معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی برای داوطلبان این رشته ضروری و مفید می باشد. در مقطع ارشد رشته زبان انگلیسی ما به معرفی سیر تا پیاز گرایش های زبان انگلیسی، وضعیت ادامه تحصیل، بازار کار، ظرفیت پذیرش و چارت درسی گرایش های مجموعه زبان می پردازیم.

معرفی کامل مجموعه زبان انگلیسی
معرفی کامل کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

 

 

کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی دارای 3 رشته " آموزش زبان انگلیسی"، "زبان و ادبیات انگلیسی" و "مترجمی زبان انگلیسی" می باشد. ضرایب دروس هر رشته در جدول زیر قرار داده شده است. همچنین لینک های زیر بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی و اطلاعات دفترچه را در سه گرایش فوق بررسی کرده است.

بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی

بهترین منابع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

بهترین منابع ارشد مترجمی زبان انگلیسی

اطلاعات دفترچه کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

 

کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - سیر تا پیاز رشته آموزش زبان انگلیسی

رشته آموزش زبان انگلیسی به بررسی و تحقیق در مورد مسایل مربوط به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی می‌ پردازد. رشته آموزش زبان انگلیسی مشکلات و موانع یادگیری و آموزش زبان انگلیسی را بررسی کرده و راه حل ‌هایی را نیز ارائه می‌دهد. رشته آموزش زبان انگلیسی رشته‌ای است که در واقع از چندین رشته دیگر حاصل شده است و مفاهیم و معانی آن‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهد؛ از این رو این رشته را جزو رشته های میان رشته ای به شمار می آورند. بنا بر گفته های مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی، مفاهیم رشته ‌هایی از قبیل جامعه شناسی و روانشناسی با محوریت آموزش زبان، در این رشته مطرح می‌ شوند. مسایل دیگری از قبیل دوزبانگی، تحلیل گفتمان، آموزش و یادگیری زبان دوم، سیاست‌ها و برنامه‌ ریزی ‌های زبانی، یادگیری زبان اول، کنکور سازی زبان انگلیسی، زبانشناسی کاربردی، و موضوعات مجموعه زبانشناسی نیز در حوزه این رشته قرار می‌گیرند.

 

 

رشته آموزش زبان انگلیسی از پیشینه زیادی برخوردار نیست. مسایل مربوط به آموزش زبان انگلیسی قبلاً ذیل رشته زبان‌شناسی مطرح می‌شد. با انقلاب چامسکی و ظهور زبان‌شناسی زایشی در اواخر دهه 1950، کانون توجه زبان‌شناسی بیشتر به مسایل مربوط به زبان‌شناسی زایشی محدود گردید. در واکنش به این امر مسایل مربوط به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تحت عنوان زبان‌شناسی کاربردی گسترش یافتند.

زبان‌شناسی کاربردی از لحاظ اجتماعی، یک نقش پاسخگو نسبت به مسایل مربوط به زبان را دارد. با توجه به مسایل ذکر شده دقیقاً مشخص نیست که مسایل مربوط به زبان‌شناسی کاربردی چه زمانی شروع شد. اما اولین شماره مجله یادگیری زبان در سال 1948 میلادی در دانشگاه میشیگان منتشر شد. همان‌طور که گفته شد زبان‌شناسی کاربردی در ابتدا بیشتر زبان‌شناسی محور بود، اما در دهه1960مسایل مربوط به ارزیابی زبانی، سیاستگزاری زبانی و فراگیری زبان دوم را دربرگرفت، و سپس در دهه هفتاد کم‌کم از زبان‌شناسی نظری جدا شد.

آموزش زبان انگلیسی، هم‌اکنون بیشتر به مسایل مربوط به زبان می‌پردازد: مسایل مربوط به زبان اول، زبان دوم (خارجی) و حتی مسایل مربوط به ترجمه و تفسیر.

بعضی از سؤالات رایج مطرح شده در این رشته عبارتند از:

1ـ چگونه می‌توان زبان را به بهترین نحو تدریس کرد؟

2ـ عوامل اجتماعی مؤثر در یادگیری زبان کدامند؟

3ـ چگونه تکنولوژی می‌تواند بر یادگیری و تدریس زبان تأثیر داشته باشد؟

4ـ مشکلات مربوط به اختلالات زبان کدامند؟ چگونه می‌توان از آن‌ها اجتناب کرد؟ و بسیاری سؤال‌های دیگر.

 

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

سیر تا پیاز رشته آموزش زبان انگلیسی - وضعیت ادامه تحصیل در رشته آموزش زبان انگلیسی

رشته آموزش زبان انگلیسی در ایران در میان رشته‌های مربوط به زبان از نظر ادامه تحصیل دارای شرایط بهتری است. رشته آموزش زبان انگلیسی در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود و تا چند سال آینده هم به تعداد دانشگاه ‌هایی که در داخل کشور اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در این رشته می‌کنند، افزوده می‌شود. این رشته در خارج از کشور هم به علت کاربردی بودنش وضعیت مطلوبی دارد وافراد میتوانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری از دانشگاه های خارجی نیز پذیرش بگیرند.

علاوه بر گرایش آموزش زبان انگلیسی، دیگر گرایش‌های مرتبط با زبان عبارتند از:

مترجمی زبان انگلیسی: فارغ‌التحصیلان این گرایش در ترجمه کتب و متون تخصص لازم را کسب می‌ کنند. برای درک بهتر این گرایش مطلب معرفی کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

ادبیات انگلیسی: تخصص فارغ‌التحصیلان این گرایش شناخت ادبیات غرب و نقد ادبی است.

زبان‌شناسی: تخصص فارغ‌التحصیلان این رشته شناخت زبان و ریشه‌یابی و همچنین شناخت سیر تحولی زبان است.

 

 

سیر تا پیاز رشته آموزش زبان انگلیسی - بازار کار ارشد آموزش زبان انگلیسی

فارغ‌التحصیلان رشته آموزش زبان انگلیسی از نظر بازار کار شرایط نسبتاً مناسبی دارند. بیشتر فعالیت‌های آن‌ها به آموزش زبان انگلیسی مربوط می‌شود و از تدریس در مؤسسات خصوصی آموزش زبان انگلیسی گرفته تا تدریس در دانشگاه‌ها، همکاری با مجلات و روزنامه‌های خارجی منتشر شده در داخل کشور، همکاری با صدا و سیما در بخش دوبله کردن فیلم‌های خارجی، و همکاری با شرکت‌های مسافرتی به عنوان راهنمای ‌تور را شامل می شود. البته باید توجه داشت که هر دانشجویی صرفاً با پاس کردن واحدهای دانشگاهی نمی‌تواند فرصت‌ های شغلی خوبی داشته باشد، بلکه این امر بستگی به پشتکار و دانش فرد دارد.

با توجه به اینکه اخیرا در کشور یادگیری زبان انگلیسی گسترش یافته است، در نتیجه موسسات خصوصی آموزش زبان انگلیسی در تمام سطوح و کلاسهای آمادگی کنکورهای TOEFL و IELTS و همچنین کنکورهای داخلی از قبیل TOLIMOو MCHE از بازار نسبتاً خوبی برخوردارند. با توجه به ارتباط دقیق رشته آموزش زبان انگلیسی با مسایل آموزش و یادگیری زبان، فارغ التحصیلان رشته آموزش در مقایسه با فارغ التحصیلان بقیه گرایش های رشته مجموعه زبان به طور بالقوه در این زمینه ها موفقترند.

در رابطه با افرادی که تحصیلات خود را در مقطع دکتری در رشته آموزش زبان انگلیسی ادامه میدهند، از نظر جذب آنها به عنوان هیأت علمی وضعیت رشته آموزش زبان انگلیسی مطلوب است. در هر نقطه ای از ایران هر دانشگاهی دایر شود حتما به افرادی جهت تدریس زبان انگلیسی در دانشگاه نیاز مسلم است. از این نظر افراد فارغ التحصیل رشته آموزش زبان انگلیسی از موقعیت های مطلوبی برخوردارند.

 

 

کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - کارشناسی ارشد زبان وادبیات انگلیسی در یک نگاه

برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی در ادامه به معرفی این گرایش و بازار کار آن می پردازد. رشته زبان و ادبیات انگلیسی یکی از سه گرایش مجموعه زبان انگلیسی است که در کنار دو گرایش دیگر، یعنی آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی، داوطلبان بسیاری را به خود جلب کرده است. در این رشته دروسی در رابطه با تاریخ ادبیات، نقد ادبی و فنون و صناعات ادبی ارائه می شود.

معمولا کسانی در این رشته شرکت می کنند که به یکی از حوزه های ادبی علاقه مند باشند و از آن جا که ادبیات همیشه طرفداران خودش را داشته و دارد رشته ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد نیز داوطلبین مخصوص به خودش را داراست.

کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی از نظر بازار کار، خصوصا بازار کار آکادمیک، یکی از پر فرصت ترین گرایش‌ های زبان انگلیسی به شمار می‌آید. فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی هم چنین می‌ توانند در بسیاری از مشاغلی که توسط فارغ التحصیلان دیگر گرایش‌ های زبان انگلیسی انجام می‌ شود هم عملکرد درخشانی داشته باشند.

در مقایسه با دیگر گرایش‌های مجموعه زبان انگلیسی (آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی) باید گفت در گرایش ادبیات انگلیسی بیشتر به وجوه ادبی زبان انگلیسی پرداخته می شود. در حالی که در دو گرایش دیگر به دروسی چون روش تدریس، کنکور سازی، واژه شناسی، زبانشناسی و مهارت‌های ترجمه پرداخته می‌شود.

در رشته ادبیات انگلیسی آثار نویسندگان مطرح انگلیسی زبان مورد بررسی قرار می ‌گیرد. قرون و اعصار به همراه آثار مطرح نویسندگان در سیری تاریخی در درس تاریخ ادبیات و آثار ادبی به بررسی گذاشته می ‌شوند. بسیاری از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی این بخش از دروس گرایش های مجموعه زبان انگلیسی را بسیار جذاب می‌ دانند. در بخشی دیگر از این رشته به نقد ادبی، خصوصا نقد قرن بیستم و گرایشات مختلف آن پرداخته می‌ شود.

درس نقد ادبی در مقطع کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی خود از دو بخش تشکیل شده است که در بخش اول رویکرد‌های نقد و در بخش دوم نقد عملی تدریس می‌شود. رویکرد‌های نقدی که معمولا مورد بررسی قرار می‌ گیرند از نقد فرمالیستی روسی آغاز و به نقد‌های متاخر مثل نقد پسا استعماری یا نقد ساختارشکنانه ختم می‌ شود.

این بخش از رشته بسیار به روز و از حیث ماهیت بین رشته ای محسوب می‌ شود. لذا دانشجویان کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی باید از سایر حوزه ‌های علوم انسانی و هنر، مثل فلسفه، روانشناسی، جامعه شناسی، موسیقی، نقاشی و غیره اطلاعات جامعی داشته باشند تا بتوانند تحلیل ‌های قوی و مستدل از آثار ادبی ارائه دهند.

 

 

کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی -  ظرفیت پذیرش ارشد مجموعه زبان انگلیسی

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش گرایش های ارشد زبان انگلیسی 98 شامل آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیست ها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاه ها و ظرفیت های پذیرش کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی 98 شامل آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی  

 

ضمنا با عضویت در کانال ارشد مجموعه زبان انگلیسی می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی 98 شامل آموزش زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی و مترجمی زبان انگلیسی به دست آورید.

 

 

کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - ضرایب دروس کنکور ارشد مجموعه زبان انگلیسی

 

ضرایب دروس کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

 
رشته ضرایب به ترتیب دروس کنکور ارشد مجموعه زبان انگلیسی
زبان عمومی زبان تخصصی آموزش زبان تخصصی ادبیات زبان تخصصی مترجمی
آموزش زبان انگلیسی 2 3 0 0
زبان و ادبیات انگلیسی 2 0 3 0
مترجمی زبان انگلیسی 2 0 0 3

 

 

کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - چارت درسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

در ادامه به تفکیک چارت درسی هریک از گرایش های مجموعه ارشد زبان انگلیسی را در اختیارتان قرار خواهیم داد:

 

چارت درسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - دروس و سرفصلهای ارشد آموزش زبان انگلیسی

دروس جبرانی، دروس اصلی، دروس اختیاری و پایان نامه مجموعه ارشد آموزش زبان انگلیسی در ادامه آمده است.

اخیرا برخی دانشگاه ها، اقدام به حذف دروس جبرانی کرده اند و بار یادگیری مطالب کارشناسی بر عهده ی خود دانشجوی پذیرفته شده خواهد بود. البته این تصمیم شامل همه ی دانشگاه ها نمی شود.

 

دروس جبرانی ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد تعداد ساعت زمان ارائه یا پیش نیاز
نظری عملی جمع نظری عملی جمع
1 روش تدریس 4 - 4 32 - 32  
2 روش تحقیق 2 - 2 32 - 32  
3 زبانشناسی 2 - 2 32 - 32  
4 آزمون سازی زبان 2 - 2 32 - 32  

 

دروس اصلی ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد تعداد ساعت زمان ارائه یا پیش نیاز
نظری عملی جمع نظری عملی جمع
1 روش تحقیق کمی و کیفی در آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  
2 اصول و روش تدریس زبانهای خارجی 2 - 2 32 - 32  
3 روش تدریس مهارتهای زبان 2 - 2 32 - 32  
4 سنجش و ارزشیابی زبان 2 - 2 32 - 32  
5 سمینار در مسائل آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  
6 تهیه و تدوین مطالب درسی 2 - 2 32 - 32  

 

 

دروس اختیاری ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد تعداد ساعت زمان ارائه یا پیش نیاز
نظری عملی جمع نظری عملی جمع
1 نظریه های روانشناسی زبان 2 - 2 32 - 32  
2 انگلیسی برای اهداف ویژه 2 - 2 32 - 32  
3 نظریه های جامعه شناسی زبان 2 - 2 32 - 32  
4 درآمدی بر تحلیل گفتمان 2 - 2 32 - 32  
5 زبانشناسی در آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  
6 فناوری در آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  
7 بررسی آموزش زبان در ایران 2 - 2 32 - 32  
8 فرهنگ و هویت در آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  
9 نرم افزارهای پژوهشی در آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  
  تدریس عملی 2 1 3 16 32 48  
  نگارش متون علمی دانشگاهی 2 - 2 32 - 32  
  تعلیم و تربیت اسلامی و آموزش زبان 2 - 2 32 - 32  

 

پایان نامه ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد تعداد ساعت زمان ارائه یا پیش نیاز
نظری عملی جمع نظری عملی جمع
1 پایان نامه کارشناسی ارشد   - 6 6 - - -

 

 

چارت درسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - دروس و سرفصلهای ارشد مترجمی زبان انگلیسی

دروس جبرانی، دروس اصلی، دروس اختیاری و پایان نامه مجموعه ارشد مترجمی زبان انگلیسی در ادامه آمده است:

 

دروس تخصصی - اجباری ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد  ساعت پیشنیاز یا زمان ارائه درس
11 زبانشناسی کاربردی و ترجمه 2 68 -
12 روشهای پیشرفته تحقیق و ترجمه 2 68 -
13 نظریه های ترجمه 2 68 -
14 ادب فارسی در ادبیات جهان 2 68 -
15 واژه شناسی و معادل گزینی در ترجمه 2 68 11
16 سمینار مسائل ترجمه 2 68 11 ، 12
17 مدلهای ترجمه 2 68 13
18 نقد و بررسی آثار ترجمه شده 2 68 13
19 ارزشیابی پیشرفته و ترجمه 2 68 12
20 کارگاه ترجمه 2 68 18
21 نقد کاربردی (در ادبیات انگلیسی) 2 68 18 ، 12
22 پایان نامه 4    

 

 

دروس تخصصی - اختیاری ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد  ساعت پیشنیاز یا زمان ارائه درس
101 مقاله نویسی به زبان انگلیسی 2 34 -
102 اصول و نظریه های آموزشی زبان 2 34 -
103 فرهنگ و جامعه شناسی در ترجمه 2 34 -
104 دیرینه شناسی ترجمه در ایران و آشنایی با آثار ترجمه شده به فارسی 2 34 14
105 ادبیات و تحلیل کلام 2 34 11 ، 13
106 بررسی ترجمه انواع متون علمی 2 34 13
107 کاربرد رایانه در ترجمه 2 34 17
108 ترجمه از دیدگاه زبانشناسی 2 34 17 ، 11
109 شناخت عناصر فرهنگی در دو زبان 2 34 14
110 سبک شناسی مقابله ای انواع نثر در ترجمه 2 34 14 ، 15
111 بررسی شاهکارهای ادبیات داستانی 2 34 14

 

دروس جبرانی ارشد آموزش زبان انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد  ساعت پیشنیاز یا زمان ارائه درس
1 بررسی و ترجمه آثار اسلامی ( از فارسی به انگلیسی) 2 34 -
2 مبانی نظری ترجمه 2 34 -
3 فلسفه تعلیم و تربیت 2 34 -

 

 

چارت درسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - دروس و سرفصلهای ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

دروس جبرانی، دروس اصلی، دروس اختیاری و پایان نامه مجموعه ارشد مترجمی زبان انگلیسی در ادامه آمده است:

 

دروس پایه ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد  ساعت پیشنیاز یا زمان ارائه درس
1 زبانشناسی 2 34  
2 روش تحقیق 2 34  
3 مقاله نویسی 2 34  
4 ارزشیابی 2 34 1
5 نقد و بررسی ادبیات فارسی 2 34  
6 شناخت ادبیات 2 34  

 

 

دروس تخصصی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

دروس تخصصی اجباری      
ردیف نام درس تعداد واحد  ساعت پیشنیاز یا زمان ارائه درس
7 داستان کوتاه 2 34  
8 داستان بلند 2 34  
9 نمایشنامه معاصر انگلیسی 2 34  
10 شعر معاصر انگلیسی 2 34  
11 ادبیات قرن هفده و هیجده 2 34  
12 شعر دوره رمانتیک 2 34  
13 نقد ادبی 4 68 6

 

دروس اختیاری ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

ردیف نام درس تعداد واحد  ساعت پیشنیاز یا زمان ارائه درس
14 سمینار 2 34  
15 کارگاه ترجمه 2 34  
16 آموزش زبان و ادبیات انگلیسی 2 34 1 ، 6
17 آثار کلاسیک 2 34  
18 زبان و ادبیات دوره میانه 2 34  
19 دوره تجدید حیات ادبی 3 51  
20 ادبیات آمریکا 2 34  
21 ادبیات اروپا 2 34  
22 بررسی آثار نمایشنامه نویسان بزرگ جهان 2 34  
23 شعرای بزرگ جهان 2 34  
24 ادبیات ایران و اسلام به زبان انگلیسی 2 34  
25 ادبیات از دیدگاه زبان شناسی 2 34  
26 تجزیه و تحلیل گفتار 2 34  
27 نظم و نثر پارسی 2 34 5

 

سوالات متداول:

دروس کارشناسی ارشد زبان شامل چه درسهایی می شود؟

اگر می خواهید اطلاعات جامعی درباره دروس کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی داشته باشید، حتما مطلب دروس کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی را در سایت 3گام بخوانید.

همچنین می توانید چارت و سرفصل های دروس دوره کارشناسی ارشد هریک از گرایش های ارشد مجموعه زبان انگلیسی را به تفکیک در مطلب معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی بخوانید.

سوالات کنکور ارشد مجموعه زبان انگلیسی را چگونه تهیه کنم؟

مجموعه مشاوره و برنامه ریزی 3گام در مطلب دانلود سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناسی ارشد زبان انگلیسی 99 به طور کامل دفترچه سوالات کنکور ارشد زبان انگلیسی در سال های گذشته را قرار داده اند. داوطلبان کنکور ارشد مجموعه زبان انگلیسی می توانند با مراجعه به آن به طور رایگان سوالات کنکور ارشد مجموعه زبان انگلیسی را همراه با پاسخنامه دانلود کنند..

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی کدام است؟

مشاوران تخصصی مجموعه زبان انگلیسی 3گام به طور کامل و جامع به تفکیک هر یک از گرایش های ارشد مجموعه زبان انگلیسی، منابع مفید و کاربردی را جمع آوری کرده اند و شما می توانید با مراجعه به لینک های زیر متناسب با گرایش ارشد زبان  مورد نظرتان از آن ها بهره ببرید:

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  تینا تینا‏ - 01/11/2

  Slmلیسانس حسابداری هستم میتونم مترجمی زبان بخونم ارشدمو ؟؟؟

 • تصویر فرد

  تینا تینا‏ - 01/11/2

  Slm

 • تصویر فرد

  تینا تینا‏ - 01/11/2

  سلام , لیسانس حسابداری دارم ,میتونم ارشد مترجمی زبان امتحان بدم , اگر میتونم بهم بگید

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/11/3

  سلام وقت بخیر بله میتونید ارشد زبان بخونید

 • تصویر فرد

  فاطمه معصومی‏ - 01/7/29

  سلام من لیسانس آموزش ابتدایی دارم میتونم برای ارشد زبان انگلیسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  جواد‏ - 01/2/26

  سلام
  ارشد زبان میخوام بخونم کاذشناسیم حقوقه
  امکان قبولی در آزاد دارم بدون خوندن و تست زدن ؟
  ازاد غیر انتفاعی فقط بتونم وارد شم
  امکانش هست ؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 01/2/27

  سلام خدمت شما نه امکانش نیست باید حتما تراز مثبت کسب کنید و با سفید دادن برگه مجاز نمیشید

 • تصویر فرد

  محمد احمدی‏ - 01/2/25

  دوستان کسی کتاب 4400 تست کارشناسی ارشد را نداره امانت بده کپی کنم بهش برگردونم. ممنون میشم

 • تصویر فرد

  محمد احمدی‏ - 01/2/24

  سلام. کتاب 4400 تست کارشناسی ارشد چاپ دانشگاه علم و صنعت ایران را می خواستم. لطفا راهنمایی فرمائید.

 • تصویر فرد

  حسن حسینی‏ - 01/2/3

  با سلام. کتاب 4400 تست کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی نوشته دکتر وحیدرضا میرزائیان را دارید؟

 • تصویر فرد

  نازنین‏ - 99/10/27

  سلام ممنون از مطالب خوب شما یه سوالی داشتم
  من کاردانی به کارشناسی درس خوندم
  کاردانی it و کارشناسی it از دانشگاه علمی کاربردی
  من با لیسانس it میتونم کنکور ارشد زبان شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  مهسا مهماندوست‏ - 99/8/21

  سلام من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم می تونم برای ارشد اقتصاد شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/8/22

  سلام بله با هر مدرک لیسانس معتبری که داشته باشین می تونید کنکور ارشد اقتصاد شرکت کنید 
 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/6/14

  سلام من کارشناسی مترجمی زبان رو دارم . اما برای ارشد میخوام رشته دیگه ای رو بخونم.
  باتوجه به رشته من چه رشته های دیگه ای میشه برا ارشد خوند؟

 • تصویر فرد

  شیخ لو‏ - 99/5/26

  با سلام من لیسانس محیط زیست دارم آیا میتونم یکی از زشت های زبان رو برای ارشد انتخا بکنم ؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 99/4/14

  سلام. من لیسانسم آموزش ابتداییه. آیا میتونم برای ارشد آموزش انگلیسی بخونم یا اگه اینکار رو بکنم آموزش پرورش مدرکم رو اعمال نمیکنه؟

 • تصویر فرد

  حمید‏ - 99/2/2

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم رشته ادبیات و مترجمی و اموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و ارشد و دکتری شامل چه گرایش هایی میشن؟

 • تصویر فرد

  فاطیما‏ - 99/1/10

  سلام من لیسانس مترجمی زبان هستم آیا می تونم ارشد یکی از رشته های علوم پزشکی رو شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای بهرامی‏ - 99/1/30

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  ن.ر‏ - 98/8/25

  سلام من دانشجو معلم رشته علوم تربیتی هستم که میخوام در آینده تبدیل وضعیت به دبیری زبان بدم با گرفتن ارشد زبان میتونم تبدیل وضیت بدم؟

 • تصویر فرد

  Milad‏ - 97/11/30

  سلام من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی ام ارشد میتونم هم مترجمی شرکت کنم هم آموزش زبان انگلیسی؟

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 97/11/27

  سلام من فوق لیسانس برق خوندم
  زبان رو در آموزشکاه خوندم و الان هم مدرس زبان هستم
  اول اینکه برای ارشد زبان چه منابعی باید بخونم ?
  دوم اینکه امکانش هست بعد از گرفتن مدرک در حوزه تدریس بتونم استخدام آموزش و پرورش بشویم ؟

 • تصویر فرد

  نازنین ب‏ - 97/11/3

  سلام خسته نباشید
  با داشتن لیسانس ادبیات انگلیسی میشه فوق لیسانس یکی از گرایش های هنر مثل گرافیک یا مد و طراحی رو گرفت؟ یا مجبوریم دوباره کنکور هنر مقطع کارشناسی شرکت کنیم؟

 • تصویر فرد

  یوسف‏ - 97/10/23

  سلام.
  کسی ک حسابداری خونده امکانش هست ک ارشد زبان امتحان بده؟

 • تصویر فرد

  zeinab‏ - 97/9/19

  با سلام میخاستم بدونم اگر کارشناسی منجمی زبان انگلیسی خوانده باشیم برای ارشد کدام یک از رشته های پیراپزشکی را میتوان انتخاب کرد؟

 • تصویر فرد

  ریحان ‏ - 97/6/15

  سلام .‌من لیسانس میکروبیولوژی هستم می خواستم ببینم می تونم برای ارشد زبان شرکت کنم ؟؟

 • تصویر فرد

  شهره‏ - 97/4/25

  سلام،
  با لیسانس فیزیک میشه ارشد زبان ژاپنی امتحان داد؟ خصوصی ژاپنی رو خوندم

 • تصویر فرد

  ملیحه.صادقی‏ - 97/4/22

  سلام.من کارشناسی مدیریت هستم میتونم ارشد زبان بخونم؟

 • تصویر فرد

  بهنام‏ - 97/4/1

  سلام من کارشناسی برق قدرت از فنی وحرفه ای دارم میخوام ارشد اموزش زبان بخونم.میخواستم بدونم امکان تغییر رشته هست از فنی به اموزش زبان؟؟؟

 • تصویر فرد

  ارزو چهره ای‏ - 97/3/5

  سلام من کارشناسی کامپیوتر و ارشد مترجمی دارم ایا میتوانم در رشته دکتری اموزش شرکت کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام. بله میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  نرگسی‏ - 97/1/6

  سلام...
  من کارشناسی علوم کامپیوتر دارم و علاقه مندم برای ارشد رشته مترجمی یا آموزش زبان انگلیسی رو ادامه بدم...
  میشه راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  فروغ‏ - 96/11/28

  سلام من لیسانس آموزش زبان دارم در رشته ارشد غیر از زبان انگلیسی چه رشته های دیگه ای رو میتونم ادامه بدم؟ علاقه ای به ارشد زبان ندارم. لطفا زود پاسخ بدید. ممنون.

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - 96/11/8

  سلام من کارشناسی محیط زیست دارم زبان خیلی دوس دارم و میخام ارشدشرکت کنم ولی نمیدونم چقدمیتونم موفق باشم الانم چن ماه بیشترفصت ندارم ممنون میشم کمکم کنید

 • تصویر فرد

  عاشق زبان‏ - 96/10/16

  با سلام به دوستان عزیز
  بنده کارشناسی مهندسی عمران دارم ، میخواستم بدونم آیا من میتونم ارشد آموزش زبان انگلیسی بخونم یا فقط کسانی مه کارشناسی را زبان خوندند میتونند؟

 • تصویر فرد

  امير‏ - 96/9/23

  با عرض سلام و خسته نباشيد بنده كارشناسي زبان را به اتمام رسانده ام ميتوانم در رشته ي mba براي ارشد گرايش پيدا كنم يا بايد تمام واحد هي كارشناسي mba را طي كنم ؟

 • تصویر فرد

  امیرفرهنگ‏ - 96/9/22

  بنده کارشناسی رادیولوژی روزانه دارم میتونم ارشد زبان ازاد شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  هستی‏ - 96/9/18

  سلام من کارشناسی مدیریت اموربانکی دارم،و چون استخدامی خیلییییی محدود شده میخام ارشد زبان بخونم،بنظرتون باارشد زبان میتونم مووسسه بزنم و تدریس انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  امیر حسین‏ - 96/8/22

  سلام
  من کامپیوتر خوندم و به شدت به زبان و آموزش زبان علاقه مندم ..فقط آموزش .و البته میخوام از کارشناسی شروع کنم.اما با توجه به اینکه تو شهرستانی که هستم فقط میتونم در پیام نور بخونم و پیام نور هم آموزش زبان انگلیسی نداره .آیا کارشناسی مترجمی زبان بخونم از نظر سطح آموزش و جذب مربی در موسسات فرقی میگذارند که مترجمی بخونی یا آموزش...ضمن اینکه تصمیم دارم فوق آموزش بخونم.خواهشا زودتر جواب بدین

 • تصویر فرد

  خانم عباسی‏ - 96/9/16

  سلام
  با توجه ب اینکه ب زبان علاقه مندید و میتوانید عمومی خود را زود تقویت کنید و لیسانس هم دارید توصیه میکنم وقت خود را هدر ندهید و سریعا وارد دوره ارشد شوید .   یعنی نیاز نیست از کارشناسی شروع   کنید چون اگر در کنار ارشد موسسه زبان هم بروید مفیدتر از دانشگاه و رشته مترجمیست. جالب است بدانید تعداد بسیاری از داوطلبان ارشد آموزش زبان تغییر رشته ای هستن پس نگران نباشد و همین چندماه باقیمانده را برای کنکور ارشد اموزش زبان اقدام کنید قطعا نتتیجه میگیرید. 
   باید منابع و کتب درست و زمانبندی و بودجه بندی اختصاص ب هر درس مطابق با تاثیر هر بخش و اهمیت آن براتان مشخص گردد تا از زمان باقیمانده درست استفاده کنید. برای این امر بنده در خدمت هستم اگر نیاز ب اطلاعات دقیق و جزیی تر دارید بطور رایگان عضو پنل مشاوره ای ما بشوید تا با شما تماس گرفته شود.
  با سپاس
  عباسی
  www.edu.3gaam.com

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/7/12

  ایا باداشتن مدرک کارشناسی عمران می توان در کنکور ارشد زبان شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  خانم عباسی‏ - 96/9/16

  سلام
  بله میشود
  باسپاس
  عباسی

 • تصویر فرد

  سحر فرامرزی‏ - 96/6/17

  آیا با داشتن مدرک کارشناسی در رشته فیزیک میتوان در کنکور ارشد زبان شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/19

  سلام بله

 • تصویر فرد

  علیرضا‏ - 96/6/4

  سلام خسته نباش؟
  من ارشد زبان شناسی خوندم میتونم دکترا آموزش امتحان بدم/

 • تصویر فرد

  مونا‏ - 96/4/30

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من کارشناسی فیزیک خوندم؛ به زبان خیلی علاقه دارم و میخوام در آینده تدریس کنم؛ به نظرتون ارشد زبان بخونم یا کارشناسی و بعد ارشد؟؟

 • تصویر فرد

  مرادی‏ - 96/4/25

  من مشاوره می خوام
  مترجمی خوندم و سال 78 فارغ التحصیل شدم

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/25

  دوست عزیز توی سایت ثبت نام و بعد از تکمیل مراحل ثبت نام میتونید از قسمت مشاوره تلفنی اقدام نمایید

 • تصویر فرد

  ال‏ - 96/4/16

  با سلام و تشکر
  " جهت ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد رشته های مربوط به مجموعه زبان های انگلیسی از رشته ای متفاوت از آنچه در کارشناسی گذراندیم (از کارشناسی مدیریت بازرگانی)، نظر به اینکه در اطلاعیه های سازمان سنجش، نام رشته های زبان انگلیسی در میان رشته های شناور ذکر نشده است، آیا امکان این امر فراهم است که به عنوان رشته اصلی به جای آزمون ارشد رشته قبلی، تنها در آزمون رشته ی زی شرکت نماییم و آیا این امر با قوانین مربوطه منافاتی دارد؟"

 • تصویر فرد

  مهناززززززز‏ - 96/3/23

  سلام چجوری میتونم زبان استانبولی رو به صورت تخصصی تو دانشگاه بخونم کدوم دانشگاه داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. فکر کنم تبریز داره دقیق نمی دونم اما

 • تصویر فرد

  سپیده‏ - 96/3/21

  با سلام ایا بارتبه814میتونم اموزش زبان روزانه یا شبانه در شهر خودم زنجان قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/2/28

  سلام
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم
  ایا در کنکور کارشناسی ارشد میتونم سوالات هر دو گرایش ادبیات و مترجمی جواب بدم و در هر دو گرایش هم زمان آزمون بدم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/2/31

  سلام دوست عزیز مشکلی نیست می تونید

 • تصویر فرد

  داود برنجی‏ - 96/2/24

  سلام من لیسانس حقوقم ولی چون انگلیسی بلدم بنابراین می خوام فوق لیسانسم رو یا مترجمی زبان انگلیسی بخونم یا آموزش زبان انگلیسی برای همین به یک مشاور نیاز دارم . لطفأ یک مشاور خوب معرفی کنید اگه ممکنه . متشکرم

 • تصویر فرد

  امید‏ - 96/2/7

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من میخواستم بدونم که کارشناسی پرستاری میتونم ارشد زبان شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  عادل احمدیان‏ - 96/2/3

  با سلام و خسته نباشید. خیلی ازتون ممنونم بخاطر اطلاعات خوبی که در این زمینه دادید. بنده کارشناسی علوم تربیتی میخونم و ترم آخر هستم. و علاقه ای به گرایش های این رشته در مقطع ارشد ندارم. دوس دارم کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی بخونم. پایه م هم تا حدی خوبه ولی باز نیاز دارم که قوی ترش کنم. ممنون میشم که راهنمایی ‌کنید و منابع مورد نیاز این رشته را هم معرفی کنید.
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/3

  سلام. به صفحه منابع موجود در سایت مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/3

  سلام. به صفحه منابع موجود در سایت مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  maral‏ - 96/1/16

  واقعا خیلی ممنون که این اطلاعات را بصورت مختصر و مفید در اختیار گذاشتید. من خیلی سردرگم بودم که منابع کنکور چی هست و...
  امروز شروع کردم به خوندن با علاقه و پشتکار و دو سال وقت دارم و یه عالمه انگیزه .
  ۹۶/۱/۱۶

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. می تونید با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام یک برنامه ریزی دو ساله با توجه به شرایطتتون دریافت کنید.
  براتون آرزوی موفقیت م یکنیم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/16

  سلام. می تونید با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام یک برنامه ریزی دو ساله با توجه به شرایطتتون دریافت کنید.
  براتون آرزوی موفقیت م یکنیم.

 • تصویر فرد

  ghazalmohamadi‏ - 95/12/20

  سلام خسته نباشید من لیسانس مهندسی کشاورزی دارم میخوام ارشدآموزش زبان بخونم نمیدونم منابع کنکور رو ازکجا بیارم که مطمئن باشه سوال دیگمم اینه من چون رشته ای غیراز زبان واسه کارشناسی خوندم بجز منابع کنکور ارشد چه کتابهایی میتونه کمکم کنه تا پایه زبانم قوی شه؟ممنون از پاسخگوییتون😍

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام.
  لطفا به این لینک مراجعه کنید:
  https://3gaam.com/field/content/1413/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C

 • تصویر فرد

  سودابه‏ - 95/12/4

  وقت بخیر.
  من در کد رشته مجموعه زبان شرکت کرده ام ولی نمیدونم‌چ منابعی را باید مطالعه کنم.مشاوره لازم دارم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. با ثبت نام در سایت، از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان می تونید استفاده کنید.
  از لینک زیر هم می تونید کمک بگیرید:
  https://3gaam.com/field/content/1413/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C

 • تصویر فرد

  م.ر‏ - 95/10/23

  با سلام و احترام
  بنده لیسانس ادبیات انگلیسی هستم برای ادامه میتوانم یکی از رشته های مهندسی را انتخاب کنم (فوق لیسانس؟)

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  آوارت‏ - 95/6/10

  اطلاعاتی که گذاشتید عااالی بود ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/24

  زنده باشید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت