مشاوره تخصصی کنکور سراسری تجربی

تعداد بازدید 3531 دفعه

مشاور تخصصی کنکور سراسری تجربی 3گام، خانم ایزد دانشجوی پزشکی خرم آباد، می باشند.

مشاوره تخصصی کنکور سراسری تجربی
مشاوره تخصصی کنکور سراسری تجربی

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کنکور سراسری

مشاور تخصصی کنکور سراسری تجربی - نگین ایزد

نگین ایزد هستم دانشجوی پزشکی خرم آباد

دوران کنکور من سرشار از فراز و نشیب هایی بود که باعث می شد مدت زمان زیادی را صرف پیدا کردن راه حل های مناسب و پاسخ های درست به سوالاتی باشم که برای هر داوطلب هدفمند کنکور ایجاد می شود. من مطالعه برای کنکور را از ابتدای دوران دبیرستان آغاز کردم و تصور من این بود که نیازی نیست از همان ابتدای راه خود را درگیر کتاب های تست و آزمون کنم و تصور می کردم کنکور آزمونی است مانند امتحان های مدرسه که می‌توان با اکتفا به کتاب درسی و حفظ مطالب از پس آن بر آمد. بنابراین مطالعه من مطالعه مناسب کنکور نبود و چون آزمون آزمایشی درستی را انتخاب نکرده بودم نمی توانستم به این مطلب پی ببرم که روش مطالعه من اشتباه و ناکارآمد است. اما در میانه این مسیر متوجه شدم که دبیرهای دبیرستان برخلاف آنچه که تصور می شد مطالبی را آموزش می دادند که فقط و فقط برای پاسخگویی به امتحان های خود آنها کافی بود و کوچکترین توجهی آزمون سرنوشت ساز پیش روی دانش آموزان نداشتند بنابراین برای جا به جایی به دبیرستان دیگری اقدام کردم.

با ورود به محیط جدید به فضایی وارد شدم که سنخیت بیشتری با فضای کنکور داشت و دبیرهای کارکشته و حرفه ای حضور داشتند و امکان استفاده از تجربیات این عزیزان برای من فراهم شد. همچنین حضور مشاور در کنار این مجموعه باعث شد که من متوجه برخی اشتباهات خود درباره نحوه مطالعه، انتخاب اشتباه آزمون‌ و برنامه ریزی اشتباه خود بشوم.

اما همچنان از برخی راهنمایی‌ها و تذکرات لازم محروم بودم

یکی از مشکلات عمده ای که با آن مواجه شدم سخنان و حرفهای ضد و نقیض بود که از دبیر ها و همچنین مشاور می شنیدم و ریشه در این داشت هیچکدام از این عزیزان به عنوان یک داوطلب کنکور تجربی این دوران را نگذرانده بودند و هر کدام راهنمایی های ارائه می‌دادند که صرفاً بر اساس مشاهدات شخصی آنها از وضعیت داوطلبان کنکور بود.

سال اول کنکور من سرشار از چالش هایی بود که رویارویی با آنها باعث هدر رفتن مقدار زیادی از زمان شد. یکی از عمده‌ترین مشکلات عدم تناسب برنامه مشاور با وضعیت تحصیلی من بود و اینکه ایشان با دروس تجربی آشنایی نداشت و توقعی که از یک داوطلب برای اجرای برنامه تدوین شده داشت منطقی نبود چرا که حجم زیادی از دروس در زمان کمی گنجانده شده بود و اینگونه امکان یادگیری با بازده بالا و همچنین تمرین کافی وجود نداشت.

بنابراین سال اول کنکور برای من موفقیت آمیز نبود اما در سال دوم این اشتباه را تکرار نکردم و و با کسانی مشورت می کردم و از آن ها راجع به برنامه ریزی سوال می‌پرسیدم که خود دانشجوی پزشکی بودند و این راه را طی کرده بودند و دید آنها بسیار واقع بینانه تر و منطقی تر بود. همچنین تلاش میکردم از اشتباهات سال گذشته خود درس بگیرم و و نقاط قوتی را که داشتم حفظ کنم.

روش مطالعه صحیح هر درس را یاد گرفتم و متناسب با آن و سطح کنکور خودم را می سنجیدم و طور منظم در آزمون‌های استاندارد شرکت می‌کردم تا روند پیشرفت خود را رصد کنم. در دوران جمع بندی بارها در شرایط مشابه کنکور از خودم آزمون می گرفتم و متناسب با نتایج آن به رفع نقاط ضعف خود می‌پرداختم. در سال دوم تنها اشتباهی که من داشتم که اشتباه بسیار بزرگی بود این بود که پس از کنکور ریاضی که روز قبل از آزمون کنکور تجربی بود تحت تاثیر اخباری که راجع به سخت بودن بعضی دروس شنیدم تصمیم گرفتم که زمانبندی پاسخگویی را تغییر دهم و همین باعث شد که نتوانم نتیجه دلخواه خود را‌ بگیرم. در نهایت من به هدف خود که قبولی در رشته پزشکی بود رسیدم اما اگر می توانستم از تجربه و راهنمایی اصولی بهره مند شوم امکان داشت که در دانشگاه بهتری پذیرفته شوم.

پس از کنکور با توجه به اینکه می دانستم تعداد افرادی که خود قبلاً کنکور را موفقیت آمیز پشت سر گذاشته باشند و این راه را طی کرده باشند و نه فقط بنا بر مشاهدات خود بخواهند به مشاوره بپردازند بسیار کم است که باعث گمراهی تعداد بسیار زیادی از داوطلبان کوشا و ساعی میشود، تصمیم گرفتم تجربه خود را در اختیار کسانی که در شرایط مشابه دوران کنکور قرار دارند بگذارم تا بتوانند هرچه سریعتر و با روش های اصولی تر به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کنکور سراسری

 

سایر بخش های کنکور سراسری تجربی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc