روش مطالعه زبان تخصصی و عمومی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

یکی دیگر از دروس کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس زبان تخصصی و عمومی است که در جا به جایی رتبه داوطلبان کنکور ارشد نقش به سزایی دارد. در این مطلب به معرفی درس زبان انگلیسی تخصصی و عمومی در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می پردازیم.

روش مطالعه درس زبان انگلیسی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس
روش مطالعه درس زبان انگلیسی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

 

 

روش مطالعه زبان تخصصی و عمومی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

یکی دیگر از دروس در میان بهترین منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس زبان تخصصی و عمومی است که در جا به جایی رتبه داوطلبان کنکور ارشد نقش به سزایی دارد. در این مطلب به معرفی درس زبان انگلیسی تخصصی و عمومی در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می پردازیم. همچنین برای داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس را دارند پیشنهاد می شود برای تنظیم برنامه مطالعاتی خود به مطلب جدول برنامه ریزی ارشد طراحی پارچه و لباس که به برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه پرداخته است، مراجعه کنند.

 

معرفی زبان تخصصی و عمومی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس 

همانطور که در بالا هم اشاره شد در میان بهترین منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس همانند منابع کنکور ارشد سایر رشته ها، درس زبان عمومی و تخصصی وجود دارد. همچنین می توانید معرفی و روش مطالعه پارچه شناسی تخصصی برای کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس را در سایت 3گام بخوانید. در ادامه دسته بندی سوالات زبان عمومی و تخصصی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس آمده است:

 

کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس - سوال های یک تا ده زبان انگلیسی

این سوالات شامل سوالات زبان عمومی است که دانش کلی شما را در زمینه لغات ارزیابی می کند. همانطور که می دانید زبان کنکور در تمامی رشته ها منبع واحدی ندارد. بنابراین بهتر است هرچه می توانید لغات جدید مطالعه کنید و آنها را به خاطر بسپارید.

کتاب های بسیار زیادی وجود دارد که مشاور با توجه به زمان و سطح داوطلب، به او پیشنهاد می کند. برای مثال کتاب لغات 504، لغات تافل، و 1100 جزء کتاب های بسیار کاربردی برای این بخش از سوالات است.

 

کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس - سوال های 11 تا 15 زبان انگلیسی

این بخش نیز عمومی است و در واقع دانش گرامر شما را ارزیابی می کند. سوال های این بخش در قالب متن کلوز تست است. کلوز تست متنی است که در جمله های آن جای خالی وجود دارد و باید جواب صحیح را از بین گزینه های تست انتخاب کرد.

معمولا داوطلبان ترس زیادی از کلوز تست دارند در حالی که اگر به طور کامل با سوالات آشنا شوند و روش تست زنی را بدانند، به راحتی به آن ها پاسخ می دهند.

 

کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس - سوال های 16 تا 30 زبان انگلیسی

این بخش زبان انگلیسی تخصصی است که در قالب متن و درک مطلب است. در این قسمت سه متن وجود دارد که برای هر متن پنج سوال درک مطلب در نظر گرفته شده است. متن ها در رابطه با رشته تخصصی پارچه و لباس هستند و موضوعات مختلفی دارند.

این بخش نیز ترس زیادی را به داوطلبان وارد کرده و اکثرا فکر می کنند نمی توانند به سوالات زبان انگلیسی تخصصی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس پاسخ دهند. در صورتی که هر متن حداقل سه سوال دارد که به راحتی می توان به آن پاسخ داد.

برای مثال زیر یک کلمه در متن را خط می کشند و مترادفی برای آن می خواهند و این موضوع ربطی به فهم کلیت متن ندارد. مثال دیگر این است که یک ضمیر را در متن مشخص می کنند و مرجع آن را می خواهند. این سوال ها با کمی تمرین و تست زنی به راحتی قابل جواب دادن هستند.

 

 

 بنابراین اگر داوطلبان دانش زبانی نسبتا خوبی داشته باشند و تمرین تست زنی انجام دهند قادر خواهند بود به درصد زیادی از سوالات پاسخ دهند. زبان تخصصی با اینکه ضریب دو دارد تاثیر بسیار زیادی بر قبولی و رتبه شما دارد و اکثر داوطلبان در زبان انگلیسی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس ضعیف هستند. اگر بتوانید بالای 60 یا 70 درصد جواب درست به سوالات انگلیسی بدهید، شانس قبولی شما در یکی از دانشگاه های الزهرا  و هنر در رشته طراحی پارچه و لباس افزایش می یابد.

 

ضریب دروس کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

در جدول زیر می توانید ضریب درس هایی را که در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می آید، ببینید. در میان این دروس، درس زبان تخصصی ضریب 2 را در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس دارد.

 

جدول ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس

عنوان درس

زبان انگلیسی

پارچه شناسی

اصول طراحی پارچه و لباس

تاریخ پارچه و لباس ایران وجهان

طراحی پارچه و لباس(عملی)

ضریب در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

2

2

3

2

3

 

 

روش مطالعه زبان تخصصی کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

در درس زبان تخصصی کنکور طراحی پارچه و لباس، بسیاری از داوطلبان تصور می کنند که برای کنکور طراحی پارچه و لباس فقط باید به مطالعه لغات زبان انگلیسی بپردازند، در صورتی که بخش گرامر در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس هم بسیار مهم است.

از طرفی یادگیری زبان انگلیسی و تست زنی آن راحت است. همینطور مطالعه گرامر زبان انگلیسی باعث می شود با ساختار جمله به طور کلی آشنا شوید و این موضوع در جواب دادن به سوال های بخش لغات و درک مطلب کنکور طراحی پارچه و لباس بسیار کمک خواهد کرد. به همین علت هنگام مطالعه لغات به هیچ عنوان از گرامر غافل نشوید.

مورد بعدی نحوه مطالعه لغات زبان انگلیسی است. بهترین روش به خاطر سپردن کلمات انگلیسی این است که آن ها را در یک جمله (مثال) به خاطر بسپارید. مشاور تخصصی طراحی پارچه و لباس با توجه به زمان شما به شما هر هفته تعدادی کلمه و لغت انگلیسی می دهد و از شما می خواهد که این تعداد لغت را در طول یک هفته به خاطر بسپارید. هر هفته به این لغات اضافه می شود و این موضوع باعث می شود دایره لغات انگلیسی شما تا حد قابل قبولی بالا رود. همچنین تست زنی از بین کنکور های پیشین و همینطور آزمون های رشته های دیگر می تواند به شما درکی نسبی از کلمات پر تکرار آزمون ها بدهد.

 

سوالات متداول:

منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس چیست؟

کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس شامل 5 درس زبان تخصصی و عمومی،  درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان،  پارچه شناسی تخصصی، اصول طراحی پارچه و لباس، طراحی پارچه و لباس(عملی) است. شما می توانید به طور دقیق منابع مهم کنکور ارشد طراحی پارچه لباس را در مطلب بهترین منابع کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام بخوانید.

ضرایب دروس کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس چند است؟

در جدول زیر می توانید ضریب درس هایی را که در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس می آید، ببینید. در میان این دروس، درس تاریخ پارچه و لباس ایران و جهان ضریب 2 را در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس دارد.

عنوان درس

زبان انگلیسی

پارچه شناسی

اصول طراحی پارچه و لباس

تاریخ پارچه و لباس ایران وجهان

طراحی پارچه و لباس(عملی)

ضریب در کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس

2

3

3

2

3

 

شرایط پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس بدون کنکور چیست؟

فقط در یک صورت می توانید بدون کنکور در رشته  طراحی پارچه و لباس شرکت کنید و آن هم پذیرش به صورت استعداد درخشان است. برای اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس به مطلب دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام مراجعه کنید.

سایر بخش های طراحی پارچه و لباس

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت