تأثیر معدل در کنکور سراسری 97

تعداد بازدید 2486 دفعه

تأثیر معدل در کنکور سراسری 97 همانند کنکور سراسری سال 96 بوده به این ترتیب که معدل دیپلم حداکثر 25 درصد موثر بوده و این تاثیر به صورت مثبت می باشد و تاثیر نمرات پیش دانشگاهی حداکثر 5 درصد و مثبت می باشد.

تأثیر معدل در کنکور سراسری 97

نحوه تأثیر معدل در کنکور سراسری 97 همانند کنکور سراسری سال 96 و به صورت زیر است:

  • معدل دیپلم کسانی که دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی خود را از سال 84 به بعد دریافت کرده اند، در کنکور سراسری برایشان مؤثر خواهد بود. تأثیر معدل دیپلم بین صفر تا 25 درصد است یعنی یا تأثیر نمی گذارد و یا حداکثر 25 درصد مؤثر است و این تأثیر به صورت مثبت می باشد. یعنی معدل فقط می تواند رتبه شما در کنکور سراسری 97 را بهتر کند که این موضوع هم به ندرت پیش می آید. پس اگر معدل بسیار خوبی هم داشته باشید به دلیل وجود رقابت بسیار زیاد در کنکور سراسری تأثیر معدل چشمگیر نخواهد بود.
  • داوطلبان کنکور سراسری 97 دارای مدرک پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را از سال 90-91 به بعد اخذ کرده اند، نمرات امتحانات پیش دانشگاهی نهایی و سراسری و کشوری آن ها در نتیجه کنکور سراسری 97 تأثیر می گذارد. این تأثیر در کنکور سراسری 97 بصورت مثبت و حداکثر به میزان 5 درصد است.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

* برای داوطلبان کنکور سراسری 97 مشمول سوابق تحصیلی، دو مورد مذکور در بالا اعمال می شود.

براي داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصيلي در کنکور سراسری97 ، چهار نمره كل براي هر زيرگروه محاسبه مي شود:

 1. فقط آزمون

 2. آزمون و نمرات كتبي سوابق تحصيلي ديپلم

 3. آزمون و نمرات كتبي سوابق تحصيلي پيش دانشگاهي

 4. آزمون و نمرات كتبي سوابق تحصيلي ديپلم و نمرات كتبي سوابق تحصيلي پيش دانشگاهي

بيشترين نمره محاسبه شده به عنوان نمره كل نهايي در هر زيرگروه در کنکور سراسری لحاظ مي شود كه اين موضوع به نفع داوطلب کنکور سراسری97 است یعنی نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلب اگر رتبه را در کنکور سراسری 97 بهتر کند، اعمال خواهند شد.

 

میزان تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم در گروه های آزمایشی مختلف در کنکور سراسری 97

ميزان تأثير نمرات دروس ديپلم در کنکور سراسری 97 با تأثير مثبت و حداكثر 25 % است بطوري كه اگر نوع ديپلم داوطلب با گروه آزمايشي وی درکنکور سراسری97 يكسان باشد، ميزان تأثير دروس مؤثر 25 % خواهد بود، اما اگر نوع ديپلم داوطلب کنکور سراسری 97 با گروه آزمايشي وي متفاوت باشد، ميزان تأثير دروس در کنکور سراسری97 کمتر از 25 درصد و مطابق جدول زیر می باشد.

 

میزان تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم در گروه های آزمایشی مختلف در کنکور سراسری 97

 

میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در گروه های آزمایشی مختلف در کنکور سراسری 97

ميزان تأثير نمرات دروس پيش دانشگاهي با تأثير مثبت و حداكثر 5 درصد است؛ به طوري كه اگر رشته پیش دانشگاهي داوطلب کنکور سراسری 97 با گروه آزمايشي وی يكسان باشد و نمرات تمامي دروس پيش دانشگاهي از سال 1391 به بعد اخذ شده باشد، ميزان تأثير دروس مؤثر 5  در کنکور سراسری 97 درصد خواهد بود؛ اما اگر رشته پيش دانشگاهي داوطلب کنکور سراسری 97 با گروه آزمايشي وي متفاوت باشد، ميزان تأثير دروس مؤثر وي در کنکور سراسری 97 کمتر از 5 درصد و مطابق جدول زیر می باشد.

 

میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی در گروه های آزمایشی مختلف در کنکور سراسری 97

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

 

مطالب مرتبط :

سهمیه های کنکور سراسری

گزینش بومی

تحلیل کارنامه کنکور سراسری تجربی 97

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc