رشته های بدون کنکور زبان به تفکیک دانشگاه ها

رشته های بدون کنکور زبان به تفکیک دانشگاه ها را در اینجا مشاهده می کنید. لیست کد رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه های سراسری، پیام نور و آزاد اسلامی به تفکیک مقاطع کارشناسی و کاردانی در این مطلب بررسی شده است. همچنین نکات مهم به هنگام ثبت نام رشته های بدون کنکور زبان هم آورده شده است.

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه سراسری

از میان رشته های زبان، تعدادی از رشته ها دارای ثبت نام بدون کنکور هستند و پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می گیرد. این اطلاعات مستقیما از دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه سراسری که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود، گرفته شده است. این رشته ها در دوره های تحصیلی روزانه، شبانه (نوبت دوم) و مجازی ارائه می شوند.  در اینجا لیست رشته های بدون کنکور زبان ارائه شده است اما تعدادی از رشته های زیرگروه های کنکور زبان هم هستند که از طریق کنکور می توان در آن ها پذیرش گرفت لذا داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک آبی شده مراجعه کنند. البته داوطلبان گرامی توجه داشته باشند که ضرایب دروس کنکور زبان بر رتبه شما در زیرگروه های کنکور زبان نقشی تعیین کننده دارند و نباید از آن ها غافل بود چرا که متناسب با همین رتبه در زیرگروه ها می توان رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرد.

در ادامه سعی کرده ایم برای اطلاع رسانی بهتر، لیست رشته های بدون کنکور گروه زبان را به تفکیک مقاطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه سراسری و سایر دانشگاه های کشور را در جداول زیر قرار دهیم.

 

 

رشته های بدون کنکور زبان مقطع کارشناسی در دانشگاه سراسری

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی در قالب جدول زیر ارائه شده است:

 

جدول لیست رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه سراسری مقطع کارشناسی

زبان و ادبیات ارمنی

زبان و ادبیات انگلیسی

زبان و ادبیات اردو

مترجمی زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

زبان و ادبیات فرانسه

زبان روسی

 

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه ها در مقطع کاردانی

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه های مختلف در مقطع کاردانی در قالب جدول زیر ارائه شده است:

 

جدول لیست رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه ها در مقطع کاردانی

کاردانی مترجمی زبان انگلیسی

کاردانی آموزش زبان انگلیسی

 

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه غیر انتفاعی

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه غیر انتفاعی در قالب جدول زیر ارائه شده است:

 

جدول لیست رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه غیر انتفاعی

مترجمی زبان انگلیسی

زبان و ادبیات انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

 

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه پیام نور، در قالب جدول زیر ارائه شده است. این اطلاعات مستقیما از دفترچه راهنمای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی منتشر شده در سایت سازمان سنجش گرفته شده است.

 

جدول لیست رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه پیام نور

مترجمی زبان انگلیسی

زبان و ادبیات انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی

 
 

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه پردیس خودگردان

در این مطلب به رشته های بدون کنکور زبان در همه دوره ها و دانشگاه های کشور اشاره شده است. داوطلبان علاقه مند به گروه زبان های خارجی می توانند رشته بدون کنکور مترجمی زبان را در دانشگاه پردیس خودگردان بخوانند. پردیس خودگردان تنها این رشته را از میان رشته های بدون کنکور ارائه داده است.

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی در قالب جدول زیر ارائه شده اند:

 

جدول لیست رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی

آموزش زبان انگلیسی

زبان و ادبیات انگلیسی

مترجمی زبان انگلیسی

زبان فرانسه - ادبی

مترجمی زبان آلمانی

زبان و ادبیات آلمانی

زبان و ادبیات ارمنی

 

 

رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی

از میان رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کاردانی ناپیوسته تنها دو  رشته کاردانی آموزش زبان انگلیسی و کاردانی آموزش زبان انگلیسی ارائه شده است.

 

مراحل ثبت نام در رشته های بدون کنکور زبان

بعد از اعلام زمان ثبت نام از سوی سازمان سنجش، داوطلبان برای شرکت در رشته های بدون کنکور گروه های آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، زبان های خارجی و گروه هنر به صورت کلی برای ثبت نام باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنند:

  • مراجعه کردن به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
  • دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور از سایت سازمان سنجش و مطالعه نمودن دقیق آن
  • پرداخت هزینه مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش.
  • آماده کردن فایل اسکن شده داوطلب بر طبق توضیحات مربوط به آن موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور
  • ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش در زمان مقرر شده.

 

 

شرایط کلی برای پذیرش در رشته های بدون کنکور زبان

این شرایط برای تمام رشته های بدون کنکور هر پنج گروه آزمایشی مشترک می باشد لذا داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور زبان هم این شرایط را شامل می شوند:

  • دریافت دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 حداکثر تا تاریخ 31/06/1400، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا گرفتن مدرک پیش دانشگاهی تا تاریخ 31/06/1400 (نظام قدیم) و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای تمام داوطلبان الزامی می باشد.
  • از آنجا که معیار پیرش معدل کتبی و نهایی دانش آموزان می باشد همه دانش آموزان موظف به درج درست و دقیق معدل کتبی معیار می باشند. در صورت مغایرت معدل از ثبت نام جلوگیری شده و نتیجه پذیرش مردود خواهد شد.
  • داوطلبان نظام آموزشی جدید 3-3-6 که هنوز موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده اند، می بایست پس از دریافت مدرک دیپلم و مشخص شدن معدل کتبی خود حداکثر تا تاریخ 31/06/1400 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام در پذیرش دوره مذکوریا ویرایش اطلاعات ثبت نامی اقدام نمایند.
  • دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقدمدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند، حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند.
  • داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 3-3-6 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند، بایستی معدل کل دیپلم متوسطه خود را عینا در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج کنند.

 

 

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور زبان

دفترچه راهنمای ثبت نام رشته های بدون کنکور زبان دانشگاه سراسری و آزاد را می توانید از دو سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و سایت مرکز پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir تهیه نمایید.

 

معدل لازم برای رشته های بدون کنکور زبان

داوطلبان شرکت در رشته های بدون کنکور زبان می توانند با هر معدل کتبی ثبت نام کنند به شرط اینکه در هیچ درسی مردود نشده باشند. نکته مهم در ارتباط با معدل برای ثبت نام رشته های بدون کنکور زبان بحث ضریب تاثیر معدل کتبی دیپلم می باشد که با توجه به گروه تحصیلی و نوع دیپلم داوطلبان تعیین می شود.

 

 

زمان انتشار رشته های بدون کنکور زبان 1400

لیست رشته های بدون کنکور زبان 1400 هنوز از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است. به محض انتشار، لیست رشته های بدون کنکور زبان موجود در این مطلب بروزرسانی خواهد شد. شایان ذکر است که لیست رشته های بدون کنکور زبان معمولا مدتی پیش از آغاز ثبت نام اعلام می شود.

 

سوالات متداول:

رشته زبان و ادبیات فرانسه در بین رشته های بدون کنکور زبان قرار دارد؟

بله، رشته زبان و ادبیات فرانسه در میان رشته های بدون کنکور زبان قرار دارد.

کدام رشته های بدون کنکور زبان در مقطع کارشناسی ارائه شده اند؟

رشته های مانند زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی در از رشته های بدون کنکور در مقطع کارشناسی هستند که لیست کامل این رشته ها در مطلب آماده شده قرار گرفته اند.

ایا رشته بدون کنکور مترجمی زبان را می توان در پردیس خودگردان خواند؟

رشته بدون کنکور مترجمی زبان در پردیس خودگردان ارائه شده است و علاقه مندان می توانند در موعد مقرر در آن شرکت کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

کلاس های خصوصی رفع اشکال | ویژه امتحانات نهایی و پایان ترم | تضمینی