منابع کنکور انسانی 1401 | بهترین کتاب های تست کنکور انسانی

تعداد بازدید 95707 دفعه

بهترین منابع کنکور انسانی 1401، منابعی هستند که برای سطح شما و با توجه زمان مطالعه شما انتخاب شود. منابع کنکور انسانی 1401 برای کنکور انسانی نظام جدید، باید حتما توسط یک مشاور حرفه ای و بعد از آزمون تعیین سطح ما مشخص شود. بدون تعیین سطح منابع معرفی شده برای کنکور انسانی نظام جدید 1401، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

بهترین منابع کنکور انسانی نظام جدید کنکور 1401

تهیه بهترین منبع برای کنکور انسانی قطعا یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در کنکور است. به همین دلیل مشاور تخصصی کنکور انسانی 3گام، در این مطلب به معرفی بهترین کتاب ها با توجه به سطح هر دانش آموز پرداخته است.
باتوجه به اینکه
دیگر امکان شرکت در آزمون نظام قدیم وجود ندارد، معرفی این منابع، هم برای داوطلبان نظام قدیم که قصد شرکت در کنکور نظام جدید را دارند و ممکن است با منابع کنکور نظام جدید آشنایی نداشته باشند و هم برای داوطلبان نظام جدید، مفید خواهد بود.

از طرف دیگر منابع موجود در بازار بسیار متنوع هستند و انتخاب بهترین آن ها تبدیل به دغدغه ای برای داوطلبان شده و تاحدودی آن ها را سر در گم کرده است.

بسیاری از داوطلبان کنکور انسانی برای یادگیری بهتر و موثرتر به سراغ منابع جدید و زدن تست های بیشتر می روند در حالی که بهتر است یک منبع مناسب را انتخاب کنید و همان کتاب را بادقت مطالعه کنید و با تحلیل تست بزنید.

برخلاف تصور بسیاری از داوطلبان، هیچ وقت منبع خوب یا بد بطور مطلق وجود ندارد، بلکه بهترین منابع کنکور انسانی ، منابعی هستند که برای سطح شما و با توجه به زمان مطالعه شما انتخاب شوند، تا درسنامه و تست های آن برای شما قابل استفاده باشد. .

قبل از هر چیز باید بدانید که سطح شما در هر درس متفاوت است، یا ممکن است در روند مطالعه ای که دارید ارتقا پیدا کند، بنابراین استفاده از یک انتشارات خاص در همه دروس به درد شما نمی خورد.

برای آنکه بهتر بتوانید سطح علمی خودرا ارزیابی کنید می توانید از معیارهای زیر کمک بگیرید:

 • داوطلبان قوی در یک درس داوطلبانی هستند که میانگین نمرات کتبی آنها در آن درس بالای 19 و درصدشان در یک آزمون بالای 50 درصد باشد.
 • داوطلبان متوسط داوطلبانی هستند که میانگین نمرات کسب شده آنها در آن درس بالای 16 و درصدشان بالای 20 درصد باشد
 • و داوطلبان ضعیف داوطلبانی هستند که نمره زیر 16 و درصد زیر 20 در آن درس کسب کرده اند

البته این اعداد به هیچ عنوان مطلق نیستند، مثلا ممکن است شما در امتحانات تشریحی نتایج خوبی کسب کرده باشید اما در تست زنی ضعف داشته باشید.

در درسی که ضعیف هستید تمرکز شما باید برروی آموزش و یادگیری مطالب باشد نه تست زنی، چون تا وقتی مطلب رابطور کامل یاد نگرفته اید تست زنی بی فایده خواهد بود پس باید منبعی تهیه کنید که درسنامه مفصلی دارد و مطالب را از پایه و بطور کامل آموزش داده است و تست ها فقط جنبه آموزشی دارند.

اما اگر در درسی قوی هستید نیاز به خواندن یک درسنامه مفصل نیست، خواندن یک درسنامه مختصر بخصوص بصورت نموداری کافی است و بهتر است وقت خودرا بر روی زدن تست های بیشتر بخصوص تست های چالشی، تحلیلی و ترکیبی بگذارید.

همانطور که پیش تر گفته شد زمانی که شما برای مطالعه دارید هم در انتخاب منابع مناسب شما اثرگذار است.

بعضی داوطلبان زمان بیشتری برای مطالعه و تست زنی دارند، برای مثال داوطلبی که از پایه دهم یا یازدهم شروع به مطالعه میکند، و تا قبل از شروع پایه دوازدهم، دروس پایه را جمع بندی کرده است،

یا داوطلبی که فارغ التحصیل شده و پشت کنکوری است زمان مطالعه بیشتری نسبت به داوطلبی که دانش آموز است دارد، از طرف دیگر آشنایی بیشتری با دروس داشته و حتی ممکن است تجربه شرکت در کنکور راهم داشته باشد

این گونه داوطلبان می توانند:

- از منابعی که هم از نظر درسنامه و هم از نظر تست، تنوع و تکثر بیشتری دارد استفاده کنند

-ویا در کنار منبع اصلی یک منبع تکمیلی هم داشته باشند مثلا از کتاب هایی که مخصوص مرور و جمع بندی هستند  استفاده کند

-همچنین می تواند هرزمان که نمرات و درصد او در یک درس افزایش پیدا کرد به نحوی که سطح او تغییر کند و احساس کند که منابعی که در دست دارد برایش ساده است و دیگر به درد او نمی خورد ، منبع خودرا تغییر دهد

-موضوعی خواندن بعضی از دروس برای داوطلبانی که سطح بالایی در آن درس دارند و زمان کافی هم برای مطالعه جداگانه هر مبحث دارند پیشنهاد می شود چراکه برای موضوعی خواندن شما باید حداقل یکبار کتاب هارا بصورت درس به درس مطالعه کرده باشید و به تسلط تقریبا 15 درصدی در آن درس رسیده باشید.

اما داوطلبانی که از پایه دوازدهم مطالعه را شروع میکنند، ممکن است فرصت اینکه درکنار مطالعه برای همه دروس تست بزنند را از دست بدهند، چرا که باید تقریبا یک سوم تا نیمی از ساعت مطالعه روزانه خود را به تکالیف، مطالعه و امتحانات دروس دوازدهم اختصاص دهند

 به همین دلیل بهتر است منابعی را تهیه کنند که درعین حال که جامع و کامل است و  در سطح علمی داوطلب قرار دارد، درسنامه مختصر و تست های کمتری داشته باشد. البته این موضوع به سرعت مطالعه، کیفیت مطالعه و پایه علمی شما هم بستگی دارد.

اگر در یک درس هوش بالایی داشته باشید (مثلا در مبحث عروض علوم و فنون ادبی و یا درس ریاضی) و یا پایه علمی خوبی داشته باشید (مثلا در درس زبان انگلیسی) اما مطالعه جدی برای آن درس نداشته اید، ممکن است در این درس داوطلبی متوسط یا حتی قوی محسوب شوید و میتوانید از منابعی که سطح بالاتری دارند استفاده کنید.

باتوجه به تمام توضیحاتی که داده شد، تلاش کرده ایم با بررسی کتاب های کمک آموزشی موجود و بدون طرفداری از انتشارات خاصی، مناسب ترین و بهترین منابع موجود در بازار برای کنکور انسانی را با توجه به سطح علمی داوطلب، به شما معرفی کنیم. البته قطعا نمی توان نقش یک جدول برنامه ریزی کنکور انسانی خوب را در موفقیت نادیده گرفت شما حتی با داشتن بهترین منابع با شرایط بالا که گفته شد بدون داشتن برنامه ریزی قطعا مدیریت زمان مناسبی نخواهید داشت و از طرفی ممکن است از نقاط قوت و ضعف و داشتن برنامه مناسب روی متعادل سازی آن ها دچار مشکل شوید. 

هرچند تمامی منابع معرفی شده جنبه پیشنهادی دارند و بهتر است برای انتخاب دقیق منابع، سطح خود را به کمک یک مشاور حرفه ای و بعد از آزمون تعیین سطح، مشخص کنید.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

 

بهترین منابع کنکور انسانی 1401 : دروس عمومی کنکور انسانی 

بهترین منابع کنکور انسانی نظام جدید را در دو بخش منابع دروس عمومی و دروس تخصصی به شما معرفی می کنیم. بهترین منابع دروس عمومی را در پایین مشاهده می کنید. ضرایب و اهمیت دروس عمومی و تخصصی کنکور انسانی را می توانید در مطلب ضرایب دروس کنکور انسانی مشاهده کنید.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست ادبیات کنکور انسانی

فارسی جزء پنج درس مهارتی کنکور علوم انسانی است که داوطلبان حتما نیاز به منبع کمک درسی مناسب خود دارند تا بتوانند به سطح مطلوب کنکوری برسند. بعضی دروس از جمله فارسی بهتر است به صورت موضوعی و مبحثی خوانده شود البته به شرط آنکه حداقل یکبار کتاب هارا بصورت درس به درس خوانده باشید. و یا اگر قرار است درس به درس بخوانید، منبعی که تهیه می کنید در تمام مباحث درس فارسی یعنی، لغت و املا، دستورزبان فارسی، آرایه های ادبی و قرابت معنایی، غنی باشد.

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تست های روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس ادبیات برای داوطلبان قوی

 

فارسی جامع آی کیو-کاظم کاظمی،محسن اصغری تاری،مرتضی کلاشلو-گاج(برای درس به درس خواندن)

جمع بندی فارسی جامع-عباس براری، مریم ایراندوست-خیلی سبز(برای موضوعی خواندن)

لغت و املا+دستورزبان فارسی+آرایه های ادبی،+قرابت معنایی-علیرضا عبدالمحمدی- نشر الگو،(برای تست)

 لغت و املا+دستورزبان فارسی+آرایه های ادبی+قرابت معنایی-هامون سبطی- نشر دریافت (برای آموزش)

لغت و املا+دستورزبان فارسی+آرایه های ادبی+قرابت معنایی-لقمه مهروماه(برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس ادبیات برای داوطلبان متوسط

 

فارسی جامع میکروطبقه بندی-امیرنجات شجاعی، مهدی نظری-گاج(برای درس به درس خواندن)

فارسی جامع کنکور-افشین محی الدین، جلال الدین دهقانی،محمد امیر سلیمانی-خیلی سبز(برای درس به درس خواندن)

ادبیات موضوعی جامع کنکور، سری میکرو طلایی- امیرنجات شجاعی، مهدی نظری-گاج(برای موضوعی خواندن)

لغت و املا+دستورزبان فارسی+آرایه های ادبی،+قرابت معنایی-علیرضا عبدالمحمدی- نشر الگو،(برای تست)

 لغت و املا+دستورزبان فارسی+آرایه های ادبی+قرابت معنایی-هامون سبطی- نشر دریافت (برای آموزش)

لغت و املا+دستورزبان فارسی+آرایه های ادبی+قرابت معنایی-لقمه مهروماه(برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس ادبیات برای داوطلبان ضعیف 

 

فارسی جامع میکروطبقه بندی - امیرنجات شجاعی، مهدی نظری - گاج

فارسی سیر تا پیاز (برای هر پایه یک کتاب جداگانه) - نعمت اله بوالحسنی،علی مرتضوی،خدایار قربانی - گاج

بهترین منابع با بهترین برنامه ریزی، قبولی شما را در کنکور انسانی در بهترین رشته ها تضمین می کند. در کنار داشتن بهترین منابع، بهترین مشاوره و برنامه ریزی را نیز داشته باشید.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست عربی کنکور انسانی

دومین درس مهم و ضروری برای موفقیت در کنکور علوم انسانی، درس عربی است. درس عربی از این نظر اهمیت به سزایی دارد که در دفترچه عمومی و اختصاصی مشترک است،بنابراین با تهیه یک منبع مناسب میتوانید به تسلط خوبی در این درس دست پیدا کنید. در انتخاب بهترین منابع برای درس عربی توجه به این که کتاب در همه ی بخش های ترجمه،قواعد و درک مطلب به کار داوطلب بیاید بسیار مهم است.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

 

بهترین منابع کنکور نظام جدید عربی برای داوطلبان قوی

 

عربی جامع نردبام- بهروز حیدربکی،محمد برغمدی،حسام حاج مومن-خیلی سبز

درک مطلب عربی جامع کنکور، سری مینی میکرو طلایی-علی فیلی-گاج

 

بهترین کتاب درس عربی برای داوطلبان متوسط

 

عربی کامل جامع کنکور، سری میکروطلایی- علی فیلی، راضیه یادگاری، محمد جال-گاج

عربی جامع- محمد برغمدی ،بهروز حیدربکی،محمدعلی جنانی-خیلی سبز

کتاب عربی جامع کنکور انسانی، سری خط ویژه،-محمد جال-گاج (برای مرور و جمع بندی)

کتاب درک مطلب عربی جامع کنکور، سری مینی میکرو طلایی، گاج، علی فیلی

 

بهترین کتاب درس عربی برای داوطلبان ضعیف 

 

کتاب عربی جامع کنکور انسانی،  سری میکرو طبقه بندی- اسرافیل قربان پور-گاج

عربی انسانی دهم، ماجراهای من و درسام-علی جعفری ندوشن-خیلی سبز

عربی  انسانی یازدهم، ماجراهای من ودرسام-سید محمد علی جنانی، علی جعفری ندوشن-خیلی سبز

عربی انسانی دوازدهم، ماجراهای من و درسام-گودرز سروی، سید محمد علی جنانی، محمد مهدی طاهری-خیلی سبز

 

عربی کنکور انسانی در بین درسهای عمومی، سخت ترین درس است و خیلی از داوطلبان کنکور انسانی از این درس می ترسند. در حالیکه این درس از نظر تست زنی یکی از

آسان ترین درس ها است. مشاوران برتر، روش های خاصی را برای مطالعه عربی پیشنهاد می کنند.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست دینی کنکور انسانی

در این درس منبعی میتواند به شما کمک کند که هم متن کتاب و هم آیات و روایات را بطور کامل و مفهومی توضیح داده باشد

درس دین و زندگی را باید به نحوی مطالعه کنید که آیات و روایات آن را حفظ شوید و پیام آیات و روایات و ارتباط آنها با یکدیگر را به خوبی یاد بگیرید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس دینی برای داوطلبان قوی

 

دین و زندگی انسانی جامع - زهرا سمیعی عارف، حامد دورانی - خیلی سبز

پیام آیات انسانی کنکور، لقمه طلایی - مهر و ماه (برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس دینی برای داوطلبان متوسط

 

 دین و زندگی جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی - افشین پورافشار - گاج

دین و زندگی انسانی جامع - زهرا سمیعی عارف، حامد دورانی - خیلی سبز

پیام آیات انسانی کنکور، لقمه طلایی - مهر و ماه (برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس دینی برای داوطلبان ضعیف 

 

دین و زندگی جامع کنکور انسانی، میکروطلایی - مرتضی محسنی کبیر، محمدرضایی بقا - گاج

پیام آیات انسانی کنکور، لقمه طلایی - مهر و ماه (برای مرور و جمع بندی)

 

درس دینی باید به نحوی مطالعه شود که شما بتوانید چندین و چند دور آیات آن را مرور کنید در حدی که آیات آن را کاملا حفظ باشید. در برنامه ریزی سعی می کنیم تا توجه

ویژه ای را برای مرور های دینی داشته باشیم.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست زبان کنکور انسانی

اغلب داوطلبان کنکور انسانی به خاطر ترسی که از این درس دارند، مطالعه ی آن را رها میکنند.انتخاب منبعی که بتواند تمام مباحث زبان انگلیسی یعنی لغات، گرامر و ریدینگ را پوشش دهد کمک زیادی به شما میکند. 

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس زبان برای داوطلبان قوی

زبان انگلیسی جامع-شهاب اناری - مبتکران

زبان انگلیسی جامع نردبام - حمید خزایی، ابوطالب بیگ محمدی - خیلی سبز

درک مطلب به زبان ساده - شهاب اناری - مبتکران

نترسیم از متن - رضا کیاسالار - شبقره

بهترین کتاب درس زبان برای داوطلبان متوسط

زبان انگلیسی جامع - شهاب اناری - مبتکران

زبان انگلیسی جامع کنکور - رضا کیاسالار - خیلی سبز

زبان انگلیسی جامع میکروطبقه بندی - حمید خزایی - گاج

درک مطلب به زبان ساده - شهاب اناری - مبتکران

نترسیم از متن - رضا کیاسالار - شبقره

بهترین کتاب درس زبان برای داوطلبان ضعیف 

 

زبان انگلیسی سیر تا پیاز (برای هر پایه یک جلد) - سعید ابراهیمی - گاج

 

* مبحث لغات در درس زبان چون فرار است باید بصورت مستمر خوانده شود و یک یا دوبار خواندن آنها کافی نیست.

بهترین منابع کنکور انسانی 1401 : دروس تخصصی کنکور انسانی 

در این بخش به معرفی بهترین منابع دروس تخصصی کنکور انسانی نظام جدید برای کنکور 1401 می پردازیم.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست علوم و فنون ادبی کنکور انسانی

مبحث تاریخ ادبیات در درس علوم و فنون ادبی بیشتر از آنکه نیاز به تست زنی داشته باشد، نیاز به مرور مستمر دارد،اما مبحث عروض و قافیه و آرایه های ادبی نیاز به تمرین و تست زنی بیشتر دارند.انتخاب منبعی مناسب که هردو این موارد را پوشش دهد، کمک زیادی در یادگیری شما می کند. بهترین روش مطالعه درس علوم و فنون ادبی می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس علوم و فنون ادبی برای داوطلبان ضعیف 

 

علوم و فنون جامع آبی قلم چی

حفظیات علوم و فنون ادبی، لقمه طلایی، مهر و ماه، سعید عنبرستانی (برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس علوم و فنون ادبی برای داوطلبان متوسط

 

کتاب علوم و فنون ادبی جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی - ابوالفضل قاضی، سعید احمدی - گاج

جامع علوم و فنون ادبی کنکور - سعید عنبرستانی، سید رحیم میرعمادی - مهروماه

حفظیات علوم و فنون ادبی، لقمه طلایی، مهر و ماه، سعید عنبرستانی (برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس علوم و فنون ادبی برای داوطلبان ضعیف 

 

علوم و فنون ادبی جامع - حمزه نصراللهی، محمدرضا سلیمانی، مهدی سلیمانی - خیلی سبز

حفظیات علوم و فنون ادبی، لقمه طلایی، مهر و ماه، سعید عنبرستانی (برای مرور و جمع بندی)

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست عربی تخصصی کنکور انسانی

عربی تخصصی علوم انسانی سطح بالاتری نسبت به مطالب کتب درسی دارد و استفاده از منبع تکمیلی مناسب ضرورت است. دقت داشته باشید که اگه پایه ی عربی شما خیلی ضعیف است نیاز به زمان و انرژی بیشتری برای یادگیری آن دارید. اما به هرحال تمرین را  به هیچ وجه رها نکنید. بهترین روش مطالعه درس عربی می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

 

بهترین کتاب درس عربی تخصصی برای داوطلبان قوی

 

کتاب عربی جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی، گاج، علی فقه کریمی، محمد امین شاصنم

 

بهترین کتاب درس عربی تخصصی برای داوطلبان متوسط

 

عربی جامع انسانی (پایه و دوازدهم در دو جلد)، خیلی سبز، محمد برغمدی، بهروز حیدر بکی، محمدعلی جنانی

کتاب عربی جامع کنکور انسانی، سری خط ویژه، گاج، محمد جال (برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس عربی تخصصی برای داوطلبان ضعیف 

 

عربی انسانی دهم، ماجراهای من و درسام، خیلی سبز، علی جعفری ندوشن

عربی  انسانی یازدهم، ماجراهای من و درسام، خیلی سبز، سید محمد علی جنانی، علی جعفری ندوشن

عربی انسانی دوازدهم، ماجراهای من و درسام، خیلی سبز، گودرز سروی، سید محمد علی جنانی، محمد مهدی طاهری

کتاب عربی جامع کنکور انسانی، سری خط ویژه، گاج، محمد جال (برای مرور و جمع بندی)

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست ریاضی و آمار کنکور انسانی

ریاضی ازجمله دروسی است که داوطلبان انسانی در آن ضعیف عمل می کنند بنابراین می تواند اختلاف رتبه ی قابل توجهی برای داوطلبان علوم انسانی ایجاد کند. فراری بودن انسانی ها از ریاضی قابل درک است اما از حداقل مباحثی که میتوانید به آنها مسلط شوید، غفلت نکنید. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس ریاضی می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس ریاضی برای داوطلبان قوی

 

ریاضیات انسانی، خط ویژه-محمد یگانه-گاج

ریاضی و آمار جامع کنکور انسانی-فرشاد ابوالقاسمی،مسعود غزالی بینا،رامین اسلام-مهروماه

 

بهترین کتاب درس ریاضی برای داوطلبان متوسط

 

کتاب ریاضیات جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی-محمد یگانه-گاج

 

بهترین کتاب درس ریاضی برای داوطلبان ضعیف 

 

ریاضی و آمار جامع علوم انسانی- امیر زراندوز، علی شهرابی-خیلی سبز

 

برای موفقیت در درس ریاضی باید هرچه بیشتر تست بزنید تا با انواع مختلف سوالات آشنا شوید،درست است که در کنکور تست تکراری دیده نمیشود اما نمونه های مشابه وجود دارد.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست اقتصاد کنکور انسانی

سوالات اقتصاد در کنکور به سه دسته حفظی، مفهومی و مسئله تقسیم میشود که سوالات ترکیبی از این سه بخش هم زیاد دیده میشود، لذا باید در هر بخش با روش مطالعه صحیح و با تمرین تست زنی به تسلط خوبی برسید تا بتوانید سوالات چندبخشی اقتصاد را در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ دهید. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس اقتصاد می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس اقتصاد برای داوطلبان قوی

 

آبی اقتصاد کنکور انسانی - قلم چی

 

بهترین کتاب درس اقتصاد برای داوطلبان متوسط

 

کتاب اقتصاد جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه‌ بندی، میترا چینی ساز - گاج

کتاب اقتصاد جامع کنکور - وحید تمنا - مشاوران آموزش

 

بهترین کتاب درس اقتصاد برای داوطلبان ضعیف 

اقتصاد - پری ناز گلپایگانی، زهرا نعمتی - خیلی سبز

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست تاریخ کنکور انسانی

تاریخ درس شیرین و در عین حال کمی هراس انگیز که نیاز به مرورهای منظم و اصولی دارد.یادگیری ارتباط و پیوستگی مطالب در این درس اهمیت زیادی دارد در این میان انتخاب بهترین منابع یعنی منبعی که سرفصل بندی و ساختار مناسب داشته باشد مطالعه این درس را ساده تر خواهد کرد. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس تاریخ می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس تاریخ برای داوطلبان قوی

 

کتاب تاریخ جامع کنکور انسانی سری خط ویژه - محسن مصلایی، آتنا سلیمانی - گاج

تاریخ کنکور، لقمه طلایی - بهروز یحیی - مهروماه (برای مرور و جمع بندی)

 

بهترین کتاب درس تاریخ برای داوطلبان متوسط

 

کتاب تاریخ جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی - محسن مصلایی، ملیحه گرجی - گاج

تاریخ جامع کنکور - ریحانه لطفی - مشاوران آموزش

تاریخ کنکور، لقمه طلایی - بهروز یحیی - مهروماه (برای مرور و جمع بندی)
 

بهترین کتاب درس تاریخ برای داوطلبان ضعیف 

 

تاریخ جامع کنکور - عارف گلیوری، مبین غلامی نژاد - خیلی سبز

تاریخ کنکور، لقمه طلایی - بهروز یحیی - مهروماه (برای مرور و جمع بندی)

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست جغرافیا کنکور انسانی

از جمله دروسی است که براحتی میتوانید به درصد مطلوبی در آن، برسید. این درس رو حتما با تست های بیشتر مرور کنید تا نتیجه ی بهتری کسب کنید. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس جغرافیا می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تست های روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس جغرافیا برای داوطلبان قوی

 

جغرافیا جامع کنکور، خط ویژه - محسن مصلایی - گاج
 

بهترین کتاب درس جغرافیا برای داوطلبان متوسط

 

کتاب جغرافیا جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی - فرناز نصیری - گاج

جغرافیا جامع کنکور - ریحانه لطفی - مشاوران آموزش
 

بهترین کتاب درس جغرافیا برای داوطلبان ضعیف 

جغرافیا جامع کنکور - الهه همایون زاده، زهرا نعمتی - خیلی سبز
 

درس تاریخ و جغرافیا هردو از دروسی هستند که بیشتر متن محور هستند و مانند دروس مفهومی خیلی نیاز به تست زنی ندارند اما داوطلبینی که میخواهند درصد بالایی در این دو

درس کسب کنند می توانند از منابع پیشنهادی استفاده کنند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست روانشناسی کنکور انسانی

روانشناسی درس دوست داشتنی و کاربردی انسانی ها که شاید رسیدن به درصد بالا در این درس، در عین سادگی می تواند سخت باشد. روانشناسی هم نیاز به مطالعه بیشتر و هم تست زنی بیشتر نسبت به باقی دروس حفظی انسانی دارد. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس روانشناسی می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

 

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس روانشناسی برای داوطلبان قوی

 

کتاب روانشناسی جامع کنکور انسانی، سری خط ویژه، گاج، نگار کاغذگران

 

بهترین کتاب درس روانشناسی برای داوطلبان متوسط 

 

کتاب روانشناسی جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی، گاج، فاطمه جعفری نطنزی

 

بهترین کتاب درس روانشناسی برای داوطلبان ضعیف 

 

روانشناسی، خیلی سبز، شبنم مصطفوی، سوفیا فرخی

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست فلسفه و منطق کنکور انسانی

فلسفه و منطق دروس پایه ای و اصیل علوم انسانی که نیاز به فهم و یادگیری عمیق تری دارد. نقش تمرین تست در این دو درس بسیار کلیدی و ضروری است. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس فلسفه و منطق می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تست های روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس روانشناسی برای داوطلبان قوی 

 

فلسفه و منطق جامع کنکور، خط ویژه-سید حسام الدین جلالی طهرانی-گاج

کتاب منطق و فلسفه جامع کنکور انسانی آبی قلم چی

 

بهترین کتاب درس فلسفه و منطق برای داوطلبان متوسط

 

کتاب منطق و فلسفه جامع کنکور انسانی ،میکروطبقه بندی-رضا آقاجانی-گاج

 

بهترین کتاب درس فلسفه و منطق برای داوطلبان ضعیف 

 

فلسفه و منطق جامع (دهم و یازدهم)-محمد جواد سه دهی-خیلی سبز

فلسفه و منطق جامع (دوازدهم)-محمد جواد سه دهی-خیلی سبز

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

منابع کنکور انسانی 1401 : بهترین کتاب تست جامعه شناسی کنکور انسانی

در درس جامعه شناسی شما باید پیوستگی مطالب را به خوبی یاد بگیرید و قدرت تحلیل خود را در سوالات آن تقویت کنید تا بتوانید از پس تست های ترکیبی این درس برآیید، تهیه یک منبع مناسب در این درس به شما کمک زیادی میکند. از طریق لینک بهترین روش مطالعه درس جامعه شناسی می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه مطالعه این درس پیدا کنید.

تیم مشاوران 3گام، شما را تعیین سطح می کنند هم از نظر پایه علمی و هم از نظر روانشناسی و یادگیری و تست زنی و سپس به شما می گویند که جزء داوطلبان قوی هستید یا ضعیف. برای انجام تستهای روانشناسی و یادگیری در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام ثبت نام کنید و سپس به بخش آزمون ها بروید.

 

بهترین کتاب درس جامعه شناسی برای داوطلبان قوی

 

جامعه شناسی جامع - وحید تمنا - مشاوران آموزش

جامعه شناسی کنکور، خط ویژه - سید رضا میرخانی، زهرا خستو - گاج
 

بهترین کتاب درس جامعه شناسی برای داوطلبان متوسط

 

کتاب جامعه شناسی جامع کنکور انسانی، سری میکرو طبقه بندی - الهه همایون زاده - گاج
 

بهترین کتاب درس جامعه شناسی برای داوطلبان ضعیف 

 

جامعه شناسی جامع - حبیبه صالح نژاد، زهرا نعمتی - خیلی سبز

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

سوالات متداول:

آیا منابع عمومی کنکور انسانی 1401 برای کنکور ریاضی هم مناسب است؟

بله. منابع دروس عمومی کنکور انسانی و ریاضی تقریبا برابر است و می توان از منابع واحد استفاده کرد، با وجود این، داوطلبان گروه انسانی با توجه به داشتن دروس تخصصی ادبیات و عربی ممکن است پایه قوی تری داشته باشند و سوالات عمومی کنکور انسانی کمی دشوار تر باشد.

چطور جدول برنامه ریزی کنکور انسانی را تدوین کنیم؟

بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور، برنامه ای است که همه جوانب مطالعه و شرایط داوطلب کنکوری را در نظر بگیرد. اگر داوطلب از برنامه ریزی کنکور عقب افتاد بتواند به نحوی خود را به برنامه برساند یا برای درس هایی که در آن ها ضعیف است برنامه مطالعاتی متفاوتی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره بهترین برنامه ریزی کنکور انسانی و تدوین جدول برنامه ریزی کنکور انسانی ، بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور انسانی مراجعه کنید.

بهترین منابع کنکور انسانی برای رتبه های برتر چیست؟

بهترین منابع کنکور انسانی  برای رتبه های برتر در هر درس به تفکیک در سایت 3گام آمده است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن و به تفکیک برای هر درسی به بهترین منابع کنکور انسانی  در سایت 3گام مراجعه کنید.

سایر بخش های کنکور سراسری انسانی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  نیلوفر‏ - 00/6/18

  سلام به نظر شما کتاب تست اقتصاد میکرو طبقه بندی گاج بهتره یا مشاوران؟

 • تصویر فرد

  مهران‏ - 00/4/26

  سلام
  ببخشید یه سوال داشتم
  دینی سفیر خرد که برای تجربی و ریاضی هست رو میشه انسانی ها بخونن؟؟
  دینی انسانی با سایر رشته خیلی فرق داره؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/4/27

  سلام خدمت شما بله می تونید از این کتاب هم بخونید 

 • تصویر فرد

  میلادوفاداری‏ - 99/3/3

  برای داوطلبان ضعیف خیلی سبز پیشنهاد کردین یعنی چه یعنی خیلی سبز از ریشه توضیح میده گاج سطحی؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc