کنکور 1400: نظام جدید یا نظام قدیم؟

این سوال ذهن بسیاری از داوطلبان را درگیر کرده است که در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم را؟ نکته بسیار مهم درباره نظام قدیم یا نظام جدید این است که اگر پشت یکی از کنکورها مانده باشید و یکی از این کنکورها را ثبت نام کرده باشید، تصمیم گیری برای عوض کردن کنکورتان به نظام قدیم یا جدید دشوارتر می شود.

کنکور 99 نظام جدید یا نظام قدیم؟

کنکور 99 نظام جدید یا نظام قدیم؟

 

طبق گفته های سازمان سنجش امسال داوطلبان کنکور سراسری 99 برای شرکت در کنکور حق انتخاب نوع کنکور نظام قدیم یا نظام جدید را دارند و می توانند نظام جدید یا نظام قدیم را انتخاب کنند. پس از این حرفها بود که بک سوال بزرگ، ذهن بسیاری از داوطلبان را درگیر کرد: در کنکور 99 نظام جدید را انتخاب کنیم یا نظام قدیم را؟ تعداد مراجعات برای پاسخ به این سوال به قدری زیاد بود که تصمیم گرفتیم، با مقایسه هر دو نظام قدیم و جدید، پاسخ دقیق و قانع کننده ای را به این سوال داوطلبان بدهیم. همچنین مطالب اختصاصی هر رشته  را برای داوطلبان کنکور به طور اختصاصی آماده کرده ایم.
داوطلبان کنکور انسانی می توانند بعد از مطالعه این متن از مطلب تفاوت کنکور نظام قدیم و نظام جدید انسانی استفاده کنند. همچنین داوطلبان تجربی می توانند از مطلب اختصاصی رشته تجربی: تفاوت کنکور نظام قدیم و نظام جدید تجربی استفاده کنند.

ویژگی ها و مزایای نظام قدیم

ابتدا بهتر است تا نظام قدیم را به خوبی بشناسیم و ویژ گی های ان را به دقت بررسی کنیم. هر نظامی با توجه به مزایا و معایب خود بررسی می شود.

مهم ترین ویژگی های نظام قدیم را در این مورد می توان برشمرد:

1- کتاب های کمک آموزشی و بانک های جامع تستی بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد. برای اینکه بهترین کتاب های نظام قدیم را بشناسید و آنها را تهیه کنید، برای شما یک مطلب خوب آماده کرده ام که می توانید از طریق لینک زیر مطالعه کنید.

بهترین منابع کنکور نظام قدیم

2- بسیاری از نکات تستی و ترکیبی کنکورهای نظام قدیم استخراج شده است.

3- آزمون های آزمایشی مختلف، با شبیه سازی سوالات مختلف کنکورهای سراسری در سال های گذشته، بانک تستی مناسبی را برای این نظام فراهم کرده اند.

4- میزان تسلط دبیران و معلمان بر روی مباحث کتاب های نظام قدیم بسیار بالاتر است.

5- کلمات کتاب های درسی به طور کامل جا افتاده است و نیازی به تغییر معانی کلمات در ذهن نیست. به خصوص این مطلب در دو درس زیست شناسی و شیمی بسیار مهم است.

6- نظام قدیمی ها بدترین نوع سوالات در کنکور خود را دیده اند، مثل سوالات شیمی سال 95 یا سوالت زیست شناسی سال 96 و 97 یا سوالات فیزیک سال 94 و 96 و دیگر سخت تر از این سوالات امکان ندارد. پس آنچه که باید بر سر انها آمده باشد آمده است و کتاب های کمک آموزشی و معلمان و مشاوران کنکوری روش های مقابله با آنها را بلد شده اند و به دانش آموزان یاد می دهند.

7- مزایای اصلی کنکور نظام قدیم را در یک مطلب دیگر به طور کامل و جامع شرح داده ام که از طریق لینک زیر می توانید این مطلب را به دقت مطالعه کنید:

مزایای نظام قدیم برای پشت کنکوری های نظام قدیم

 

معایب نظام قدیم

معایب اصلی نظام قدیم در موارد زیر است:

1- کتاب ها برای نظام قدیم تجدید چاپ نشده است و بزرگترین مشکل نظام قدیمی ها در تهیه کتاب هاست که مجبورند به زحمت کتاب های دست دوم را تهیه کنند.

2- کتاب ها به روزرسانی نمی شوند و در واقع سوالات دو سال اخیر مورد بررسی دقیق قرار نمی گیرند.

3- با توجه به اینکه سطح نظام قدیم از نظام جدید بالاتر است، طراحی سوالات سخت تر در آن بیشتر محتمل است.

4- کفه ترازو در کنکور امسال به نفع نظام جدیدی ها بوده است و جالب اینکه هر 10 نفر اول کنکور تجربی بچه های نظام جدید بوده اند.

5- تکراری بودن سوال باعث می شود تا طراحی سوالات در نظام قدیم شکل دیگری داشته باشد و در نتیجه همین امر باعث پیچیده تر شدن و سخت تر شدن سوالات نظام قدیم می شود.

6- همیشه استرس اینکه امسال، آخرین سالی است که کنکور نظام قدیم برگزار می شود، آنها را می ترساند و در کنار اضطراب و استرس کنکور، استرس دیگری را نیز به آنها وارد می کند.

ویژگی ها و مزایای نظام جدید

مهم ترین ویژگی ها و مزایای نظام جدید عبارتست از:

1- کتاب های کمک آموزشی و کنکوری بسیار زیادی با تنوع بسیار بالایی در اختیار نظام جدید هاست.

2- با کوچکترین تغییرات کنکور، کتاب ها به روزرسانی می شوند و همه نکات محتمل را در داخل خود می گنجانند.

3- با توجه به تازه بودن نظام جدید و جا بودن فضا برای طراحی سوالات، احتمال اینکه سوالات ساده تر باشد بسیار زیاد است و طراحان با خیال راحت تری و بدون ترس از تکراری بودن سوالات، سوال طرح می کنند و همین امر باعث می شود تا وارد لایه های بسیار پیچیده و عمقی کتاب های درسی برای طراحی سوال نشوند. اتفاقی در کنکور سال 98نیز افتاد و سوالات نظام جدید به نسبت آسان تر بود، حداقل اینطور به نظر می رسید و با توجه به مقایسه نتایج نظام قدیمی ها با نظام جدیدی ها، این امر بسیار محتمل تر به نظر می رسد.

4- نظام جدیدی ها استرسی بابت اینکه آخرین سال کنکور نظام آنها باشد نخواهند داشت و تا سال های سال از این بابت راحت هستند.

5- مباحث درسی آنها در بعضی دروس قدری ساده تر شده است، مثلا در ریاضی، مبحث انتگرال حذف شده است. البته به تغییرات بین کتابی نظام قدیم و نظام جدید بعدا اشاره دقیق تری خواهم کرد.

 

معایب نظام جدید

اما در حالی که شاید برای نظام جدید معایبی به نظر نرسد، اتفاقا معایب بسیار جدی نیز دارد.

1- استفاده از واژه هایی که فرهنگستان لغت و ادب فارسی جایگزین واژه های غربی کرده است، باعث بدفهم شدن مطالب درسی شده است.

2- تسلط دبیران و معلمان بر روی جا انداختن نکات جدید کتاب های درسی بسیار پایین تر از تسلط آنها نسبت به کتاب های نظام قدیم است.

3- حد سختی و آسانی سوالات در نظام جدید مشخص نیست. آنچه که بارز است این است که جا برای سخت تر شدن سوالات نظام جدید خیلی خیلی باز است. اینکه چه زمانی شروع کنند به طراحی سوالات جدید با نکات عجیب و غریب برای نظام جدید، هنوز معلوم نیست. شاید همین کنکور سال 99 باشد و شاید هم نباشد.

4- این استرس در نظام جدیدی ها وجود دارد که سوالات اگر سخت تر و غیر معمول تر بیاید بسیار شرایط به ضرر آنها خواهد بود، چرا که نظام قدیمی ها برای سوالات سخت عملکرد بسیار بهتری خواهند داشت.

5- کتاب های موجود در نظام جدید، حاوی مسائل و نکاتی است که هنوز مورد سوال قرار نگرفته است و بالطبع در کتاب های کمک آموزشی نیز مورد بحث دقیق قرار نگرفته است.

6- تنوع بسیار بالای کتاب ها انتخاب بهترین منابع موجود در دروس مختلف کنکور نظام جدید را سخت تر کرده است. از طرفی چون دائما کتاب های جدید با اسامی و روش های جدید وارد بازار می شود به روزرسانی این حجم از بررسی برای مشاوران بسیار سخت شده است. البته سعی کرده ام تا بهترین منابع بچه های نظام جدید را برای رشته تجربی به طور کامل معرفی کنم که از طریق لینک زیر می توانید این منابع را مطالعه و تهیه کنید.

بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید 99

 

 

حالا که نظام قدیم و جدید را به خوبی شناختید باید به بررسی این دو نظام در تغییر به هر یک از آنها بپردازیم.

تغییر از نظام قدیم به نظام جدید

تغییر از نظام قدیم به نظام جدید بیشتر از تغییر از نظام جدید به نظام قدیم شایع شده است. علت این امر هم بسیتر به خاطر نبود کتاب، به روز نبودن کتاب ها، آسان تر بودن سطح سوالات 98 نسبت به سوالات 98 نظام جدید، برتری رتبه ای نظام جدید های 98 نسبت به نظام قدیمی های 98 و ....

علت این امر هر چه که باشد باید به جواب این سوال پرداخت. اگر یک نظام قدیمی به نظام جدید تغییر دهد چه اتفاقی می افتد:

1- از شر استرس سال آخر بودن کنکور نظام قدیم خلاص می شود.

2- کلی کتاب به روز خواهد داشت.

3- مطالب کهنه و تکراری قدیمی در کتاب های قدیمی که برای او یادآور شکست است را نمی خواند.

4- انگیزه او برای این تغییر تا حدی بهبود می یابد.

5- خودش را هم مسیر کنکور می بینید تا اینکه خود را جزء کسانی بببیند که کنکور آنها منقرض شده است.

6- یک سری مباحث که در کتاب های نظام قدیم هست و در نظام جدید نیست و البته مباحث سختی هم بوده اند را مجبور نیست بخواند.

اما نظام قدیمی که نظام جدید را انتخاب کند چه بالاهایی بر سرش خواهد آمد:

1- بسیاری از مطالبی را که یاد گرفته و حفظ کرده است را باید بی خیال شود و یا آنها را با زبان و بیانی دیگر هم یاد بگیرد و حفظ کند.

2- عدم ارتباط با اسامی جدید کتاب ها و قاطی کردن اسامی جدید و قدیم در کتاب های نظام قدیم و نظام جدید.

3- استرس پیچیده تر شدن سوالات نسبت به سال گذشته نظام جدید و نبودن راهی برای پیش بینی این سخت تر شدن.

4- خرید کلی کتاب جدید که هزینه بالایی هم خواهد داشت.

5- اضافه شدن یک سری مطالب به مطالب مشتکر قدیمی. در هر حال کتاب های نظام جدید سعی کرده اند یک سری از نکات جدید دنیا را هم وارد کتاب های درسی بکنند که این نکات در کتاب های نظام قدیم وجود نداشته اند.

برای گرفتن تصمیم نهایی خود، حتما آخرین عنوان این مطلب را بخوانید. توصیه من به عنوان کسی که 17 سال است در کنکور های ایران مشاوره می دهد در آخرین تیتر است که می تواندی مبنی بر آن تصمیم نهایی خود را بگیرید.

تغییر از نظام جدید به نظام قدیم

اما اگر یک نفر بخواهد بر خلاف جریان از نظام جدید به نظام قدیم به عقب برگردد چه اتفاقی می افتد. طبیعتا چنین تصمیمی واقعا تصمیم صحیحی نیست. به دلایل زیر:

1- شما از سال دهم به اینور با نظام جدید رشد کرده اید و تا بخواهید با نظام قدیم اخت پیدا کنید و سازگار شوید زمان بسیار زیادی را از دست می دهید. حتی کلماتی که شما خوانده اید در کتاب های نظام قدیم به یک شکل دیگر بیان شده اند.

2- نظام قدیم در حال انقراض است و مثل این است که در حالی که همه دارند از موبایل برای ارتباط تلفنی استفاده می کنند شما بخواهید موبایل را دور بیندازید و از تلفن ثابت برای این کار استفاده کنید.

بنابراین چون این کار بسیار غیرمنطقی و واقعا به ضرر استف تغییر از نظام جدید به نظام قدیم را صلاح نمی دانم و مخالف آن هستم.

 

 

چه کسانی بهتر است در نظام قدیم باقی بمانند؟

با توجه به همه تحلیل هایی که کردم و نوشتم حالا می خواهم نتیجه نهایی را برای شما بگویم.

بهتر است کسانی که دارای چنین ویژگی ها و یا معایبی هستند، در نظام قدیم بمانند و وارد نظام جدید نشوند.

نظام قدیمی هایی که پایه درسی آنها در دو درس زیست و شیمی از ریاضی و فیزیک بسیار قوی تر است و در بین دروس عمومی، در درس ادبیات و دینی هیچ مشکل خاصی ندارند و از همه مهم تر سال گذشته نیز برای خواندن دروس نظام قدیم کلی زمان گذاشته اند ولی موفق نشده اند، بهتر است در نظام قدیم باقی بمانند و این بار تلاش خود را با یک برنامه دقیق با یک مشاور بسیار حرفه ای و کار کشته ادامه دهند. پس تغییر از نظام قدیم به نظام جدید به این دسته از نظام قدیمی ها را اصلا توصیه نمی کنم. البته اگر شرایط خاص دیگری نیز دارید که می تواند تصمیم شما را سخت تر کند، بهتر است از مشاوره های تلفنی یا حضوری با خود من استفاده کنید تا به دقت شرایط شما را بررسی کنم و پاسخ نهایی را به شما بگویم که مبادا مرتکب اشتباه بزرگی شوید.

چه کسانی بهتر است از نظام قدیم به نظام جدید مهاجرت کنند؟

نظام قدیمی هایی که ویژگی های زیر را دارند بهتر است از نظام قدیم به سمت نظام جدید مهاجرت کنند و اصطلاحا نظام کنکوری خود را تغییر دهند.

نظام قدیمی هایی که در درس زیست شناسی و شیمی ضعیف هستند و در دروس ریاضی و فیزیک تا حدی وضعیت بهتری دارند و همنیطور در دروس عمومی مثل ادبیات و دینی دچار مشکل هستند بهتر است وارد نظام جدید شوند.البته اگر جزء کسانی هستید که علاوه بر این موارد، تلاش زیادی هم در سال گذشته برای نظام قدیم نکرده اید که در تغییر نظام خود تردیدی نداشته باشید. باز هم تاکید می کنم اگر شرایط خاص دیگری دارید که نمی توانید به خوبی تصمیم گیری کنید، بهتر از مشاوره های تلفنی و حضوری استفاده کنید.

 

برای رسیدن به بهترین نتیجه، نیاز به یک برنامه ساختاریافته و منظم دارید. با ثبت نام از طریق لینک زیر می توانید از یک جلسه مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. 

 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  امید‏ - 00/8/16

  میگم اینکه نظام جدید یا قدیم، کجای فرم ثبت‌نام کنکور انتخاب میکنیم؟

 • تصویر فرد

  شیما‏ - 00/8/3

  سلام ببخشید من نظام قدیم هستم میتونم کنکور نظام قدیم امتحان بدم برای 1401

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/7/8

  سلام وقت به خیر
  سوالی داشتم . من دیپلم انسانی و مدرک پیش دانشگاهی دارم از سال ۱۳۸۰. آیا می تونم کنکور تجربی نظام جدید شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  Shima sameri‏ - 00/5/24

  سلام ببخشید من کتاب های کنکور نطام قدیم رو دارم و دیگه نمی تونم واسه نظام جدید هزینه کنم میشه همون کتابها رو بخونم و آزمون نظام جدید شرکت کنم

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/5/24

  سلام خدمت شما با توجه به اینکه تغییرات زیادی داشته و سوالات کنکور از کتاب های نظام جدید طراحی میشه بهتره منابعتون رو عوض کنید 

 • تصویر فرد

  نسترن‏ - 00/4/4

  سلام تاثیر سوابق تحصیلی در کنکود۱۴۰۱ چجوریه؟واقعا۶۰ درصد اعمال میشه و اگر اره ،این تاثیر مثبت و منفی داره یا فقط مثبته!من دانشجو غیرانتفاعی هستم و حالا بعد چند سال تصمیم گرفتم دوباره کنکور بدم ولی متاسفانه معدلم در دبیرستان و پیش دانشگاهی واقعا افتضاحه!میتونم با خوندن رشته مورد علاقمو پزشکی و زیرشاخه هاش قبول بشم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  زهرا قره داغی‏ - 00/3/8

  سلام من نظام قدیم هستم آیا میتونم الان کنکور نظام جدید رو بدم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/3/9

  سلام بله کلا دیگه هر کس بخواد کنکور بده باید نظام جدید شرکت کنه

 • تصویر فرد

  پروانه‏ - 99/11/11

  سلام نظام جدید خیلی بهتره چون ما نظام جدید خوندیم و من یکسال عقب موندم سال گذشته فنی دادم امسال رشته مورده علاقمو میدم نظام جدید بهتره.

 • تصویر فرد

  hamidreza‏ - 99/11/3

  سلام و عرض خصته نباشید خدمت شما من سال 93 دیپلم رشته فنی تاسیسات گرفتم الان میخواهم کنکور کاردانی بدهم آیا میتوانم شرکت کنم ؟ و برای تطبیق با دیپلم نظام جدید نیاز هست که دوباره بخونم ؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/10/15

  سلام من دیپلم ریاضی فیزیک نظام قدیم هستم . خواستم بدونم من امسال میتونم تو کنکور تجربی نظام جدید شرکت کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  همسفر‏ - 99/10/8

  سلام من سال 93 دیپلم گرفتم دانشگاهم رفتم لیسانس گرفتم الان میخوام کنکور سراسری بدم دوباره دروس نظام جدید را باید بخوانم واینکه از طریق دیپلم یا لیسانس کدوم ثبت نام کنم؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/10/6

  سلام من پیش دانشگاهی. رو سال۸۳ تموم کردم ، چیه بار همون سال کنکور دادم الان باید نظام جدید شرکت کنم یا قدیم

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/10/7

  سلام کنکور نظام قدیم دیگه وجود نداره و شما باید نظام جدید شرکت کنی

 • تصویر فرد

  Fateme mahmoodabadi‏ - 99/9/27

  دوستان احمق نشید برین نظام جدید، تا کی میخواین قدیم بدین کسی ک قدیمش اوکی باشه رو نظام جدید هم میتونه پیشرفت کنه ... قدیم دیگ فایده ای نداره پس وقتو از دست ندین ...

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/9/5

  واسه کنکور نظام جدید باید حتما دیپلمشو داشته باشیم؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/9/2

  سلام ایا کنکور نظام قدیم
  هست یا نه حذف شده یه روز میگن حذفه روز دیگش میگن برای کنکوری های نظام قدیم به فکگریم اون فکرت چیه بگن ما هم بفهمیم الان چی شده؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/9/3

  سلام با توجه به اخرین اطلاعیه سازمان سنجش در کنکور 1400 فقط نظام جدید داریم و نظام قدیم نداریم 

 • تصویر فرد

  جواد‏ - 99/8/24

  سلام به سازمان سنجش بگید نظام قدیم رو ثبت نام کن چون پول خوبی تویه ثبت نام گیرت میاد راضی میشه

 • تصویر فرد

  Shakila‏ - 99/8/14

  سلام وقت تون بخیر یه سوال داشتم برای تغییر رشته از نظام قدیم تجربی به نظام جدید انسانی باید امتحان بدیم؟؟

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - 99/7/21

  منم نظام قدیم هستم میخوام بدونم میشه برای سال بعد یعنی ۱۴۰۰ نظام قدیم امتحان بدم یا کلا باید جدید امتحان بدم اگه میشه راهنمایی کنید وگرنه چرا میگید نظر وسوالاتون بپرسین

 • تصویر فرد

  راحیل‏ - 99/7/20

  سلام هنوز تکلیف نظام قدیم مشخص نشده میدونید چقدر زمان رو از دست دادیم
  لااقل تکلیف ما بچه های نظام قدیم رو مشخص کنید تا بفهمیم چه خاکی تو سر بریزیم.
  خسته شدیم بس ک اعتراض کردیم بس ک دعا کردیم ولی کسی پاسخگو نیست.
  باید برای درس خوندن التماس کرد؟
  ما در نظام خودمون تا حالا قبول نشدیم چطور توقع دارید در نظامی ک هرگز اموزش ندیدیم بتونیم قبول شیم؟
  شما مسئولین خودتون همون سال اول و دوم قبول شدید؟
  چطور میتونید انقدر بی رحم باشید شما خودتون گفتید اگر بچه های نظام قدیم بخوان دوباره نظام قدیم تمدید میشه ما هم رو حساب حرف شما امسال بخاطر کرونا سر جلسه کنکور نرفتیم حالا ب این راحتی میزنید زیر حرفتون
  حالا ما باید چه خاکی برسر کنیم؟
  عملا دارید فرصت درس خوندن رو از گروه کثیری از بچه ها میگیرید.
  فقط بدونید زمین گرده شاید یک روزی همین بلا سر بچه های خودتون هم بیاد و اونا هم مثل امروز ما... کاسه چه کنم چه کنم دست بگیرن دیگه خود دانید

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 99/7/19

  سلام لطفااا کنکور نظام قدیم را تمدید کنید با تشکر 🙏🏻🙏🏻

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 99/7/15

  سلام
  کنکور نظام قدیم نباید حذف شههه لطفا رسیدگی کنید 🙏🏻🙏🏻

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 99/7/15

  سلام ما با حذف کنکور نظام قدیم به شدت مخالفیممم .. لطفا تمدیدش کنید .

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 99/7/14

  ما خوااااستار برگزاری دوباره کنکور نظام قدیم هستیم لطفا رسیدگی کنید 🙏🏻🙏🏻

 • تصویر فرد

  محدثه‏ - 99/7/14

  سلام من نظام قدیم هستم و واقعااا نمیدونم چرا میخواین نظام قدیم رو حذف کنید ما تازه فارغ التحصیل شدیم گناه ما چیه ک میخوایم پشت کنکور بمونیم و ی رشته ی خوب قبول شیم ، یعنی ما نباید کنکور بدیم ما نظام قدیمیم چجوری باید کنکور نظام جدید بدیم ما کلی منابع برا نظام قدیم تهیه کردیم پس اونارو باید بزاریم کنااااار!!! و منابع نظام جدید بخریم ، چجوری وجدانتون اجازه میده ک اینکار رو با نظام قدیمیا بکنید ، ما چ گناهی کردیم اخههه ما خواستار ادامه کنکور نظام قدیم هستیم ( لطفا رسیدگی کنید ) وگرنه حق ما ضایع میشه .😭

 • تصویر فرد

  mahsa‏ - 99/7/11

  من نمیدونم گناه ما چیه ک مث خیلیا نمیتونیم تا سال چهارم بمونیم پشت کنکور واقعا ظلم خیلی بزرگیه بعدا ب گوشتون میرسه چ بلا هایی سر چند هزار کنکوری میا😭😭😭😭😭

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/7/8

  سلام
  گناه ما نظام قدیمیا چیه که بعد از تهیه کلی منابع الان نمیتونیم ازشون هیچ استفاده ای بکنیم،من واقعا وضع مالی خوبی ندارم بااین کارشون فقط باعث شدن بچه های از قشر ضعیف برای همیشه خونه نشین بشن و درس خوندن و کنار بزارن
  امیدوارم بفهمن خدایی هم وجود داره

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/7/8

  ....

 • تصویر فرد

  صبحان‏ - 99/7/6

  واقعآ ظلم هست در حق بچه های نظام قدیم که دوباره باید دروس نظام جدید بخونند حالا چه یک نفر و چه میلیون ها نفر حرف حق اگر حتی برای یک نفر هم باشد باید اجرا شود در غیر اینصورت حق ناحق میشه. زمان امام حسین هم آموزان گفتند حسین خودش هست و نهایت با کاروانش حرف همه انسانها نیست اما متوجه شدید که چه شد . حق حق است حتی اگر یک نفر از هر کجای جهان باشد حالا که ای کنکور بحث میلیون ها نفر انسان هست که در یک سیستم آموزشی درس خواندن و نباید کنار گذاشته شوند و بهشون اهمیت ندهند و بگویند چیزی نگفتند یا صدایشان به جایی نرسد.

 • تصویر فرد

  aytak‏ - 99/7/5

  سلاام من رشته دیپلمم ریاضی هستش و نظام قدیم هستم،ایا ممکن است در کنکور تجربی شرکت کنم؟ و اینکه سوالات کنکور از نظام قدیم است یا نظام جدید؟

 • تصویر فرد

  نگار‏ - 99/7/3

  سلام من یک نظام قدیمی هستم،و این برای ما نظام قدیمیا سخت هست کنکور نظام جدید بدیم،اوضاع مالی خوبی هم نداریم کتاب و سی دی و ...بخریم،لطفا یه فکری برای ما بکنید مگر نه نابود میشیم هزاااران نفر باید دیگه بشینیم توی خونه و هم خودمون نابود میشیم هم خانوادمون،لطفا کنکور نظام قدیم تمدید شه.

 • تصویر فرد

  صالح‏ - 99/7/1

  سلام من یک نظام قدیمی هستم که سال ۹۱ شهیدبهشتی تهران اچ اس ای قبول شدم بعدیک سال انصراف دادم یعنی الان میتونم بابچه های نظام جدیدکنکوربدم یابایدجداکنکوربدم

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/7/1

  بنده‌‌دیپلم‌‌ام‌انسانی‌ولی‌۹۹تجربی‌شرکت‌کردم‌با‌رتبه۳۶هزار‌نظام‌قدیم‌میدونم‌تو‌رشته‌مورد‌نظرم‌قبول‌نمیشم‌برای‌۱۴۰۰میتونم‌نظام‌جدید‌شرکت‌کنم‌که‌موفق‌بشم‌‌یا‌۱۴۰۱برنامه‌ریزی‌کنم‌‌با‌اینکه‌خودم‌خونواده‌تشکیل‌دادم‌لطفا‌راهنمایی‌کنید؟

 • تصویر فرد

  ....‏ - 99/6/27

  واقعا تموم شد؟نظام قدیم واسه همیشه حذف شده؟
  همیشه تو یه جای ذهنم میگم شاید نظرشون عوض شه.
  چون نمیتونم باور کنم حذف شده.

 • تصویر فرد

  منتظر‏ - 99/6/26

  سلام خسته نباشید
  با توجه به اینکه کنکور ۱۴۰۰بر مبنای نظام جدید طراحی میشه میخواستم بدونم بچه هایی هم که مدارک نظام قدیم (سالی_ترمی واحدی )رو دارن میتونند در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنن؟

 • تصویر فرد

  نسرین4112‏ - 99/6/26

  سلام من سال 93 کنکور دادم و مهندسی کشاورزی قبول شدم. ولی رشته م رو دوست نداشتم و به زور تمومش کردم میخوام 1400 کنکور تجربی بدم ولی شرایطم فرق میکنه ازدواج کردم و خونه و زندگی خودمو دارم ولی قصدم رشته های شاخه پزشکی یا پیراپزشکیه ... کمک و راهنمایی میخوام. میخوام بدونم اگر کتاب های نظام جدید رو پیدا کنم و بخونم میتونم 1400 موفق بشم؟؟؟؟ چون از اونجایی که معلومه سخنگوی سازمان سنجش گفته سال 1400 کنکور نظام قدیم نداریم و یک نوع سوال طرح میشه ......... راهنماییم کنید لطفا

 • تصویر فرد

  خادم‏ - 99/6/24

  سلام و شب خوش، من سال 78 دیگلم تجربی گرفتم برای شرکت در کنکور چطوری می تونم مدرکم تطبیق بدم؟

 • تصویر فرد

  نقطه.‏ - 99/6/19

  سلام.من سال ۹۸ کنکور تجربی نظام قدیم رو دادم.و واسه ۹۹ کنکور ندادم.الان میخوام واسه ۱۴۰۰ بخونم.فقط نمیدونم نظام قدیم بدم بهتره یا جدید.چون مباحث نظام جدیدو نگاه میکنم میبینم هم کم و هم ساده تر شده ولی مثلا شیمی حفظیاتش بیشتر و من به زور حفظ میشم کلا این منو از نظام جدید میترسونه و از طرفی نظام قدیم در مقایسه بانظام جدید به نظرم خیلی زیاد تره و سخت تر و اینم باعث نگرانیم میشه.
  و من در کل روی نظام خودمم تسلط آنچنانی ندارم.به نظرتون نظام جدید بهتره یا قدیم واسه من؟

 • تصویر فرد

  ...‏ - 99/6/17

  رشته تجربیم لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  محیا تاجیک‏ - 99/6/16

  سلام وقتتون بخیر. من دیپلم سال 92 دارم و مهندس عمرانم. الان سال 1400 میخام کنکور تجربی بدم. و کتاب و سی دی های آموزشی کنکور نظام جدید 98 رو دارم. آیا موفق میشم واسه کنکور؟

 • تصویر فرد

  Nazi90‏ - 99/6/14

  سلام و خسته نباشید ، من سال ۸۳ دیپلم گرفتم و مدرک پیش دانشگاهی هم دارم برای کنکور نظام قدیم شرکت کنم یا جدید ؟ دیپلم ریاضی هستم میخوام تجربی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  فرزاد‏ - 99/6/8

  سلام
  من میخاستم سال 1400کنکور بدم بعد بین نظام قدیمو جدید موندم، با توجه به نکاتی که شما گفتید من زیست و شیمیم نسبت به ریاضی و فیزیک بهتر بودش ولی این چیزی که میگم ماله دو سال پیش برا کنکور 97 بوده، برای همین دچار تردید شدم،
  بعد اینکه کسی که دانشجو باشه و دوسال از مدت تحصیلاتش در دانشگاه سراسری گذشته باشه میتونه دوباره بدون انصراف کنکور بده؟

 • تصویر فرد

  ...‏ - 99/6/7

  سلام خسته نباشید من یک نظام قدیمی هستم میخام ۱۴۰۰کنکور بدم تکلیفمون چیه مباحث مشتزک نظام قدیم و نظام جدید۱۴۰۰ چی هستند تا شروع کنم و عقب نمونم تا تکلیف مشخص بشه

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/6/10

  سلام رشتتون چی هست ؟

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 99/6/4

  با سلام و خسته نباشید. میخواستم بپرسم که من سال 83 دیپلم گرفتم برای سال 1400 میخوام کنکور شرکت کنم، دیپلم من نظام قدیم حساب میشه یا جدید؟ اگر قدیم حساب میشه میتونم کنکور نظام جدید شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/6/6

  سلام وقت بخیر دیپلم شما نظام قدیم حساب میشه و می تونید نظام جدید شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  reza‏ - 99/5/31

  من میخوام سال 1400 رتبه یک کنکور بشم.....چون شدم یه شیر زخمییییییییییییییی .....یه شیری که زخمیه به همه چی چنگ میندازه

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/5/28

  سلام سال 1400خواهش میکنم کمک کنید نظام قدیم هم باشه به نظرتون کدوم خوبه؟ من فقط کتاباشو دارم آیا ارزش داره کتاب نظام جدید پیدا کنم به نفع من خواهد بود؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 99/5/27

  سلام
  من در سال 94-95دیپلم گرفتم یک ترم تو پیام نور خوندم ولی ادامه ندادم میتونم درکنکور سال 1400شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  سرباز وطن‏ - 99/5/22

  با سلام
  نوشته ای منطبق با عقل کامل از سرباز وطن به محضر مبارک جنابعالی می رسانم :
  سال 1397 آخرین سال نظام آموزشی قدیم بود و بنده با شرایطی که داشتم بعد از فارغ التحصیلی دیگر امکان ادامه تحصیل برایم محیا نبود و مجبور بودم بعد از فارغ التحصیلی عازم خدمت مقدس سربازی شوم ، صد درصد اطلاع دارید که طول مدت خدمت سربازی 2 سال می باشد ، نتیجتا بعد از برگشت دوباره برای شرکت در کنکور ، دیگر خبری از کنکور نظام قدیم نخواهد بود .
  همانگونه که ما در مقابل دشمنان از جان و مال شما محافظت می کنیم انتظار داریم شما هم ما را در تصمیمات کشوری خود در نظر بگیرید .
  از شما خواهش میکنم با قدرتی که در اختیارتان هست کنکور نظام قدیم را برای سال 1400 تمدید کند تا ما سربازان هم حقی در این امتحان سرنوشت ساز کنکور داشته باشیم .
  سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  اسما‏ - 99/5/20

  سلام جواب این سوالاتو کجا میشه دید؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/5/21

  سلام کدوم سوالات؟

 • تصویر فرد

  مهری اسکندری‏ - 99/5/15

  سلام .من لیسانس زیست دارم و سال ۹۳ دیپلم گرفتم میخواستم به خاطر علاقم به رشته خون شناسی برا ارشد شرکت کنم ولی وقتی شنیدم میشه نظام قدیمو به جدید تغییر داد برای شرکت در ارشد هماتولوژی یا دندانپزشکی مردد شدم بین این دو.۶ سال از زمان دیپلمم میگذره بیشتر برای اینده شغلی و علاقه میخوام بخونم بنظرتون شروع کنم به خوندن درسای سال دهم ؟ چقد باید برای هر پایه وقت بذارم؟ تابستون دوتا پایه ۱۰ و۱۱ رو میشه تموم کرد؟وقتم آزاد هست. و اینکه چون خواهرم امسال داوطلب کنکور سراسری هست کتابا در دسترسم هست فقط میخوام بدونم شانس قبولی در ازمون۱۴۰۰ دارم چون کاملا مطالب از یادم رفته و باید دوباره بخونم و کنکور ۹۳ و ۹۴ زیاد جدی نخوندم و بعدها پشیمون شدم ممنون میشم از پاسختون.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/4/21

  سلام خسته نباشید آیا بچه های نظام قدیم در سال های آینده می‌توانند در کنکور نظام جدید ثبت نام کنند یا خیر ؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/4/22

  سلام بله با دیپلم نظام قدیم هم می تونید تو کنکور نظام جدید شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  سورن‏ - 99/3/4

  اين چه مملكتيه همه رشته هاي خودشونو ول ميكنن برن پزشكيو دندون !! فكر كنم ١٠ سال ديگه همه تو ايران پزشكن و هيچ شغل ديگه اي هم وجود نداره!

 • تصویر فرد

  بهرخ‏ - 99/2/8

  سلام. دیپلم ریاضی سال 76 هستم. ارشد فیزیک دارم. امسال میخوام تجربی شرکت کنم(داروسازی) . به نظر شما نظام جدید شرکت کنم. و اینکه چقدر امکان موفقیت دارم. سپاسگزارم

 • تصویر فرد

  رها ‏ - 99/2/3

  سلام خسته نباشین من رشته ریاضی بودم و کنکور ۹۷ رشته مهندسی پزشکی قبول شدم و قصد دارم سال ۹۹ دوباره کنکور ریاضی بدم به نظرتون کنکور نظام قدیم بدم یا جدید با توجه به دور بودن از کنکور کدوم برام بهتره

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - 99/2/2

  سلام.بنده سال 97 کنکور دادم و رتبه ام 700 منطقه دو شد ولی الان می خواهم از دانشگاه انصراف بدم و دوباره کنکور بدم...نظام قدیم یا جدید؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/1/24

  با سلام خسته نباشید.رشته ام ریاضی بود و الانم ارشد عمران ازدانشگاه سراسری تهران هستم. ریاضی و فیزیک و شیمی و زبان انگلیسیم درسطح خیلی بالا هستش. اولین بار میخوام کنکور تجربی بدم واسه سال 1400. به نظرتون بهتره که نظام جدید امتحان بدم. یا همون نظام قدیم؟
  اگر نظام قدیم باشه قرار نیست هزینه خاصی بکنم چون کتابها رو از یه جایی تهیه کرده ام

 • تصویر فرد

  صياد‏ - 99/1/23

  سلام من سال ٨٣ديپلم تجربي گرفتم براكنكور٩٩نظام قديم انتخاب كنم ياجديد فيزيك وشيمي و زيست هم عاليه فقط رياضيم ضعيفه دركل ميشه منو راهنمايي كنيد چون خيلي فاصله افتاده باتشكر

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 99/1/15

  سلام
  من سال92 دیپلم انسانی گرفتم تسلطم روی دروس نسبی البته تا الان کنکور ندادم با این حال کنکور جدید شرکت کنم یا قدیم؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/12/25

  آیا سوالات کنکور های سال‌های قبل فقط در کنکور نظام قدیم ۹۹ ممکنه که دوباره تکرار بشن یا احتمال داره که در کنکور نظام جدید ۹۹ هم دوباره تکرار بشن؟

 • تصویر فرد

  Ns‏ - 98/12/19

  سلام...وقتتون بخیر...عذر میخوام میخواستم ببینم منابع کنکور سال ۹۳برای کنکور نظام قدیمِ سال ۹۹ قابل استفاده است؟؟؟

 • تصویر فرد

  هانی‏ - 98/12/13

  سلام من تازه لیسانس شیمی دارویی گرفتم و میخام کنکور بدم و نظام قدیم بودم احتمالا ب نظرتون همون نظام قدیم بدم؟

 • تصویر فرد

  ...‏ - 98/12/11

  کتابا جزواتDVDجمع بندی هاشون با قیمت خیلی پاین موجوده نظام قدیم تجربی(رشتهای دیگ‌میتوننی از مباحث مشترک استفاده کنن چون مباحث کاملا جداست)

 • تصویر فرد

  S‏ - 98/12/10

  سلام کنکوریا عزیز
  جزوه و کتاب و DvDهای نظام قدیم‌تجربی.همراه جمع بندی های انها ب صورت کامل موجوده

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/11/27

  سلام برای من که نظام قدیم هستم چطور میشه نظام جدید شرکت کنم چون موقع ثبت نام کد سوابق تحصیلی میخواد لطفا راهنمایی کنین ممنون

 • تصویر فرد

  محمد رضایی‏ - 98/11/24

  مهسا نوا حتما درسته تصمیمت

 • تصویر فرد

  rezaazimi‏ - 98/11/19

  سلام خسته نباشین ببخشید من سال 92 مدرک پیش دانشگاهی گرفتم و الان که میخوام ثبتنام کنم باید کدوم نظام رو انتخاب کنم. نظام قدیم رو یا سالی واحدی رو. و اینکه اصن نظام قدیم شامل کیا میشه و سالی واحدی شامل کیا میشه؟

 • تصویر فرد

  نجفی‏ - 98/11/19

  سلام ممنون از راهنمایی شما سوال من این هست که میتونم کنکور زبان انگلیسی نظام جدید بدهم و برای علوم تجربی نظام قدیم انتخاب کنم؟؟
  لطفا راهنمایی کنید
  با سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  صفیه‏ - 98/11/18

  سلام
  من نطام قدیم هستم چرا نمیتونم نظام جدید انتخاب کنم برای ثبتنام کنکور؟اصلا قبول نمیکنه بخاطر مغایرت با کد دانش اموزیم که مال قدیم.وقتی نظام قدیم میزنم قبول میکنه برای ثبتنام.من چیکارر کنم میخوام نظام جدید شرکت کنم

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 98/11/16

  یا خدا .. نکنه امسالم مث پارسال در حق نظام قدیمیا ظلم میشه..
  ینی چی عاخه ..
  درسای اونا اسون .. رتبه اووردنشونم راحت
  ما چ گناهی کردیم عاخه ، اَه

 • تصویر فرد

  علی منطق‏ - 98/11/16

  ایا میتونم برای سال ۹۹ بجا نظام قدیم،نظام جدید ثبت نام کنیم؟

 • تصویر فرد

  مهسا نوا‏ - 98/11/14

  سلام،من دیپلم ریاضی سال ۹۷ ام و کنکور رشته انسانی شرکت کردم،بخاطر خانوادم رشته حسابداری رو انتخاب کردم و الان ترم سوم رشته حسابداری دانشگاه باهنر کرمان هستم.اما هیچ علاقه ای به این رشته ندارم و هر ترم و هر لحظه مدام به این فکر میکنم که کنکور ریاضی بدم و رشته معماری که مورد علاقم هست رو ادامه بدم.ایا کار درستی هست از نظرتون؟اگر درسته اینکار کنکور نظام جدید شرکت کنم یا نظام قدیم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/11/14

  سلام من سال۹۳رشته ریاصی فارع التحصیل شدم. الان میخوام کنکور هنربدم. میتونم نظام قدیم بدم یا جدیدهم میشه؟کدوم بهتره برام و این که اصلا نمیدونم چه کتبی باید بخونم.ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 98/11/11

  سلام
  من سال ۹۶ کنکور دادم
  ولی الان دوباره میخوام واسه ی ۱۴۰۰ کنکور بدم ایا باید نظام جدید بخونم ؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/11/12

  سلام خدمت شما 
  فعلا برای سال 99 رو مشخص کردن که داوطلبا خودشون می تونن بین نظام قدیم و نظام جدید یکیو انتخاب کنن ولی برایکنکور سراسری 1400 هنوز خبری منتشر نشده 

 • تصویر فرد

  محدثه رشیدیان ملکی‏ - 98/11/8

  سلام،من دانشجوی پرستاری آزاد هستم،میخاستم بدونم میشه همزمان با اینکه درس های دانشگاه رو میخونم ،برا کنکور هم بخونم؟؟ممنون میشم جواب بدین،واینکه احتمالش هس یه رشته ی خوب قبول شم یا نه

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/11/2

  سلام من ۹۵کنکور دادم قبول نشدم و بعد از اون دیگه کنکور ندادم و تقریبا همه دروس یادم رفته میخاستم امسال کنکور بدم ولی موندم نظام قدیم بدم یا جدید لطفا راهنماییم کنین.

 • تصویر فرد

  آنا ‏ - 98/10/20

  با سلام
  بنده فاغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مهندسی آب هستم دوسال هم هست که دانشگاه تدریس میکنم و دیپلم تجربی دارم . اماااا به جایگاهی که دلم میخاسته نرسیدم و تصمیم گرفتم دوباره ازمون سراسری شرکت کنم و به امید خدا هدفم رشته دندون پزشکی فقط هستش الان سردرگمم که بنده بید نظام قدیم شرکت کنم یا جدید دقیقا نمیدونم چه به نفعمه لطفا به بنده راهنمایی بدید گه تصمیم بگیرم

 • تصویر فرد

  دکتر ملکی‏ - 98/10/18

  سلام استاد محترم.بنده سوالی پرسیدم چن روز پیش.خبری نشد ازتون.لطف کنین راهنماییم کنید.بنده میخوام دندون پزشکی بخونم ترجیحا شهر خورمون ازارومیه.موردی که هست حس میکنم سنم رفته بالا و هر چی چن سال پیش خوندم دیگه فراموشم شده.ولی اینو میدم بخوام میتونم قبول شم.ولی ب خاطر سن و سالم و حوصله یه خورده دودلم.اینم ذکر کنم فارغ التحصیل رشته دکتری دامپزشکی از سراسری ارومیه هستم و همیشه دوران دانشجویی حسرت دندون پزشکیارو میخوردم.لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  Sima‏ - 98/10/16

  سلام من دیپلم تجربی سال ۸۶ هستم ، و در. رشته شیمی درس خوندم .. حالا بعداز تقریبا ۱۱ سال که از کنکورم میگذره میخوام مجددا شرکت کنم ودر رشته مورد.علاقه ام تحصیل کنم,
  خواستم بدونم نظام جدید را. بخوانم یا قدیم؟؟کدام برای من که ۱۱سال از درس های دبیرستان دور. بودم راحت تر است و اینکه نتیجه بهتری بهم میده
  ممنون

 • تصویر فرد

  محمد سادلجی‏ - 98/10/9

  من دیپلم نظام قدیم سال۸۴ رو دارم.
  میخواستم کنکور سراسری۹۹نظام جدید شرکت کنم، باید مدرک نظام جدیدداشته باشم یاباهمون نظام قدیم با قبولی در ازمون میتونم ثبت نام کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه ..... ‏ - 98/10/2

  سلام و عرض وقت بخیر. من رشتم تجربی بود و. تو زیست و شیمی پایه خوبی داشتم والان هم دانشجوی ترم یک مدیریت بازرگانی دانشگاه تهرانم. ولی میخوام ترم 3 انصراف بدم تا محروم نشم از کنکور. ولی درس خوندنو میخوام از الان شروع کنم.ددسال چون پشت کنکور بودم. (با رتبه8000) با دیدن کتابای نظام قدیم احساس خیلی بدی پیدا میکنم و به کل روحیمو از دست میدم. میشه راهنمایی کنید چیکار کنم بهتره؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/10/2

  با سلام بهتره با توجه به حساسیت موضوع تو پنل ثبت نام کنید و با مشاوران تخصصی ما صحبت کنید
  ثبت نام یک جلسه مشاوره رایگان 

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/9/17

  سلام من سال ۹۵کنکورریاضی نظام قدیم شرکت کردم وقبول شدم روزانه نرفتم ویه سال محروم‌شدم و۹۷کنکورتجربی دادم ک کلارتبه آخربودم بنظرم ۹۸ هم ثبت نام کردم اماب دلایلی نشدکنکوربدم وتودرس های ریاضی وفیزیک وشیمی درکم پایینه کلا نمیفهمشون بنظرتون کنکورنظام قدیم بدم یانظام جدید؟لطفا کمک کنین شرایطم خیلی خاص وسخته

 • تصویر فرد

  پریا‏ - 98/9/16

  اینجا کسی نیست که مارو راهنمایی کنه ؟؟
  پس چرا الکی نظر بدیم😔

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/9/15

  با سلام و احترام
  من دیپلم تجربی 88 دارم
  فوق دیپلم منابع طبیعی دانشگاه ازاد دارم و لیسانس ای تی علمی کاربردی
  الان قصد دارم در رشته تجربی مجددا کنکور سراسری بدم و قصدم هم پزشکی هست
  آیا اصلا همچین چیزی مقدور هست یا خیر ؟
  دوم اینکه اگر مقدور هست چه کاری باید انجام بدم ؟
  منابعی که دارم همون کتابهای مدرسم هست ایا نیاز به بروز رسانی منابعم دارم یا خیر ؟
  یه راهنمایی کلی بفرمایید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  پریا‏ - 98/9/14

  من سال۹۶و۹۷ بخاطر مشکلاتی که داشتم نتونستم کنکور بدم و هیچ امادگی برای کنکور ندارم ولی میخام امسال کنکور۹۹روبدم رشته ریاضی ، تومقاله بالا نوشتیدکه اگه درچنین دروسی که ذکر کردید ضعیف هستیدبهتره که نظام جدید انتخاب کنید
  میخام نظام جدید امتحان بدم ولی باز میترسم ک اخرش هیچ باشه چون امسال ب دلایلی اخرین سالیه ک کنکور میدم توروخدا کمکم کنید تصمیم درستی بگیرم😔😔😔

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/16

  مطالب بالا رو استاد افشار نوشتن که می تونید رزومشون رو ببینید و خیالتون راحت باشه از توضیحی که ایشون در مورد تفاوت نظام قدیم و نظام جدید کنکور 99 برای داوطلبان دادن . به علاوه شما میتونید اطز طریق لینک زیر به رایگان تو سایت ثبت نام کنید و از کمک مشاور تخصصی رشته ریاضی استفاده کنید.
  مشاوره تخصصی رایگان برای انتخاب بین نظام قدیم ونظام جدید

 • تصویر فرد

  وحيد‏ - 98/9/13

  سلام
  من رشته انساني هستم و دو سال كه كنكور ميدم نظام قديم و رتبه ام بيست هزار شد هر دو سال
  و الان ميخوام نظام جديد بخونم از اذر ماه ايا اين كار درسته ؟لطفا راهنمايي كنيد بدجور سر در گمم

 • تصویر فرد

  نفیسه‏ - 98/9/11

  سللم یه نظام قدیمی که سال ۸۹ کنکور داده دیپلم ریاضی الان می تونه کنکور تجربی نظام جدید بده بدون این که امتحان نهایی بده؟

 • تصویر فرد

  پروانه‏ - 98/9/11

  سلام من نطام قدیم هستم فک کنم سال ۹۳/۹۴ کنکور دادم امسال میخامـ کنکور بدم به نظر شما نظام قدیم کنکور بدم یا نظام جدید،،رشتمم انسانی هست ،تو درسای حفظی هم خیلی هوش بالایی دارم

 • تصویر فرد

  سیمین‏ - 98/9/7

  سلام و وقت بخیر
  بنده دیپلم 89 ریاضی دارم. معدلم بالا بوده اما تقریبا دروس فراموشم شده. کنکور ریاضی سال 89 بدون هیچ مطالعه ای برای کنکور رتبه 16000 آوردم. الان میخوام کنکور تجربی شرکت کنم. به نظر شما نظام قدیم شرکت کنم یا جدید؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • تصویر فرد

  غریب‏ - 98/9/5

  بارک الله فیکم و زاد الله فی تقواکم

 • تصویر فرد

  نگار سهرابی‏ - 98/8/25

  سلام من نطام قدیم هستم سال۹۲ فارغ التحصیل شدم و سال ۹۹ سال سومی هس ک میخام کنکور بدم ۹۷دوماه خوندم شدم ۳۰۰۰۰ وسال ۹۸ .۶ ماه شدم ۷۰۰۰۰ میدونم تاسف انگیزه و واقعا نمیدونم چرا درصدام ک بالاتر از سال قبل بود رتبم اینقد افتضاح شد
  در درس های عمومی هیچکدم مشکل ندارم جز قواعد عربی ک البته چون هنوز نخوندم اینو میگم زیست و شیمی مشکلی ندارم فیزیک و ریاضی ضعیفم و فیزیک دارم کلاس میرم و میمونه ریاضی ک اونم با تمرین زیاد فک کنم درست بشه
  فقط مشکلی ک دارم اینه ک میترسم تمام تلاشمو بکنم ولی ب خاطر نظام قدیم بودنم حق خوری بشه
  چون دوستم با درصدای ۸۰ ۹۰ زیست و شیمی پرستاری ازاد قبول شده

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 98/8/24

  بسیار متشکرم از راهنمایی عالی شما که بصورت اصولی و دقیق است.⚘

 • تصویر فرد

  محسن‏ - 98/8/23

  سلام برای کنکور 99 باید کتاب های چاپ سال چند رو باید بخونیم؟من سال98 کنکور نظام جدید دادم میخواستم بدونم امسال کتابای خودمو بخونم دوباره یا اینکه باید کتابای جدیدی تهیه کنم لطفا راهنماییم کنین

 • تصویر فرد

  ساناز‏ - 98/8/22

  راهنمایی تون واقعا بی نظیر بود منو از بلاتکلیفی درآوردید
  خدا رفتگانتونو بیامرزه 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌷
  خدا بهتون طول عمر بده
  اگه موفقیتی بدست آوردم مدیون شما خواهم بود و تا عمر دارم دعاتون میکنم

 • تصویر فرد

  na3r مهرنیا‏ - 98/8/14

  درود بر شما .............
  چقد حساب شده و استادانه منو از بلاتکلیفی بیرون آوردین........
  مطئمن شدم یک استاد کار بلد و حرفه ای پشت این مقاله زیبا و فنی هستش (بنام استاد افشار)
  سپاس بیکران
  شیر مادرت حلالت باد استاد افشار

 • تصویر فرد

  Sogol‏ - 98/8/11

  سلام من نظام قدیم هستم و اینکه تازه اولین ساله میخوام برای کنکور بطور جدی بخونم و نمیدونم نظام قدیم بدم یاجدید موندم تو دوراهی😢

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 98/8/8

  سلام اگه از الان بخوام نظام جدید شروع کنم برا کنکور ۹۹ نتیجه خوبی میگیرم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  عیوضی‏ - 98/8/4

  سلام.من سال ۷۸ دیپلم گرفتم.نظام جدید شرکت کنم یا قدیم؟

 • تصویر فرد

  m.heidary‏ - 98/8/1

  سلام...من سال۹۵دیپلم گرفتم کنکوردادم بااینکه خیلی خوب خوندم خوب قبول نشدم...۹۶هم کنکوردادم روزانه شهرستان قبول شدم که نرفتم یه سال محروم شدم سال۹۸کنکوردادم خیلی عالی نخوندم رتبم افتضاح شدنمیدونم چرابااینکه مفاهیم بلدم وتوخونه خوب تست میزنم زیست وشیمیم خوبه...باادبیات ودینی وزبانم مشکلی ندارم ب نظرتون امسال کنکورنظام قدیم بدم بازیاجدید؟!

 • تصویر فرد

  maryam‏ - 98/7/29

  باسلام ببخشید باتوجه به اینکه امسال بیشترنظام قدیما میرن سمت نظام جدید ایا تعدادشون کمتربشه تاثیری درقبولی داره یا ما با کل شرکت کنندگان سنجیده میشیم ؟؟وربطی به تعدادمون نداره..وایا درسته که نظام جدیدبادرصدهای یکسان باقدیم هارتبه بهتر دارند علت چیست؟؟؟

 • تصویر فرد

  Mina.sadritehrani Jdhd‏ - 98/7/27

  سلام ،من زیستم خیلی خوبه شیمی دومم هم خیلی خوبه،همینطور فیزیکم با تمرین و تکرار کمی نیاز دارم ک خوب بشه و دینیای نظام قدیمم تقریبا بلدم..
  ادبیات و زبان هیییییچیی بلد نیستم ریاضیمم و عربیمم تقریبا پایینه..
  پارسالم رتبم 11هزاز شد و تمام دی وی دی های درسی نظام قدیمو دارم
  حالا ب نظر شما با اینکه از الان میخوام شرو کنم نظام جدید بخونم یا قدیم؟!
  خیلییییی ممنون میشم راهنمایییم کنین.من پیش چنتا مشاره رفتم و باز هم هنوز سردرگمم و این سردرگمی باعث شده این ی ماهو هنوز شرو نکنم ب خوندن

 • تصویر فرد

  بهار‏ - 98/7/22

  سلام من کاردانی دوره روزانه درس خوندم البته با 4.5سال تحصیل میخواستم ببینم ممانعتی دراینکه دوباره دوره روزانه باز تحصیل کنم داره یا نه ممنون میشم جوابم رو بدید وبه ایمیلم بفرستید

 • تصویر فرد

  زینب‏ - 98/7/22

  سلام من کارشناسی شیمی محض دارم الان کنکور نظام جدید بدم یا قدیم ؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 98/7/21

  سلام من نظام قدیم میخوام کنکور بدم متولد۷۹/۰۴/۱۲هستم میخواستم بدونم واسه اینکه الان به سن مشمولیت رسیدم معافیت تحصیلیم هم تمومه میتونم کنکور بدم وبرم دانشگاه.ممنون میشم اگه جواب بدین

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 98/7/10

  سلام،من دیپلم88هستن ولیسانس کشاورزی دارم به نظرتون نظام قدیم بخونم یا جدید؟واز چه سالی نظام جدید حساب میشه؟

 • تصویر فرد

  یاشار‏ - 98/7/6

  سلام عذر میخوام اینکه نظام قدیمی ها میتونن کنکور نظام جدید بدن به تصویب سازمان سنجش رسیده؟

 • تصویر فرد

  پریا عزیزی‏ - 98/7/1

  سلام.من شیمیم خوبه. زیستم این مدت بیشترتشریح خوندم وزیادتست نزدم وبا تست زنی مشکل دارم . ولی مفاهیمو خوندم وتقریبا یادگرفتم . ریاضی به جزکاربرد واتفاقا انتگرالی که حذف شده روی بقیه مباحث تسلط متوسطی دارم ولی ن زیاد . فیزیک ام صفرم. ادبیات قرابت وزبان فارسی والبته تاحدودی ارایه تسلطم خوبه ولی تاریخ ادبیات مشکل دارم ولغت واملا روهم خوبم. دینیم بیشترروی ایات تسلط دارم . موندم کدومو برم باتوجه به اینکه دیرم اقدام کردم

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 98/6/26

  سلام من چهار سال پشت کنکور موندم فقط به خاطر پزشکی 97رتبه ام 7هزارشد امسال11هزار با اینکه درصدام بهتر بود ولی به هر حال این شد حالا چی کار کنم

 • تصویر فرد

  پریسا‏ - 98/6/20

  سلام
  من دیپلم ریاضی سال ۸۷ هستم
  و امسال یعنی سال ۹۹ میخوام کنکور تجربی بدم
  با این اوصاف منابع نظام جدید رو تهیه کنم یا قدیم ؟

 • تصویر فرد

  رضوان میرچناری‏ - 98/6/16

  سلام
  من کارشناسی مهندسی مکانیک دارم و الان هم می‌خوام کنکور سراسری تجربی بدم
  سال 91 هم دیپلم گرفتم ...ب نظرتون کنکور تجربی بدم یا نع؟؟؟ 😐

 • تصویر فرد

  شیما حسینی‏ - 98/6/6

  سلام . من سال 95کنکور دادم و امسال میخوام دوباره کنکور بدم . درسا رو جز فیزیک خوب میفهمم اما مهارت تست زنیم پایینه . بنظر شما نظام قدیم شرکت کنم یا جدید ؟!

 • تصویر فرد

  Sory‏ - 98/6/1

  سلام
  لطفا منو راهنمایی کنید من پنج سال کنکور شرکت میکنم عمومی هام بین ۶۰ تا ۷۰ می زنم _البته به غیر از زبان _ریاضی و زیست ۶۰ و شیمی و فیزیک رو ۲۰ به نظر شما من کنکور ۹۹ رو نظام قدیم شرکت کنم یا جدید؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/6/1

  اينم اضافه كنم كه امسال دومين سالي بود كه كنكور دادم
  با تشكر

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/6/1

  سلام من نظام قديم هستم رتبه ي كنكور امسالم حدود ٦هزار شده ، رو كتاباي نظام خودم تا حد قابل قبولي تسلط دارم ، فيزيك و رياضي خوبي دارم تو شيمي هم به جز الكتروشيمي و اسيد و باز تو بقيه فصل ها خوبم زيستم معمولي روبه خوبه ( بستگي به فصلش داره رو بعضي فصلا تسلط خيلي خوبي دارم ، ولي رو گياهي تسلطم كمتره اما نه به اين كه اصلا از پسش بر نيام )حالا با اين شرايط من به نظر شما كار درستيه كه نظامم رو تغيير بدم ؟؟ لطفا منو راهنمايي كنيد ذهنمو خيلي درگير كرده
  عمومي هام در كل قابل قبوله ( دينيم كه خيلي خوبه ، ادبياتم متوسطه يه وقتايي خوب درصد ميزنم يه وقتاييم درصدام تو رنج ٥٠٪‏ )

 • تصویر فرد

  saeed‏ - 98/5/31

  سلام من ساله دومه که کنکورمیدم اینم درصدهای امسالمه ادبیات 21 عربی30 دینی77 زبان12 ریاضی 25 زیست46 فیزیک30 شیمی 32 حالابه نظرتون کنکور99نظام جدید شرکت کنم یانظام قدیم

 • تصویر فرد

  سعید‏ - 98/5/31

  سلام من امسال ساله دومه که کنکورمیدم اینم درصدهای امسالمه ادبیات21 عربی30 دین وزندگی77 زبان12 زیست46 ریاضی25 فیزیک30 شیمی32 حالا به نظرتون کنکور99نظام قدیم شرکت کنم یا نظام جدید

 • تصویر فرد

  eliina‏ - 98/5/29

  سلام
  من زیستم معمولیه شیمیم به محلولها و اسید و باز بقیه میاحثم خوبه،ریاضیم خوبه فیزیکم نهههه اصلا
  ادبیاتم خوبه و دینیم معمولیه ینی خیلی متوجه نشذم منظورتون چیه از مشکل توی این دو درس از نظر مفهومی میگین؟؟بنظرتون بمونم در نظام قدیم یا برم جدید؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 98/5/30

  منظور من از مشکل داشتن اینه که آیا شما از نظر درک مفاهیم و تست زنی دچار اشکال هستید یا نه؟
  چند سال پشت کنکور قدیم موندی؟
  اطلاعات دقیق تری از خودت بده چون این تصمیم نیاز به اطلاعات دقیق تر داره.
  اگر هم واقعا می خوای همه چی رو دقیق تر بررسی کنم باید ازت آزمون بگیرم تا خودم مشخص کنم که آیا باید بری قدیم یا جدید؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت