برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مهندسی عمران

مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت داشتن اراده ای قوی و پشتکار می باشد. قطعا شما نیز برای موفقیت تصمیم جدی خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرفته اید و برای زمان خود ارزش قائلید. مشاوران ما در 3گام می توانند شرایط رسیدن به هدف را برای شما فراهم کنند.

 

نحوه مطالعه دروس کارشناسی ارشد مهندسی عمران

دوست عزیز مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت داشتن اراده ای قوی و پشتکار می باشد. قطعا شما نیز برای موفقیت تصمیم جدی خود را برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرفته اید و برای زمان خود ارزش قائلید. مشاوران ما در 3گام می توانند شرایط رسیدن به هدف را برای شما فراهم کنند. برای رسیدن به هدف درس خواندن برای هر فردی یک امر کاملا فردی و شخصی است یعنی دو نفر که رتبه هایی دقیقا پشت سر هم دارند ممکن است درس هایی کاملا متفاوت را مطالعه کرده باشند. که اینکه کدام درس و چه مقدار از هر درس را بخوانید تا نتیجه بهتری بگیرید امری است که کمک مشاور شما را می طلبد. ولی به طور کلی می توان گفت در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران اگر در درس زبان انگلیسی مهارت خوبی داشته باشید اعم مشکلات شما رفع می شود. درس ریاضی در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران معمولا سخت و سرنوشت ساز می باشد زیرا به دلیل حجم بالای این درس معمولا دانشجویان آن را حذف می کنند حال آنکه اگر فقط 3 تست از این درس بزنید شرایط خوبی خواهید داشت. درس مقاومت مصالح در چند سال اخیر نشان داده است که اگر روی آن سرمایه گذاری شود جواب خوبی خواهد داد. برخی از مبحث های درس تحلیل سازه ها بسیار مشکل هستند مثلا قبل از اینکه کلید سوالات داده شود جواب تست های مبحث پایداری و ناپایداری بین بسیاری از اساتید متفاوت می باشد. دروس مکانیک خاک و مکانیک سیالات معمولا ارزش سرمایه گذاری دارند و خوب جواب می دهند. مباحث پی سازی و هیدرولیک معمولا سخت تر می باشد و به دلیل حجم بالایی که دارند ممکن است حذف شوند. اما بدترین قسمت کنکور دروس طراحی هستند که چندسالی هست به کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران اضافه شده اند. این دروس از هیچ قاعده ای پیروی نمی کنند. نوع مطالعه این دروس متفاوت با بقیه دروس می باشد. با مشاور خود بیشتر در این موارد صحبت نمایید و نکات تکمیلی را دریافت نمایید.

 

کانال تلگرام رشته مهندسی عمران راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درباره کارشناسی ارشد مهدسی عمران، بازار کار، گرایش های و بهترین منابع ارشد عمران دسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید. 

 

 

سایر بخش های مجموعه مهندسی عمران

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  شهرام انگوتی‏ - 98/6/17

  سلام وقتتون بخیر برای ارشد عمران محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس چه رتبه ای نیاز هست؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/6/21

  سلام مهندس 
  ببینید امسال با این وضعیت که رتبه حدود 230 تا 260 محیط زیست علم و صنعت قبول شدن ،  با رتبه بالاتر از این حدود قبول میشید . 

 • تصویر فرد

  shahla‏ - 98/3/27

  سلام وقتتون بخير
  ب نطرتون امسال با توجه ب سختي و اسوني سوالات با حدودا مجموع درصد ١٢٠-١٣٠ رتبه چند ميشه؟؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/3/30

  سلام به نظر من رتبه بین 750 تا 900 خواهید داشت انشالله که میانگین پایین تر بیاد و نتیجه بهتری بگیرید .

 • تصویر فرد

  shahla‏ - 98/3/13

  سلاااام وقتتون بخير
  ميشه لطفا بگيد ك با اين درصدا حدود رتبه چند ميشه؟
  زبان ٢٠
  رياضي ١٠
  خاك ٥٠
  سيالات ٤٠
  طراحي ٢٠

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/3/19

  سلام باید از سامانه تخمین رتبه استفاده کنید . من عددی که بدم حدودیه ولی باز اون بازه دقیق تری بهت میگه . ما زمان انتخاب رشته در دقیق ترین حالت ممکنه احتمال قبولی ها رو هم میگیم اون زمان حتما زنگ بزنید یا موسسه بیاید . بستگی به سال آزمون هم داره ولی رتبه بین 700 تا 800 بازه خوبیه . 

 • تصویر فرد

  shahla‏ - 98/3/6

  سلام وقتتون بخير و خسته نباشيد . براي قبولي در راه دانشگاه گيلان حدود چ رتبه اي نيازه ؟

 • تصویر فرد

  آقای مهری‏ - 98/3/8

  سلام ممنونم رتبه بین 1300 تا 1600

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت