برای ورود به نرم افزار انتخاب رشته ارشد 3گام روی لینک زیر کلیک کنید.

https://final.3gaam.com/

 

 

 

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس 1400 به همراه درصدها در کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس 1400

نمونه کارنامه های کنکور ارشد معمولا همیشه برای داوطلبان این رشته جذابیت خاص خود را دارد. مخصوصا هر سال با نزدیک شدن زمان انتخاب رشته کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس، درخواست ها برای بررسی نمونه کارنامه های کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس بیشتر می شود. به همین دلیل در این مطلب نمونه کارنامه های ارشد طراحی پارچه و لباس را برای شما قرار داده ایم. در صورتی که برای انتخاب رشته نیاز به مشاوره داشته باشید می توانید به مطلب مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس مراجعه کنید. 

 

داوطلبان گرامی می توانند از مطلب انتخاب رشته کنکور ارشد خود آموز انتخاب رشته ارشد را مطالعه کنند.

 

انتخاب هدف در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس

بزرگی می گوید: اگر ندانید به کجا می روید، پس مهم نیست که کجا می روید!

با توجه به جمله بالا باید بگوییم که: اگر ندانید چه رتبه ای می خواهید، پس مهم نیست که چقدر تلاش کنید و چه رتبه ای کسب نمایید! داوطلبانی که می خواهند در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس موفق شوند می بایست در ابتدای راه، هدف خود را مشخص نمایند؛ اینکه قبولی در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس، چقدر برایتان اهمیت دارد؟ آیا با تمام وجود تصمیم خود را گرفته اید که موفق شوید یا می خواهی در کنکور شرکت کنید و بعداً تصمیم بگیرید که چه کنید؟ چه رتبه، شهر یا دانشگاهی را برای خود انتخاب کرده اید؟ آیا دانشگاه  یا شهر خاصی مدنظرتان است و یا قبولی در هر شهر و رشته ای، به صرف اینکه کارشناسی ارشد است شما را راضی می کند؟

اگر در دسته اول هستید و عزم خود را برای موفقیت در کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس جزم نموده اید، به شما تبریک می گوییم. شما هم اکنون بطور بالقوه جز داوطلبان موفق کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس هستید که با توجه به راهنمایی هایی که 3گام در اختیارتان می گذارد می توانید این بالقوه بودن را بالفعل کرده و به هدفتان دست یابید.

پس از اینکه هدف خود را از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس مشخص کردید، 3گام با ارائه طیف متنوعی از کارنامه هایی که در سال قبل توانسته اند رتبه و دانشگاهی مشابه انچه مدنظر شماست، کسب کنند؛ به شما کمک می کنند تا در مسیر بمانید و بیراهه نروید و شما را از آسیب دیدن در طول مسیر (به لحاظ تحصیلی و روحی) محافظت می نماید.

اگر هدف بزرگی را برگزیده اید، همگام با 3گام به تلاش بزرگی برای موفقیت نیاز دارید.

 

تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس

تعیین رتبه در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس، بدین شکل است که تراز نمره کتبی شما با تراز معدل موثر جمع می شود و تراز نهایی شما مشخص می شود. همانطور که می­دانید معدل در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس به اندازه 20% در تعیین رتبه شما اثرگذار است. اما خود این معدل با توجه به دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی در یک عدد بزرگتر از 1 ضرب شده و معدل مؤثر نام گذاری می گردد. معمولاً این ضریب بین 1 تا 1/1 می ­باشد.

 

سختی و آسانی کنکور

هر سال کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس با توجه به سطح دشواری و ساده بودن آن برای رتبه های مختلف، میانگین درصدهای مختلف را رقم می­زند. برای همین مسئله تراز تعریف میگردد. بنابراین میانگین درصدهای شما با توجه به ضرایب دروس در کنکور، کارنامه کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس شما را همراه با رتبه مشخص می کند. تراز نمره کتبی به همین تراز میانگین درصدهای شما با توجه به ضرایب دروس اطلاق می شود.

 

 

تراز چیست؟

برای اینکه تأثیر سهل و دشواری کنکور کارشناسی ارشد که در میانگین دروس خود را نشان می ­دهد کمرنگ گردد، تراز به کمک می­ آید و بر اساس تراز داوطلبان رتبه آن ها بدست می آید. ماکزیمم تراز هر فرد 10000 می­باشد که 80% آن مربوط به میانگین دروس در کنکور و 20% آن مربوط به معدل می ­باشد. فرمول تراز به قرار زیر است.

 

فورمول محاسبه تراز در آزمون کارشناسی ارشد

 

 

تفسیر کارنامه های کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس

کارنامه هایی که ذیلا ً نمایش داده می شوند صرفاً برای اطلاع شما از حدود درصد ها و رتبه هاست و به این معنی نیست که هر ساله با این درصد ها می توان به همان رتبه دست یافت، زیرا سطح سوالات کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس و سطح آمادگی داوطلبان در هر سال متفاوت است. برای مثال اگر سطح سوالات پارچه شناسی در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس سال X سنگین باشد، از آنجا که میانگین کلی این درس در کنکور سال X پایین خواهد امد، ممکن است 20%  درصد بسیار خوبی در آن درس محسوب شود؛ اما چنانچه در کنکور سال Y سطح سوالات ساده باشد، با توجه به افزایش میانگین کلی این درس، دیگر 20% ممکن است درصد خوبی محسوب نشود.

 

 

 

نمونه کارنامه های ارشد مجموعه طراحی پارچه و لباس - کارنامه های سهمیه آزاد طراحی پارچه و لباس 1400

در جدول زیر، برخی از کارنامه های ارشد طراحی پارچه و لباس 1400 ، به همراه رتبه، تراز و درصدهای دروس کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس قرار داده شده است. 

 

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس 1400 سهمیه آزاد

رتبه رتبه کشوری تراز زبان عمومی وتخصصی /انگلیسی / (ضریب 2) تاریخ پارچه ولباس ایران وجهان (ضریب 2) پارچه شناسی /شناخت الیاف -تکنیک های بافت پارچه -رنگرزی باموادطبیع (ضریب 3) اصول طراحی پارچه ولباس /انواع چاپ های سنتی ومدرن -طراحی پارچه بادست و (ضریب 3)
707 778 2482 0 15 -8.04 6.67
742 813 2429 12.22 0 8.05 3.33