گزیده ای از اتاق فکر مجموعه حقوق

ورود به اتاق فکر
 • کسب رتبه اول

  باسلام ووقت بخیر خدمت مشاور محترم من ترم7 کارشناسی ازدانشگاه پیام نور هسم یه آمادگی نسبی به نصف منابع مطالعاتی دارم و مصمم هستم که میخوام رتبه1کنکور ارشد95 گرایش حقوق خصوصی بشم و تا زمان کنکور یه برنامه ریزی فشرده کردم ومطمئنم عملی میکنم به موقع و سروقت ولی این مهم برام پیش اومده که من کلا با متون حقوقی میانه ای ندارم و معدلم تا به این ترم14.5هس و اینکه معدل 20درصد تاثیر داره یکم نگران این قضیه هستم که نکنه تاثیرمنفی بذارن این موردها استدعا میکنم اینجانب رو راهنمایی بفرمایین

 • برنامه

  سلام با تشکراززحماته شما'من دانشجو کارشناسی فقه ومبانی حقوق هستم' امسال میخام که برای آزمون وکالت وسردفتری هم شرکت کنم' و همینطور برای آزمون کارشناسی ارشدحقوق'لطفا راهنماییم کنید چه برنامه ای بریزم که آزمون موفقی داشته باشم''ممنون'

 • الهیات فقه و مبانی حقوق

  سلام
  لطفا یک تحلیل تخصصی از آزمون فقه و مبانی حقوق امسال نسبت به سال گذشته بفرمایید
  و اینکه آیا سه گام در انتخاب رشته فقه و مبانی حقوق نیز فعال هست یا خیر ؟

 • فقه و مبانی حقوق

  ببخشید در چه قسمتی از سایت تحلیل کنکور 95 را قرار می دهید و چه زمانی؟

 • تخمين رتبه

  با سلام من ترم ٦ حقوق هستم امسال ارشد شركت كردم با معدل ١٨.٥ از دانشگاه فردوسي و درصداي همه درسا بين ٦٠ تا ٧٠ و زبان ٣٠ آيا حقوق خصوصي بهشتي قبول ميشم؟

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99

تعداد بازدید 20855 دفعه

ضرایب برخی دروس مجموعه حقوق برای کنکور ارشد 99 نسبت به کنکور سال های گذشته تغییر کرده است. این تغییر ضرایب می تواند رویکیفیت مطالعه داوطلبان ارشد مجموعه حقوق 99 تاثیر گذار باشد. تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 که توسط مشاوران 3گام انجام گرفته است می تواند کمک زیادی برای داوطلبان این رشته باشد.

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 
تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

 

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 

با انتشار جدول اصلاح و تغییر ضرایب دروس رشته های مختلف توسط سازمان سنجش در چند روز گذشته در دروس و ضرایب بعضی از رشته ها برای کنکور 99 تغییراتی مشاهده شده است و باعث شده در ذهن داوطلبان سوالات زیادی در مورد این تغییرات شکل بگیرد.در این نوشته به بررسی و تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 می پردازیم تا داوطلبان بتوانند شرایط و برنامه ریزی خود را نسبت به این تغییرات عوض کنند و نگرانی های آن ها در این مورد کم شود. سعی شده همه تغییرات ضرایب دروس مجموعه حقوق که برای داوطلبان مهم و حیاتی بوده بررسی شود اما داوطلبان همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانند با ثبت نام رایگان از طریق لینک زیر سوالات و ابهامات خود را از مشاور تخصصی رشته حقوق بپرسند یا در پایین همین متن در قسمت نظرات، هر گونه نظر یا سوال را برای ما ارسال کنند.
 

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

 

تحلیل کلی تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99

داوطلبان عزیز قبل از هرچیز توجه داشته باشند که به غیر از  ضریبها و تغییر آن ها ، به دروس آزمونی هر رشته هم توجه داشته باشند تا در صورت تغییر دروس هم از آن بی اطلاع نمانند. توجه داشته باشید با وجود تغییرات کوچک و بزرگ در دروس و ضرایب در گرایش های مختلف مجموعه حقوق، همچنان اولین و مهمترین مسئله تسلط داوطلبین به دروس خاص هر گرایش هست که باید همچنان مد نظر ایشان قرار گرفته و پیش بروند. چرا که تسلط به هردرس درحد مطلوب و بالا میتواند گامی شتابان به سوی موفقیت در آزمون ارشد مجموعه حقوق باشد.اما ازبابت تحلیل تاثیر تغییر این ضریب ها در هردرس، با توجه به اینکه هرگرایش دروس مخصوص به خود را دارد و هردرس برای هرگرایش ضریب اختصاصی دارد لذا به صورت کلی نمی توان برای هردرس تحلیل ثابت تعریف کرد. چرا که به طور مثال متون حقوقی برای یک گرایش ضریب 2 دارد و برای گرایشی دیگر ضریب 3 و یا مدنی برای گرایشی ضریب 3 دارد د برای گرایشی دیگر ضریب 2 و مسلما به نوبه خود هر درس تاثیر خاصی دارد .

دریک نگاه کلی به گرایش هایی که متون حقوقی و متون فقه برای آنها ضریب 1 داشته و درتغییر جدید به ضریب 2 افزایش پیدا کرده، می توان گفت این دودرس دراین گرایشها همچنان همپوشانی خود را حفظ کرده اند و داوطلبینی که دردرس متون حقوقی ضعیف هستند و زمان و یا زیربنای یادگیری آن را درمدت باقی مانده ندارند میتواندد با تسلط بر متون فقه برای کسب درصد بالا همچنان شانس قبولی خود را افزایش دهند. اما دراینجا به تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 در تعدادی ازگرایش هایی که متقاضیان بیشتری برای ورود به مقطع ارشد درانها وجود دارد میپردازیم. که البته این تحلیل یک نگاه کلی و اجمالی بوده و برای بررسی دقیق تر باید وضعیت هرداوطلب مورد سنجش قرار گیرد تا بهترین روش برای گزینش دروس مهم در زمان باقی مانده به دست آید. برای اعمال تغییرات در برنامه ریزی متناسب با شرایط شم و با توجه به تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق می توانید از یک جلسه مشاوره رایگان استفاده کنید.

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 - گرایش حقوق خصوصی 

مهم ترین نکاتی که داوطلبان گرایش حقوق خصوصی در مورد تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق برای کنکور 99 باید درنظر داشته باشند این است  که درس مدنی همچنان با ضریب 3 جایگاه خود را حفظ کرده است و درمهم بودن آن شکی نیست – اما درس تجارت و متون فقه ازضریب 1 به ضریب 2 ارتقاء پیدا کردند که این میتواند برای عزیزانی که دردرس متون حقوقی پایه ضعیف دارند وضعیت مطلوبی را به وجود آورد. چرا در گذشته تجارت ضریب 1 داشته و درحال حاضر ضریب 2 دارد و هرسوال درست نتیجه دو برابر برای داوطلب حاصل می کند و این میتواند امری مهم باشد. چرا که اکثر دوستان در گرایش حقوق خصوصی به دروس تخصصی مدنی و تجارت و آیین دادرسی مدنی بیش از درس متون حقوقی تسلط دارند. و همچنین اگر درگذشته تجارت با ضریب 1 دربرابر مدنی با ضریب 3 قرار داشت اما درحال حاضر تجارت با ضریب 2 دربرابر مدنی قرار دارد و تسلط بردرس تجارت تاثیر به سزایی در قبولی خواهد داشت که میزان تاثیر آن دوبرابر شده است. که البته این موضوع درخصوص درس متون فقه  هم دربرابر درس مدنی ساری خواهد بود.

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 - گرایش جزا و جرم شناسی 

مهم ترین نکاتی که داوطلبان گرایش جزا و جرم شناسی در مورد تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق برای کنکور 99 باید درنظر داشته باشند این است که باید گفت جایگاه و تحلیل بحث متون حقوقی و متون فقه همانند توضیحات ذذکر شده در بالا بوده است. اما راجع به دروس تخصصی این گرایش میتوان گفت تسلط بر دروس جزای عمومی و جزای اختصاصی شانس قبولی داوطلبان را بسیار افزایش می دهد چرا که ضریب این دودرس از 2 به 3 ارتقاء یافته و جایگاه چشمگیری در قبولی خواهد داشت. البته درخصوص درس متون حقوقی و متون فقه نباید این مهم را درنظر دور داشت که باتوجه درنظر گرفتن ضربی 2 برای این دودرس، بنابراین تاثیر آن در آمون 2برابر شده است اما درخصوص درس جزای عمومی و اختصاصی افزایش آن به ضریب 3 باعث تاثیر 1/5 برابر آن درآزمون شده است. که البته همانطور که در توضیحات اولیه هم بیان شد تسلط بردرس متون فقه میتواند همپوشانی با درس متون حقوقی در حد متوسط رو به بالا داشته باشد.

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد حقوق

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 - گرایش حقوق بین الملل

مهم ترین نکاتی که داوطلبان گرایش حقوق بین الملل در مورد تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق برای کنکور 99 باید درنظر داشته باشند این است که درسال های قبل درس حقوق مدنی( تعهدات با ضریب 1) جزء دروس آزمونی بود. اما در تغییرات جدید این درس برداشته شده است. بدون درنظر گرفتن وجود یا عدم وجود جایگاه علمی این درس برای متقاضیان حقوق بین الملل باید گفت این درس برای عزیزانی که  تسلط خوبی داشتند سکوی پرتاب خوبی بود چرا که با داشتن ضریبی برابر با حقوق اساسی و بین الملل خصوصی، میتوانست جبران مافات مناسبی داشته باشد. اما درتغییرات ضرایب جدید درس مدنی حذف شده و درس سازمانهای بین المللی با ضریب 2 جایگزین آن گردیده است و ازآنجا که دردوره کارشناسی دانشجویان به درس مدنی بیشتر از درس سازمانهای بین المللی اهمیت می دهند، این قضیه میتواند نقطه عطفی به سوی تخصصی تر شدن رسته ها و شناخته تر شدن دروس در دوره کارشناسی منجر شود. ازسوی دیگر درس حقوق بین المللی عمومی به ضریب 3 افزایش پیدا کرده و تاثیر قبولی آن نسبت به گذشته، ازدرس متون حقوقی بیشتر گردیده است. ضمنا درس حقوق بین الملل خصوصی هم که جزء دروسی بود که میتوانست شانس قبولی داوطلبان را بالا ببرد ازدروس آزمونی حذف گردیده – حقوق اساسی همچنان با ضریب 1 جایگاه خود را حفظ نموده است. بنابراین دو درس حقوق بین المللی و سازمان های بین المللی ازدروس تخصصی میتواند موثرترین دروس در اخذ نتیجه را داشته باشد و متون حقوقی هم همانند گذشته با ضریب 2 وجود دارد.

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 - گرایش تجارت بین الملل 

مهم ترین نکاتی که داوطلبان گرایش تجارت بین الملل در مورد تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق برای کنکور 99 باید درنظر داشته باشند این است که  متون حقوقی به ضریب 3 افزایش پیدا کرده است که تاثیر ان در آزمون1/5 برابر بیشتر شده است – دروس مدنی و بین الملل خصوصی و بین الملل عمومی با همان ضریب گذشته خود پابرجاست و اما حقوقی تجارت ازضریب 1 به ضریب 2 افزایش پیدا کرده است که تاثیر آن در آزمون 2برابر شده است . بنابراین تاثیری همانند درس مدنی در گرایش تجارت بین الملل دارد.

عضویت در صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه حقوق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  نگار‏ - 98/9/24

  سلام منابع درس سازمان های بین الملل ازمون ارشد چه کتابهایی هست ممنون از شما

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc