گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مدیریت کسب و کار

ورود به اتاق فکر
 • تراز دانشگاه آزاد

  با سلام،
  من دارای لیسانس کامپیوتر هستم و تصمیم دارم برای ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد بخونم، می خواستم بدونم تراز دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و نیز تهران مرکز چنده!؟ و آیا شما برای دانشگاه آزاد هم برنامه ریزی دارید یا خیر.

 • عالیه

  بسیار روش جالبی دارید کاش زودتر باهاتون آشنا شده بودم الان دیر شده دو ماهه دیگه ارشد سراسریه
  ولی بازم از برنامه تون استفاده میکنم
  ممنون

 • غيره

  سلام
  با اين درصدها در رشته ارشد مديريت اجرايي كجا قبول ميشم؟؟
  زبان ٣
  استعداد تحصيلي ٣١
  دانش مسائل روز ١٨
  تئوري ٣٦
  زبان فارسي ٣٠

 • غیره

  سلام با رتبه1439 مدیریت اجرایی احتمال قبولی پیامنور تهران هست؟

 • پردیس

  سلام خسته نباشید
  من میتونم برا امسال مدیریت اجرایی در دانشگاه پردیس بخونم یا نه باید از طریق آزمون باشه ؟ امسال ارشد یه رشته دیگه ای امتحان دادم.

  ممنون

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA)

تعداد بازدید 36465 دفعه

ارشد مدیریت کسب و کار یا همان MBA (ام بی ای) با هدف تربیت مدیران كارآمد طراحی شده و تقریباً كاربردی‌تر از رشته مدیریت می‌باشد. دوره كارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (Master of Business Administration) به اختصار تحت عنوان مدیریت MBA نام برده می‌شود.

هدف از تأسیس رشته ای به نام مدیریت کسب و کار چیست؟

مدیریت کسب و کار با توجه به نیاز جامعه رو به رشد امروزی کشور و با هدف تربیت مدیرانی که کارکردهای کلان مدیریتی در سطوح مختلف را به گونه ای رشد یافته به اجرا درآورند، در زمره گزینه های موجود برای انتخاب در مقطع کارشناسی ارشد قرار گرفته است. تحلیل مسائل و ارائه راهکارهای قابل اجرا برای انواع واحدهای تولیدی و خدماتی، سیستمهای اطلاعات مدیریت (MIS) ، مباحث رفتار سازمانی و مدیریت موثر منابع انسانی و در نهایت برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک گوشه ای از موضوعات مورد بحث در مدیریت کسب و کار هستند که در مقطع کارشناسی ارشد به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرند.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

این رشته با هدف تربیت مدیران كارآمد طراحی شده و تقریباً كاربردی‌تر از رشته مدیریت می‌باشد. هدف دیگر این دوره آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره دکترای مدیریت جهت تامین کادر آموزشی این رشته در آینده می‌باشد. افرادی كه در این دوره پذیرفته می‌شوند، حداقل دوره كارشناسی را در یكی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره كارشناسی آشنائی پیدا كرده‌اند. این افراد پس از فراگرفتن دانش مدیریت و کسب تجارب مدیریتی، نیروهای ارزنده‌ای خواهند شد كه می توانند با تركیب دانش تخصصی و مدیریتی خود و کار در زمینه‌های بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند. به طور کلی از شرکت کنندگان این رشته انتظار می­رود که مهارتهاى زیر را کسب نمایند:

     1- نگرش علمى به مدیریت: این مهم از طریق آشنائى وسیع با تجربیات دنیاى صنعتى و پژوهش هاى معمول در رشته مدیریت و نیز پى بردن به اهمیت نگرش علمى به مسایل مدیریت محقق خواهد شد که در آن صورت از تفکر یک بعدى، شتاب زدگى در عمل و پیش داورى درباره روشهاى کارآمد مدیریت که از ویژگى هاى نگرش غیرعلمى است پرهیز خواهد شد.

    2- کسب دانش مدیریت: آشنایى مدیران با تجربیات کشورهاى صنعتى و نیز تحقیقات اندیشمندان مدیریت موجب ارتقاء سطح دانش هایى در این زمینه مى شود و این امر از سویى زمینه استفاده مؤثرتر از فنون جدید مدیریت را توسط مدیران فراهم مى کند و از سوى دیگر ارتباط و همکارى نزدیکترى میان مدیران و کارشناسان مدیریت ایجاد کرده موجب مى شود که مدیران از مشاوران و کادر ستادى خود بهتر استفاده کنند.

مدیریت اجرایی

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)

دوره كارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (Master of Business Administration) که به اختصار تحت عنوان مدیریت MBA نام برده می‌شود، به منظور پرورش مدیران كارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی– اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. هدف اصلی این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های كارشناسی در رشته‌های مختلف به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است كه قادر باشند پس از یک دوره آموزش فشرده و پرکار با فراگیری دانش و فنون مدیریت در زمینه‌های زیر انجام وظیفه نمایند:

(1) اداره و راهبری مؤثر و كارآمد سازمان یا یکی از زیر مجموعه‌های آن

(2) ایجاد تحول در یك بخش تخصصی سازمان

(3) طراحی، هدایت و رهبری تحول در كل سازمان پس از كسب تجارب عملی در مدیریت

(4) كارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید

(5) ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی به دانش و فنون مدیریت کارشناسی ارشد، از فارغ‌التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و موثری می‌سازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمان‌های اقتصادی- اجتماعی تأثیر بسزایی دارند. به خاطر کسب همین توانایی‌هاست که در 3 دهه اخیر دوره‌های مدیریت MBA در کشورهای مختلف جهان بسرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود 700 موسسه آموزش عالی دوره مدیریتMBA ارائه می‌دهند.

هدف دیگر این دوره آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره دکترای مدیریت جهت تامین کادر آموزشی این رشته در آینده می‌باشد. افرادی كه در این دوره پذیرفته می‌شوند، حداقل دوره كارشناسی را در یكی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره كارشناسی آشنائی پیدا كرده‌اند. این افراد پس از فراگرفتن دانش مدیریت و کسب تجارب مدیریتی، نیروهای ارزنده‌ای خواهند شد كه می توانند با تركیب دانش تخصصی و مدیریتی خود و کار در زمینه‌های بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند.

 

دریافت مشاوره رایگان

 

بازار کار کارشناسان ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) چگونه است؟

برخورداری از توانمندی و دانش مدیریت در هر سازمانی از عوامل مهم موفقیت محسوب می‌شود. از این رو دانش‌آموختگان رشته مدیریت کسب و کار می‌توانند در اغلب سازمان‌ها مشغول به کار شوند. کاربرد وسیع دانش مدیریت، رویکرد کاربردی این رشته (در مقایسه با سایر رشته‌های مدیریت)، تنوع فعالیت‌ها در این رشته (مشاوره مدیریت، اداره سازمان‌ها یا بخش‌هایی از آن، کارآفرینی، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی)، جوان بودن رشته در کشور باعث شده تا این رشته بازار کار گسترده و سطح درآمد بالایی را برای دانش‌آموختگان به همراه داشته باشد. البته در این رشته توانمندی‌های فردی، علاقه و معلومات گسترده و مطالعات جانبی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموختگان دارد. همین امر باعث می‌گردد تا سطح در آمد و میزان ارتقاء شغلی دانش‌آموختگان بسیار متفاوت باشد.

 

طول دوره و سیلابس درسی در کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) چه تفاوتی با سایر رشته های مدیریت دارد؟

دوره مدیریت MBA به صورت كارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. طول آن حداقل 4 نیم‌سال و حداكثر  5 نیم‌ سال است. ( بسته به انتخاب دوره پروژه محور یا آموزش محور) است. تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیل شدن –بر خلاف سایر دوره های کارشناسی ارشد (32 واحد)- 45 یا 48  واحد است.

دوره مدیریت MBA شامل 45 واحد درسی به شرح ذیل است:

الف: دروس اجباری: شامل 30 واحد درسی و یا 10 درس است که دانشجویان بدون گذراندن آنها فارغ‌التحصیل نخواهند شد. این دروس دانشجویان را با زیرساخت های رشته مدیریت و زمینه ها و حوزه هایی که هر مدیر باید به آن آگاهی داشته باشد، آشنا می‌کند.

ب: دروس اختیاری: شامل 6 واحد درسی است که همان پروژه محسوب می شود. 

ج: دروس گرایش: امروزه با گسترش رشته مدیریت، هر یك از گرایش‌های آن نظیر مدیریت عملیات، مدیریت مالی و یا مدیریت استراتژیك حاوی نظریه‌ها و مطالب گسترده و عمیقی است كه فراگیری همه آنها در یك دوره كارشناسی ارشد عملی نیست. به همین دلیل دانشجویان دوره كارشناسی ارشد با توجه به علاقه خود و امكانات آموزشی دانشکده می‌توانند به طور عمیق فقط وارد یك گرایش شوند. گرایش‌های موجود عبارتند از مدیریت در حوزه های زیر:

 

با کلیک بر روی هر گرایش اطلاعات جامع تری درباهر گرایشها به دست می آورید: 

 

گرایش استراتژی در ارشد MBA

گرایش مالی در ارشد MBA

گرایش بازاریابی در ارشد MBA

گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی در ارشد MBA

گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات در ارشد MBA

گرایش فناوری در ارشد MBA

گرایش عملیات و زنجیره تامین در ارشد MBA

 

تحصیل به شیوه آموزش محور یا آموزشی- پژوهشی؟

سبد درسی هر یك از گرایشهای تخصصی که توسط دانشجو انتخاب می شود در یکی از دو مسیر زیر قرار دارد:

- مسیر اول: آموزش محور (بدون پایان نامه) : در این حالت دانشجو 12 واحد از دروس تخصصی گرایش مورد نظرخود را اخذ میكند.

- مسیر دوم: آموزشی – پژوهشی (با پایان نامه): در این حالت دانشجو یک پایان نامه 6 واحدی انجام خواهد داد. دروس باقی مانده (12 واحد) از دروس تخصصی گرایش اخذ می‌شود.

در رابطه با پروژه پایان تحصیلات باید گفت که این پروژه بیشتر جنبه کاربردی دارد و هدف از آن آشنایی دانشجویان با مشکلات کاربرد مباحث تئوریک در عمل است. هدف دیگر آن، تحقیق نظری در یکی از موضوعات مربوط به دانش مدیریت است، با هدف کسب آمادگی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا. در واقع دانشجویان باید در پایان این دوره تصمیم بگیرند که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند یا ترجیح می‌دهند وارد بازار کار شده و دانش کسب شده را در عمل به کار برند. بر اساس این تصمیم، موضوع و جهت‌گیری خود را برای پروژه پایان تحصیلی تعیین می‌کنند.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

برای ادامه تحصیل در این رشته امکان تحصیل در داخل یا خارج کشور وجود دارد؟ آیا دوره ای با عنوان دکتری مدیریت MBA وجود دارد؟

برای ادامه تحصیل در این رشته امکان تحصیل در داخل یا خارج کشور وجود دارد؟ آیا دوره ای با عنوان دکتری مدیریت MBA وجود دارد؟

دانش‌آموختگان رشته مدیریت کسب و کار یا مدیریت MBA می‌توانند در هر یک از رشته‌های مربوط به مدیریت نظیر مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، رهبری و رفتار سازمانی و ... در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. در واقع دانش‌آموختگان هر یک از رشته‌های مرتبط با مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند برای ادامه تحصیل در همان رشته و یا سایر رشته‌های مدیریتی در آزمون مربوطه شرکت نمایند.

ادامه تحصیل در مقطع دکتری، در بسیاری از دانشگاههای داخلی امکان پذیر است. برای مثال دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه امام صادق، دانشگاه الزهرا، دانشگاه فردوسی مشهد و .... برای گرایش های مختلف دکترای مدیریت دانشجو می پذیرند.

آن دسته از فارغ التحصیلان که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای مختلف خارج از کشور هستند، چنانچه در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت MBA، در دانشگاههای معتبر داخلی درس خوانده باشند راه کم پیج و خم تری را در پیش خواهند داشت. دوره های دکتری اغلب دانشکده های مدیریت در خارج از کشور شامل گرایش های زیر است:

مدیریت مالی، مدیریت استراتژیک (سیاستگذاری)، مدیریت بازاریابی، مدیریت تولید، مدیریت منابع انسانی و حسابداری

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

سایر بخش های مجموعه مدیریت کسب و کار

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  mahdiyeh‏ - 99/3/15

  سلام خسته نباشید .من کارشناسی مدیریت بازرگانی خوندم برای ارشد بهم گفتن مدیریت mbaبخونم اما راستیتش توه دفترچه های پارسال نه سراسری ونه پیام نور چیزی تحت عنوان مدیریت mba پیدا کردم.میشه لطفا کمک کنید

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/3/16

  سلام خدمت شما 
  توی دفترچه کد این رشته 1148 هست با عنوان مدیریت کسب وکار 

 • تصویر فرد

  فاطمه رضازاده‏ - 99/3/8

  سلام من رشته ام صنایع ولی نمیدونم برای ارشد mbaبخونم یا صنایع رو کدوم بازار کار بهتری داره؟؟؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 99/4/10

  هر دو بازار کار خوبی داره اما اگر mba بخونید گستره و تنوع بازار کار براتون بیشتر میشه.

 • تصویر فرد

  Deniz‏ - 99/3/7

  سلام خسته نباشید
  برای موفق تر بودن در رشته mba بهتره قبلش مدرک از رشته های دانشگاهی ریاضی فیزیک داشته باشیم یا انسانی؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 99/4/10

  سلام، mba رشته شناوره و از هر رشته ای میتونید وارد این رشته و بعدش وارد بازار کار mba بشید، اما اگر لیسانس رشته های فنی داشته باشید هم قبولی توی کنکور و هم درسای ارشد براتون راحت تره و هم بازار کار گسترده تری در انتظارتونه.

 • تصویر فرد

  معصوم‏ - 98/10/23

  سلام و عرض خسته نباشید
  بنده دارای مدرک کارشناسی مهندسی رباتیک هستم و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز هستم، علاقه مند به نوآوری، اختراع، مدیریت، کارآفرینی و کسب و کار هستم.
  ۱. کدوم گرایش در ارشد بیشتر میتونه علایق من رو در بربگیره و در حوزه مهندسی کارامد باشه؟
  ۲. امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکتری ام بی ای در ایالت های امریکا چقدر هست؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 99/4/10

  سلام، گرایش های استراتژی، فناوری، سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات برای شما مناسب تره. در مورد سوال دومتون هم بله شما میتونید برای دکترا در رشته DBA از Business Schoolهای آمریکا پذیرش بگیرید.

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - 98/9/17

  سلام.من کارشناسی حسابداری بودم و الان میخواهم برای ارشد ثبت نام کنم بین دورشته mba و حسابداری مردد هستم بنظرتون از جنبه های مختلف سختی دروس و جذابیت و بازار کار و تعداد واحد ها و حفظی بودن دروس توضیحی بدین؟کدوم رو انتخاب کنم بهتره و موفق ترم؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 99/4/10

  سلام، در مورد سختی دروس mba از حسابداری سخت تره، تعداد واحدهاش 10 واحد بیشتره و مباحث حفظیش هم از حسابداری بیشتره ولی در عین حال جذابیت بیشتری هم داره. اما بازار کار حسابداری بهتر از mba هست با اینکه mba هم بازار کار خوبی داره. بسته به علاقه و هدفتون باید انتخاب کنید ولی شما که لیسانس حسابداری دارید اگر mba بخونید بازار کار متنوع تری در اختیارتون قرار میگیره.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/18

  سلام . وقتون بخیر .
  مدیریت کسب وکار گرایش فناوری امیر کبیر پردیس تهران قبول شدم .
  این که هزینه ای زیاد هست رو می دونم .
  و این که دانشگاه آزاد تهران مرکز دقیقا همین گرایش قبول شدم .

  پیشنهادتون برای تحصیل کدوم دانشگاه هست؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 99/4/17

  سلام وقتتون بخیر، مدرک پردیس امیرکبیر از مدرک آزاد تهران مرکز معتبرتره و اگر مشکل هزینه ای ندارید پردیس رو برید.

 • تصویر فرد

  پویان‏ - 98/6/15

  سلام..وقت بخیر..من کارشناسی ارشد برق رو تموم کردم(دانشگاه شهید بهشتی). الان فهمیدم که به رشته MBA علاقه مندم و اینکه نمیخوام دکتری برق رو بخونم.میخواستم بدونم بازارکار رشته MBA توی ایران چطوره؟ و اینکه من فنی وارد یه رشته مدیریتی بشم برام تضاد ایجاد نمیکنه؟..تشکر

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 99/4/17

  سلام وقتتون بخیر، رشته mba به خاطر کاربردی بودن و نزدیک بودنش به فضای کسب و کار بازار کار خوبی داره و روز به روز هم این بازار کار داره بهتر میشه، چون کسب و کارها به مرور میزان پیشرفت با پیاده سازی مهارت های مدیریت کسب و کار رو بهتر و بیشتر درک میکنن و الان حتی سازمان های دولتی و خصوصی بزرگ دارن دوره های mba رو برای کارمنداشون برگزار میکنن. 
  اینکه از رشته فنی وارد mba بشید خیلی هم خوبه چون هم بازار کار متنوع تری در انتظارتونه و هم اینکه چون mba واحدهای فنی و تحلیلی هم داره دچار تضاد نمیشید.

 • تصویر فرد

  گامی‏ - 98/6/9

  سلام روزتون بخیر. من خانمی ۴۰ساله با لیسانس فیلمسازی هستم مردد هستم ک پیام نور فراگیر ارشد mba رو انتخاب کنم یا روانشناسی عمومی ... فرصت خیلی کمی هم دارم برای ثبت نام ۲روز فقط.
  ایا رشته mba شاخه های استراتژیک و بازاریابی برای جذب بازار اولویت و محدودیت سن دارند و اینکه بین روانشناسی عمومی و mba پیام نور کدوم بازار کار بهتری برای خانمها داره در سنین ۴۰ به بالا...ممنون از

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 98/6/11

  سلام وقتتون بخیر
  گرایش های mba به طور کلی برای جذب محدودیت سنی ندارند و شما تو هر سنی که باشید بسته به مهارت هاتون وارد بازار کار میشید. بین انتخاب mba و روانشناسی عمومی شما در مرحله اول باید به علاقتون نگاه کنید ولی به طور کلی mba به عنوان مدیریت حرفه ای کسب و کار شناخته میشه و توی هر صنعتی مورد استفاده قرار میگیره و جایگاه و بازار کار خودش رو توی هر کسب و کاری داره. توی هیچکدوم از آگهی های استخدام مربوط به این رشته هم اینطوری نیست که مثل رشته های فنی اولویت جنسیتی داشته باشه و جنسیت شما تاثیری روی ورودتون به بازار کار نداره. 
  ممنونم

 • تصویر فرد

  Sanaz‏ - 98/5/17

  سلام وقت بخیر.من مهرترم اخرکارشناسی رشته مدیرت صنعتی هستم.تماس گرفتم فراگیر پیام نور گفتن میتونم توآزمون ارشد که آذرماه قراربرگزار بشه شرکت کنم ومدارک کارشناسیموتاپایان بهمن فرصت دارم بدم.میشه راهنماییم کنیدامکان قبولیم هست یانه؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 98/6/11

  سلام وقتتون بخیر
  بله امکانش هست کاملا، تو این مدت یه مرور کلی روی دروس مربوط به این رشته که شامل ریاضی 1 و 2، زبان تخصصی و Gmatt هست داشته باشید و تمرکز اصلیتون رو بذارید روی سوالات کنکور سال های گذشته. منابع مربوط به هر کدوم از این دروس رو هم میتونید توی سایت سه گام مشاهده کنید. موفق باشید

 • تصویر فرد

  مارال‏ - 98/3/9

  من کارشناسی مهندسی مواد دارم برای ارشد بین گرایش خوردگی رشته ی خودم و mba موندم بازار کار کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 98/6/11

  سلام وقتتون بخیر
  بنده از بازار کار گرایش های مواد اطلاعی ندارم و برای کسب اطلاع از بازار کار این گرایش در صفحه مهندسی مواد پیام بذارید. ولی در مورد mba، این رشته با عنوان مدیریت تخصصی کسب و کار شناخته میشه و توی هر صنعت و کسب و کاری بازار کار خودش رو داره و جایگاه خوبی توی صنایع مختلف داره. موفق باشید

 • تصویر فرد

  سین سین‏ - 98/3/9

  درود بر شما
  دوست گرامی من می‌خوام به دیگران کمک کنم کسب و کار خودشون رو ارتقا بدن
  بنظر شما کدوم یکی از گرایشهای MBA مناسب من هست ؟

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 98/6/11

  سلام وقتتون بخیر
  گرایش استراتژی، سیستم های اطلاعاتی و فناوری برای شما مناسب هست.

 • تصویر فرد

  حبیب شریفی ‏ - 98/3/8

  با سلام. بنده مهندسی برق خوندم و عضو نظام مهندسی هم هستم،
  سوالم اینه ارشد برق رو ادامه بدم یا ارشد MBA?!
  خییییلی مردد هستم. به هردوشون علاقه دارم.
  ممنون میشم کمکم کنید!
  (قبلاً تیم فروش رو رهبری میکردم)

 • تصویر فرد

  مریم عبادی‏ - 98/6/11

  سلام وقتتون بخیر
  کاملا بسته به علاقه شما داره، ولی با ادامه تحصیل در رشته mba بعنوان مدیریت تخصصی کسب و کار علاوه بر دید فنی و تخصص در رشته مهندسی برق، قابلیت و مهارت های مدیریتی برای اداره درست یک کسب و کار رو هم کسب میکنید و از این طریق شما یک متخصص بین رشته ای میشید و دید و مهارتتون برای استفاده از تخصص هاتون بازتر میشه و اثرگذاری بیشتری خواهید داشت.
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  زهرا عمرانی‏ - 97/7/22

  سلام ،میخواستم بپرسم رشته مدیریت mbaبازار کارش چطوره ؟چند احتمال داره رفت سرکار بعد از فارغ التحصیلی ؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/7/24

  سلام. 
  رشته mba یکی از بهترین رشته های موجود (شاید بهترین رشته) در زمینه بازار کاره. احتمال پیدا کردن شغل مناسب حتی در زمان دانشجویی هم زیاده.

 • تصویر فرد

  جواد‏ - 97/7/13

  با سلام ..من رشته مدیریت کسب و کار هم در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات و هم دانشگاه پیام نور تهران قبول شدم به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم و اینکه کدوم یکی معتبرتره...با تشکر

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/7/24

  سلام.
  پیشنهاد من دانشگاه آزاد علوم تحقیقاته البته مسائل مالی هم میتونه روی انتخاب تاثیرگذار باشه. اگه با پرداخت شهریه دانشگاه آزاد (حدود 3 تا 3.5 میلیون تومن برای هر ترم) مشکلی ندارید قطعا این دانشگاه انتخاب بهتریه.

 • تصویر فرد

  جواد‏ - 97/7/13

  جواد هستم...سلام عرض میکن
  هم در دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات قبول شدم و هم در دانشگاه پیام نور...به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم...و اینکه کدوم معتبرتره...ممنونم

 • تصویر فرد

  احمدرضا‏ - 97/6/31

  سلام ترم آخر کارشناسی مدیریت دولتی هستم .واسه آزمون ارشد اگه MBAآزمون دم هتره یا ارشد مدیریت دولتی ؟سواله دیگه این که آیا دانشگاه ها ئرای پذیرش در رشته ی MBA شرط ساتقه کاری دارند؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/7/11

  سلام.
  در مورد سوال اولتون، فاکتورهایی میتونن در تصمیم گیری تاثیر گذار باشن. برای مثال شرایط کاری (برای mba امکان کار در بخش خصوصی بسیار بیشتره)، امکان هیئت علمی شدن (که در رشته خودتون وجو داره) و سختی آزمون ارشد (که در رشته mba آزمون ارشد سخت تر و با رقیبان بیشتریه)
  در مورد سوال دوم، خیر. این شرط قبلا وجود داشت اما الان برداشته شده.

 • تصویر فرد

  جواد ‏ - 97/6/28

  با سلام...آیا با گرایش سیستمهای اطلاعاتی و فناوری اطلاعاتmba برای دکتری میشه در گرایش بازاریابی ادامه داد و پذیرش گرفت

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/7/11

  سلام.
  اگر منظورتون پذیرش از دانشگاه های خارج از کشوره، معمولا چنین امکانی وجود نداره و یا بسیار سخته. البته بحث پذیرش برای رشته mba به طور کلی متفاوت با رشته های دیگه، و معمولا سخت تر از رشته های دیگس.

 • تصویر فرد

  الناز‏ - 97/6/27

  سلام من رشتم در دوران کارشناسی نرم افزار بوده و اینکه حفظیاتم خیلی ضعیفه، میتونم از شاخه های مدیریت بخونم؟
  من میخاستم مدیریت فناوری اطلاعات بخونم که تو شهرمون نیست به نظرتون با این حفظیات میتونم مدیریت کسب و کار بخونم

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/7/11

  سلام.
  در دوران کارشناسی ارشد مباحث علوم انسانی دیگه شبیه مدرسه تدریس نمیشه که نیازی به حفظ کردن زیاد مطالب باشه. برای رشته شما انتخاب مدیریت کسب و کار میتونه انتخاب مناسبی باشه. 

 • تصویر فرد

  نفیسه‏ - 97/3/16

  سلام.من لیسانسه ادبیات انگلیسیم برای ارشد mbaکنکور دادم و مجاز شدم.بنظرتون اگه mbaانتخاب رشته کنم خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 97/3/9

  سلام.
  من کلاس یازدهم هستم والان کامپیوتر میخونم
  میخواستم چجوری میتونم دانشگاه برم مدیریت کسب و کار بخونم.

 • تصویر فرد

  حامد‏ - 97/3/4

  سلام رشته لیسانسم مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید گرایش قالبسازی هستش
  آیا میتونم مقطع ارشد MBA ادامه تحصیل بدم یا برا تحصیل در مقطع ارشد MBA نیاز به لیسانس مرتبط داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام. برای مقطع ارشد تغییر رشته امکان پذیره و شما میتونید mba بخونید.

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 97/1/23

  سلام.من الان کلاس نهم هستم و میخواستم بدونم از چه رشته ای میشه وارد این رشته شد؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/1/26

  سلام. روزتون بخیر
  رشته mba چون توی کارشناسی ارشد فقط وجود داره، میشه تقریبا از هر رشته ای (مخصوصا مهندسی که رشته دبیرستانیش میشه ریاضی) واردش شد. خود من لیسانسمو هوافضا بودم و برای ارشد mba میخونم، اما رشته های مهندسی صنایع و مکانیک بیشتر به این رشته شبیهن. مهندسان کامپیوتر هم الان اگه بعد کارشناسی وارد این رشته بشن آینده خوبی دارن.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 96/11/22

  سلام بازار کار ای تی بهتره یا کسب وکار؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/11/24

  سلام
  بازار کار برای هر دو رشته معمولا نسبت به بقیه رشته ها شرایط بهتری داره و شرایط کار تقریبا برای هر دو یکیه.

 • تصویر فرد

  حسین برفروشان‏ - 96/9/8

  سلام
  بلاخره کدوم درس ها رو برای mba باید بخونیم.
  فقط زبان و ریاضی عمومی و استعداد تو آزمون هستن؟
  یعنی فقط سه تا درس؟
  یا نه
  زبان فارسی و تئوری مدیریت هم هست؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  با سلام
  برای گرایش mba شما باید سه درس :
  زبان (مخصوص mba-دفترچه جدا) 60 سوال
  درس gmat، 40 سوال و درس ریاضی 30 سوال رو باید جواب بدید.

 • تصویر فرد

  فرهود ابهم ‏ - 96/6/11

  سلام با عرض ادب و احترام میخواستم بدون با توجه به شرایط کاریم امسال قبول شدم در رشتهmba ولی متاسفانه نمی تونم تو شهری که قبول شدم ادامه تحصیل بدم ایا امکان انتقالی وجود دارد لازم بذکر است که شهر محل سکونتم نیز این رشته ارایه شده ؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  انتقالی گرفتن در دوران ارشد خیلی سخت تر و پیچیده تر از لیسانس است. حتما باید یک دلیل خیلی قانع کننده (مثل متاهل بودن یا سرپرست خانوار بودن) باید داشته باشید و معمولا کسی هم باید پیدا کنید که حاضر به تعویض صندلی (دانشگاه) باشد. تقریبا غیر ممکن!

 • تصویر فرد

  علوی‏ - 96/6/8

  سلام . من مهندسی برق خوندم.چند جا خوندم که MBA از دفترچه ارشد حذف شده . درسته ؟
  مدیریت اجرایی برای من که برق خوندم و علاقه به مدیریت دارم میتونه مناسب باشه ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/8

  سلام 
  دوست عزیز رشته mba حذف نشده فقط به مجموعه مدیریت و کسب و کار تغییر اسم داده است

 • تصویر فرد

  Roneya‏ - 96/6/8

  سلام.من ITخوندم بنظر شما برای ارشد کدوم یک از گرایشها بهتره؟MBAویا مدیریت فناوری اطلاعات

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  اگه خلاصه جواب رو میخواید باید بگم در رشته mba گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی هم هست که خیلی نزدیک به همین مدیریت فناوری اطلاعاته و با توجه به جو مدیریتی mba پیشنهاد من برای شما این رشته است.
  اگه اطلاعات بیشتری در اختیار من قرار بدید قطعا بهتر میتونم راهنماییتون کنم. میتونید برای راهنمایی بهتر با موسسه تماس بگیرید

 • تصویر فرد

  دامون‏ - 96/5/7

  سلام...من مهندسی عمران دارم ..دوست دارم ارشدمو مدیریت بخونم....کدوم گرایش رشته مدیریت کسب و کار با رشتم سنخیت داره؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  وحید حامد‏ - 96/4/9

  سلام

  من موفق شدم کارشناسی ارشد رو در رشته MBA به پایان برسونم به دوستان توصیه میکنم اگه علاقمند هستند و از انگیزه کافی بر خوردارند این رشته رو برای ارشد انتخاب کنند در زندگی فردی و شغلی بسیار میتونه کمک حال تون باشه

  موفق باشید

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/12

  سلام با آرزوی موفقیت روز افزون شما

 • تصویر فرد

  ندا نظری‏ - 96/3/18

  سلام ممنون از مطالبتون من ارشد کسب و کار در امور شهری مجاز شدم میخواستم ببینم گرایشی که میتونم شرکت کنم چیا هست دقیقا چون تغییر کردن و توضیحات مناسبی نبود الان خود کسب و کار رو میتونم شرکت کنم یا فقط مدیریت شهری ؟ میشه راهنماییم کنین ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. اگر در کسب و کار هم مجاز شدید می تونید انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/3/18

  باسلام بنده تو ازمون کارشناسی ارشد امسال فقط دانشگاه ازاد را مجاز شدم منتهی اصلا نمیدونم چه جوری باید انتخاب رشته کنم لطفا راهنماییم کنید در ضمن من با سهمیه فرزند جانبازی مجاز شدم و کلیه دروس را صفر زدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. در این زمینه بهتره از مشاوره های حضوری و تلفنی3گام استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  E‏ - 95/10/8

  باعرض سلام...مهندسی مدیریت پروژه نفت وگاز از گرایشهای این رشته هست؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. خیر از گرایشهای صنایع هست.

 • تصویر فرد

  مستانه‏ - 95/7/19

  سلام و وقت بخیر.من کارشناسی مدیریت صنعتی هستم و ارشد رو میخوام اجرایی یا mba بخونم.چون شاغلم طالب دانشگاه مجازیم آیا این نوع دانشگاهها اعتبار دارند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/22

  سلام. اعتبار برای دکترا خیر ولی برای خود مدرک ارشد بله.

 • تصویر فرد

  Mansour1373‏ - 95/6/20

  سلام، خسته نباشید.
  خیلی کلی میخواستم تفاوت رشته ی مدیریت اجرایی رو با مدیریت mba بدونم.
  آیا بازار کار هر دو رشته خوبه؟
  آیا در هر دو رشته تحصیلات در خارج از کشور به راحتی صورت میگیره؟
  مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/6/20

  سلام. تفاوت اصلی اونها در نوع واحدهایی است که تو ارشد پاس میشه و همچنین نوع درسهایی هست که برای آمادگی ارشد باید خونده بشه. در کل مدیریت اجرایی بیشتر به در کسایی می خوره که شاغل هستند و سابقه کاری دارند و MBA بیشتر به درد کسانی می خوره که بدون سابقه کار هستند و با هدف ایجاد یک کار و یا پیشرفت دادن مشاغل به صورت مستقل می خوان فعالیت کنند. MBA رقابت فشرده تری داره و سطح داوطالبش بهتر و قوی تر از داوطلبان اجرایی هست.
  تحصیل برای MBA در خارج از کشور به نسبت راحت تره.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 95/5/23

  با سلام.
  بنده دارای مدرک کارشناسی مهندسی نفت هستم و همچنین نزدیک به 3 سال هم در زمینه نفت شاغل هستم. اخیراً در رابطه با دوره های MBA مرتبط با نفت و گاز شنیده ام که بدون آزمون هم پذیرش انجام میدهند. البته با عنوان انگلیسی Oil & Gas mini MBA شناخته میشوند. این دوره ها فشرده هستند. خواستم بدونم آیا این دوره ها هم به عنوان مدرک کارشناسی ارشد شناخته می شوند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/24

  سلام. نه به اون مفهوم کارشناسی ارشد. بلکه مدرک دوره ای حساب میشه و ارزش آکادمیکی نداره.
  پاسخ

 • تصویر فرد

  امین ‏ - 95/4/2

  با عرض و خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگر از یه دانشگاه معتبر دولتی (مثل دانشگاه تهران یا امیرکبیر یا علم و صنعت ) کارشناس ارشد مدیریت "اجرایی"داشته باشیم امکان پذیرش گرفتن برای دکترا از کدوم دانشگاههای خارجی محتمل تر هستش ؟ و آیا پذیرش گرفتن در این رشته در دانشگاههای خارجی برای یه خانم خیلی سخت خواهد بودیا شرایط خاصی خواهد داشت ؟
  واقعا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. در رشته های انسانی پذیرش به نسبت خیلی سخته. البته دانشگاه معتبر و اساتید شناخته شده و داشتن نمره زبان خیلی خوب شانس شما رو قطعی می کنه.

 • تصویر فرد

  محجوبه‏ - 94/12/21

  سلام خسته نباشید
  میشه در مورد آینده شغلی رشته مدیریت اجرایی بیشتر توضیح بدین
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/12/22

  شغلهای مرتبط با مدیریت اجرایی، مدیریت در هر زمینه ای میشه از یک کارگاه عمرانی گرفته تا یک مهد کودک.
  اینکه تو ایران بازر کار و آینده شغلیش به چه حالته چیز دیگه ای یه. باید توجه داشته باشید که اکثر کسانی که در یک جا سمتی دارند برای این رشته خیلی پتانسیل ارتقاء شغلی بالاتری دارند. اما کسانی که اینطور نیستند یه مقدار باید کارهای دیگه ای رو انجام بدن تا بعدها بتونند از مدرکی که دارند استفاده کنند.

 • تصویر فرد

  ابراهیم خرشاد‏ - 94/10/5

  اینکه ادامه دادن تو این رشته بدون هیچ زمینه ی قبلی داشتن مشکل ساز برام نمیشه؟ بعدشم با این فرصتی که دارم میشه دانشگاه خوب قبول شد؟ یامهندسی برق خوندم مدیریت اجرایی خوبه واسه ادامه دادن ؟ اینم بگم به رشته های مدیریتی علاقه مندم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/10/6

  سلام.
  مدیریت اجرایی برای بچه های رشته های فنی مهندسی بسیار رشته جذاب و خو بیهو با این فرصت کم هم می تونید قبول بشید. البته اگر حفظیاتتون خوب باشه. در کل انتخاب خوبیه برای کسی که به مدیریت علاقه داره.

 • تصویر فرد

  ابراهیم فرشاد‏ - 94/10/4

  سلام رشته کارشناسی من برق بوده میخوام ارشد مدیریت اجرایی بخونم میشه کمکم کنید؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/10/5

  سلام. دوست عزیز دقیقا چه کمکی می خواید؟ سوالتون خیلی کلی یه . لطفا بفرمایید که دقیقا چه چالشی باعث میشه که به شدت نیاز به مشاروه داشته باشید؟

 • تصویر فرد

  سید بهاالدین حسینی‏ - 94/9/9

  خواهان ادامه تحصیل در رشته مدیریت اجرایی هستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/9/9

  سلام. رشته لیسانستون چی بوده؟ اگر اطلاعات بیشتری بدید بیشتر می تونیم راهنماییتون کنیم.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc