ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اطلاعیه سازمان سنجش

تعداد بازدید 3086 دفعه

با توجه به اعلام سازمان سنجش فرم انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با فرم انتخاب رشته با آزمون ادغام شده است.

ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اطلاعیه سازمان سنجش
ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اطلاعیه سازمان سنجش

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته کنکور 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون اطلاعیه سازمان سنجش

با توجه به اعلام سازمان سنجش فرم انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی با فرم انتخاب رشته با آزمون ادغام شده است.

یعنی داوطلبان باید همه کد رشته های بدون آزمون و با آزمون مد نظر خود را در همان فرم 150 تایی سنجش بچینند. در صورتی که تا سال گذشته این انتخاب رشته کنکور سراسری با آزمون و با سوابق تحصیلی جدا از هم انجام می شدند.

 بر این اساس و با توجه به تغییرات جدید داوطلبانی که قصد انتخاب رشته با سوابق تحصیلی را دارند باید به این نکته دقت کنند که در زمان مشخص شده برای انتخاب رشته "با آزمون" نسبت به انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) خود اقدام کنند. برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و خطا در فرآیند انتخاب رشته به شما پیشنهاد می کنیم از کمک مشاوران خبره در زمینه انتخاب رشته استفاده کنید. همچنین می توانید از نرم افزار انتخاب رشته 3گام برای نحوه چیدن همزمان انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون استفاده کنید. در واقع داوطلبان باید به ترکیب فرم انتخاب با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی توجه لازم را داشته باشند و آن را بر اساس گزینه هایی که که برای شان بهترین است انتخاب کنند.

در جدیدترین به روزرسانی نرم افزار انتخاب رشته 3گام امکان چیدن همزمان کدرشته های با آزمون و بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی برای وارد کردن در فرم 150 تایی سنجش وجود دارد. علاوه بر این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که با توجه به اعتبار مدرک، دانشگاه، شهر، شهریه و دیگر عوامل مهم، بهترین حالت فرم چیده شده را با توجه به شرایط اختصاصی خود تحویل بگیرید .

در ادامه مطالب اطلاعیه مذکور آورده شده است.

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

داوطلبان گرامی می توانند در راستای کاملتر شدن اطلاعات انتخاب رشته ای خود به صفحه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه کنند تا انتخاب رشته خود را با درصد موفقیت بیشتری انجام دهند.

 

ادغام انتخاب رشته با آزمون و با سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش

 

ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون توسط سازمان سنجش
ادغام انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون توسط سازمان سنجش

 

ضمن آرزوی موفقیت برای متقاضیان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1400 بدین‌وسیله به اطلاع همه متقاضیان آزمون فوق می‌رساند که نتیجه اولیه آزمون هم اکنون به صورت کارنامه تهیه و بر روی درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قرار گرفته است. متقاضیان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1400 می‌توانند با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز، کارنامه نتیجه اولیه خود را در درگاه اطلاع‌رسانی مذکور مشاهده نمایند.

انتخاب رشته برای همه متقاضیان (برای انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی «بدون آزمون») در یک فرم و حداکثر تا 150 رشته محل، انجام می‌شود. به عبارت دیگر فرآیند انتخاب رشته این دو جداگانه نخواهد بود. توضیحات کامل این دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره 2) به تفکیک ارائه شده است.

تبصره 1: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نموده و غایب جلسه آزمون (در روزهای چهارشنبه 9 تیر تا شنبه 12 تیر) بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.

تبصره 2: متقاضیانی که قبلاً در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند براساس اطلاعیه‌ای که در روز چهارشنبه 13/05/1400 منتشر می‌شود از روز پنجشنبه 14/05/1400 تا روز چهارشنبه 1400/05/20 نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

تبصره 3: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها نماید، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

نحوه چیدن درست همزمان انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون

از آنجا که تعداد گزینه های مورد نظر برای انتخاب در فرم انتخاب رشته 150 گزینه می باشد لذا داوطلبان باید دقت داشته باشند این ترتیب را بر اساس علاقه و آنچه که برای شان بهتر است انتخاب کنند. نحوه و ترکیب فرم انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون می تواند برای هر داوطلب متفاوت باشد چرا که علاقه ها و شرایط داوطلبان نیز با یکدیگر فرق دارند. برای مثال اگر کسی علاقه مند به انتخاب رشته های بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باشد می تواند ابتدا ده گزینه اول را از این رشته ها قرار دهد و پنج تای بعدی را از رشته های با آزمون. یا مثلا می توان ده انتخاب اول را از رشته های با آزمون انتخاب کرده و پنج تا یا ده تای بعدی را از رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی قرار دهد. به هر حال چیزی که اینجا مهم است این می باشد که کلا انتخاب های سال های قبل برای هر دو گروه از رشته های با آزمون و بدون آزمون حدود سیصد انتخاب بود الان برای هر دو گروه فقط 150 انتخاب خواهد بود که داوطلبان می بایست در انتخاب آن ها دقت لازم را داشته باشند. شایان ذکر است که ترتیب قرار گرفتن این دو دسته از رشته ها به هیچ وجه در شانس قبولی بیشتر تاثیر ندارد و صرفا داوطلبان می بایست بر اساس علاقه و آنچه که متناسب با شرایط شان است؛ انتخاب رشته خود را بچینند. نحوه انتخاب رشته با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی کاملا سلیقه ای بوده و داوطلبان نباید برای این چیدمان به خود استرشس وارد کنند.

 

ورود به نرم افزار انتخاب رشته

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  نجمه‏ - 00/5/28

  سلام خسته نباشید. من در جریان یکی شدن فرم انتخاب رشته سوابق و کنکور نبودم.
  انتخاب رشته کنکورم رو انجام دادم ولی سوابق رو نه. الان که زمان انتخاب رشته کنکور گذشته ولی سوابق تا ۵شهریور زمان داره. سوالم اینه کد های انتخاب رشته سوابق رو کجا وارد کنم؟چیکار کنم الان واقعا موندم !؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/5/30

  سلام خدمت شما به پشتیبانی سنجش پیام بدین 

 • تصویر فرد

  cool‏ - 00/5/27

  سلام من کنکور سراسری گرافیک شرکت نکردم میتونم با شرط معدل دانشگاهایه روزانه شیراز ثبت نام کنم شرایط چه جوریه کمک میکنید لطفا

 • تصویر فرد

  بهراد‏ - 00/5/19

  سلام من برای انتخاب رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی وقتی کد رشته را در فرم انتخاب رشته آزمون سراسری مینویسم اسم رشته محل مربوطه نمایش داده نمیشه .چرا/

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/5/20

  سلام خدمت شما کد رو چک کنید که اشتباه وارد نکرده باشید 

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 00/5/18

  سلام وقت بخیر
  من هم رشته های با آزمون رو در لیست انتخاب رشته وارد کردم و هم بدون آزمون.
  میخوام بدونم جواب هرکدوم به صورت جداگانه میاد یا کلا فقط یک جواب داره؟

 • تصویر فرد

  مهران‏ - 00/5/17

  چنانچه متقاضی در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400 اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته نماید و مجدداً در پذیرش رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) هم ثبت نام و انتخاب رشته کند، فرم ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) وی باطل خواهد شد. ((( سوال داشتم اگه در آزمون سراسری شرکت کرده باشم ولی در انتخاب رشته آزمون سراسری انتخاب رشته نکنم و فقط برم در پذیرش رشته های صرفا با سوابق تحصیلی بدون آزمون ثبت نام و انتخاب رشته انجام بدم اینکه دیگه انتخاب رشته ها یم را باطل نمی کند ؟ درسته ؟؟)))

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 00/5/17

  سلام من در آزمون سراسری شرکت کردم ولی ، نمی خوام در تعیین رشته ام از رشته های دانشگاهی (با آزمون )استفاده کنم می خوام کد رشته هایی که براساس سوابق تحصیلی هستن رو ثبت نام کنم ، ( الان باید در کدوم یک از اینا شرکت کنم در سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1400 یا در انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سا 1400 ؟؟؟؟) اگه میشه کمک کنید واقعا گیج شدم ؟ ( داخل سایت سنجش قسمت سراسری)

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 00/5/17

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم اگه کسی در آزمون سراسر ثبت نام و در آزمون شرکت کرده باشه و نخواهد از کد رشته های (با آزمون) استفاده کنه ، باز هم باید در قسمت انتخاب سراسر کد رشته های (بدون آزمون )رو وارد کنه یا نه ؟؟ و یا باید در قسمت ثبت نام رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی کد رشته ها رو وارد کنه ؟

 • تصویر فرد

  فریده رجب زاده‏ - 00/5/16

  سلام ببخشید برایقبولی وادامه تحصیل در رشته های صرفا با سوابق تحصیلی وروزانه شهریه ای باید پرداخت شود؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/17

  سلام خدمت شما دانشگاه های روزانه رو به هرشکلی که قبول بشین نیازی به پرداخت شهریه نیست 

 • تصویر فرد

  مونا‏ - 00/5/16

  سلام بنده در تبصره سوم دچار اشتباه شدم
  و در هردو انتخاب رشته کرده ام
  انتخاب رشته سوابق تحصیلی ام خیلی برایم مهم است
  ایا به کل باطل میشود در هردو سامانه؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 00/5/17

  سلام خدمت شما به پشتیبانی سنجش پیام بدین 

 • تصویر فرد

  نازنین‏ - 00/5/13

  سلام منظور از مطلب چیه؟خب مگه جفتشون توی یه فرم نیستن؟
  ((در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها کند، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد))

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/5/14

  سلام خدمت شما چرا در حال حاضر جفتشون تو یه فرم هستن سنجش قبلا از بعضی داوطلبا هزینه ثبت نام جداجگانه گرفته منظورش به اونا هست

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc