برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 - انتخاب رشته سراسری و آزاد

تعداد بازدید 77188 دفعه

از آنجایی که در انتخاب رشته کارشناسی ارشد همواره یک سری سوال برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته وجود دارد سعی داریم در این مطلب به برخی از این سوالات پاسخ دهیم. در ایم مطلب راهنمایی جامع برای انتخاب رشته صحیح ارشد 97 ارائه خواهد شد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97: تغییرات

سال 97، دومین سالیست که انتخاب رشته ارشد، به صورتی متفاوت برگزار می شود. امسال دومین سال است که آزمون سراسری و دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد به صورت یکجا و ادغام شده برگزار می شود و در نتیجه یک کارنامه برای هر دو آزمون برای داوطلبان صادر می شود. علیرغم اینکه یک کارنامه برای هر دو آزمون سراسری و آزاد کارشناسی ارشد صادر می شود، اما انتخاب رشته سراسری ارشد 97 مانند انتخاب رشته ارشد 96، جدای از انتخاب رشته آزاد ارشد انجام می شود. با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد که قرار است در دهه سوم خرداد کارنامه اولیه داوطلبان انتشار یابد، ابتدا انتخاب رشته سراسری انجام می شود و سپس انتخاب رشته دانشگاه آزاد. در سال 96، انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای مقطع ارشد یک هفته بعد از انتخاب رشته سراسری انجام شد. با اعلام نتایج و انتشار کارنامه های اولیه آزمون کارشناسی ارشد 97، دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش برای دانشگاههای سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور و دوره های مختلف روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور برای مقاطع کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش در سایت سنجش قرار می گیرد. از آنجایی که انتخاب رشته در هر مقطعی، سختی و چالشهای خود را دارد در این مطلب سعی شده است به تمام سوالات شما در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پاسخ داده شود و یک راهنمایی جامع برای انتخاب رشته برای شما تدوین شود. با انتشار دفترچه های انتخاب رشته کارشناسی ارشد و دانشگاه آزاد، شما می توانید از همین صفحه و با قرار گرفتن لینکهای دانلود، دفترچه ها را دانلود کنید. در حال حاضر برای اطلاع کلی از دفترچه ها، می توانید دفترچه های انتخاب رشته سال 96 را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96

 

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 و کد رشته های افزوده شده در مرحله دوم

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97: فهرست

برای اینکه هر داوطلبی بتواند سریعتر به پاسخ سوالات خود برسد، فهرستی برای شما ایجاد شده است تا با کلیک بر روی هر فهرست به مطلب مورد نظر درباره سوال خود سریعتر دست یابید.

 

1- تحلیل دقیق کارنامه های کارشناسی ارشد 97 برای انتخاب رشته دقیق و صحیح

2-  شانس قبولی با توجه به رتبه در انتخاب رشته آزمون ارشد 97

3- اولویت بندی صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

4- شهریه های دوره های مختلف تحصیلی ارشد 97

5- نوع دوره تحصیلی در مقطع ارشد

6- شیوه تحصیل در مقطع ارشد

7- شرایط اعطای خوابگاه به پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد 97

8- شرایط اعطای وام در مقطع کارشناسی ارشد

9- سهمیه شاگرد اولی و تاثیر آن بر قبولی در مقطع کارشناسی ارشد

10- سهمیه های خاص مانند سهمیه ایثارگری و شانس قبولی در مقطع ارشد

 

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

1- تحلیل دقیق کارنامه های کارشناسی ارشد 97 برای انتخاب رشته دقیق و صحیح

کارنامه و نتایج اولیه آزمون ارشد 97، به گفته سازمان سنجش در دهه سوم خرداد ماه انتشار می یابد. کارنامه ارشد سازمان سنجش، دارای بخشهایی خواهد بود که دانستن و تفکیک اطلاعات مهم آن به شما کمک می کند تا کار انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را راحت تر انجام دهید.

1- نمره و یا درصد کسب شده برای هر درس:

در کارنامه سازمان سنجش برای آزمون ارشد، نام دروس به ترتیب ذکر شده است و جلوی آن نمره خام آن یا به اصطلاح درصد آن ذکر شده است که فقط برای اطلاع شما می باشد و تعیین کننده رتبه نهایی شماست.

2- جدول کد ضرایب و رتبه ها:

این جدول خود از ستونهای مهم زیر تشکیل می شود:

الف) ستون کد ضریب: براساس دفترچه کارشناسی ارشد سازمان سنجش، گرایشهای مختلف می توانند کد ضریب متفاوتی داشته باشند. اگر دروس و یا ضرایب دروس در گرایشی با گرایش دیگر متفاوت باشد، کد ضریب جداگانه به آنها تعلق می گیرد. مثلا در دفترچه ارشد سازمان سنجش در سال 97 برای رشته ای مثل مدیریت، 11 کد ضریب داریم که دلیل این تعداد کد ضریب، دروس متفاوت و یا ضرایب متفاوت برای دروس می باشد. برای رشته ای مثل عمران اگرچه گرایشهای بسیاری وجود دارد ولی تنها یک کد ضریب دارد، چون همه درسها در آن به صورت مشابه هستند و ضرایب یکسان دارند. این ستون، از این نظر اهمیت دارد که داوطلب کارشناسی ارشد باید بداند که در هر کد ضریب چه رتبه ای به دست آورده است. مثلا در ارشد مجموعه روانشناسی، رتبه اعلامی برای کد ضریب 1 که روانشناسی عمومیست با رتبه اعلامی برای کد ضریب 2 که روانشناسی بالینی است می تواند بسیار متفاوت باشد و با توجه به رتبه، شانس قبولی کم یا زیاد شود.

ب) تراز: تراز نمرات کتبی شما به اضافه تراز معدل موثر، تراز کل شما می شود که تعیین کننده رتبه شما خواهد بود.

ج) رتبه در سهمیه برای دوره های روزانه: سهمیه شما در آزمون کارشناسی ارشد هر چه که باشد، انتخاب رشته شما براساس آن رتبه و در بین هم سهمیه ایهای شما انجام می گیرد. یعنی شما اگر در سهمیه آزاد قرار دارید با سهمیه ایثارگران مقایسه نمی شوید. رتبه در سهمیه مهم ترین عدد موجود در کارنامه ارشد سازمان سنجش است و تعیین کننده شانس قبولی ارشد شما می باشد. یک رتبه در سهمیه برای دوره های روزانه و یک رتبه در سهمیه برای دوره های غیر روزانه برای شما اعلام می شود. برای هر کد ضریب نیز یک رتبه جداگانه برای هر دوره روزانه و غیر روزانه اعلام می شود. مثلا در ارشد رشته شیمی که 7 کد ضریب دارد، برای شما 7 رتبه در سهمیه برای دوره های روزانه و 7 رتبه در سهمیه برای دوره های غیر روزانه اعلام می شود.

د) رتبه کشوری: این رتبه در کارنامه انتشار یافته توسط سازمان سنجش برای کارشناسی ارشد، رتبه شما بدون در نظر گرفتن سهمیه است. مثلا ممکن است رتبه در سهمیه کسی که سهمیه ایثارگری دارد، 300 باشد ولی رتبه کشوری او 10000 شود. رتبه کشوری براساس مقایسه تراز شما با دیگران و بدون دخالت دادن سهمیه ها اعلام می شود.

ه) آخرین رتبه مجاز در سهمیه: منظور آخرین رتبه ایست که سازمان سنجش برای اعلام مجاز بودن داوطلبان، مد نظر قرار می دهد. توجه داشته باشید که آخرین رتبه در سهمیه مد نظر می باشد نه در کل کشور. آخرین رتبه مجاز در سهمیه برای دوره های روزانه و غیر روزانه یکسان نیست و به صورت جداگانه در دو ستون مختلف اعلام می شود. اگر رتبه شما در سهمیه کمتر از این رتبه باشد شما مجاز به انتخاب رشته در آن دوره در ارشد هستید. اصولاً، اکثر داوطلبان برای انتخاب رشته دوره های غیرروزانه مجاز می شوند ولی داوطلبان کمی برای انتخاب رشته دوره های روزانه مجاز می شوند.

و) وضعیت مجاز یا غیر مجاز بودن شما: در این ستون مشخص می شود که آیا شما برای دوره های روزانه و یا غیرروزانه مجاز خواهید بود یا خیر. شما در فرم انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، اگر مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه نشوید حق انتخاب آنها را ندارید و سازمان سنجش حتی اگر آنها را انتخاب کرده باشید خطا می دهد و اعلام می دارد که شما مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه کارشناسی ارشد نیستید. ممکن است شما در یک کد ضریب مجاز به انتخاب رشته دوره های روزانه باشید و در یک کد ضریب دیگر نباشید، بنابراین در این مورد دقت داشته باشید.

3- کد انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی کارشناسی ارشد: با توجه به اینکه انتخاب رشته سراسری و دانشگاه آزاد در آزمون کارشناسی ارشد به صورت جداگانه برگزار می شود، یک کد به شما داده می شود که در زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد باید آن کد را در سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد کنید.

در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 که همزمان با اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 97 در دهه سوم خرداد ماه خواهد بود، 3گام خدمات خود را در هر دو انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری سازمان سنجش و انتخاب رشته دانشگاه آزاد ارائه می کند که این خدمات شامل نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد، مشاوره های تلفنی و حضوری خواهد بود. ضمناً سیستم انتخاب رشته 3گام تنها سیستمی است که به طور کامل انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد را پوشش می دهد.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

9-  شانس قبولی با توجه به رتبه در انتخاب رشته آزمون ارشد 97

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 یعنی اینکه بدانید با رتبه ای که در آزمون کارشناسی ارشد به دست آورده اید، چه رشته و گرایش و دانشگاهی را در مقطع ارشد براساس قبولیهای ارشد سال 96 قبول می شوید. شانس قبولی شما در کارشناسی ارشد نسبت مستقیمی دارد با رتبه شما در سهمیه به اضافه اولویت بندی انتخابهای رقبای شما در آزمون ارشد که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند. مثلا ممکن است  داوطلبی که در یک گرایش که رتبه تک رقمی شده است، به گرایشی که رتبه او در آن دو رقمی شده است علاقه نداشته باشد و گرایشی که رتبه او در آن دو رقمیست را در اولویت های اول بچیند. در این صورت جا برای کسانی که به گرایش های متفاوت علاقه دارند باز می شود. مثلا ممکن است به خاطر علاقه وافر داطلبان ارشد مدیریت به ارشد رشته بازرگانی، قبولی در آن با رتبه های بهتری نسبت به کارآفرینی امکان پذیر باشد و در نتیجه شانس قبولی در ارشد کارآفرینی نسبت به بازرگانی برای رتبه های بالاتر خیلی خیلی بیشتر شود. تنها چیزی که در این زمینه به شما کمک می کند، این است که بدانید سال گذشته، دیگران با چه رتبه ای کجا قبول شده اند و سقف رتبه برای قبولی چند بوده است. تنها یک سیستم دقیق کامپیوتری با اطلاعات صحیح و موثق می تواند این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. بنابراین ما در 3گام، منحصربفردترین و بهترین سیستم نرم افزاری شانس قبولی براساس رتبه را به وجود آورده ایم که عملاً بدون رقیب و با دقت و صحت بالا، کار انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 شما را براساس شانس قبولی انجام می دهد و ما در 4 سطح قطعی، پر اتمال، خوشبینانه و کم احتمال به شما میگوییم که با توجه به رتبه خود در آزمون کارشناسی ارشد در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چه وضعیت و شانس قبولی را خواهید داشت. با اعلام نتایج می توانید از طریق لینک زیر، از دقیق ترین و صحیح ترین نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد بر اساس کد رشته های سازمان سنجش، برای انتخاب رشته ارشد 97 خود استفاده کنید. سیستمی که طی این 5 سال، عملاً اثبات کرده است که بهترین سیستم نرم افزاری با تکنولوژی هوش مصنوعی برای انتخاب رشته و تعیین شانس قبولی ارشد شماست.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

10- اولویت بندی صحیح انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

یکی از مهم ترین قسمتهای انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سال 97 مانند سالهای گذشته، مربوط به بحث اولویت بندی 100 انتخاب شما در فرم آنلاین انتخاب رشته کارشناسی ارشد می باشد. بحث درباره اولویت بندی بین انتخابهای کارشناسی ارشد بسیار تخصصی می باشد ولی خلاصه وار به مهم ترین نکات آن اشاره می کنیم.

1- اولویت بندی خود را براساس علاقه انجام دهید. مهم نیست که شما در یک کد رشته دانشگاه قبول می شوید یا نه. شما 100 انتخاب دارید که بهتر است هر 100 تای آن را بچینید مگر این که رشته ای که در آزمون کارشناسی ارشد آن شرکت کرده اید تعداد کد رشته های خیلی زیادی نداشته باشد و یا اینکه علاقه مندی شما به یک سری از کد رشته های دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد سازمان سنجش و در نتیجه محدود و زیر 100 تا باشد.

2- دسته بندی انتخابهای خود را در اولویت بندی انتخاب رشته کارشناسی ارشد رعایت کنید. بهترین دسته بندی عبارتست از چیدن 20 درصد انتخاب های اول از انتخابهایی که ایده آل هستند و شانس قبولی در آنها ندارید و یا شانس قبولی شما در ارشد 97 آنها بسیار پایین است. 30 درصد بعدی انتخابها بهتر است شامل انتخابهای خوشبینانه ای باشد که شاید قبل شوید و شاید هم نشوید. 40 درصد بعدی انتخابها بهتر است از بین انتخابهای پر احتمال باشد و در نهایت کار انتخاب رشته خود را با پر کردن 10 درصد از انتخابهایی که قبولی شما در آنها در هر صورتی تضمین شده است به پایان برسانید.

3- اگر در آزمون ارشد 97، هم رشته اصلی را شرکت کرده اید و هم رشته شناور را، باید جوری بین انتخابهای هر دو رشته با توجه به علاقه و رتبه خود توازن ایجاد کنید. البته این کار سخت است و بهتر است این کار یا با یک سیستم نرم افزاری و یا توسط مشاوران بسیار خبره انجام شود.

4- سعی کنید عواملی همچون شهریه، دوری و نزدیکی جغرافیایی، شیوه تحصیل، نوع دوره مورد تحصیل در کارشناسی ارشد، شرایط خوابگاه و وام را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب رشته کارشناسی ارشد را بدون پشیمانی برای خود رقم بزنید.

نرم افزار مجازی و آنلاین انتخاب رشته 3گام، علاوه بر این که احتمال قبولی شما را در تمامی انتخابهایی که مجاز به انتخاب رشته در آنها هستید را به شما می دهد، بلکه برای شما اولویت بندی عمومی داوطلبان در سالهای گذشته و همچنین اولویت بندی اختصاصی براساس ماتریس تصمیم گیری و در نظر گرفتن همه عوامل مهم در انتخاب رشته کارشناسی ارشد اعم از کیفیت رشته و دانشگاه و گرایش، دوری و نزدیکی جغرافیایی و شهریه را انجام می دهد و حتی در اوج دقت و نوآوری، انتخاب رشته شناور کارشناسی ارشد و اصلی ارشد شما را نیز اولویت بندی می کند و چون این سیستم براساس جدید ترین کدهای انتخاب رشته سازمان سنجش که در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش برای کارشناسی ارشد در سال 97 انتشار یافته است، منطبق می باشد، شما می توانید به راحتی این کد ها را در فرم نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد سازمان سنجش وارد کنید. بلافاصله بعد از اعلام نتایج اولیه و کارنامه های کارشناسی ارشد، نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 با کلیک بر روی لینک زیر در دسترس خواهد بود.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

2- شهریه های دوره های مختلف تحصیلی ارشد 97

یکی از اصلی ترین سوالات، تفاوت بین شهریه ها بسته به نوع دوره و نوع دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد می باشد:
 

هر ساله بین 15 الی 25 درصد افزایش شهریه نسبت به سال گذشته داریم. دانشگاههای سراسری تا سقف 15 درصد و دانشگاههای پیام نور تا سقف 20 درصد و دانشگاههای غیرانتفاعی تا سقف 25 درصد افزایش شهریه دارند.

 

شهریه دوره روزانه: هیچ شهریه ای از شما بابت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اعم از متغیر یا ثابت دریافت نخواهد شد. البته در سالهای اخیر، شهریه ای برای واحدهای جبرانی دانشجویان ارشد روزانه قرار داده اند که باعث اعتراض دانشجویان این دوره نیز شده است که مقدار آن از دانشگاه به دانشگاه متفاوت است. یکی از پر سر و صداترین اعتراضها مربوط به دانشگاه شهید بهشتی بود که دلیل آن مقدار زیاد مبلغ این شهریه عنوان شد. در کل در نهایت، توافقی بین دانشگاه و دانشجویان صورت می گیرد.

شهریه دوره نوبت دوم یا شبانه: در این حالت از شما شهریه ثابت و متغیر دریافت خواهد شد که در دانشگاههای بزرگ و معتبر که مدیریت آنها بر عهده هیئت امنای دانشگاه می باشد، شهریه ها را خود دانشگاه تعیین می کند. سایر دانشگاهها براساس مصوبه باید شهریه را اخذ نمایند.

دانشگاههای بزرگ و معتبر: شامل دانشگاههای تهران، شریف، شهید بهشتی، علامه طباطبایی، امیر کبیر، تربیت مدرس، خوارزمی، خواجه نصیر، علم و صنعت، فردوسی مشهد، تبریز، اصفهان، صنعتی اصفهان، شیراز و صنعتی شیراز می باشد.

برای رشته های علوم انسانی: بین 1،700،000 تا 3،000،000 تومان

برای رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی: بین 2،000،000 تا 3،500،000 تومان 

توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه شهید بهشتی حداقل یک الی دو ملیون تومان بیش از این شهریه های اعلامی است.

بنابراین در انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 خود به شدت توصیه می شود که شهریه های دانشگاههای مختلف را بدانید تا زیاد متضرر نشوید.

 

جزئیات دقیق شهریه های ثابت، متغیر و هزینه واحدهای نظری و عملی پایان نامه در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 و طی مشاوره های حضوری و تلفنی اعلام و ارسال خواهد شد.

 

 

شهریه دوره های مجازی دولتی:

شهریه دوره های مجازی دولتی در مقطع کارشناسی ارشد، برای رشته های علوم انسانی برای کل دوره بین 10 تا 15 میلیون تومان بسته به نوع دانشگاه و برا رشته فنی معندسی و علوم پایه بین 12 تا 20 ملیون تومان خواهد بود. بنابراین دوره چندان ارزانی هم برای تحصیل در ارشد نیست. بوده اند کسانی که فکر می کرده اند دوره های مجازی دولتی در مقطع کارشناسی ارشد، دوره های ارزان قیمتی هستند ولی بعد از ورود به این دوره های مجازی متوجه شده اند که انتخاب رشته کارشناسی ارشد آنها بسیار اشتباه بوده است.

شهریه پردیس های خودگردان:

بسته به نوع دانشگاه این شهریه ها بسیار متفاوت است ولیکن می توان گفت که در دانشگاهی مانند تهران این هزینه برای رشته های انسانی در کل دوره مبلغی بالغ 16 تا 17 میلیون تومان و برای رشته های فنی مهندسی و علوم پایه برای کل دوره حدود 20 تا 25 میلیون تومان خواهد بود.

با کاهش رتبه دانشگاه این مبالغ در کل دوره به 12 تا 15 میلیون تومان سقوط می کنند. البته دانشگاههایی مانند امیرکبیر و شهید بهشتی در این مورد بسیار بیتر شهریه می گیرند و شهریه انها تا حدود 35 ملیون تومان برای کل دوره می رسد. بنابراین در انتخاب رشته برای کارشناسی ارشد در این زمینه بسیر دقت داشته باشید. در انتخاب رشته خود در نظر داشته باشید که دوره های پردیش خودگردان، گرانترین دئوره تحصیل کارشناسی ارشد می باشد.

شهریه دانشگاههای پیام نور:

ارزانترین و کمترین شهریه در دوران کارشناسی ارشد مربوط به همین تحصیل در دانشگاههای پیام نور است که برای رشته های انسانی به ازای هر ترم بین 1،5000،000 تومان تا 2،000،000 تومان و برای رشته های فنی مهندسی و علوم پایه بین 1،800،000 تومان تا 2،300،000 تومان خواهد بود. بنابریان اگر به دنبال تحصیل ارزانتر با توجه به رتبه بد خود هستید، دانشگاههای پیام نور در کارشناسی ارشد انتخاب خوبی می توانند باشند.

شهریه دانشگاهها و موسسات غیر انتفاعی:

متغیرترین شهریه برای کارشناسی ارشد، مربوط به موسسات غیر انتفاعیست. این شهریه از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر بسیار متفاوت می شود. به طور میانگین برای ارشد رشته های علوم انسانی بین 1،500،000 تومان تا 2،000،000 تومان و برای ارشد رشته های علوم پایه و فنی و مهندسی بین 1،600،000 تومان تا 2،500،000 تومان خواهد بود. موسسات غیر انتفاعی، کیفیتهای بسیار متفاوتی دارند و به همین خاطر شهریه های آنها بسیار متفاوت است. بنابراین سعی کنید علاوه بر شهریه، به کیفیت تحصیل نیز در انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود اهمیت دهید.

شهریه دوره مجازی ویژه شاغلین:

تقریبا شهریه آن با دوره مجازی دولتی در یک سطح قرار دارد ولی در برخی دانشگاهها، تا حدود 20 درصد بیشتر از شهریه دوره های مجازی دولتی ارشد می باشد. در نظر داشته باشید که در انتخاب رشته ارشد خود، اگر شاغل نیستید و سوابق بیمه ای ندارید به سراغ انتخاب این دوره ها نروید.

با توجه به حساسیت انتخاب رشته کارشناسی ارشد و وجود عواقب مالی سنگین و البته بعضی اوقات غیر قابل جبران، بهتر است از مشاوره های تخصصی در اولویت بندی خود استفاده کنید.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

3- نوع دوره تحصیلی در مقطع ارشد

یکی از این سوالات تفاوت بین دوره های مختلف تحصیلی در کارشناسی ارشد می باشد. این دوره ها به قسمتهای زیر طبقه بندی می شود:

 1. دوره روزانه: بهترین حالت قبولی در کارشناسی ارشد این دوره می باشد که از شما هیچ شهریه ای برای تحصیل دریافت نمی شود و عملا تحصیل شما رایگان خواهد بود. پس از اخذ مدرک در این دوره، شما تعهد خدمت در کشور را خواهید داشت که به ازای هر ترم تحصیلی می بایست یک سال تعهد خدمت داشته باشید. کسانی که تصمیم دارند برای دکترا برای خارج از کشور اقدام کنند باید هزینه این تعهد را بدهند و یا به قولی مدرک خود را آزاد کنند تا امکان ترجمه و ارسال مدارک برای دانشگاههای خارج از ایران فراهم گردد.
 2. دوره نوبت دوم یا شبانه: در مدرک شما قید نمی شود که در دوره شبانه یا نوبت دوم پذیرفته شده اید و عیناً مدرک دوره روزانه به شما تعلق می گیرد با این تفاوت که شما باید شهریه تحصیل در دانشگاههای سراسری را پرداخت کنید. از آنجایی که شما هزینه تحصیل را پرداخته اید، تعهدی برای خدمت در کشور به ازای ترم های تحصیلی خود نخواهید داشت.
 3. مجازی: در انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود در سال 97 در نظر داشته باشد که تحصیل در دوره های مجازی، یعنی تحصیل از طریق ارتباط آنلاین. امتحانات شما اما در محلی که دانشگاه اعلام می کند و به صورت حضوری برگزار می شود.
 4. پردیس خودگردان: برخی از دانشگاههای سراسری خیلی خوب و بعضاً متوسط سراسری، یک سری دانشکده با عنوان پردیس تأسیس کرده اند. پیشتر عنوان این دوره "بین الملل" بود. شما ملزم به حضور در کلاسها هستید و تفاوت آن با دوره مجازی و نیمه حضوری شهریه بسیار بالاتر و البته حضور فیزیکی شما در کلاس می باشد.

داشتن اطلاعات درباره شیوه تحصیل در کارشناسی ارشد به شما کمک می کند تا به خاطر بی اطلاعی از نوع تحصیل دچار اشتباه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود نشوید. در واقع وجود مشاور در این زمینه به شما کمک کی کند تا بدون خطا انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود را با موفقیت انجام دهید.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

4- شیوه تحصیل در مقطع ارشد

شیوه آموزشی یکی دیگر از سوالات مهم داوطلبان است.

آموزشی-پژوهشی: در انتخاب رشته کارشناسی ارشد خود باید بدانید که در این حالت، هم واحدهای عملی و هم نظری و هم پایان نامه وجود خواهد داشت و کاملترین شیوه آموزشی می باشد. برای ادامه تحصیل در دکترا این شیوه، بهترین نوع می باشد و از نظر اعتبار، معتبرترین می باشد.

آموزش محور: در این دوره، پایان نامه و واحدهای عملی وجود ندارد و واحدهای ارائه سمینار در آن وجود خواهد داشت و عملا این دسته شانس پایینی برای گرفتن دکترا خواهند داشت. 2 تا 4 واحد سمینار (تحقیقات نظری و تئوریک) را شامل خواهد شد.

پژوهشی: واحد های آنها بیشتر عملی خواهد بود و تنها 6 تا 10 واحد درسی نظری خواهند داشت و پایان نامه برای آنها بسیار پر رنگ تر می باشد. این گروه نیز با توجه به نوع مقالات و پایان نامه پژوهشی-عملیاتی خود شانس برای دکترا خواهند داشت.

 

مقایسه نرم افزارهای انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

5- شرایط اعطای خوابگاه به پذیرفته شدگان ازمون کارشناسی ارشد 97

وضعیت خوابگاه در دوره های مختلف به چه حالت خواهد بود؟

دوره های روزانه کارشناسی ارشد از طرف دانشگاههای سراسری تعهد اعطای خوابگاه دارند ولیکن برای دوره های نوبت دوم و یا شبانه با توجه به ظرفیت خالی دانشگاه، خوابگاه تعلق می گیرد و در مورد دوره های مجازی اساسً نیازی به خوابگاه وجود ندارد و در مورد پردیس های خودگردان در صورت داشتن امکانات خوابگاهی، خوابگاه تعلق می گیرد که البته هزینه خوابگاه برای این دوره ها از همه دوره ها بیشتر می باشد. بنابراین به طور کامل شرایط اعطای خوابگاه را بدانید تا هزینه بسیار سنگینی را به خاطر محل ماندن خود برای تحصیل متحمل نشوید.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

6- شرایط اعطای وام در مقطع کارشناسی ارشد

وضعیت اعطای وام در دانشگاههای سراسری بعد از انتخاب رشته کارشناسی ارشد و قبولید رمقطع ارشد به چه صورت خواهد بود؟

اصولا تسهیلاتی که صندوق رفاه دانشجویی برای دانشجویان کارشناسی ارشد در نظر می گیرد و به صورت وام های ترمی و یا سالیانه به آنها می دهد مختص دوره های روزانه و شبانه (نوبت دوم) می شود و کمتر برای دوره های مجازی و پردیس خودگردان چنین امکانی در نظر گرفته می شود و قاطعانه دانشگاهها در مورد پردیسهای خودگردان اعطای وام را در نظر نمی گیرند.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

7- سهمیه شاگرد اولی و تاثیر آن بر قبولی در مقطع کارشناسی ارشد

سهمیه شاگرد اولی کارشناسی در قبولی کارشناسی ارشد چگونه حساب می شود و چگونه به دانشگاهها اعلام می گردد؟

هر دانشگاه و موسسه آموزش عالی ملزم است تا برترین دانشجوی خود را در هر رشته و دوره در زمان مقرر به سازمان سنجش اعلام کند. طریقه اعمال این سهمیه قدری پیچیده است و بدین طریق محاسبه می شود.

 1. اگر رشته ای 1تا 4 نفر پذیرش داشته باشد، یک نفر آن با سهمیه شاگرد اولی پذیرفته خواهد شد.
 2. اگر رشته ای 5 تا 9 نفر پذیرش داشته باشد، دو نفر با سهمیه شاگرد اولی پذیرفته خواهد شد.
 3. اگر رشته ای بیش از 9 نفر پذیرش داشته باشد، سه نفر سهمیه پذیرش شاگرد اولی خواهد داشت.

نحوه قبولی به این حالت است که اگر کسی با همان رتبه اصلی در آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته شود، سهمیه شاگرد اولی او محاسبه نخواهد شد. به عنوان مثال فردی با رتبه 3 که شاگرد اول دوره خود نیز بوده است، با همان آزمون و درصدها در دانشگاه تهران پذیرفته می شود و سهمیه شاگرد اولی به رتبه های بعد از او تعلق خواهد گرفت. اگر رتبه شاگرد اول دوره به آخرین رتبه قبولی با آزمون نخورد و فاصله داشته باشد سهمیه شاگرد اولی مقایسه و پذیرش او تأیید می شود.

ضمناً زمانی سهمیه شاگرد اولی در انتخاب رشته کارشناسی ارشد محاسبه خواهد شد که حداقل داوطلب به 90% حد نصاب آخرین رتبه رسیده باشد. کسانی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمی شوند، چنین سهمیه ای را نخواهند داشت و تنها در دانشگاه لیسانس خود بدون آزمون می توانند پذیرفته شوند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد با وجود سهمیه شاگرد اولی ظرافت های بسیار خاصی دارد که بهتر است حتما با کمک یک مشاور تخصصی با دانش کامل در این زمینه انجام شود.

 

 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 

8- سهمیه های خاص مانند سهمیه ایثارگری و شانس قبولی در مقطع ارشد

سهمیه های خاص در انتخاب رشته کارشناسی ارشد چگونه در قبولی تأثیر خواهند داشت؟

سهمیه رزمندگان و ایثارگران تا 20% ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد را به خود اختصاص می دهند و شرط آن علاوه بر دارا بودن شرایط رزمندگی و یا ایثار گری کسب حد نصاب حداقل 70 درصد برای ایثارگران و حداقل 80 درصد برای رزمندگان می باشد. در واقع نمره آنها نباید کمتر از 70 تا 80 درصد کل نمره آخرین فرد مجاز باشد.

در واقع می توان این 20 درصد را اینگونه تعبیر نمود که از هر 10 نفر پذیرش، دو نفر با این سهمیه وارد دانشگاه خواهند شد. 

سهیمه جدیدی با نام سهمیه 5 درصد نیز در سال گذشته برای کنکور سراسری به وجود امد که این سهمیه برای کارشناسی ارشد نیز قرار است اعمال شود. در نر داشته باشید که تاثیر این سهیه زیاد تفاوتی را در قبولی کارشناسی ارشد ایجاد نمی کند و تنها قدری قبولی شما را بهتر می کند.

عملاً یکی از سخت ترین نوع انتخاب رشته ها مروبط به انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سهمیه های ایثارگران می باشد که گاهی اوقات بدون وجود یک مشاور کاملاً مسلط امکان پذیر نخواهد بود.
 

سامانه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  محمدرضا کوشانی‏ - ۴م اردیبهشت ماه۹۷ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  می خواستم ببینم مدارک دانشگاه پردیس معتبر هستش مثل دانشگاه دولتی .
  مدارک دانشگاه ازاد علوم تحقیقات ارزش بیشتر هستش یا پردیس بهشتی
  با تشکر

 • تصویر فرد

  مهران محمدزاده‏ - ۲م اسفند ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  آخرین رتبه ی قبولی ارشد برق دانشگاه های علوم تحقیقات تهران و دانشگاه های آزاد خوده شهر تهران تا چنده ؟ با تکمیل ظرفیت طبق کنکور ۹۶

 • تصویر فرد

  وکیلیان‏ - ۳۰م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  باسلام.خواستم بدونم ظرفیت پذیرش دانشگاه ازاد واحد مشهد در رشته برنامه ریزی شهری و منطقه ای(زیرگروه هنر) چند نفر هست؟ و اینکه برای قبولی در این دانشگاه چه رتبه ای باید کسب کرد و شهریه چه مبلغی است؟

 • تصویر فرد

  داوطلب دوره مجازی ‏ - ۱۳م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام و عرض ادب.
  با چه رتبه ای میشه کارشناسی ارشد مجازی روانشناسی عمومی دانشگاه تهران قبول شد

 • تصویر فرد

  هدا‏ - ۲۰م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام ممنون از متن خوب و کاربردیتون عالی بود

 • تصویر فرد

  مجید‏ - ۲۰م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  بنده در رشته علومواجتماعی با مدرک لیسانس فارغ تحصیل شدم ایا اماکانش هست بتونم در رشته پرستاری واسه ارشد ادامه تحصیل بدم ؟

 • تصویر فرد

  ن/فيروزي‏ - ۵م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  بين دانشگاه ازاد و مؤسسات غير انتفاعي از نظر مدرك كدام يك از درجه و اعتبار بيشتري برخوردار هستند
  باتشكر

 • تصویر فرد

  ن-ف‏ - ۵م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  بين ازاد و غير انتفاعي كدوم يك از درجه اعتبار بيشتري برخوردار هستند
  باتشكر

 • تصویر فرد

  سهند‏ - ۲۲م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام هزینه کارشناسی ارشد رشته حقوق گرایش جزا در دانشگاه پردیس شیراز و مجازی شیراز هر کدومش چند هست؟ و مدرک کدام معتبر تر هست؟ و یه سوال دیگه، فرق این مجازی جزا با واحد الکترونیکی جزا چیه؟ ممنون

 • تصویر فرد

  نوری‏ - ۲۰م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام دانشجوری ارشد تربیت بدنی مدیریت بازاریابی در ورزش دانشگاه الزهراتهران هستم.وردودی مهر۹۶.جابجایی قبول میکنم با دانشجوی ارشد رازی کرمانشاه باهمین گرایش

 • تصویر فرد

  شهرزاد‏ - ۱۱م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه۴۱۰۰احتمال قبولی پژوهش هنر ازاد تهران چقدره؟!؟

 • تصویر فرد

  رويا‏ - ۵م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ميخواستم بدونم بيج فعال سهمي تو ارشد داره يا ن

 • تصویر فرد

  Reyhane‏ - ۴م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من ارشد قبول شدم دولتی روزانه ولی یسری از درسای کارشناسیم مونده ک این ترم باید پاس کنم یعنی نه ترمه شدم چیکار باید بکنم؟

 • تصویر فرد

  سالار‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام . من اگه تو یه رشته ی روزانه تبت نام کنم میشه بازم تکمیل ظرفیت بزنم؟ ممنون

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله میتونید ففقط حواستون باشه اگر رشته ای توی تکمیل ظرفیت پذیرش بشید قبولی اولیه لغو می شود پس ی انتخاب رشته دقیق انجام بدید

 • تصویر فرد

  جمال علیخانی‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام؛؛من علیخانی هستم انتخاب رشته ارشد انجام دادم و الویت دوم قبول شدم ولی الان پشیمون هستم و میخوام الویت سوم ادامه تحصیل بدم؛؛چکار باید بکنم ؟؟؟

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  .سلام هزینه ی امسال کار شناسی ارشد شبانه مهندسی کشاورزی چقدره وآیا نسبت به آزاد ارزش داره

 • تصویر فرد

  شیدا‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام تورو خدا کمکی کنید بهم .اول از همه شاخه علوم تربیتی شبانه بهشتی چقدر درمیادشهریه اش؟و اینکه باید همه رو یکجا موقع انتخاب خواهندپرداخت کنیم؟؟؟
  سوال بعد اینکه امکان تغییر انتخاب هست من ارشد بهشتی شبانه قبول شدم انتخاب بعدیم علامه بود و اون هم شبانه میخوام ببینم میشه تغییر بدم برم علامه ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام جدول شهریه های رو میتونید از لینک زیر ببینید
  http://3gaam.com/notification/2433/
  سوال دومت بستگی به دانشگاه داره برای دریافت شهریه
  سوال سوم هم توی مقطع ارشد این کار تقریبا ناممکن هست

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  ببخشید دانشگاه بین الملل بهتر هست یا بزوهشگاه مواد و انرزی کرج؟
  رشته اهمیتی نداره
  فقط دانشگاه

  ممنون میشم جواب بدید
  سپاس

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام منظورتون از دانشگاه بین الممل کدوم واحد هست 
  قزوین؟

 • تصویر فرد

  جهاد‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با ۴۳000 ایارشته حقوق ارشد ازادیا خودگردان قبول میشم

 • تصویر فرد

  jahad‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با ۴۳000 ایارشته حقوق ارشد ازادیا خودگردان قبول میشم

 • تصویر فرد

  فاطمه عسکری‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام توروخدا تا سکته نکردم جواب منم برین .رتبم شده 165 .به نظرتون شبانه دانشگاه تهران رو میارم ؟
  روزانه های دانشکاههای تران 68 نفر وشبانه هاش 19 نفره .من انتخب اول روزدم روزانه تهران ودوم رو دومم رو زدم شبانه دانشگاه تهران. . ممنون میشم جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله میارید

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۸م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من اززیر7مجازم رتبه داوطلبم1716هست آیامن شانس قبولی شبانه تبریزتا رشته مهندسی پزشکی دارم؟خوواهشاجواب بدین ممنونم.

 • تصویر فرد

  نیما‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام، وقت بخیر
  تخفیف صد در صدی برای رتبه های زیر هزار، برای ارشد هم شامل میشه یا فقط کارشناسی؟

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۲۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با وضعيت گرايش آي تي امسال و رتبه ١٢٠٠٠ اميد قبولي ارشد آزاد در شهرستان ها داشته باشيم؟
  البته امسال ادغام شده بود و مشخص نيست ولي در هر صورت شما تجربه بيشتري داريد.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  ببخشید من با تراز 8100 با سهمیه 5 دصدی ایثارگران دانشگاه ازاد پزشکی دندان دارو قبول میشم؟؟؟با تشکر

 • تصویر فرد

  عباس‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با 32 هزار و خورده ای دانشگاه ازاد تهران و کرج چی قبول میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  سعیده‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفیدتون میخواستم بدونم دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین شهریه داره ؟اخه تو دفترچه زده روزانه🤔

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.ببخشید میدونید دانشگاه ازاد پرسالری ترمی چنده؟

 • تصویر فرد

  یاسین‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام .. من دیپلم دارم .. امشال کنکور دادم ولی خب رتبم خوب نشد.. میخوام تا کارشناسی حسابداری بدون ازمون بخونم.. باید تو سایت azmoon اول کاردانی ثبت نام کنم و بعد گرفتن دیپلم بعد کارشناسی یا میتونم از همین الان کارشناسی ثبت نام کنم،؟؟

 • تصویر فرد

  miss ‏ - ۱۳م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقتتون بخیر الان من رتبه ارشدم با سهمیه رزمندگان شده 4 ..احتمالش هست دانشگاه تهران یا بهشتی بیارم یکی راهنمایی کنه لطفا

 • تصویر فرد

  رزا‏ - ۲۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ما باید از کجا بدانیم کدام رشته های مورد تایید وزارت علوم است برای مثال رشته های فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر واحد الکترونیکی مورد تایید وزارت علوم است

 • تصویر فرد

  nika‏ - ۲۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من در دانشگاه آزاد درس میخوانم و معدلم تا این ترم بالای18 بوده آیا میتونم از دانشگاه آزاد به دولتی بروم ؟ از رشته های بدون آزمون کارشناسی ارشد دولتی استفاده کنم؟ یا فقط در ازاد باید باشم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام نمی تونید رشته های استعداد درخشان ثبت نام کنید

 • تصویر فرد

  دیبا حسنی‏ - ۱۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم برای قبولی ارشد آلی روزانه اصفهان رتبه باید در چه بازه ای باشه؟

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۱۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه 177 جزا روزانه یا شبانه کجا میتونم قبول شم؟ خواهش میکنم بگید

 • تصویر فرد

  نگار شایسته‏ - ۱۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام
  یه سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بئه
  اگه تو ارشد دانشگاه ازاد رشته ای قبول بشی میشه رفت اولویت بعدی یا نه؟
  مثلا من اولویت اولم همدان باشه و قبول بشم بعد اولویت سوم فرضا زنجان باشه آیا اگه حد نصاب رو برسونم میشه تغییر داد ؟

 • تصویر فرد

  احمد شرفه مناطی‏ - ۱۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام رتبل درارشدعمران 5190شهیدچمران اهوازروزانه قبول میشم

 • تصویر فرد

  الهه فروغی‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من با نمره کل 2965 در کد رشته 1148-مجموعه مدیریت کسب و کار و امور شهری مجاز شده ام و الان جهت مصاحبه به دانشگاه مالک اشتر دعوت شده ام. با توجه به اینکه انتخاب آخرم دانشگاه مالک اشتر بوده است آیا امکان قبولی در انتخاب های بالاتر با این تراز وجود دارد یا همین مصاحبه را شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  احمد شرفه مناطی‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ارشدعمران رتبم 5190میشه روزانه شهیدچمران قبول شدشبانه نداره

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۱۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام مجدد
  شهریه کل ارشد دوره شبانه رشته زیست فناوری در دانشگاه مالک اشتر چقدر میشه؟ آیا امکانش هست شهریه بعد از تمام تحصیل پرداخت بشه؟ یعنی ممکنه دانشگاه چنین تسهیلی رو فراهم کنه؟

 • تصویر فرد

  باران‏ - ۱۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  برای مصاحبه ی دانشگاه مالک اشتر رشته ی زیست فناوری شبانه دعوت شدم. آیا اگه در مصاحبه قبول شدم دانشگاه ثبت نام کنم؟ ارزششو داره یا نه؟
  ممنونم

 • تصویر فرد

  Afshin‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته برق رو امتحان دادم اما ميخوام مديريت انتخاب رشته كنم ميتونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر نمی تونید.

 • تصویر فرد

  صادق ‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.با رتبه ۳۸۲۱ گرایش حقوق جزا شانس قبولی در دانشگاه آزاد واحد مشهد چقدره!!!!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.
  از نرم افزار رایگان انتخاب رشته آزاد استفاده کنید.
  به ادرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  niloo‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام .من رشته ام نقشه برداری رتبم شده 382 تراز 3377 با سهمیه شبانه تهران قبول میشم؟؟؟

 • تصویر فرد

  fatemeh azadeh‏ - ۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشيد دو سوال داشتم١/براي انجام انتخاب رشته سيستمي شما انجام دادم اما ننوشته بود چه زماني براي پاسخ اقدام كنيم و كجا؟
  سوال دومم در رابطه با رشته هست من خودم ليسانس شهر سازي دارم ايا براي ارشد رشته اي تحت عنوان شهرسازي هست؟يا همون طراحي شهري و برنامه ريزي هست؟

 • تصویر فرد

  سیما‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ارشد شبانه تهیه کنندگی و تهیه کنندگی و سردبیری رادیو رو انتخاب کردم.الان برای مصاحبه و چندبرابر ظرفیت توی سنجش رفتم نوشته نیست قبول شدم یا نشدم.چکار کنم؟کمکم کنید

 • تصویر فرد

  امیری‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه 700 صنایع غذایی و اخرین رتبه مجاز 4880 میتونم امیدوار به قبولی موسسات غیرانتفایی مثل گرگان و قائم شهر ومحمود اباد باشم ممنون میشم جوابم بدین .مرسی

 • تصویر فرد

  niloofar‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام .من شبانه مجاز به انتخاب رشته شدم سهمیه شاگرد اولیم اعمال میشه یانه؟؟؟؟احتمال قبولی شبانه هست یانه؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله اعمال میشه. شانس قبولیتون بستگی به رتبه تون داره.

 • تصویر فرد

  محمد ب‏ - ۲۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه ۱۰ مهندسی طراحی محیط زیست رو آوردم رتبه آخرین نفر ۴۵ هست کجاها قبول می شم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانس خوبی برای شبانه دانشگاه رنک اول دارید.

 • تصویر فرد

  افشین‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  برای کد رشته های خاص (امام حسین و مالک اشتر)چندتا میتونیم انتخاب کنیم شبانه ها جدا حساب میشن؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام در 100 کد رشته مجموعاً فقط دوتا میتونید انتخاب کنید

 • تصویر فرد

  نگار کیا‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من مهندسی محیط زیست رتبم ۵۰ شده میخپاستم ببینم میتونم با انتخاب اول روزانه تربیت مدرس آلودگی قبول شم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. این رشته جزء رشته هایی که براش اطلاعات خوبی داشته باشیم بوده و متاسفانه نمی تونیم اطلاعات دقیق بهتون بدیم.

 • تصویر فرد

  نازنین‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید برای قبولی کارشناسی ارشد مهندسی مواد در دانشگاه مالک اشتر اصفهان واقع در شاهین شهر چه رتبه ایی لازم است ممنون میشم پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  سید مجتبی‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من در گروه مجموعه مدیریت برای تمامی کد ضریب ها به غیر از روزانه بقیه دانشگاه ها مجاز شدم
  انتخاب اولم باید چی باشه، انتخاب اول چقدر مهمه؟؟یا بهتره بگم ترتیب انتخاب ها؟
  رتبم خیلی خرابه
  مثلا اگر انتخاب های اولم رو نوبت دوم دانشگاه های معتبر بزنم که میدونم قبول نمیشم، شانسم رو برای پیام نور از دست میدم

  ممنون میشم اگر پاسخ بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. نه از دست نمی دید. بهتره همون انتخابهای دانشگاههای معتبر شبانه رو بذارید اول.

 • تصویر فرد

  ارشد‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  این قیمت هایی که برای ارشد گذاشتین درسته؟مدرسان یه چیز دیگه نوشته برای علوم انسانی ارشد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  علوم انسانی تو ارشد کمترین میزان شهریه رو داره.

 • تصویر فرد

  فائزه‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخاستم بپرسم رشته آمار گرایش آمار ریاضی با رتبه 315 احتمال قبولیم در دانشگاه جمران اهواز چقدره؟خواهشا جواب بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  ن/فيروزي‏ - ۲۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام و خداقوت
  پيرو سوال فوق
  مجموعه برنامه ريزي شهري،منطقه اي و مديريت شهري با رتبه ١١٠٥ احتمال قبولي در كدام دانشگاه رو دارم
  ضمنا فرق پرديس با سراسري بجز شهريه در چي هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  حديث‏ - ۲۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  ازنرم افزارانتخاب رشته خارج شدم چجوري دوباره وارد بشم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با استفاده از کد رهگیری که سیستم همون اول بهتون داد

 • تصویر فرد

  sara‏ - ۲۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته ام شیمیه ارشد تو تجزیه رتبه ام 2511شدم روزانه کجا قبول میشم با این رتبه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - ۲۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام چرا رشته ی نقشه برداری یا سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی رو ندارین برای مشاوره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. متاسفانه این رشته ها رو 3گام امسال ساپورت نمی کنه.

 • تصویر فرد

  مونا‏ - ۲۴م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام اگ میشه زود جوابمو بدین به نظرتون روزانه تربیت مدرس یا شبانه تهران؟ در رشته هنر موندم کدومو بالاتر بزنم تو انتخاب رشته

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. کدوم گرایش هنر؟ پژوهش هنر؟

 • تصویر فرد

  حامد‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خسته نباشید.
  دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین ، رشته های روزانش هم پولی هست؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  کنعان‏ - ۲۳م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام در صورت کد ضریب 3 مجاز باشم نمیتونم پیام نور یا غیر انتفاعی در ضریب یک انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اگر در دوره غیر روزانه اش هم مجاز نیستید نه نمی تونید.

 • تصویر فرد

  نگار‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقتتون بخیر.اگه مصاحبه دانشگاه های خاص مثل مالک اشتر را قبول نشویم چه اتفاقی میافتد.باید سال بعد دوباره کنکور بدیم یا سراغ بقیه انتخاب های ما میروند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. سراغ بقیه انتخابهاتون می رن

 • تصویر فرد

  کاظمی‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  من امروز رفتم دانشگاه گفتن ساطمان سنجش هنوز فیلدش رو باز نکرده و خودشون یوزر پسورد محرمانه اواخر تیرماه می فرستن؟
  راست می گن اینا ؟؟؟؟؟؟ چون مسئولان ما خیلی تنبلن
  من از کجا پیگیر شم/؟؟
  لطفا جوابم رو بدید حیاتی هستش

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. یوزرنیم و پسورد محرمانه ای برای انتخاب رشته در کا رنیست و با همون اطلاعات شماره پرونده و داوطلبی می تونید برا یانتخاب رشته اقدام کنید.

 • تصویر فرد

  کاظمی‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  من امروز رفتم دانشگاه گفتن ساطمان سنجش هنوز فیلدش رو باز نکرده و خودشون یوزر پسورد محرمانه اواخر تیرماه می فرستن؟
  راست می گن اینا ؟؟؟؟؟؟ چون مسئولان ما خیلی تنبلن
  من از کجا پیگیر شم/؟؟
  لطفا جوابم رو بدید حیاتی هستش

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  چنین چیزی صحت نداره.

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام بنظرتون با رتبه 739 خاک شیراز رو برم یا سازه دریایی تربیت مدرس ,خواجه نصیر یا علم و صنعت.خاک شیراز یا سازه دریایی یکی از این یه تا.ممنون میشم جوابم بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. این سوال خیلی تخصصیه و بهتره از مشاور تخصصیتون کمک بگیرید.

 • تصویر فرد

  محمد رضا ب‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام
  من رتبه ۱۰ مهندسی طراحی محیط زیست آوردم فقط دانشگاه تهران این رشته رو داره و با ظرفیت روزانه ۵ نفر نوبت دوم ۵ نفر و پردیس ۱۱ نفر، به نظرتون شانسم برای قبولی در روزانه و شبانه چطوریه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانستون بالاست. نگران نباشید.

 • تصویر فرد

  مصطفی ‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  نوبت دوم همون دولتی شبانس؟ (واسه ارشد)
  واسه دفترچه انتخاب رشته و شهر دانشگاه آزاد ب چه سایتی مراجعه کنیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله نوب دوم همون شبانه است.
  هنوز دفترچه آزاد نیومده ولی باید به سایت azmoom . org مراجعه کنید

 • تصویر فرد

  مائده‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  سوال من این است که برای انتخاب رشته میتوانم دو گرایش متفاوت را انتخا کنم؟
  مثلا انتخاب اول تا دهم مدیریت مالی انتخاب های بعدی مدیریت بازرگانی باشد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  A.pasha‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  میخواستم راجع به مهندسی پلاسما بپرسم
  این رشته کلا حذف شده یا همون فیزیک پلاسماست؟!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. همون فیزیک پلاسماست احتمالا

 • تصویر فرد

  معصومه فتحی‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام رتبه ۳۹هزار روانشاسی احتمال قبولی در یکی از دانشگاههای پیام نور ازاد غیر انتفاعی شبانه ازاد را دارم البته روانشنایی بالینی میخوان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  شیدان ‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ازمون کنکورارشد رتبه درسهمیه ١۵٩٩دررشته مدیریت دولتی کسب کردم وروزانه مجازشدم واخرین رتبه ١٦٧٧هس برانوبت روزانه ایا احتمال قبولیم روزانه زاهدان یا دانشگاههای دیگه هست ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  صالح‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  ببخشید با رتبه 62 علوم جانوری بیوسیستماتیک تهران میشه اورد؟یا دانشگاه دیگ تو تهران

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. این سوال نیاز به مشاوره تخصصی داره.

 • تصویر فرد

  طیما‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۲۵۰۰ آموزش کجا قبول میشم؟
  غیرانتفاعی نه
  پیام نور تهران قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - ۲۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  من حسابداری خوندم.ارشد شبانه بهتره یا ارشد پیام نور؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  شبانه

 • تصویر فرد

  شعیب رضایی‏ - ۱۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام، من با سهمیه آزاد روزانه، نوبت دوم،غیرانتفاعی،پردیس، پیام نور و دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب رشته هستم؛
  رتبه در سهمیه روزانه: ۱۹۹۲
  آخرین رتبه مجاز روزانه: ۲۳۹۲
  دانشگاه سنندج قبول میشم؟
  یا اصلا کجا قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  Ali Reza‏ - ۱۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام از روی کارنامه چجوری بفهمیم در دوره های شبانه مجاز شده ایم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. اگر در دوره های غیر روزانه زده مجاز یعنی می تونید شبانه ها رو هم انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  sarvenaz‏ - ۱۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  آخرین رتبه قبولی پارسال پردیس خودگردان دانشگاه تهران واحد البرز ارشد مهندسی معماری چند بوده؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  اتنا‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  میخاستم بدونم اگر در دو رشته شرکت کرده باشیم و در هر دو مجاز شده باشیم در زمان انتخاب رشته کدهای مربوط به هر دو رشته را در یک صفحه وارد میکنیم (مثل دوره کارشناسی) یا دو انتخاب رشته ی جدا داریم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله درسته

 • تصویر فرد

  فرنوش‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید در خصوص کارشناسی ارشد حقوق میخواستم بدونم ایا دانشگاهی پذیرش نیمه حضوری هم داره؟ممنون میشم راهنمایی بفرماید و هم چنین در خصوص رشته حقوق نفت و گاز که مدرک معتبر زبان مورد نیاز هست ممنون میشم راهنمایی کنید دقیقا چه مدرکی از کجا و با چه نمره ای؟ خیلی ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. نیمه حضوری ا زدوره های سراسری حذف شده متاسفانه. در اون زمینه هم بهتره سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  وحید‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  میشه بگید شهریه های دانشگاه های تهران مثل امیر کبیر و علم وصنعت و...در دوره های شبانه چقدره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تقریبا به نزدیکی سه در رشته های فنی مهندسی میرسه. علوم انسانی ارزونتره

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ،شهریه های نوبت‌دوم خیلی بالاست،،و من چاره ایی ندارم جز اینکه شبانه بزنم،،آیا از تسهیلات دانشجویی خبر دارید؟؟آیا از ترم اول تا آخر وام میدهند ک‌ب مشکل نخورم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تا اونجایی که بچه ها در سالهای گذشته یه ما اطلاع دادند وام بهتون از اول م یدن تا ترم آخر.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  دوستان از گرایش مدیریت کسب و کار mba که تقریبا 7 تا گرایشن،کدومشون بهتره ?? کمک کنید میخوام واسه یه سرباز که خودش نمیتونه ثبت نام کنن ،منم اشنایی ندارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  اکثرا می رن سراغ استراتژیک و بازاریابی

 • تصویر فرد

  sahar‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام رتبه م410شده اخرین رتبه قبولی هم1500 هستش رشته علوم جغرافیایی گرایش برنامه ریزی شهری.ایا روزانه قبول میشم؟هرشهریم باشه مهم نیس توروخدا جواب بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله قبول میشید.

 • تصویر فرد

  فرشته‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشيد
  من با رتبه ي ١٦٢ مجموعه فلسفه ، ضريب يك ، فلسفه ي هنر علامه رو ميارم؟
  خواهش ميكنم جواب بديد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. در این رشته اطلاعات کاملی نداریم.

 • تصویر فرد

  زیبا‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  رتبه 5000احتمالی قبولی در شبانه را دارد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چه رشته و گرایشی؟

 • تصویر فرد

  صادق سیف زاده ‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.با رتبه۳۸۲۱در گرایش حقوق جزا فقط در دوره های غیر روزانه مجاز شدم
  میخواستم بدونم دوره های مجازی و پیام نور کدومشون از ارزانتر و از لحاظ کیفیات آموزشی و اعتبار مدرک بهترم
  آیا بنده با این رتبه شانس قبولی در دوره مجازی کارشناسی ارشد رادارم!!!!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله شانس مجازی دولتی رو دارید. از نظر کیفیت مجازی دولتی باز بهتر از پیام نوره.

 • تصویر فرد

  Naderi‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۷۵۰۰ارشد عمران میتونم جایی شبانه قبول شم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۲۳۰۰در رشته حقوق خصوصی ایا میشه دانشگاه غیر انتفاعی قبول شد ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله میشه.

 • تصویر فرد

  majid‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  میخواستم بدونم نرم افزار تخمین رشته و دانشگاه 3گام، قبولی در پردیس رو هم شامل میشه یا فقط روزانه و شبانه رو اعلام میکنه؟
  و اینکه برای شهریه ی پردیس که نوشتین کل دوره منظور 2 سال تحصیل هست یا برای هر ترم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله همه دوره ها به غیر از آزاد رو شامل میشه که برای آزاد همنرم افزار رایگان خواهیم داشت.
  منظور باری هر ترم هست.

 • تصویر فرد

  ساره‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه ام در کنکور ۹۶، ۷۷۶ شد در رشته پژوهش هنر امکان قبولی در کدوم دانشگاه هست و اینکه دانشگاه پیام نور شرق بهتره یا علم و فرهنگ‌.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. درباهر این رشته اطلاعا جامع و دقیقی در دست نیست ولی علم و فرهنگ قطعا بهتره.

 • تصویر فرد

  ن-فيروزي‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  عرض سلام و خداقوت
  ليسانس مديريت بازرگاني از دانشگاه ازاد اسلامي واحد امارات دارم،كنكور ارشد رتبه ٣٦٢٢ مجموعه برنامه ريزي شهري-منطقه اي و مديريت شهري كه رشته دومم بود اوردم ،جنوب كشور هستم و نهايتا استان فارس تمايل به ادامه تحصيل دارم شانس قبولي در كدام دانشگاه رو دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. روزانه و شبانه شانس پایینی دارید باید به آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور امید داشته باشید.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشيد
  من موقع ثبت نام تاريخ فارغ التحصيلي رو ٩٦/٤ زدم و الان ترم آخر هستم اگر درسي رو اين ترم بيوفتم و فارغ التحصيلي بنده براي شهريور ثبت بشه مشكلي در روند ثبت نام ارشد پيش مياد يا خير ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. مشکلی براتون پیش نمیاد.

 • تصویر فرد

  بختیار صالحی‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من رشتم مکانیک می باشد ایا با رتبه 1500 روزانه کجا احتمال قبولی دارم لطفا راهنمای کنید ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. د رگرایش طراحی و تبدیل برا یشبانه دانشگاههای درجه دو روزانه دانشگاههای درجه سه شانس دارید.

 • تصویر فرد

  اهورا‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  باسلام خدمت مشاور محترم
  من درکنکور ارشد سال۹۶در رشته ی علوم اجتماعی زیر گروه جامعه شناسی رتبه ی ۲۸۳ودر زیر گروه پژوهش رتبه ی ۴۲۷ شدم.میخواستم ببینم امکان قبولی در دوره های روزانه در په دانشگاه هایی را دارم.باسپاس

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  ار از نرم افزار استفاده کرده باشید به طور کامل پاسخ این سوالتون رو می تونید مشاهده کنید.

 • تصویر فرد

  MAHDI‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم شهریه حسابداری نوبت دوم دانشگاه سراسری چند درمیاد ودانشگاه ازاد وپردیس خود گردان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. در همین مطلب در بخش شهریه ها اعلام شده.

 • تصویر فرد

  علی ‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام اگه ممکنه شهریه روانشناسی بالینی قبولی نوبت دوم رو میخوام بدونم و اینکه آیا با آزاد و سراسری روزانه از نظر نوع مدرک و شهریه تفاوت داره یا خیر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. از نظر اعبتار هم تراز روزانه است و خیلی بالاتر از آزاده و شهریه اش تقریبا معادل آزاده.

 • تصویر فرد

  sovrano‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.ببخشید چرا برای رشته مهندسی شیمی زده تا 3600 مجاز روزانه ولی تعداد نفراتی که تو دفترچه زده برای روزانه 1228 نفره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. همیشه چند برابر ظرفیت اعلام میشه. چون خیلیها می رن سراغ شبانه و جا برای روزان های با رتبه های بالاتر خالی میشه.

 • تصویر فرد

  mp‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  ببخشید میخواستم ببینم کل هزینه لازم برای شبانه ارشد رشته مهندسی پزشکی دانشگاه اصفهان و علم و صنعت حدودا چقدر هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. برای کل دوره مبلغی بین 10 تا 12 ملیون.

 • تصویر فرد

  mona‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  چرا نرم افزار واسه رشته های زیست گیاهی و جانوری امکانات نداره . بالاخره زیستم جزو علوم پایه اس هیچ سایتی به این رشته اهمیت نداره واقعا نا امید شدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. تا سال گذشته این رشته رو داشتیم. به دلیل استقبال کم بچه ها و عدم داشتن اطلاعات کافی مجبور به حذف این رشته ها شدیم.

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام .من روزانه رو مجاز نشدم میتونم کد دانشگاههای نوبت دوم رو هم انتخاب رشته کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  فاطمه غفوری‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ...خسته نباشید .
  ببخشید برای گرایش روانشناسی تربیتی میتونید یه درجه بندی بین دانشگاه های تهران؛ شهید بهشتی تهران و علامه طباطبایی بفرمایید؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. از نظر قدمت تهران و علامه و بهشتی
  از نظر رشد و پیشرفت تهران و بهشتی و علامه

 • تصویر فرد

  فرشاد‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. من رتبه 240 مهندسی شیمی گرایش hse شدم(کد1293).شبانه مجاز شدم . انتخاب رشته مجازی این رشته در سایتتون نیست . خواستم ببینم احتمال داره بتونم شبانه شهر خوبی بیارم. تا رتبه 177 مجاز روزانه هست.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شانس کمی دارید.

 • تصویر فرد

  مهربانو‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۵۴۴ امار بنظرتون دانشگاه های تهران مثلا علامه قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من رشته علوم تربیتی شرکت کردم برای گرایش مدیریت آموزشی رتبم۲۶۴شده.امکان قبولی تهران رو دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. می تونید از نرم افزار در این زمینه استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  الهه صادقی پور‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ومی خواستم ببینم با 1880 شبانه تهران قبول می شم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چه رشته و گرایشی؟

 • تصویر فرد

  هانی‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ی دویست و شست دانشگاه بوعلی بیومکانیک ورزشی رو میارم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله شانسشو دارید.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبم خيلي خيلي بالاست كه تقريبا ٤٠ تا مونده به رتبه اخر برسم كه تو دوره هاي روزانه نوشته غيرمجاز و دوره هاي غير روزانه و ازاد و غير دولتي و پيام نور نوشته مجاز. أيا اميد هست قبولي با اين رتبه تو شبانه يا ازاد و پيام نور.؟؟ اطفا راهنمايي كنين استرس دارم. ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. برای شبانه عملا شانستون صفهر و برای پیام نور شانس بالاتری دارید و آزاد.

 • تصویر فرد

  amini‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  در کارنامه کنکور بنده، تعداد افراد مجاز برای انتخاب رشته، 67 نفر ذکر شده، حال آنکه بر طبق دفتر چه شماره دو دانشگاه های 64 نفر دانشجو می گیرند، یعنی فقط 3 نفر بیشتر از ظرفیت مجاز به انتخاب رشته شده اند؟
  چه طوری؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. چه رشته ای هستید؟

 • تصویر فرد

  غزل‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه ام 2447 شده یاضیات و کاربردها
  ایا شانسی برای دوره ی روزانه ئارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله دارید.

 • تصویر فرد

  محمود‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  کسی که در آزمون ارشد96 شرکت کرده و دوره روزانه را غیرمجاز شده است آیا دوره نوبت دوم یا دوره شبانه را مجاز شده است؟؟
  چگونه باید متوجه بشیم؟

  ممنونم از راهنماییتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شما با مجاز بودن در دوره های غیر روزانه عملا می تونید داشنگاههای نوبت دوم رو هم انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  دانشجوی فیزیک‏ - ۱۵م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.
  شما می تونید من رو راهنمایی کنید؟ برای قبولی ارشد فیزیک کرمانشاه ( دانشگاه رازی ) رتبه بای حدود چند باشه ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بسته به گرایشی که می خواید داره.

 • تصویر فرد

  Allahveysi‏ - ۱۳م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  هزینه آزاد مهندسی برق ارشد حدودا چقدر هست ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ترمی نزدیک دو تا دو و نیم

 • تصویر فرد

  azade‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه خوارزمی دارم،،،،ایا میتونم بدون کنکور ازاد روانشناسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ارشد بدون آزمون نداریم به جز فراگیر پیام نور.

 • تصویر فرد

  Engineer‏ - ۹م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  باسلام
  آخرین رتبه قبولی در دانشگاه های دولتی به صورت مجازی در شهرتهران برای رشته مهندسی شیمی برای کلیه گرایش ها چند هست ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  لطفا سوالتون رو در اتاق فکر گروه مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  Asm‏ - ۸م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام اگه ممکنه میشه لطفا اخرین تراز قبولی روانشناسی تربیتی قم رو بگین؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  پیمان عطاری‏ - ۱۶م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی مواد هستم. میخواستم که برای ارشد تغییر رشته بدم و رشته روابط بین الملل از گروه علوم انسانی رو ادامه بدم. آیا امکان اینکه بتونم تو این رشته در آزمون شرکت کنم و در صورت قبولی ادامه تحصیل بدم هست یا نه؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  فریده فرجی‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  من ارشد مدیریت اجرایی مجازی دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم ...هیچ چی نمیدونم ..ایا اعتبار داره و خوبه که برم ثبت نام کنم... اگر مدرکش خیلی اعتبار نداره هزینه نکنم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. دوره های مجازی دوره های چندان معتبری نیستند.

 • تصویر فرد

  مهرعلی مهرآفرین‏ - ۲۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ارشد عمران روزانه یاسوج با رتبه 2500 قبول شدم
  اما تو تکمیل ظرفیت شیراز و فسا رو زدم
  خواستم بدونم ایا قبول میشم بنظرتون؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. سوالتون رو تو اتاق فکر گروه عمران به آدرس: http://3gaam.com/thinktanks/list/3
  مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  علی رضا‏ - ۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.خسته نباشید.ممنونم بخاطر سایت خوبتون.سوال من-برای قبولی در دانشگاه مالک اشتر در مقطع کارشناسی ارشد چه رتبه هایی رو می پذیرند؟مینیمم و ماکزیمم رتبه قبولی در رشته هوافضا در مالک اشتر تهران ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون ور در اتاق فکر گروه هوافضا مطرح کنید. اینم لینکش:
  http://3gaam.com/field/9

 • تصویر فرد

  محبوبه نجیب مقدم‏ - ۲۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من لیسانس روانشناسی دارم میخواستم بدونم که اگر بخواهم در مقطع کارشناسی ارشد البته بصورت مجازی شرکت کنم به چه صورت هست و ایا ازمون ورودی دارد ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله باید آزمون ارشد سراسری رو شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  علی محمدزاده امیر‏ - ۱۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ارشد مجازی فردوسی مشهد قبول شدم که اولویت ۸۱ ام بود و ثبت نام هم کردم و وجه ان را نیز واریز کردم در کارنامه دیدم اولویت صدم دانشگاه علم و صنعت مجازی رتبم از اخرین نفر قبولی کمتره,سوالم اینه که ایا میتونم انتقالی از مشهد به تهران بگیرم یا نه چون دوری راه برام خیلی مشکلات داره.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  تو دوره های مجازی اصلا بحث بعد مسافت مطرح نیست.

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از پاسخ
  من درست انتخاب کردم ولی این چند روزه شرایطی پیش اومده که نمیشه راه دور برم .
  حالا نگفتین چطوری ویا تا انتخاب چندم بعد از این انتخاب میتونیم بریم ؟
  واینکه تبدیل به شبانه میشه اگه تغییر الویت داده بشه ؟
  برای انتخاب شبانه راه آسون تره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله از روزانه به شبانه خیلی راحت تره. مهم انتخاب چندم نیست. مهم اینه که دانشگاه مبدا و مقصد موافقت کنند.

 • تصویر فرد

  میثم‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ارشد ارومیه قبول شدم ولی می خوام انتخاب های بعدی رو که قبول شدم برم میشه ؟ اگه میشه تا چندمین انتخاب راه داره ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. میشه ولی کار سختیه انتقالی و یا جابجایی. به همین خاطر هست که می گن توی اولویت بندی انتخابهاتون دقت کنید.

 • تصویر فرد

  سعيد ‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام بنده كارمند هستم و تنها پنجشنبه و جمعه را قادر به شركت در كلاس دانشگاه مي باشم . مي خواستم جهت اين شرايط چه دانشگاههايي رو پيشنهاد مي ديد ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. پیام نور یا فراگیر پیام نور.

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام مرسی که پاسخ دادین اولین مرحله کجا باید برم سازمان سنجش باید برم ؟ یا اول باید در تبریز ثبت نام کنم بعد برم واسه تهران اقدام کنم ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  اول باید تبریز رو ثبت نام کنید.

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  در کنکور ارشد 95 من در رشته زبان فرانسه گرایش اموزشی شبانه تبریزقبول شدم اما بنایر دلایلی پشیمون شدم که تبریز انتخاب کردم اما کارنامه سبز نهایی 14 شهریور اعلام میشه میخواستم بدونم در این کارنامه اگر همین رشته قبولیم در تبریز در مجازی دانشگاه تهران قبول شده باشم میتونم برم یا نه اصلا امکان تغییر هست یا نه خیلی اعصابم خورده لطفا راهنماییم کنین اگه میشه کجا باید برم تا درخواستم اعلان کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله امکان جابجاییش هست.

 • تصویر فرد

  الی شاکر‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  من ارشد روزانه قزوین دانشگاه امام خمینی قبول شدم، نیازی به پرداخت شهریه نیست؟
  چون دانشگاه بین المللیه میپرسم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر نیازی نیست.

 • تصویر فرد

  الله منش‏ - ۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام ببخشید من ی بار کنکور کارشناشی دادم و رشته روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم و رفتم دانشگاه ازاد .ایا میتونم دوباره از این سهمیه استفاده کنم برای ارشد ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هم برای کارشناسی و هم برای ارشد می تونید استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام ،با عرض ادب
  سوال من اینه که من هرچی دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای کارشناسی رو نگاه میکنم ،دانشگاهای برتر تهران دوره شبانه رو ندارند؟؟چرا

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  اون دانشگاه هایی که نوشته نوبت دوم منظورش همون شبانه هست

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  بله ندارند و به جاش پردیس خودگردان دارند.

 • تصویر فرد

  مهرسا‏ - ۲۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید به نظر شما با رتبه 350 آمار می توانم امیدی به قبولی شبانه قزوین داشته باشم ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله شانس دارید.

 • تصویر فرد

  Sara‏ - ۱۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام یعنی تو هیچ سایتی اطلاعات کارنامه ی نهایی سال 94 رشته ی حسابداری هیچ داوطلبی وجود نداره?? پس از روی چه اطلاعاتی مشاوره داده میشه? از کجا باید بفهمم اخرین رتبه ی قبولی ارشد حسابداری الزهرای خود تهران چه شبانه و چه روزانه سال94 چه رتبه ای بوده?? بهم گفتن از روی کارنامه ی نهایی داوطلبان 94 میشه فهمید ولی واقعا هرچی سرچ کردم پیدا نکردم ممنون میشم کمک کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برید تو اتاق فکرگروه حسابداری هم درصدها رو بهتون می ن و هم تربه ها رو. سوال و جوابهای زیادی شده که مشابه سوال شماست. شاید هم نیاز نباشه سوالتونو مطرح کنید و از سوال و جوابهای دیگران به جوابتون برسید.

 • تصویر فرد

  شرف حسینی‏ - ۱۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  در چه صورت از شرکت در کنکور ارشد سال بعد محروم میشیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  روزانه قبول بشید و نرید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۸م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  باسلام دوتاسوال داشتم اول اینکه ارشدرشته ادبیات عرب بارتبه 797که آخرین رتبه مجازدرروزاانه۱۸۴۲هست شانس قبولی دردوره روزانه زاهدانودارم یانه؟سوال دوم من امسال تواستخدامی آموزش وپرورش ثبت نام کردم اگه قبول بشم بایدیکسال دردانشگاه فرهنگیان درس بخونم حالااگه ارشدهم قبول بشم همزمان میشه دردودانشگاه فرهنگیان وارشددرس خوندیانه لطفاراهنماییم کنید باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. احتمال قبولی دارید. اصولا خیلی سخت میشه کارتون در هر دو دانشگاه.

 • تصویر فرد

  داود‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد


  باعرض سلام و خسته نباشید حضور کارشناس و مشاوره محترم/از پاسخ قبلی شما سپاسگزارم
  بنده یه سوال داشتم از شما که ممنون میشم پاسخ دهید.بین دانشگاههای//تهران/بهشتی/علامه طباطبایی/خوارزمی/تربیت مدرس/فردوسی مشهد/بین المللی امام خمینی در قزوین/دانشگاه اصفهان/دانشگاه گیلان/رازی کرمانشاه/
  طبق تجربه خودتون و براساس استاندارهای اموزشی و اعتبار و رتبه دانشگاه و اساتید انها اگر امکان دارد میخواستم اولویت بندی پیشنهادی شما رو از اولین اولویت تا اخرین برای رشته روابط بین الملل جویا بشم که خیلی برام مهم هست/چون بنده خیلی در انواع سایت ها تحقیق کردم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. متاسفانه گروه 3گام کلا رشته علوم سیاسی رو ساپورت نمی کنه و جوابی که الان داریم بهتون می دیم براساس راهنمایی یکی از دوستان هست:
  تهران / بهشتی = علامه / مدرس / فردوسی/ اصفهان / خوارزمی / قزوین / گیلان / رازی

 • تصویر فرد

  davod‏ - ۳م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  با عرض سلام و احترام
  سوال بنده این هست که آیا در مقطع کارشناسی ارشد هم سهمیه بومی بودن وجود دارد مانند کنکور کارشناسی/
  وسوال دوم ،بنده امسال در رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل در گرایش دوم یعنی روابط بین الملل رتبه بدون سهمیه ۴۷ و رتبه باسهمیه ۴۶ شد/البته در ضرایب ۴ و ۵ هم رتبم ۷۹ و۸۰ رو اوردم و در انتخاب رشته ثبت کردم اما اولویت من همان گرایش دوم است با رتبه ۴۶ یا ۴۷، در اولویت انتخاب رشته انتخابم بدین صورت بوده۱-دانشگاه تهران۲-بهشتی تهران۳- علامه طباطبایی۴-تربیت مدرس۵-خوارزمی۶-بین المللی امام خمینی قزوین۷-فردوسی مشهد و .....
  البته این را میدانم که اولویت ۱و۲ احتمال پایینه حالا میخوام نظر شما رو بدونم طبق این اولویت احتمال قبولی در کدام مورد بیشتر هست/من طبق محاسبات خودم تخمین زدم که ۵تای اول تهران کلا ۴۲ نفر پذیرش دارن و رتبه من هم ۴۶ شده پس شانسی ندارم ایا این نظر درسته یا خیر؟؟؟
  بسیار ممنون میشم اگر با تمام سوالاتم پاسخ بفرمایید.
  با تشکر از شما مشاوره محترم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  سهمیه بومی بودن وجود نداره تو ارشد.
  محاسبه تون هم غلطه واسه قبولی. چون افراد دارای رتبه های برتر در گرایشهای دیگه شانس خوبی برای رتبه خوب شدن در سایر گرایشها دارند. مثلا خود شما با رتبه 80 اون گرایش رو انتخاب نمی کنی و جا برای رتبه های بالاتر از خودت باز می کنی. مش خوام بگم که شانس برای اولویت سوم به بعد دارید.

 • تصویر فرد

  افسانه‏ - ۲۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید...
  میخواستم بدونم با رتبه 464مدیریت بازرگانی که سهمیه شاگرد اولی هم دارم آیا احتمالش هست دانشگاههای دولتی تهران قبول شم؟مثل علامه و الزهرا و...
  با تشکرفراوان...

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه مدیریت مطرح کنید. اینم لینکش:
  http://3gaam.com/thinktanks/list/11

 • تصویر فرد

  داود‏ - ۱۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  davod:
  davod:
  ﺳﻼﻡ ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺑﺴﯿﺎﺭ
  ﻣﻔﯿﺪﺗﻮﻥ ﮐﻪ ﻭﺍﻗﻌﺎ ﮐﺎﺭﮔﺸﺎﯼ
  ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﺍﺭﺷﺪ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﻫﺴﺖ .
  ﺑﻨﺪﻩ ﯾﻪ ﺳﻮﺍﻝ ﺩﺍﺷﺘﻢ که ممنون میشم پاسخ دهید.
  ﺑﻨﺪﻩ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﺩﺭ ﮐﻨﮑﻮﺭ ﺍﺭﺷﺪ ﮐﺪ۱۱۳۰
  ﻣﺠﻮﻋﻪ ﻋﻠﻮﻡ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺑﯿﻦ
  ﺍﻟﻤﻠﻞ ﺩﺭ ﮔﺮﺍﯾﺶ ۲ﯾﻌﻨﯽ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺑﯿﻦ
  ﺍﻟﻤﻠﻞ ﺑﺎ ﺭﺗﺒﻪ ۴۶ ﭘﺬﯾﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻡ. ﺩﺭ
  ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﻭ ﮐﺪ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﺧﺎﺹ
  ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺧﺎﺭﺟﻪ یعنی کدهای
  ‏( ۱۴۳۲۷ﻭ۱۴۳۸۸ ‏) را در اولویت۱۶-۱۷ ثبت کردمﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﺗﻌﺠﺐ ﺑﺎ
  ﺭﺗﺒﻪ ۴۶ ﺑﻪ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺩﻋﻮﺕ ﻧﺸﺪﻡ/
  ﺍﻟﺒﺘﻪ از دوستی شنیدم که گفت احتمالا در کدرشته های ماقبل پذیرش شدی /ﺣﺎﻻ ﻧﻤﯿﺪﺍﻧﻢ ﻋﻠﺖ ﺩﻋﻮﺕ
  ﻧﺸﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﻫﺴﺖ ﯾﺎ ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﯽ
  ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ/ ﻭ ﺁﯾﺎ ﺭﺍﻩ ﻭ ﺭﻭﺵ
  ﺍﻋﺘﺮﺍﺿﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩتا با سازمان سنجش مکاتبه کنم ویا حضوری بروم انجا تا بتوانم ان دو کدرشته رو انتقال دهم به اولویت نخست(به عبارت دیگر ویرایش لیست انتخاب رشته) . ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ
  ﺗﻘﺎﺿﺎﯼ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﺍﺭﻡ .
  ﺑﺎ ﺗﺸﮑﺮ

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ببینید یک دیلیل که در خیلی از جاها توصیه میشه که رشته های دارای شرایط خاص رو در بین 10 اولویت اول بزنید همینه که اگر در رشته های قبل پذیرش بشید دیگه برای اونها دعوت نمیشید.
  در واقع نمی شه گفت که بتونید اعتراض کارسازی رو انجام بدید.

 • تصویر فرد

  پدرام‏ - ۱۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام. بنده دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد در گرایش عمران-سازه در دانشگاه غیرانتفاعی هستم. از اونجا که مشمول سربازی هستم، برای اینکه ریسک نکنم، نیمسال اول رو امتحانات رو دادم و برای نیم سال دوم مرخصی گرفتم که دوباره کنکور بدم. کنکورو دادم و نتیجش هم مطلوب بود و حالا انتخاب رشته کردم تا دانشگاه و گرایشم رو عوض کنم. الان متوجه شدم ظاهرا باید موقع شرکت در کنکور ارشد، از دانشگاه قبلیمون انصراف داده باشیم. میخواستم بدونم اگر الان انصراف بدم مشکلی پیش میاد؟ یا میشه همون مرخصی ترم دوم رو تبدیل به انصراف کنم بدون اینکه مشکلی پیش بیاد؟ چون هنوز انتخاب رشته ترم بعدی شروع نشده.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. قبل از ثبت نام انصراف بدید.

 • تصویر فرد

  حامد حیدری‏ - ۹م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام با رتبه 400 بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت میتونم کدوم دانشگاه قبول شم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه بیوشیمی بالینی مطرح کنید.
  اینم لینکش: http://3gaam.com/thinktanks/list/35

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه بیوشیمی بالینی مطرح کنید.
  اینم لینکش: http://3gaam.com/thinktanks/list/35

 • تصویر فرد

  امیر‏ - ۷م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام با رتبه 1700 پژوهشگاه بین المللی زلزله قبول میشم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. یک مقدار شانستون ضعیفه.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام با رتبه ۱۴۰۰میتونم روزانه دانشگاه کاشان ریاضی قبول شم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکر گروه ریاضی مطرح بفرمایید.

 • تصویر فرد

  Sara‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید
  با رتبه 1492 در سهمیه شناسایی مواد و رتبه 1423سرامیک امکان قبولی در کدام دانشگاه های روزانه وجود داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شانستون ضعیفه.

 • تصویر فرد

  غلامرضا ملاحسینی‏ - ۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  ببخشید . با رتبه 1300 بیرجند شبانه قبول میشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. چه رشته ای؟؟؟؟؟؟ چه گرایشی؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید
  عذر میخوام میشه بگید اطلاعیه ای که دانشکده اطلاعات و امنیت کشور در خصوص پذیرش دانشجو ارشد چطوریه؟یعنی من که مجموعه مدیریت شرکت کردم هم میتونم انتخاب کنم؟
  بعد اینکه کد اون 8 رشته ای که مشخص کرده بودن رو داخل دفترچه نزده بودن
  لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اگر در بین رشته های انتخاب سازمان سنجش باشه می تونید انتخاب کیند و در صورت قبولی تو مصاحبه ادامه تحصیل بدید.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - ۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.با رتبه 6100 عمران کجا رو میتونم بزنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای غیر انتفاعیهای خوب شانس دارید.

 • تصویر فرد

  افسانه‏ - ۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من رتبه 1500اوردم در کنکور کارشناسی ارشد شانس قبولی دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟رشته خودم ریاضیات

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شانستون برای روزانه و شبانه پایینه.

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تو مدرک پردیس عنوان پردیس قید میشه؟ اگه نمیشه تفاوتی با روزانه از نظر مدرک داره یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله قید میشه.

 • تصویر فرد

  حامد‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام نن وقتی کارنامه اولیه روگرفتم نفهمیدم رتبم چنده اصلن من نمیتونم بفهمم که کارنامه اولیه ارشدچی گفته کمکم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  در ستونهای بالای اعداد کارنامه دقیقا قید شده که رتبه در سهمیه، رتبه بودن سهمیه و آخرین رتبه مجاز در دوره های روزانه و یا غیر روزانه.

 • تصویر فرد

  پری‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  باسلام،آیا هزینه آزمون عملی درارشد زمان انتخاب رشته باید پرداخت بشه؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. چه رشته ای هستید؟

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام شهریه رشته ی روانشناسی در دانشگاه های خوب تهران حدودا چند میشه ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در کدوم دوره؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد