مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

مشاوران تخصصی ارشد مجموعه زبان انگلیسی 3گام، ندا پات داد رتبه 5 دکتری مترجمی، حامد زکی زاده رتبه 16 ارشد آموزش می باشند.

 

 

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - ندا پات داد 

سلام. ندا پات داد هستم، دانشجوی دکتری مطالعات ترجمۀ انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی. در سال 1399 رتبه برتر شده‌ ام و مقطع ارشد خود را نیز در همین رشته و باز هم در دانشگاه علامه طباطبایی سپری کرده ‌ام. شروع دوبارۀ مقاطع ارشد و دکتری بنده با چندین سال وقفه از تحصیل شروع شد.

در سال 89 پس از 5 سال وقفه از دورۀ کارشناسی ‌ام در رشتۀ مترجمی انگلیسی، در دورۀ ارشد مطالعات ترجمه پذیرفته شدم و آن را مدیون برنامه ریزی‌های منظم و دوره‌های تکرارشوندۀ خودم هستم. سپس پس از فارغ التحصیلی‌ام در مقطع ارشد در سال 1391، تحصیلم را به وقفه انداختم تا سال 1399 که باز هم با کمک برنامه ریزی مصممانه و منظم خودم توانستم در کنکور دکتری ترجمه، که پذیرش آن بسیار بسیار محدود است، رتبۀ نهایی 5 را کسب کنم.

در حال حاضر در حدود 18 سال است که در کانون زبان ایران مشغول تدریس در سطوح بالای بزرگسالان و مدرس ارشد هستم. در عین حال مترجم چندین عنوان کتاب هستم. در مجلات آنلاین به عنوان ویراستار و مترجم همکاری دارم و مؤلف کتب آموزشی نیز هستم.

در طی این سالها از تدریس ترجمه، شرکت در کارگاههای گوناگون مرتبط با رشته، مشاوره دادن به افراد، تدریس زبان انگلیسی، ترجمه در فضاهای گوناگون و افزودن به تجربیاتم دست برنداشته ‌ام. به‌شخصه معتقدم که رشتۀ ترجمه نه تنها در کشور ما بلکه در کل جهان نقش فعالی را در تمامی رشته‌های دیگر ایفا می ‌کند. چه بسا بدون ترجمه، هیچ رشته‌ای در زبان‌ها و فضاهای متفاوت شناخته نمی ‌شد. شاید اینطور بنظر برسد که با مقطع کارشناسی هم می‌توان کار ترجمه را به گونه‌ای حرفه ای ادامه داد؛ البته در این مورد می‌توان گفت که بله، ممکن است، اما فردی که مقطع ارشد و یا دکتری ترجمه را دنبال می‌کند، به همان میزان کار خود را در زمینه‌ای تخصصی می‌تواند گسترش دهد و این موضوع بدین معناست که می‌توانیم در شاخه‌های متعددی دانش خود را گسترش بدهیم و از آن در جنبه‌های مالی نیز استفاده کنیم. بنابراین در رشتۀ ترجمه، تخصص بیشتر برابر است با ایجاد تمایز بین خودتان و افراد دیگر در رشتۀ مطالعات ترجمه.

برای شرکت در مقطع ارشد و دکتری ترجمه ،بی‌شک داشتن مشاوره با افرادی که از این پل با سختی‌ها و آسانی‌هایی که بوده، گذر کرده‌اند، منافع بسیاری را در بر دارد. به‌طور مثال در دورۀ ارشد این موضوع که کدام منابع مهم‌تر هستند و بیشتر باید به آنها پرداخت و روی آنها تمرکز کرد، بسیار مهم است. یا دانستن این نکته که در زبان عمومی چه کتابهایی خوانده بشود که موفقیت بالای 70-80 درصد را برای داوطلب رقم بزند، بسیار مهم است.

در دورۀ دکتری نیز منوال به این ‌گونه است؛ البته با کمی دشواری. این دشواری به موضوع مصاحبۀ دکتری مرتبط است. داوطلب دورۀ دکتری در صورتی در کنکور و مصاحبۀ علمی عالی عمل خواهد کرد که از بسیاری از نکات آگاه باشد. تعداد منابع کنکور دکتری برای رشتۀ ترجمه بسیار زیاد است و این موضوع برای داوطلب موضوع را سنگین می‌کند. با همراه داشتن یک مشاور خوب و خبره در این زمینه، به‌سهولت متوجه می‌شوید کدام منابع را بیشتر و یا کمتر مطالعه بفرمایید تا در زمان خود صرفه‌ جویی کنید. در مورد مصاحبۀ علمی هم با همراهی یک مشاور علمی و متخصص از انواع و اقسام امتیازگیری‌ها مطلع خواهید شد و خواهید دانست که در فرجۀ زمانی خاصی که دارید کدام منبع علمی و شرکت در کدام مورد برای شما بهترین نتیجه و بالاترین امتیاز را خواهد داشت. بطور مثال شرکت در همایش‌ های گوناگون هر کدام امتیاز خاصی را برای شما خواهد داشت و وجود یک مشاور متخصص در کنار شما این نوید را خواهد داشت که کمتر نگران این مورد باشید زیرا مشاور شما می تواند شما را از وجود چنین همایش ها، سمپوزیوم ها و .... آگاه سازد و با شرکت در آنها از امتیازات خاصی برخوردار شوید.

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مجموعه زبان

تغییر رشته در کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی​

با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما می توانید با مشاور تخصصی خود در ارتباط باشید و یک جلسه مشاوره تخصصی با ایشان رزرو کنید.

از طریق لینک زیر می توانید یک جلسه مشاوره تخصصی با مشاور رشته خود رزرو کنید. همچنین کانال تلگرام نکات مشاوره و برنامه ریزی مجموعه زبان انگلیسی، راهنمای ارزشمندی است که می توانید به کمک مطالب آن، مسیر کنکور را به شکل بهتر و آسان تری طی نمایید. 

 

 

 

مشاور تخصصی کنکور ارشد رشته ی آموزش زبان - حامد زکی زاده

 سلام، من حامد زکی زاده، رتبۀ 16 ارشد آموزش زبان سال 1400، مشاور تخصصی رشتۀ آموزش زبان موسسۀ 3 گام، می باشم. لیسانس خود را در رشتۀ ادبیات انگلیسی از دانشگاه یزد گرفته ام و از تابستان سال 1399 برای موفقیت در کنکور ارشد شروع به درس خواندن کردم.

 زبان در دنیای امروز اهمیت زیادی دارد. به عبارتی، زبان تنها یک رشته نیست بلکه مهارتی غیر قابل انکار تلقی میشود. رشتۀ زبان در ایران نیز جایگاه خوبی دارد. البته که باید ژرف اندیشید و به کم قانع نشد. رشتۀ آموزش زبان پر تقاضاترین گرایش این رشته می باشد. با توجه به سیاستهای سازمان سنجش در کاهش ظرفیتها و در نتیجه افزایش رقابت برای دانشگاه های برتر ایران و با توجه به افزایش داوطلبان و سردرگمی آنها در سایۀ تبلیغات گسترده در این زمینه، اغلب داوطلبان برای انتخاب مسیر درست مطالعه، انتخاب درست منابع و روشهای درست مواجهه با این نوع آزمونها نیاز به فردی آگاه به مسائل کنکور ارشد و راه بلد حس دارند. هدف ما در موسسۀ 3گام این است که با ارائه سودمندترین روشها، شما داوطلبان عزیز را برای رسیدن به هدفهایتان کمک کنیم. 

 برخلاف ظاهر آسان رشتۀ زبان و به خصوص آموزش زبان، مشاوره برای این رشتۀ تحصیلی کار سختی است؛ زیرا منابع گسترده، کار را برای یادگیری و پیشبرد مسیر ارشد سختتر میکند. از طرف دیگر، دانشگاههای کمی وجود دارند که در مقطع لیسانس این رشته را ارائه داده باشند؛ پس ما با داوطلبانی طرفیم که پایۀ ضعیفی دارند. اما راهکار ما در این زمینه چیست؟ 

برنامه ریزی جامع و کامل تا روز کنکور: در 3گام اولویت با داوطلب است. ما بر اساس وقت آزاد شما برنامه میریزیم و شما را تا روز کنکور و موفقیتتان همراهی خواهیم کرد. شاید داوطلبی شاغل باشد یا زمان زیادی نداشته باشد؛ پس به تناسب زمانی که در اختیار دارد، این برنامه ریزی انجام خواهد شد. سعی و هدف ما بر این است که حداقل دو بار تمام مطالب خوانده شود و فرصت برای تست زنی نیز به اندازۀ کافی فراهم باشد.

انتخاب دروس: همانطور که اشاره شد، گرایش آموزش زبان دارای منابع متعددی است که مطالعۀ تمام آنها مستلزم وقت آزاد و کافی است. این امر برای همۀ داوطلبان امکان پذیر نخواهد بود و ممکن است باعث تشویش خاطر شما داوطلبان عزیز شود. البته که این مشکل نیز راه حل هایی دارد.   

سعی من و موسسۀ 3گام در این موضوع، انتخاب منابع درست، کاور کردن تمام مطالب و حذف مطالبی است که در کنکور ارشد یا مورد سوال قرار نگرفته اند یا کمتر به آنها پرداخته شده است . برای رتبه برتر شدن لازم نیست تمام کتابها را بخوانید؛ بلکه منابع درستی را انتخاب کرده و آنها را چندین بار بخوانید.

مرور مطالب:  مهمترین مبحث در مورد کنکور ارشد، مرور و تمرین است. در برنامه ریزی کنکور ارشد توسط اینجانب، همیشه قسمتی برای مرور قرار خواهد داشت؛ زیرا مرور مطالب به اندازۀ مطالعۀ خود مطالب مهم است. شاید شما مطلبی را به خوبی مطالعه کرده اید اما برای آزمونی مانند کنکور حتما نیاز به مرور و تکرار آن خواهید داشت. فرق داوطلبی که رتبه ای معمولی به دست می آورد و داوطلبی که رتبه برتر می شود، در مرور و سازگاری بیشتر با مطالب است.

 هدف من با کمک موسسه 3گام، انجام این سه اصل مهم برای موفقیت در کنکور ارشد و تزریق آن به برنامهریزی هفتگی شما دوستان میباشد. من خود نیز یک 3گامی بوده ام و میدانم که 3گام و مشاورانش بهترین ها را برای شما می خواهند.

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    مهشید‏ - 00/7/7

    سلام، من امسال میخوام ارشد زبان شرکت کنم‌. میشه بپرسم از ادبیات و ترجمه کدوم واسه مطالعه راحت تره و واسه اپلای کدوم مناسب تره؟ ممنون میشم جواب بدین

  • تصویر فرد

    A .‏ - 99/2/11

    سلام من امسال از رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی با معدل 19.42 فارغ التحصیل شدم. میخوام کنکور 99 رو به صورت آزمایشی شرکت کنم و هدف اصلیم آماده شدن برای کنمور ارشد سال 1400 هست و در واقع قصد دارم یک سال پشت کنکور باشم چون هدفم کسب رتبه تک رقمی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی و رسیدن به یکی از سه دانشگاه برتر تهران هست. خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم. میخواستم بدونم که چطور میتونم با رتبه برتر های سالهای قبل ارتباط برقرار بکنم و اینکه اگر امکانش باشه برنامه ای که برای  خودم ریختم با چند مشاور در میان بگذارم تا نظراتشون رو بپرسم و نقاط ضعف و قوت برنامم مشخص بشه. خیلی متشکرم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت