بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (mba) سال 99

اطلاع از بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار 99، اطلاعات مفیدی را در رابطه با سطح سوالات و سرفصل های دروس کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (ام بی ای) 99 در اختیارتان قرار می دهد.

بودجه بندی و تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99
بودجه بندی و تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99

 

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (mba) سال 99

کنکور ارشد مدیریت کسب و کار 99 پس از چالش ها و تعویق های بسیار، در نهایت در تاریخ 18 مرداد 99 برگزار گردید. با وجود تعویق های پی در پی، مشکلات و محدودیت های ناشی از بیماری کرونا و همچنین شرایط سخت برگزاری کنکور ارشد مدیریت کسب و کار 99، داوطلبان استرس و فشار زیادی را متحمل شده و در شرایط سختی کنکور داده اند.

ضمن خدا قوت و خسته نباشید، برای تمامی داوطلبان آروزی قبولی و موفقیت نموده و در این مقاله به تحلیل سوالات و بودجه بندی کنکور مدیریت کسب و کار سال 99 می پردازیم. تا راهنمای مطالعه کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) در سال آینده باشد.

 

تحلیل کلی سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99

به طور کلی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99، در زمره کنکورهای ساده در سال های اخیر به شمار می رود و در هر سه درس با سوالات مبهم یا سوالی که در منابع مربوطه وجود نداشته باشد، مواجه نمی شویم.

از این رو داوطلبانی که به خوبی روند مطالعه را طی کرده بودند، به طور حتم می توانستند رتبه خوبی از کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) کسب نمایند. در ادامه به تحلیل درس به درس کنکور مدیریت کسب و کار سال 99 می پردازیم. همچنین می توانید مطلب تحلیل و بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مدیریت کسب و کار 97 را در سایت 3گام مطالعه کنید.

 

برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) متناسب با شرایط خودتان روی لینک زیر کلیک کنید.

 

 

تحلیل درس به درس سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99

در ادامه تحلیل درس به درس کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99 را ارائه می دهیم. سه درسی که در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (ام بی ای) مورد سنجش قرار می گیرد عبارتند از؛ ریاضی، جیمت (GMAT)، و زبان انگلیسی.

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99 : تحلیل سوالات ریاضی

ریاضی کنکور ارشد مدیریت کسب کار (ام بی ای) سال 99 به طور قطع از سال های گذشته ساده تر بوده و اکثریت سوالات در دسته ی سوالات ساده و متوسط قرار می گرفتند. به طور کل 15 سوال از ریاضی 1 و 15 سوال از ریاضی 2 در این کنکور آمده بود. 

 

تعداد سوالات ریاضی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99
تعداد سوالات ریاضی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99

 

شما می توانید با مراجعه  و عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مدیریت MBA از اطلاعات تکمیلی مشاوران تخصصی کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار استفاده کنید.

 

 

همانند  کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال های گذشته تمرکز بیشتری بر روی انتگرال و کاربرد آن وجود داشت و این مبحث بیشترین سوالات را به خود اختصاص داده بود. این مبحث 8 سوال را در بر می گرفت اما سوالات آن همگی به نسبت ساده و متوسط بودند و با تسلط بر روی مفاهیم و فرمول های این مبحث به راحتی قابل حل بودند.

از مبحث مشتق و کاربرد آن، 1 سوال از مبحث کمیت های وابسته آمده بود. البته در یکی از سوالات مبحث انتگرال و کاربرد آن باید از مشتق نیز استفاده می شد و سوال ترکیبی بود. 3 سوال از فصل دنباله و سری آمده بود که سوال های راحتی بودند و 2 سوال نیز از فصل اعداد مختلط داشتیم که آن ها نیز به نسبت ساده بودند.

در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (ام بی ای) امسال مبحث حد و پیوستگی و مجانب هیچ سوالی را به خود اختصاص نمی داد اما با چند سال فاصله شاهد سوالی از مبحث مختصات قطبی در کنکور mba 99 بودیم. 1 سوال از این مبحث آمده بود که نمی توان گفت سوال ساده ای بود اما در دسته ی سوالات سخت نیز قرار نمی گرفت.

در کل در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) به مختصات قطبی نیز تقریبا توجه ویژه ای شده بود زیرا برای پاسخ به برخی سوالات مربوط به ریاضی 2 نیز نیاز به تسلط بر روی این مبحث بود

از 15 سوال ریاضی 2، 6 سوال به مبحث توابع چند متغیره، مشتق و کاربرد آن اختصاص میافت و این مبحث همانند کنکور ارشد MBA سال های گذشته مورد توجه طراحان سوال بوده است.  سوالات این مبحث طیف ساده، متوسط و سخت را در بر می گرفت.

مبحث انتگرال روی اشیا خمیده (مساحت رویه، محاسبه طول منحنی، قضیه دیورژانس، نیروهای مستقل از مسیر و انتگرال سطح) 5 سوال را به خود اختصاص می داد که یکی از سوالات سخت و باقی متوسط و ساده بودند.

از انتگرال دو گانه 2 سوال و انتگرال سه گانه 1 سوال داشتیم که همگی ساده بودند. همچنین 1 سوال از فصل رویه ها و خم های پارامتری آمده بود که به نسبت در دسته سوالات متوسط قرار می گرفت.

به طور کل درس ریاضی در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) را می توان ساده قلمداد کرد.  

 

عنوان سرفصل ها

تعداد سوال

انتگرال و کاربرد آن

8 سوال

مشتق و کاربرد آن

1 سوال

سوال ترکیبی

1 سوال

دنباله و سری

3 سوال

اعداد مختلط

2 سوال

حد و پیوستگی و مجانب

سوالی نیامده بود

مختصات قطبی

1 سوال

توابع چند متغیره، مشتق و کاربردهای آن

6 سوال

مبحث انتگرال روی اشیا خمیده

5 سوال

انتگرال دوگانه و سه گانه

3 سوال

رویه ها و خم های پارامتری

1 سوال

 
روش مطالعه درس ریاضی 2 برای کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) در لینک روش خواندن و تحلیل هوش و استعداد تحصیلی ریاضی عمومی (2) ارشد MBA در سایت 3گام آمده است.

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99 : تحلیل سوالات جیمت GMAT

جیمت کنکور مدیریت کسب و کار (ام بی ای) 99 نیز به نسبت سال های اخیر ساده تر بود. همانند سال های گذشته 10 سوال از مبحث حل مسئله، 10 سوال از مبحث کفایت داده، 10 سوال از مبحث استدلال منطقی، 5 سوال از مبحث درک مطلب و 5 سوال از مبحث تصحیح جمله آمده بود.

در مبحث حل مسئله با سوال بسیار سخت و نکته دار که داوطلب را دچار ابهام کند، مواجه نمی شویم و به نسبت کنکور ارشد mba سال های قبل ساده تر بود.

مبحث کفایت داده نیز در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (ام بی ای) به نسبت راحت بوده و با تسلط بر روی مهارت های حل کفایت داده امکان کسب درصد بالا از این مبحث وجود داشت.

متن داده شده در مبحث درک مطلب نیز به نسبت سال های گذشته ساده تر بوده و سوالات تصحیح جمله را نیز به طور تقریبی می توان در دسته سوالات راحت و متوسط قرار داد.

در بخش املا دو سوال تکراری از کنکور سال های گذشته نیز آمده بود که اگر داوطلبی کنکورهای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (mba ) سال های گذشته را مطالعه کرده بود و بر روی آن تسلط داشت می توانست به راحتی درصد این دو سوال را کسب کند.

استدلال منطقی را می توان دشوارترین مبحث در این کنکور به شمار آورد که البته مقداری از آن می تواند به ذات این مبحث بازگردد. زیرا همواره در سوالات مربوط به این مبحث تردید و اختلاف نظر بین گزینه ها وجود دارد. اما این ابهام و تردید در این مبحث نیز به نسبت سال های گذشته کمتر بوده و به طور کل می توان درس جی مت را نیز در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار به نسبت سال های گذشته به طور تقریبی راحت قلمداد نمود.

اگر می خواهید با روش مطالعه درس جیمت به طور کامل آشنا شوید، مطلب روش خواندن و تحلیل هوش و استعداد تحصیلی (جی مت-GMAT) ارشد و دکترا را در سایت 3گام بخوانید.

 

 

نمودار بودجه بندی و تعداد سوالات درس جیمت GMAT کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99 

تعداد سوالات جیمت (GMAT) کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99
تعداد سوالات جیمت (GMAT) کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99

 

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99 : تحلیل سوالات زبان

درس زبان نیز شامل 10 سوال گرامر، 10 سوال واژگان، 25 سوال درک مطلب و 15 سوال کلوز تست می شد. گرامر در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (mba) به نسبت ساده تر از کنکور ارشد ام بی ای سال های گذشته بوده و خیلی نکات پیچیده و یا استثنائات را در بر نمی گرفت.

واژگان نیز به نسبت ساده بوده و واژگان اصطلاحا عجیب و غریب و یا واژگانی که خیلی جدید باشند در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (ام بی ای) مشاهده نمی شود. داوطلبانی که منابع مربوط به واژگان را مطالعه کرده و به تسلط بر آن ها رسیده بودند، می توانستند به ده سوال مربوط به واژگان به طور کامل پاسخ دهند.

درک مطلب ها و کلوز تست نیز در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار به نسبت سال های گذشته ساده تر بوده است. در کنکور امسال به جای 4 درک مطلب، 3 درک مطلب آمده بود. درک مطلب اول نیز به نسبت مفهومی تر از دو درک مطلب دیگر بوده است. در کل درس زبان را نیز در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار می توان ساده تر از کنکور ارشد ام بی ای سال های گذشته قلمداد نمود.

 

نمودار بودجه بندی و تعداد سوالات درس زبان کنکور ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99 

تعداد سوالات زبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99
تعداد سوالات زبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سال 99

 

سوالات متداول:

سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار MBA را از کجا دانلود کنم؟

مطالعه سوالات کنکور ارشد مدیریت کسب و کار 99، به داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد مدیریت کسب و کار 1400را دارند کمک می کند تا با نحوه سوال دهی طراحان سوال کنکور کارشناسی ارشد این رشته آشنا شوند و در فضای کنکور نیز قرار بگیرند. همچنین پیشنهاد دپارتمان مشاوره و برنامه ریزی مدیریت کسب و کار 3گام به این داوطلبان مطالعه سوالات کنکور های سال های گذشته ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) می باشد. 

شما می توانید با مراجعه به سایت 3گام، در بخش مربوط به کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار، سوالات کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار در سالهای گذشته را همراه با پاسخنامه به طور رایگان دانلود کنید.

بودجه بندی سوالات ریاضی کنکور ارشد مدیریت MBA به چه صورت است؟

عنوان سرفصل ها

تعداد سوال

انتگرال و کاربرد آن

8 سوال

مشتق و کاربرد آن

1 سوال

سوال ترکیبی

1 سوال

دنباله و سری

3 سوال

اعداد مختلط

2 سوال

حد و پیوستگی و مجانب

سوالی نیامده بود

مختصات قطبی

1 سوال

توابع چند متغیره، مشتق و کاربردهای آن

6 سوال

مبحث انتگرال روی اشیا خمیده

5 سوال

انتگرال دوگانه و سه گانه

3 سوال

رویه ها و خم های پارامتری

1 سوال

 

منابع کارشناسی ارشد کنکور MBA چیست؟

انتخاب بهترین منابع، یکی از مهم ترین مراحل آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد MBA یا مدیریت کسب و کار است. در لینک بهترین منابع ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) + بهترین منابع GMAT، منابع کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار با توجه به شرایط هر داوطلب معرفی می شود.

سایر بخش های مجموعه مدیریت کسب و کار

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    یلدا‏ - 99/6/14

    خیلی ببخشید چرا رشته ام بی ای جدا از گروه مدیریت برگزار شده؟ چون گروه مدیریت ۱۶ مرداد کنکور ارشد داشتن و من اصلا واقف نبودم که دو مجموعه جدا هستند

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

انتخاب رشته ارشد مدیریت کسب و کار