انتخاب رشته ریاضی

تعداد بازدید 17117 دفعه

نسبت به گذشته تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است و امسال عملا به حد داوطلبان کنکور انسانی رسیده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند.

انتخاب رشته ریاضی
انتخاب رشته ریاضی

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

نسبت به گذشته تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است و امسال عملا به حد داوطلبان کنکور انسانی رسیده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند. چه بسیار مهندس برق و مکانیک و عمران و کامپیوتر صنعتی شریف و دانشگاه تهران به خارج از کشور رفته اند!

برای این که خیالتان از بابت انتخاب رشته ریاضی راحت شود و در اولویت بندی ها اشتباه نکنید باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

1- باید بدانید که آخرین رتبه قبولی رشته های مختلف چند است. مثلا آخرین رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران و صد البته باید در نظر داشته باشید که باید از آخرین رتبه قبولی نسبت به دانشگاه باخبر باشید. مثلا اخرین رتبه قبولی دانشگاه صنعتی شریف، آخرین رتبه قبولی مهندسی عمران دانشگاه تهران و ...

2- برای اولویت بندی بهتر سعی کنید با توجه به رتبه خود بدین ترتیب عمل کنید. ابتدا رویایی ترین و بهترین انتخابهای خود را در فرم انتخاب رشته سنجش مخصوص گروه تجربی وارد کنید. می توان گفت که بهتر است از 150 انتخاب، حداقل 30 انتخاب، انتخابهای رویایی باشد که شما حتی شانس قبولی و شانس قبولی شما در آنها کم احتمال است و شامل رشته هایی با کیفیت و در دانشگاههایی خوب می باشند. سعی کنید 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهای خوشبینانه بچینید. انتخاب هایی که اگر خوش شانس باشید در آنها قبول می شوید و 50 انتخاب بعدی خود را انتخابهایی با احتمال بالا و قوی قرار دهید. 20 انتخاب آخر مخصوص انتخابهایی است که صد در صد در آنها قبول هستید که می تواند شامل انتخاب رشته های صرفا با سوابق تحصیلی نیز می باشد.

برای اطلاع از این که در هر رشته و دانشگاهی چقدر شانس و احتمل قبولی دارید می توانید از نرم افزار فوق پیشرفته انتخاب رشته 3گام استفاده کنید.

در انتخاب رشته کنکور سراسری سعی کنید در ابتدا به این فکر کنید که چرا می خواهم یک مهندس شوم؟ اگر قرار باشد مهندس شوم دوست دارم بر روی چه چیزی کار کنم؟ اگر بازار کار نبود ایده ای دارم که با آن مشکلات اقتصادی خود را حل کنم؟ نکته ای که درباره بچه های ریاضی وجود دارد این است که باهوش هستند و مغز تحلیلگر خوبی دارند و این افراد زمانی که وارد رشته های علوم انسانی می شوند کولاک می کنند. پس یک انتخاب برای آنها می تواند رشته های شناور علوم انسانی باشد. اگر به علوم انسانی علاقه ندارید و باید یک مهندس شوید حداقل رشته ای را انتخاب کنید که می دانید قرار است در آن چه کار کنید و یا کسانی در اطراف شما هستند که به شما بگویند چه کار کنید و بتوانند برای شما بازار کار را ایجاد کنند.

به خاطر آشفته شدن اوضاع رشته ریاضی طی سالهای اخیر پیشنهادات کسانی را بپذیرید در امر پیش بینی وضعیت آینده بازار کار و رشته های مهندسی اطلاعات جامع و دقیقی دارند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97 در گروه آزمایشی ریاضی به لینک زیر مراجعه نمایید. 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 97

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

بیشتر بخوانید:

 

انتخاب رشته کنکور سراسری 

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  یه بنده خدایی چه کار داری‏ - 97/9/3

  سلام .با چه رتبه ای شریف قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  Aaaaa‏ - 97/7/8

  رتبه ۷ کشور را آوردم به نظرتون کجا برم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 97/9/25

  به علاقه تون بیشتر فکر کنید. کسی که رتبه 7 شده باید بره دنبال علاقه اش چون می تونه با همون علاقه اش و با توجه به رتبه اش کار مورد علاقه شو ایجاد کنه و درآمد داشته باشه

 • تصویر فرد

  حمید‏ - 97/5/20

  سلام،با رتبه 23000 رشته عمران دانشگاه خلیج فارس قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  هانیه ‏ - 97/5/15

  با رتبه 34761 کجا قبول میشم به نظر تون

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - 97/5/15

  مهدیه با رتبه ۳۲۰۹۶دربوشهرکدام رشته دانشگاه دولتی میارم ممنون.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 97/5/9

  رتبه 7500 اوردم. بنظرتون دانشگاه علوم تحقیقات مهندسی آی تی میتونم برم؟؟!!!

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 97/5/9

  سلام با رتبه ۳۰۰۰۰ کجا قبول میشویم

 • تصویر فرد

  مهديه‏ - 96/5/23

  اگه براساس اولويت تو چند رشته قبول شديم بايد همون اولويت اول رو بخونيم

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/5/24

  سلام بله

 • تصویر فرد

  هستی رضی پور‏ - 96/5/22

  سلام. خسته نباشید در انتخاب اولویت بد از علاقه باید ب چچیزی توجه کنم؟بد بهتر رشته رو اولویت قرار بدم یا شهر رو؟بعد میشه چند رشته پرطرفدار رشته ریاضی و تو سایتتون بزارین؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/5/24

  سلام اول علاقه بعد نوع آموزش و اگر دوری نزدیکی دانشگاه مهم هست محل دانشگاه

 • تصویر فرد

  Naghmeh al‏ - 96/5/7

  توضيحات كم بود

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/5/11

  چه توضیحات دیگه ای نیاز دارید تا اضافه بشه.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد