سامانه جامع آزمون سراسری

اگر شما متقاضی شرکت در کنکور سراسری هستید، قطعا می دانید که هرساله سازمان سنجش و آموزش کشور، مجری برگزاری کنکور سراسری است.

اگر شما متقاضی شرکت در کنکور سراسری هستید، قطعا می دانید که هرساله سازمان سنجش و آموزش کشور، مجری برگزاری کنکور سراسری است. همانطور که مستحضرید شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییرات گسترده ای در کنکور ۱۴۰۲ اعمال کرده است. این امر نشان دهنده این است که شما نیازمندید تا بیش از پیش با سامانه جامع آزمون سراسری آشنا باشید و بروزرسانی تغییرات را در زمانی مناسب رویت بفرمایید. همچنین جهت اطلاع از ثبت نام، ویرایش اطلاعات و اطلاع از مراحل بعدی آزمون نیازمند آشنایی کامل با این سامانه هستید. در این مقاله می توانید نحوه ثبت نام و ورود به سامانه جامع آزمون سراسری را مشاهده نمایید.

با تکیه بر تجربه مشاوران موسسه ۳گام شما می توانید تغییرات کنکور سراسری نحوه شرکت در آزمون و برگزاری آن، همچنین تحلیل جدیدترین آزمون ها را در سایت موسسه ۳گام مشاهده نمایید.

سامانه جامع آزمون سراسری

سازمان سنجش و آموزش کشور به عنوان ارگانی که وظیفه برگزاری آزمون سراسری برعهده دارد، اخیرا سیستمی جدید راه اندازی کرده است. متقاضیان شرکت در آزمون سراسری موظف هستند جهت نام نویسی و اطلاعیه های جدید با این سامانه آشنا شوند.

سیستم جامع کنکور سراسری برای اولین بار در آبان ماه ۱۴۰۱ توسط رئیس سازمان سنجش رونمایی شده است. این سامانه درواقع همان سایت قبلی ثبت نام در کنکور سراسری، با اندکی تغییرات هست که زین پس تمامی اطلاعیه ها، قوانین و ضوابط مربوط به کنکور سراسری در این سیستم قرار خواهد گرفت. درواقع سامانه جامع آزمون سراسری برای نخستین بار به صورت مستقل راه اندازی شده است. داوطلبین می توانند از مرحله ثبت نام تا اعلام نتایج کنکور از این سیستم استفاده نمایند. 

یکی از مزایای بزرگ این سامانه مستقل به آدرس sanjesh.org این است که داوطلبین لازم است تنها یکبار در این سامانه مشخصات خود را وارد کنند و اطلاعات آنها مادام العمر در این سامانه باقی می ماند. هر بار دیگری که تمایل داشته باشند در کنکور سراسری شرکت کنند، می توانند از صفحه کاربری مخصوص به خودشان استفاده کنند. به طوری که هر شخصی با کد ملی خود دارای ناحیه کاربری مخصوص به خودش می شود که می توانند مسائل مربوط به کنکور سراسری را از این طریق مدیریت کند. پیش از این، داوطلب هر زمانی که برای ورود به سایت سازمان سنجش اقدام می کرد، می بایست ابتدا حجم زیادی از اطلاعات شخصی خود را وارد می کرد. اما اکنون با راه اندازی این سامانه داوطلبین از این جهت آسوده خاطر هستند که تنها با وارد کردن کدملی می توانند وارد سامانه شوند و سامانه این اطلاعات را تا آخر عمر نگه خواهد داشت.

ویژگی های سامانه جامع آزمون سراسری به گونه ای است که تمام مراحل مربوط به شرکت در کنکور سراسری را دربرگرفته و شما را بی نیاز از هر نوع سامانه دیگری کرده است. 

هنگامی که داوطلبین در سامانه عضو شدند، یک کد ۶ رقمی به موبایل اختصاصی فردا ارسال می شود. لازم است داوطلب این کد را حداقل تا پایان آزمون نگه دارد. در صورت فراموشی کد می تواند با شماره پاسخگویی سنجش ۰۲۱۴۲۱۶۳ در بین ساعات ۸ الی ۱۲:۴۵ تماس حاصل فرماید. 

راه دیگر برقراری با این سازمان از طریق لینک request.sanjesh.org هست. 

کاربرد سامانه جامع آزمون سراسری

در این مقاله در مورد ماهیت سامانه جامع آزمون سراسری، نحوه ورود و ثبت نام در این سامانه به طور کامل توضیح داده شد. اکنون می خواهیم کاربردهای این سامانه را باهم مورد بررسی قرار دهیم. 

۱- سیستم جامع و مستقل

این سامانه به صورت جامع و مستقل جهت ثبت نام کنکور طراحی شده است. به نحوی که داوطلب برای ثبت نام آزمون های بعدی نیاز به ثبت مجدد اطلاعات نخواهد داشت. هر داوطلب صفحه کاربری مخصوص به خود را دارد و تنها با وارد کردن کد ملی می تواند وارد صفحه کاربری خود شود.

۲- اعلام نتایج آزمون های سراسری در سامانه جامع آزمون سراسری

این سامانه جهت اعلام نتایج آزمون طراحی شده است. داوطلبین می توانند با مراجعه به سامانه جامع آزمون سراسری، نتایج اولیه و نهایی کنکور خود را مشاهده کنند. 

۳- بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی

بسیاری از داوطلبین شماره پرونده یا داوطلبی خود را فراموش می کنند. این سامانه امکان بازیابی این اطلاعات را برای داوطلبین فراهم آورده است.

۴- استعلام اطلاعات هویتی از اداره ثبت احوال

اخذ اطلاعات داوطلبان از ثبت احوال یکی دیگر از کارهایی هست که این سامانه انجام می دهد. به طوری که پس از آنکه داوطلب در سامانه ثبت نام کرد. این سامانه اطلاعات را از ثبت احوال استعلام می گیرد. از این رو نیازی به ثبت حجم بالای از اطلاعات هویتی و فردی در این سامانه وجود نخواهد داشت.

۵- دربرگیری تمامی رشته ها

این سامانه به طور جامع برای تمام متقاضیان کنکور سراسری از جمله گروه تجربی، ریاضی، انسانی و… طراحی شده است و هیچ گونه محدودیتی ندارد.

۶- نام نویسی در آزمون سراسری در سامانه جامع آزمون سراسری

ثبت نام در آزمون سراسری، دریافت کارنامه و مواردی از این قبیل از طریق این سامانه انجام می پذیرد. 

نحوه ثبت نام در سامانه جامع آزمون سراسری

مطابق بر آخرین اطلاعیه از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، تمامی داوطلبین متقاضی شرکت در آزمون سراسری موظف هستند جهت ثبت نام در آزمون به سامانه جامع آزمون سراسری مراجعه نمایند.

داوطلبان جهت ثبت نام باید از یک شماره تلفن مختص به خود استفاده نمایند. چرا که اطلاعات مربوط به ثبت نام رمز عبور سامانه به این شماره ارسال خواهد شد. کد ۶ رقمی به شماره ای که دا‌وطلب در سامانه ثبت نموده است ارسال خواهد شد و می تواند از این کد به عنوان رمز عبور استفاده کند.

چنانچه در زمان ثبت نام در سامانه جامع آزمون سراسری، به مشکل برخوردید می توانید با کارشناسان موسسه 3گام ارتباط برقرار کنید.

جمع بندی سامانه جامع آزمون سراسری

سامانه جامع آزمون سراسری سایت نو تاسیس و مستقلی است که جهت انجام امورات مربوط به کنکور سراسری طراحی شده است. داوطلبین می توانند بدون نیاز به وارد نمودن حجم بالایی از اطلاعات شخصی به راحتی از این سامانه بهره ببرند. امکان نام نویسی، دریافت کارنامه، ویرایش اطلاعات و مسائلی از این قبیل در این سامانه برای داوطلبین محیا هست. 

درنظر داشته باشید مشاوران ما در موسسه ۳گام آماده هستند تا در صورتیکه پس از مطالعه این مقاله دچار ابهام و یا سوالی شدید، پاسخگوی شما باشند. شما می توانید با عضویت در این موسسه از خدمات آن بدون هیچ محدودیتی استفاده نمایید.

 

سوالات متداول:

ثبت نام در کنکور سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

همانگونه که در مقاله نیز توضیح داده شد، از این پس ثبت نام و به طور کل تمامی موارد مربوط به کنکور سراسری از طریق سامانه جامع آزمون سراسری انجام می پذیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت