداشته باشید رو بالا بزنید.

 • تصویر فرد

  غزال‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من فارغ التحصیل ارشد روزانه فیزیک از وزارت علوم هستم.میخواستم ببینم آیا امکان تحصیل در دوره "روزانه " مقطع ارشد در یکی از رشته های وزارت بهداشت را دارم یا خیر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله دارید در فیزیک پزشکی.

 • تصویر فرد

  سایه‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  برای انتخاب رشته ارشد اولویت بر اساس شهر و یا نزدیک ترین شهرهای محل سکونت هست ؟ یا اینکه میتونیم به دلخواه هر دانشگاهی که میخوام انتخاب کنیم؟ ممنون میشم هرچه زودتر راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. قبولی براساس رتبه خواهد بود. پس شما باید انتخابهای عالی و ایده آل خودتون رو اول بذارید و انتخابهایی که دوست ندارید رو اخر. در واقع شانس خودتونو با این کار برای جاهای بهتر بیشتر می کنید. چون رتبه اهمیت داره در قبولی.

 • تصویر فرد

  azi‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم منظور از تکمیل ظرفیت دانشگاه ها چیه؟ و اینکه برای شرکت کردن باید ثبت نام کنیم یا همه شرکت داده میشن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. دانشگاههایی که ظرفیتوشن پر شنده به دلیل عدم انتخاب بچه ها، در تکمیل ظرفیت شروع م یکنند به پر کردن ظرفیتشون. کسانی که مجاز بودند در مرحله اول شانس تکمیل ظرفیت رو هم خواهند داشت.

 • تصویر فرد

  ماندانا‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام، ببخشبد من رشته ام مترجمي فرانسه اس ولي ميخام رشته ام رو تغيير بدم و مديريت جهانگردي رو دوست دارم و هيچ اطلاعي از درسهاي اين رشته هم ندارم ، ميشه راهنمايي كنيد اصلاً امكان تغيير رشته در ارشد وجود داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکان تغییر رشته در ارشد وجود داره.
  چون این رشته جزء رشته هایی نیست که 3گام ساپورتشون می کنه اطلاعات جامعی در این باره نداریم.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام آیامدرک پردیس با مدرک روزانهو نوبت دوم فرق میکنه؟
  اسم پردیس توی مدرک قید میشه؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله فرق می کنه و اسم پردیس هم قید میشه. اما از همون دانشگاه معتبر مدرک براتون صادر میشه.

 • تصویر فرد

  داوود‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ايا بارتبه ٢٣٤٥پيام نور قبول ميشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. چه رشته ای؟ چه گرایشی؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  حمید رضا ‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من خواستم از نرم افزار استفاده کنم اما کد 1304 نبود داخلش. چطور باید راهنمایی بگیرم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات جامع و دقیق این کد رو نمی تونیم ساپورت کنیم.

 • تصویر فرد

  کلثوم‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  من رتبم تو مقطع ارشد رشته روانشناسی تربیتی 817 شده ، میخاستم راهنمایی بفرمایین که ایا امکان قبولیم شبانه فردوسی مشهد یا بیرجند وجود دارد؟؟شبانه شهر های دیگر یا روزانه شهرهای دورتر چطور؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نه متاسفانه وجود نداره برای مشهد و جاهای دیگه.

 • تصویر فرد

  محمد سلطاني فرد‏ - ۲۹م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  باسلام من پنجاه وپنج هزارتومان پرداخت کردم وسيستم براي من انتخاب رشته کرد ولي نتونستم ازش پرينت بگيرم چيکاربايدبکنم کدرهگيري هم دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  مشکلی نیست می تونید در مشاهده نتایج در اکسل یا وب پرینت رو در مرحله آخر دریافت کنید. تا آخرین روز انتخاب رشته این امکان برای شما فراهم شده.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد