بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99، اطلاعات مفیدی را در رابطه با سطح سوالات و سرفصل های دروس کنکور ارشد اقتصاد 99 در اختیارتان قرار می دهد.

بودجه بندی و تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99
بودجه بندی و تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99

کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 هم بالاخره با همه ی حاشیه ها و فراز و نشیب ها برگزار شد و در حال حاضر داوطلبان عزیز منتظر اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 99 توسط سازمان سنجش هستند. طبق اعلام سازمان سنجش، زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 در نیمه دوم شهریور خواهد بود. ضمن آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان کنکور ارشد اقتصاد 99 و به خصوص داوطلبان ارشد رشته اقتصاد موسسه 3گام، سعی میکنیم در مقاله‌ی تحلیل سوالات کارشناسی ارشد اقتصاد 99، به طور کامل، اطلاعات مفید در رابطه با سطح سوالات این آزمون و بودجه بندی و تعداد سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 را در اختیار شما قرار دهیم. تخمین رتبه ارشد اقتصاد در این برهه زمانی می تواند برای داوطلبانی که می خواهند رتبه خود را پیش بینی کنند، می تواند مفید باشد.

 

تحلیل کلی سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99

اصلی ترین بحث، بلافاصله پس از برگزاری کنکور ارشد اقتصاد 99 تحلیل سوالات کنکور ارشد اقتصاد خواهد بود. از دید داوطلبان کنکور ارشد اقتصاد 99، امسال هم مانند هر سال، سطح سوالات کنکور ارشد اقتصاد سخت تر و سوالات مفهومی تر طراحی شده بود. اما تحلیل مشاوره تخصصی کارشناسی ارشد اقتصاد از سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 درباره کیفیت، سختی و آسانی سوالات و کلیت کنکور ارشد اقتصاد، تا حدودی متفاوت است؛ چون تحلیل دروس آزمون ارشد اقتصاد 99 مانند دروس اقتصاد خرد و دروس تخصصی اقتصاد  نسبت به سال های گذشته آسان تر و دروس اقتصاد  کلان و ریاضیات مفهومی تر و سخت تر بوده است و دروس زبان عمومی و تخصصی و آمار در سطح متوسط قرار داشت.

اما مفهوم این موضوع این نیست که سوالات کاملا سخت شده اند یا دیگر نمی شود با تلاش خوب نتیجه مناسب گرفت و یا این که در همه درس ها همین روال وجود دارد. اما تقریبا به طور قطع می توان گفت که دیگر فقط با حفظ کردن جزوات و یا با مطالعه بی کیفیت و نا مناسب و یا صرف یک زمان اندک، نمی توان نتیجه مطلوبی در کنکور ارشد اقتصاد گرفت.

پس داوطلبانی که قصد گرفتن نتیجه مناسب در کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 1400 را دارند، توجه داشته باشند که باید از همین حالا با تحلیل مناسب از موقعیت خود، تحلیل سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 و سال های گذشته و بررسی روند تغییرات آن، برنامه ای مناسب با شرایط خود داشته باشند

 

 

تحلیل درس به درس سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 

در این قسمت سعی می کنیم تحلیل درس به درس سوالات آزمون کارشناسی ارشد اقتصاد 99 را به همراه بودجه بندی و سرفصل هایی که از آن ها در کنکور ارشد اقتصاد 99 سوال طرح شده است، به شما ارائه دهیم.

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور  کارشناسی ارشد اقتصاد 99 : تحلیل سوالات زبان عمومی و تخصصی

برای تحلیل سوالات زبان کنکور ارشد اقتصاد 99، ابتدا از سوالات واژگان زبان عمومی شروع می کنیم. با تحلیل کلی 10سوال واژگان می توان گفت که  سوالات زبان کنکور ارشد اقتصاد 99 در مجموع سخت بوده است؛ البته سوالات، گزینه ها و لغات آسان هم در آن دیده می شود که تعداد آن ها در مجموع زیاد نیست. برای پاسخ به سوالات واژگان زبان عمومی کنکور ارشد اقتصاد، دانشجویان متوسط رو به بالا و قوی در درس زبان انگلیسی می توانستند با تکنیک های مختلف پاسخ به سوالات حتی در صورت ندانستن معنی برخی واژگان به حداقل 7 سوال از 10سوال پاسخ بدهند.

5 سوال بعدی زبان انگلیسی در کنکور ارشد اقتصاد 99 طبق معمول سوالات گرامری زبان عمومی بود که تا حدودی آسان تر از سال های قبل طرح شده بود. در این سوالات ایراد یا سختی خاصی دیده نمی شد و داوطلبانی که برای گرامر زمان مناسب گذاشته بودند، می توانستند به هر 5 سوال از سوالات گرامر زبان عمومی را پاسخ دهند.

در درس زبان تخصصی هم طبق معمول سه متن با موضوعات مختلف اقتصادی داده شده بود که برای هر متن 5 سوال از داوطلبان پرسیده شده بود. از سه متن طرح شده زبان تخصصی اقتصاد، متن دوم امسال کمی طولانی تر از دو متن دیگر بود.

از نظر سطح متن های داده شده، به طور کلی می توان گفت که هر سه متن زبان کنکور ارشد اقتصاد 99، متن های متوسطی بودند و متن دوم کمی مشکل تر از دو متن دیگر بود. از نظر سطح سوالات مطرح شده هم متن های اول و سوم برای پاسخگویی ساده تر بودند و زمان کمتری لازم داشتند، ولی متن دوم کمی زمان بیشتری برای پاسخگویی نیاز داشت. به طور کلی داوطلبان با تکیه بر تکنیک های مختلف بخش ریدینگ و اتکا به توانایی ترجمه و دایره واژگان خود می توانستند تعداد قابل قبولی از سوالات را پاسخ دهند. از داوطلبان متوسط و قوی در درس زبان تخصصی انتظار می رود بتوانند حداقل به 10سوال از 15 سوال پاسخ دهند.

 

 

تحلیل سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات زبان عمومی و تخصصی کنکور ارشد اقتصاد

تحلیل سوالات زبان انگلیسی کنکور ارشد اقتصاد 99
تحلیل سوالات زبان انگلیسی کنکور ارشد اقتصاد 99

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 : تحلیل سوالات اقتصاد خرد

سطح سوالات درس اقتصاد خرد کنکور ارشد اقتصاد 99 را در یک نگاه و با یک تحلیل کلی می توان آسان ارزیابی کرد؛ اما به طور کلی هر سه سطح سوال در درس  اقتصاد خرد کنکور ارشد اقتصاد 99 دیده می شود.

از 25 سوال اقتصاد خرد، 3 سوال از فصل تقاضا-عرضه-تعادل، 3 سوال از فصل کشش، 8 سوال از فصل نظریه رفتار مصرف کننده، 4 سوال از فصل نظریه تولید کننده، 1 سوال از فصل بازار رقابت کامل، 2 سوال از فصل بازار انحصار کامل، 3 سوال از فصل بازار رقابت انحصاری و انحصار چند قطبی و 1 سوال از فصل بازار عوامل تولید طرح شده بودند که در جدول بودجه بندی زیر مشاهده می کنید.

 

جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات اقتصاد خرد کنکور ارشد اقتصاد

سرفصل

تعداد سوال

تقاضا-عرضه-تعادل

3

کشش

3

نظریه رفتار مصرف کننده

8

نظریه رفتار تولید کننده

4

بازار رقابت کامل

1

بازار انحصار کامل

2

بازار رقابت انحصاری و انحصار چند قطبی

3

بازار عوامل تولید

1

مجموع

25

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99: تحلیل سوالات اقتصاد کلان

سطح سوالات درس اقتصاد کلان کنکور ارشد اقتصاد 99 را در یک نگاه و با یک تحلیل کلی می توان سخت و مفهومی ارزیابی کرد؛ اما به طور کلی هر سه سطح سوال در این درس دیده می شود.

از 25 سوال اقتصاد کلان در کنکور ارشد اقتصاد 99، 4 سوال از فصل حسابداری ملی، 5 سوال از فصل مدل های تعیین درآمد ملی تعادلی، 2 سوال از فصل بازار پول و سیاست های مالی، 3 سوال از فصل تعادل همزمان بازار کالا و پول، 2 سوال از فصل عرضه کل و تقاضای کل، 4 سوال از فصل نظریه تورم و بیکاری و منحنی فیلیپس، 2 سوال از فصل نظریه مصرف، 2 سوال از فصل نظریه سرمایه گذاری و 1 سوال از فصل اقتصاد بین الملل طرح شده بودند که در جدول بودجه بندی کنکور ارشد اقتصاد 99 که در ادامه آمده، مشاهده می کنید.

 

جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات اقتصاد کلان کنکور ارشد اقتصاد

سرفصل

تعداد سوال

حسابداری ملی

4

مدل های تعیین درآمد ملی تعادلی

5

بازار پول و سیاست های مالی

2

تعادل همزمان بازار کالا و پول

3

عرضه کل و تقاضای کل

2

نظریه تورم و بیکاری و منحنی فیلیپس

4

نظریه مصرف

نظریه سرمایه گذاری

2

اقتصاد بین الملل

2

1

مجموع

25

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99: تحلیل سوالات ریاضی

سطح سوالات درس ریاضی کنکور ارشد اقتصاد 99 را در یک نگاه و با یک تحلیل کلی می توان متوسط رو به سخت ارزیابی کرد؛ اما به طور کلی هر سه سطح سوال در درس  ریاضی کنکور ارشد اقتصاد 99 دیده می شود.

تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99: از 25 سوال ریاضی، 1 سوال از فصل جایگشت، 1 سوال از فصل بسط دو جمله ای، 2 سوال از فصل اعداد مختلط مختصات قطبی، 4 سوال از فصل تابع، 3 سوال از فصل حد و پیوستگی، 4 سوال از فصل مشتق، 2 سوال از فصل انتگرال، 2 سوال از فصل بردار خط و صفحه، 2 سوال از فصل ماتریس و دترمینان، 1 سوال از فصل توابع چند متغیره، 1 سوال از فصل معادلات دیفرانسیل و 2 سوال از فصل کاربرد ریاضیات در اقتصاد طرح شده بودند که در جدول بودجه بندی کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 که در ادامه آمده است، مشاهده می کنید.

 

 

جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات ریاضی کنکور ارشد اقتصاد

تعداد سوال 

سرفصل

1

جایگشت

1

بسط دو جمله ای

2

اعداد مختلط مختصات قطبی

4

تابع

3

حد و پیوستگی

4

مشتق

2

انتگرال

2

بردارخط و صفحه

2

ماتریس و دترمینان

1

توابع چند متغیره

1

معادلات دیفرانسیل

2

کاربرد ریاضیات در اقتصاد

25

مجموع

 

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99: تحلیل سوالات آمار

سطح سوالات درس آمار کنکور ارشد اقتصاد 99 را در یک نگاه و با یک تحلیل کلی می توان متوسط ارزیابی کرد؛ اما به طور کلی هر سه سطح سوال در درس آمار کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 دیده می شود.

تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 : از 20 سوال ریاضی، 1 سوال از فصل آمار توصیفی، 4 سوال از فصل آنالیز ترکیبی و احتمال، 2 سوال از فصل متغیر تصادفی و تابع احتمال، 2 سوال از فصل توزیع های احتمال گسسته و پیوسته، 1 سوال از فصل قضایای حدی، 3 سوال از فصل نمونه گیری و توزیع های نمونه گیری، 1 سوال از فصل تئوری برآورد، 2 سوال از فصل آزمون فرض آماری، 3 سوال از فصل تحلیل واریانس و 1 سوال از فصل همبستگی و رگرسیون در اقتصاد طرح شده بودند که در جدول بودجه بندی زیر مشاهده می کنید.

 

 

جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات آمار کنکور ارشد اقتصاد

تعداد سوال

سرفصل

1

آمار توصیفی

4

آنالیز ترکیبی و احتمال

2

متغیر تصادفی و تابع احتمال

2

توزیع های احتمال گسسته و پیوسته

1

قضایای حدی

3

نمونه گیری و توزیع های نمونه گیری

1

تئوری برآورد

2

آزمون فرض آماری

3

تحلیل واریانس

1

همبستگی و رگرسیون

20

مجموع

 

بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99: مجموعه دروس تخصصی

سطح سوالات مجموعه دروس تخصصی کنکور ارشد اقتصاد 99 را در یک نگاه و با یک تحلیل کلی می توان آسان ارزیابی کرد؛ اما به طور کلی هر سه سطح سوال در دروس  تخصصی کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 دیده می شود.

تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 : از 25 سوال مجموعه دروس تخصصی: از درس تجارت بین الملل  2 سوال از فصل مزیت مطلق و نسبی و 3 سوال از فصل رشد اقتصادی و تجارت بین الملل، از درس مالیه بین الملل 2 سوال از فصل صادرات و واردات، 2 سوال از فصل بازار ارز 1 سوال از فصل رهیافت پولی، از درس پول و بانکداری 3 سوال از فصل عرضه و تقاضای پول و 2 سوال از فصل بازار پول، از درس بخش عمومی 3 سوال از فصل مالیات ها، 1 سوال از فصل نظریه کالاها و خدمات عمومی و 1 سوال از فصل کارایی، از درس اقتصاد اسلامی 3 سول از فصل اقتصاد بازرگانی، 1سوال از فصل عدالت اقتصادی و 1 سوال از فصل نظام مالی اقتصاد  طرح شده بودند که در جدول بودجه بندی سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 که در ادامه آمده است، مشاهده می کنید.

 

جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات مجموعه دروس تخصصی کنکور ارشد اقتصاد

مجموعه دروس تخصصی

سرفصل

تعداد سول

تجارت بین الملل

مزیت مطلق و نسبی

2

رشد اقتصادی و تجارت بین الملل

3

مالیه بین الملل

صادرات و واردات

2

بازار ارز

2

رهیافت پولی

1

پول و بانکداری

بازار پول

2

عرضه و تقاضای پول

3

بخش عمومی

مالیات ها

3

نظریه کالاها و خدمات عمومی

1

کارایی

1

اقتصاد اسلامی

اقتصاد بازرگانی

3

عدالت اقتصادی

1

نظام مالی در اسلام

1

 

 

نتیجه گیری کلی از بودجه بندی و تحلیل سوالات کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99

داوطلبان گرامی باید توجه داشته باشند که با توجه به روند تغییرات بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد سال های اخیر، دیگر نباید به تحلیل های قدیمی خیلی دل ببندند. داشتن یک استراتژی صحیح برای یادگیری عمیق مطالب باعث می شود تا تغییرات بعدی شما را غافلگیر نکند. 

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، سوالات اشتباهی است که در کنکور ارشد اقتصاد 99 با آن ها مواجه می شوید. باید خود را آماده کنید تا علاوه بر مدیریت زمان و غلبه بر استرس، بتوانید از این سوالات گذر کنید تا متضرر نشوید. این نکته را هم در ذهن داشته باشید که اگر سال دوم یا چندمین سالی است که کنکور داده اید ولی در سال های گذشته موفقیتی برایتان حاصل نشده است، دلیل بر ضعف علمی شما نیست و حتما در فرآیند مطالعه و آمادگی شما نقصی وجود دارد. پس سعی کنید به کمک مشاوران با تجربه و متخصص در این رشته، این موانع و نواقص را اصلاح کنید

 

 

سوالات متداول:

بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 به چه صورت است؟

مشاور تخصصی ارشد اقتصاد موسسه 3گام در مطلب بودجه بندی، تعداد سوالات و تحلیل آزمون کارشناسی ارشد اقتصاد 99، جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 را در اختیار داوطلبان قرار داده اند.

سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 را از کجا دانلود کنم؟

در صورتیکه به دنبال دانلود مجموعه سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 و پاسخنامه آن به طور کامل و رایگان هستید، حتما سری به مطلب دانلود سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناسی ارشد اقتصاد 99 در سایت 3گام بزنید.

بودجه بندی درس اقتصاد خرد در کنکور کارشناسی ارشد اقتصاد 99 چگونه است؟

جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 99 - تحلیل سوالات اقتصاد خرد کنکور ارشد اقتصاد

سرفصل

تعداد سوال

تقاضا-عرضه-تعادل

3

کشش

3

نظریه رفتار مصرف کننده

8

نظریه رفتار تولید کننده

4

بازار رقابت کامل

1

بازار انحصار کامل

2

بازار رقابت انحصاری و انحصار چند قطبی

3

بازار عوامل تولید

1

مجموع

25

روش مطالعه اقتصاد خرد کنکور ارشد اقتصاد را در سایت 3گام بخوانید.

سایر بخش های مجموعه علوم اقتصادی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    حامد هاشمی‏ - 00/12/2

    سلام اگه امکانش هست
    جدول بودجه بندی سوالات کنکور ارشد اقتصاد 90 تا 98 هم بنویسین

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت