برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مدیریت کسب و کار

ورود به اتاق فکر
 • تراز دانشگاه آزاد

  با سلام،
  من دارای لیسانس کامپیوتر هستم و تصمیم دارم برای ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد بخونم، می خواستم بدونم تراز دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و نیز تهران مرکز چنده!؟ و آیا شما برای دانشگاه آزاد هم برنامه ریزی دارید یا خیر.

 • عالیه

  بسیار روش جالبی دارید کاش زودتر باهاتون آشنا شده بودم الان دیر شده دو ماهه دیگه ارشد سراسریه
  ولی بازم از برنامه تون استفاده میکنم
  ممنون

 • غيره

  سلام
  با اين درصدها در رشته ارشد مديريت اجرايي كجا قبول ميشم؟؟
  زبان ٣
  استعداد تحصيلي ٣١
  دانش مسائل روز ١٨
  تئوري ٣٦
  زبان فارسي ٣٠

 • غیره

  سلام با رتبه1439 مدیریت اجرایی احتمال قبولی پیامنور تهران هست؟

 • پردیس

  سلام خسته نباشید
  من میتونم برا امسال مدیریت اجرایی در دانشگاه پردیس بخونم یا نه باید از طریق آزمون باشه ؟ امسال ارشد یه رشته دیگه ای امتحان دادم.

  ممنون

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه مدیریت کسب و کار (MBA)

تعداد بازدید 14091 دفعه

ارشد مدیریت کسب و کار یا همان MBA (ام بی ای) با هدف تربیت مدیران كارآمد طراحی شده و تقریباً كاربردی‌تر از رشته مدیریت می‌باشد. دوره كارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (Master of Business Administration) به اختصار تحت عنوان مدیریت MBA نام برده می‌شود.

هدف از تأسیس رشته ای به نام مدیریت کسب و کار چیست؟

مدیریت کسب و کار با توجه به نیاز جامعه رو به رشد امروزی کشور و با هدف تربیت مدیرانی که کارکردهای کلان مدیریتی در سطوح مختلف را به گونه ای رشد یافته به اجرا درآورند، در زمره گزینه های موجود برای انتخاب در مقطع کارشناسی ارشد قرار گرفته است. تحلیل مسائل و ارائه راهکارهای قابل اجرا برای انواع واحدهای تولیدی و خدماتی، سیستمهای اطلاعات مدیریت (MIS) ، مباحث رفتار سازمانی و مدیریت موثر منابع انسانی و در نهایت برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک گوشه ای از موضوعات مورد بحث در مدیریت کسب و کار هستند که در مقطع کارشناسی ارشد به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرند.

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 97

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

 

این رشته با هدف تربیت مدیران كارآمد طراحی شده و تقریباً كاربردی‌تر از رشته مدیریت می‌باشد. هدف دیگر این دوره آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره دکترای مدیریت جهت تامین کادر آموزشی این رشته در آینده می‌باشد. افرادی كه در این دوره پذیرفته می‌شوند، حداقل دوره كارشناسی را در یكی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره كارشناسی آشنائی پیدا كرده‌اند. این افراد پس از فراگرفتن دانش مدیریت و کسب تجارب مدیریتی، نیروهای ارزنده‌ای خواهند شد كه می توانند با تركیب دانش تخصصی و مدیریتی خود و کار در زمینه‌های بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند. به طور کلی از شرکت کنندگان این رشته انتظار می­رود که مهارتهاى زیر را کسب نمایند:

     1- نگرش علمى به مدیریت: این مهم از طریق آشنائى وسیع با تجربیات دنیاى صنعتى و پژوهش هاى معمول در رشته مدیریت و نیز پى بردن به اهمیت نگرش علمى به مسایل مدیریت محقق خواهد شد که در آن صورت از تفکر یک بعدى، شتاب زدگى در عمل و پیش داورى درباره روشهاى کارآمد مدیریت که از ویژگى هاى نگرش غیرعلمى است پرهیز خواهد شد.

    2- کسب دانش مدیریت: آشنایى مدیران با تجربیات کشورهاى صنعتى و نیز تحقیقات اندیشمندان مدیریت موجب ارتقاء سطح دانش هایى در این زمینه مى شود و این امر از سویى زمینه استفاده مؤثرتر از فنون جدید مدیریت را توسط مدیران فراهم مى کند و از سوى دیگر ارتباط و همکارى نزدیکترى میان مدیران و کارشناسان مدیریت ایجاد کرده موجب مى شود که مدیران از مشاوران و کادر ستادى خود بهتر استفاده کنند.

مدیریت اجرایی

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)

دوره كارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (Master of Business Administration) که به اختصار تحت عنوان مدیریت MBA نام برده می‌شود، به منظور پرورش مدیران كارآمد برای اداره سازمانهای اقتصادی– اجتماعی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است. هدف اصلی این دوره پذیرش فارغ التحصیلان دوره های كارشناسی در رشته‌های مختلف به خصوص رشته‌های فنی و مهندسی و پرورش افرادی است كه قادر باشند پس از یک دوره آموزش فشرده و پرکار با فراگیری دانش و فنون مدیریت در زمینه‌های زیر انجام وظیفه نمایند:

(1) اداره و راهبری مؤثر و كارآمد سازمان یا یکی از زیر مجموعه‌های آن

(2) ایجاد تحول در یك بخش تخصصی سازمان

(3) طراحی، هدایت و رهبری تحول در كل سازمان پس از كسب تجارب عملی در مدیریت

(4) كارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید در درون سازمان و یا ایجاد سازمانهای جدید

(5) ارائه خدمات مشاوره ای و مطالعاتی در زمینه های مزبور به مدیران سازمانهای اقتصادی و اجتماعی

ترکیب دانش تخصصی دوره کارشناسی و آگاهی به دانش و فنون مدیریت کارشناسی ارشد، از فارغ‌التحصیلان این دوره مدیران کارآمد و موثری می‌سازد که در افزایش کارآیی و رشد سازمان‌های اقتصادی- اجتماعی تأثیر بسزایی دارند. به خاطر کسب همین توانایی‌هاست که در 3 دهه اخیر دوره‌های مدیریت MBA در کشورهای مختلف جهان بسرعت گسترش یافته و تنها در کشور آمریکا حدود 700 موسسه آموزش عالی دوره مدیریتMBA ارائه می‌دهند.

هدف دیگر این دوره آماده سازی دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره دکترای مدیریت جهت تامین کادر آموزشی این رشته در آینده می‌باشد. افرادی كه در این دوره پذیرفته می‌شوند، حداقل دوره كارشناسی را در یكی از رشته های دانشگاهی گذرانده و با حوزه تخصصی دوره كارشناسی آشنائی پیدا كرده‌اند. این افراد پس از فراگرفتن دانش مدیریت و کسب تجارب مدیریتی، نیروهای ارزنده‌ای خواهند شد كه می توانند با تركیب دانش تخصصی و مدیریتی خود و کار در زمینه‌های بالا نقش مهمی در بهبود مدیریت جامعه ایفا نمایند.

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

بازار کار کارشناسان ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) چگونه است؟

برخورداری از توانمندی و دانش مدیریت در هر سازمانی از عوامل مهم موفقیت محسوب می‌شود. از این رو دانش‌آموختگان رشته مدیریت کسب و کار می‌توانند در اغلب سازمان‌ها مشغول به کار شوند. کاربرد وسیع دانش مدیریت، رویکرد کاربردی این رشته (در مقایسه با سایر رشته‌های مدیریت)، تنوع فعالیت‌ها در این رشته (مشاوره مدیریت، اداره سازمان‌ها یا بخش‌هایی از آن، کارآفرینی، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی)، جوان بودن رشته در کشور باعث شده تا این رشته بازار کار گسترده و سطح درآمد بالایی را برای دانش‌آموختگان به همراه داشته باشد. البته در این رشته توانمندی‌های فردی، علاقه و معلومات گسترده و مطالعات جانبی نقش بسیار مهمی در موفقیت دانش‌آموختگان دارد. همین امر باعث می‌گردد تا سطح در آمد و میزان ارتقاء شغلی دانش‌آموختگان بسیار متفاوت باشد.

 

طول دوره و سیلابس درسی در کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) چه تفاوتی با سایر رشته های مدیریت دارد؟

دوره مدیریت MBA به صورت كارشناسی ارشد ناپیوسته و آموزشی است. طول آن حداقل 4 نیم‌سال و حداكثر  5 نیم‌ سال است. ( بسته به انتخاب دوره پروژه محور یا آموزش محور) است. تعداد واحدهای لازم برای فارغ التحصیل شدن –بر خلاف سایر دوره های کارشناسی ارشد (32 واحد)- 45 یا 48  واحد است.

دوره مدیریت MBA شامل 45 واحد درسی به شرح ذیل است:

الف: دروس اجباری: شامل 30 واحد درسی و یا 10 درس است که دانشجویان بدون گذراندن آنها فارغ‌التحصیل نخواهند شد. این دروس دانشجویان را با زیرساخت های رشته مدیریت و زمینه ها و حوزه هایی که هر مدیر باید به آن آگاهی داشته باشد، آشنا می‌کند.

ب: دروس اختیاری: شامل 6 واحد درسی است که همان پروژه محسوب می شود. 

ج: دروس گرایش: امروزه با گسترش رشته مدیریت، هر یك از گرایش‌های آن نظیر مدیریت عملیات، مدیریت مالی و یا مدیریت استراتژیك حاوی نظریه‌ها و مطالب گسترده و عمیقی است كه فراگیری همه آنها در یك دوره كارشناسی ارشد عملی نیست. به همین دلیل دانشجویان دوره كارشناسی ارشد با توجه به علاقه خود و امكانات آموزشی دانشکده می‌توانند به طور عمیق فقط وارد یك گرایش شوند. گرایش‌های موجود عبارتند از مدیریت در حوزه های زیر:

 

با کلیک بر روی هر گرایش اطلاعات جامع تری درباهر گرایشها به دست می آورید: 

 

گرایش استراتژی در ارشد MBA

گرایش مالی در ارشد MBA

گرایش بازاریابی در ارشد MBA

گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی در ارشد MBA

گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات در ارشد MBA

گرایش فناوری در ارشد MBA

گرایش عملیات و زنجیره تامین در ارشد MBA

 

تحصیل به شیوه آموزش محور یا آموزشی- پژوهشی؟

سبد درسی هر یك از گرایشهای تخصصی که توسط دانشجو انتخاب می شود در یکی از دو مسیر زیر قرار دارد:

- مسیر اول: آموزش محور (بدون پایان نامه) : در این حالت دانشجو 12 واحد از دروس تخصصی گرایش مورد نظرخود را اخذ میكند.

- مسیر دوم: آموزشی – پژوهشی (با پایان نامه): در این حالت دانشجو یک پایان نامه 6 واحدی انجام خواهد داد. دروس باقی مانده (12 واحد) از دروس تخصصی گرایش اخذ می‌شود.

در رابطه با پروژه پایان تحصیلات باید گفت که این پروژه بیشتر جنبه کاربردی دارد و هدف از آن آشنایی دانشجویان با مشکلات کاربرد مباحث تئوریک در عمل است. هدف دیگر آن، تحقیق نظری در یکی از موضوعات مربوط به دانش مدیریت است، با هدف کسب آمادگی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکترا. در واقع دانشجویان باید در پایان این دوره تصمیم بگیرند که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند یا ترجیح می‌دهند وارد بازار کار شده و دانش کسب شده را در عمل به کار برند. بر اساس این تصمیم، موضوع و جهت‌گیری خود را برای پروژه پایان تحصیلی تعیین می‌کنند.

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار

 

برای ادامه تحصیل در این رشته امکان تحصیل در داخل یا خارج کشور وجود دارد؟ آیا دوره ای با عنوان دکتری مدیریت MBA وجود دارد؟

برای ادامه تحصیل در این رشته امکان تحصیل در داخل یا خارج کشور وجود دارد؟ آیا دوره ای با عنوان دکتری مدیریت MBA وجود دارد؟

دانش‌آموختگان رشته مدیریت کسب و کار یا مدیریت MBA می‌توانند در هر یک از رشته‌های مربوط به مدیریت نظیر مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، رهبری و رفتار سازمانی و ... در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند. در واقع دانش‌آموختگان هر یک از رشته‌های مرتبط با مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند برای ادامه تحصیل در همان رشته و یا سایر رشته‌های مدیریتی در آزمون مربوطه شرکت نمایند.

ادامه تحصیل در مقطع دکتری، در بسیاری از دانشگاههای داخلی امکان پذیر است. برای مثال دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه امام صادق، دانشگاه الزهرا، دانشگاه فردوسی مشهد و .... برای گرایش های مختلف دکترای مدیریت دانشجو می پذیرند.

آن دسته از فارغ التحصیلان که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای مختلف خارج از کشور هستند، چنانچه در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت MBA، در دانشگاههای معتبر داخلی درس خوانده باشند راه کم پیج و خم تری را در پیش خواهند داشت. دوره های دکتری اغلب دانشکده های مدیریت در خارج از کشور شامل گرایش های زیر است:

مدیریت مالی، مدیریت استراتژیک (سیاستگذاری)، مدیریت بازاریابی، مدیریت تولید، مدیریت منابع انسانی و حسابداری

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 97

سایر بخش های مجموعه مدیریت کسب و کار

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  نفیسه‏ - 97/3/16

  سلام.من لیسانسه ادبیات انگلیسیم برای ارشد mbaکنکور دادم و مجاز شدم.بنظرتون اگه mbaانتخاب رشته کنم خوبه؟؟؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 97/3/9

  سلام.
  من کلاس یازدهم هستم والان کامپیوتر میخونم
  میخواستم چجوری میتونم دانشگاه برم مدیریت کسب و کار بخونم.

 • تصویر فرد

  حامد‏ - 97/3/4

  سلام رشته لیسانسم مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید گرایش قالبسازی هستش
  آیا میتونم مقطع ارشد MBA ادامه تحصیل بدم یا برا تحصیل در مقطع ارشد MBA نیاز به لیسانس مرتبط داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام. برای مقطع ارشد تغییر رشته امکان پذیره و شما میتونید mba بخونید.

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - 97/1/23

  سلام.من الان کلاس نهم هستم و میخواستم بدونم از چه رشته ای میشه وارد این رشته شد؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 97/1/26

  سلام. روزتون بخیر
  رشته mba چون توی کارشناسی ارشد فقط وجود داره، میشه تقریبا از هر رشته ای (مخصوصا مهندسی که رشته دبیرستانیش میشه ریاضی) واردش شد. خود من لیسانسمو هوافضا بودم و برای ارشد mba میخونم، اما رشته های مهندسی صنایع و مکانیک بیشتر به این رشته شبیهن. مهندسان کامپیوتر هم الان اگه بعد کارشناسی وارد این رشته بشن آینده خوبی دارن.

 • تصویر فرد

  الهام‏ - 96/11/22

  سلام بازار کار ای تی بهتره یا کسب وکار؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/11/24

  سلام
  بازار کار برای هر دو رشته معمولا نسبت به بقیه رشته ها شرایط بهتری داره و شرایط کار تقریبا برای هر دو یکیه.

 • تصویر فرد

  حسین برفروشان‏ - 96/9/8

  سلام
  بلاخره کدوم درس ها رو برای mba باید بخونیم.
  فقط زبان و ریاضی عمومی و استعداد تو آزمون هستن؟
  یعنی فقط سه تا درس؟
  یا نه
  زبان فارسی و تئوری مدیریت هم هست؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  با سلام
  برای گرایش mba شما باید سه درس :
  زبان (مخصوص mba-دفترچه جدا) 60 سوال
  درس gmat، 40 سوال و درس ریاضی 30 سوال رو باید جواب بدید.

 • تصویر فرد

  فرهود ابهم ‏ - 96/6/11

  سلام با عرض ادب و احترام میخواستم بدون با توجه به شرایط کاریم امسال قبول شدم در رشتهmba ولی متاسفانه نمی تونم تو شهری که قبول شدم ادامه تحصیل بدم ایا امکان انتقالی وجود دارد لازم بذکر است که شهر محل سکونتم نیز این رشته ارایه شده ؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  انتقالی گرفتن در دوران ارشد خیلی سخت تر و پیچیده تر از لیسانس است. حتما باید یک دلیل خیلی قانع کننده (مثل متاهل بودن یا سرپرست خانوار بودن) باید داشته باشید و معمولا کسی هم باید پیدا کنید که حاضر به تعویض صندلی (دانشگاه) باشد. تقریبا غیر ممکن!

 • تصویر فرد

  علوی‏ - 96/6/8

  سلام . من مهندسی برق خوندم.چند جا خوندم که MBA از دفترچه ارشد حذف شده . درسته ؟
  مدیریت اجرایی برای من که برق خوندم و علاقه به مدیریت دارم میتونه مناسب باشه ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/8

  سلام 
  دوست عزیز رشته mba حذف نشده فقط به مجموعه مدیریت و کسب و کار تغییر اسم داده است

 • تصویر فرد

  Roneya‏ - 96/6/8

  سلام.من ITخوندم بنظر شما برای ارشد کدوم یک از گرایشها بهتره؟MBAویا مدیریت فناوری اطلاعات

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  اگه خلاصه جواب رو میخواید باید بگم در رشته mba گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی هم هست که خیلی نزدیک به همین مدیریت فناوری اطلاعاته و با توجه به جو مدیریتی mba پیشنهاد من برای شما این رشته است.
  اگه اطلاعات بیشتری در اختیار من قرار بدید قطعا بهتر میتونم راهنماییتون کنم. میتونید برای راهنمایی بهتر با موسسه تماس بگیرید

 • تصویر فرد

  دامون‏ - 96/5/7

  سلام...من مهندسی عمران دارم ..دوست دارم ارشدمو مدیریت بخونم....کدوم گرایش رشته مدیریت کسب و کار با رشتم سنخیت داره؟

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  آقای ویسی نژاد‏ - 96/9/16

  سلام
  ماهیت رسته mba اینه که ابزاری به شما بده تا بتونید توی شغلی که ایجاد کردید یا موقعیتتون در یک مجموعه تغییر ایجاد کنید. اگه هدفتون اینه که خودتون کار ایجاد کنید، به جز سیستم های اطلاعاتی همه گرایش ها به شما کمک میکنه، و اگ در یک شرکت یک شغل خاص دارید، دونستن اون شغل برای جواب دادن به سوال مهمه.
  اگه به جواب نرسیدین میتونین با موسسه تماس بگیرید (پنل تماس با ما)

 • تصویر فرد

  وحید حامد‏ - 96/4/9

  سلام

  من موفق شدم کارشناسی ارشد رو در رشته MBA به پایان برسونم به دوستان توصیه میکنم اگه علاقمند هستند و از انگیزه کافی بر خوردارند این رشته رو برای ارشد انتخاب کنند در زندگی فردی و شغلی بسیار میتونه کمک حال تون باشه

  موفق باشید

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/4/12

  سلام با آرزوی موفقیت روز افزون شما

 • تصویر فرد

  ندا نظری‏ - 96/3/18

  سلام ممنون از مطالبتون من ارشد کسب و کار در امور شهری مجاز شدم میخواستم ببینم گرایشی که میتونم شرکت کنم چیا هست دقیقا چون تغییر کردن و توضیحات مناسبی نبود الان خود کسب و کار رو میتونم شرکت کنم یا فقط مدیریت شهری ؟ میشه راهنماییم کنین ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. اگر در کسب و کار هم مجاز شدید می تونید انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/3/18

  باسلام بنده تو ازمون کارشناسی ارشد امسال فقط دانشگاه ازاد را مجاز شدم منتهی اصلا نمیدونم چه جوری باید انتخاب رشته کنم لطفا راهنماییم کنید در ضمن من با سهمیه فرزند جانبازی مجاز شدم و کلیه دروس را صفر زدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. در این زمینه بهتره از مشاوره های حضوری و تلفنی3گام استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  E‏ - 95/10/8

  باعرض سلام...مهندسی مدیریت پروژه نفت وگاز از گرایشهای این رشته هست؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. خیر از گرایشهای صنایع هست.

 • تصویر فرد

  مستانه‏ - 95/7/19

  سلام و وقت بخیر.من کارشناسی مدیریت صنعتی هستم و ارشد رو میخوام اجرایی یا mba بخونم.چون شاغلم طالب دانشگاه مجازیم آیا این نوع دانشگاهها اعتبار دارند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/22

  سلام. اعتبار برای دکترا خیر ولی برای خود مدرک ارشد بله.

 • تصویر فرد

  Mansour1373‏ - 95/6/20

  سلام، خسته نباشید.
  خیلی کلی میخواستم تفاوت رشته ی مدیریت اجرایی رو با مدیریت mba بدونم.
  آیا بازار کار هر دو رشته خوبه؟
  آیا در هر دو رشته تحصیلات در خارج از کشور به راحتی صورت میگیره؟
  مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/6/20

  سلام. تفاوت اصلی اونها در نوع واحدهایی است که تو ارشد پاس میشه و همچنین نوع درسهایی هست که برای آمادگی ارشد باید خونده بشه. در کل مدیریت اجرایی بیشتر به در کسایی می خوره که شاغل هستند و سابقه کاری دارند و MBA بیشتر به درد کسانی می خوره که بدون سابقه کار هستند و با هدف ایجاد یک کار و یا پیشرفت دادن مشاغل به صورت مستقل می خوان فعالیت کنند. MBA رقابت فشرده تری داره و سطح داوطالبش بهتر و قوی تر از داوطلبان اجرایی هست.
  تحصیل برای MBA در خارج از کشور به نسبت راحت تره.

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 95/5/23

  با سلام.
  بنده دارای مدرک کارشناسی مهندسی نفت هستم و همچنین نزدیک به 3 سال هم در زمینه نفت شاغل هستم. اخیراً در رابطه با دوره های MBA مرتبط با نفت و گاز شنیده ام که بدون آزمون هم پذیرش انجام میدهند. البته با عنوان انگلیسی Oil & Gas mini MBA شناخته میشوند. این دوره ها فشرده هستند. خواستم بدونم آیا این دوره ها هم به عنوان مدرک کارشناسی ارشد شناخته می شوند؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/5/24

  سلام. نه به اون مفهوم کارشناسی ارشد. بلکه مدرک دوره ای حساب میشه و ارزش آکادمیکی نداره.
  پاسخ

 • تصویر فرد

  امین ‏ - 95/4/2

  با عرض و خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگر از یه دانشگاه معتبر دولتی (مثل دانشگاه تهران یا امیرکبیر یا علم و صنعت ) کارشناس ارشد مدیریت "اجرایی"داشته باشیم امکان پذیرش گرفتن برای دکترا از کدوم دانشگاههای خارجی محتمل تر هستش ؟ و آیا پذیرش گرفتن در این رشته در دانشگاههای خارجی برای یه خانم خیلی سخت خواهد بودیا شرایط خاصی خواهد داشت ؟
  واقعا ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام. در رشته های انسانی پذیرش به نسبت خیلی سخته. البته دانشگاه معتبر و اساتید شناخته شده و داشتن نمره زبان خیلی خوب شانس شما رو قطعی می کنه.

 • تصویر فرد

  محجوبه‏ - 94/12/21

  سلام خسته نباشید
  میشه در مورد آینده شغلی رشته مدیریت اجرایی بیشتر توضیح بدین
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/12/22

  شغلهای مرتبط با مدیریت اجرایی، مدیریت در هر زمینه ای میشه از یک کارگاه عمرانی گرفته تا یک مهد کودک.
  اینکه تو ایران بازر کار و آینده شغلیش به چه حالته چیز دیگه ای یه. باید توجه داشته باشید که اکثر کسانی که در یک جا سمتی دارند برای این رشته خیلی پتانسیل ارتقاء شغلی بالاتری دارند. اما کسانی که اینطور نیستند یه مقدار باید کارهای دیگه ای رو انجام بدن تا بعدها بتونند از مدرکی که دارند استفاده کنند.

 • تصویر فرد

  ابراهیم خرشاد‏ - 94/10/5

  اینکه ادامه دادن تو این رشته بدون هیچ زمینه ی قبلی داشتن مشکل ساز برام نمیشه؟ بعدشم با این فرصتی که دارم میشه دانشگاه خوب قبول شد؟ یامهندسی برق خوندم مدیریت اجرایی خوبه واسه ادامه دادن ؟ اینم بگم به رشته های مدیریتی علاقه مندم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/10/6

  سلام.
  مدیریت اجرایی برای بچه های رشته های فنی مهندسی بسیار رشته جذاب و خو بیهو با این فرصت کم هم می تونید قبول بشید. البته اگر حفظیاتتون خوب باشه. در کل انتخاب خوبیه برای کسی که به مدیریت علاقه داره.

 • تصویر فرد

  ابراهیم فرشاد‏ - 94/10/4

  سلام رشته کارشناسی من برق بوده میخوام ارشد مدیریت اجرایی بخونم میشه کمکم کنید؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/10/5

  سلام. دوست عزیز دقیقا چه کمکی می خواید؟ سوالتون خیلی کلی یه . لطفا بفرمایید که دقیقا چه چالشی باعث میشه که به شدت نیاز به مشاروه داشته باشید؟

 • تصویر فرد

  سید بهاالدین حسینی‏ - 94/9/9

  خواهان ادامه تحصیل در رشته مدیریت اجرایی هستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/9/9

  سلام. رشته لیسانستون چی بوده؟ اگر اطلاعات بیشتری بدید بیشتر می تونیم راهنماییتون کنیم.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد