راهنمای انتخاب رشته ارشد طراحی پارچه و لباس

راهنمای انتخاب رشته ارشد طراحی پارچه و لباس در این مطلب آمده است. بعد از کنکور تئوری و عملی رشته طراحی پارچه و لباس، نوبت انتخاب رشته می شود. در این مطلب به ارائه اطلاعاتی درباره انتخاب رشته طراحی پارچه و لباس برای کارشناسی ارشد می پردازیم.

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس شامل 100 انتخاب برای هر داوطلب است. در ادامه ظرفیت پذیرش دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس برای هر رشته محل مشخص شده که این آمار بدون احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد است. داوطلبان باید با توجه به آنچه که اعلام خواهد شد وضعیت مجاز به انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

در جهت مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس، به شما داوطلبان عزیز توصیه می کنیم که ترتیب این 100 انتخاب را فقط براساس علاقه، دوری و نزدیک، هزینه، و کیفیت دانشگاه ها مرتب کنید و موضوعاتی مانند شانس قبولی را در چینش انتخاب هایتان دخیل نکنید. 

 

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس در دوره نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان

 هر داوطلب با توجه به رتبه ای که کسب کرده یا هم در دوره روزانه و هم دوره های غیر روزانه ( شامل دانشگاه های نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان) مجاز به انتخاب رشته می شود یا فقط در دوره های غیر روزانه.

اعلام علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس می تواند با خرید کارت اعتباری انجام شود.

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس تفاوت دوره های روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) کلیه دانشگاه ها تنها در شهریه پرداختی دانشجویان است و هیچ تفاوتی از لحاظ اعتبار مدرک، اساتید و محل برگزاری کلاس ها با یکدیگر ندارند.

بین دوره روزانه و پردیس خودگردان هم غیر از موضوع شهریه، در بعضی دانشگاه ها محل برگزاری کلاس ها متفاوت است و در بعضی دانشگاه ها تفاوت کمی در اساتید دارند. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد ، برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس 96 که قصد انتخاب رشته در هر دو مجموعه دانشگاه را دارند مطالعه مقالات و  طراحی پارچه و لباس را توصیه می کنیم.

 

 

ضرایب انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس

نکته مهم دیگر در انتخاب رشته ارشد طراحی پارچه و لباس، ارتباط کد ضریب های درج شده در دفترچه انتخاب رشته با کارنامه است. زیر گروه هایی که در دفترچه انتخاب رشته ارشد طراحی پارچه و لباس درج شده است به دلیل تفاوت در ضریب دروس، با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین برای بررسی وضعیت خود در هر کد ضریب، باید با گرایش های مربوط به آن کد ضریب آشنایی داشته باشید. برای اطلاع دقیق از ضریب ها در انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس از مشاوره تخصصی ارشد طراحی پارچه و لباس کمک بگیرید.

 

سوالات متداول:

شرایط پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس بدون کنکور چیست؟

فقط در یک صورت می توانید بدون کنکور در رشته  طراحی پارچه و لباس شرکت کنید و آن هم پذیرش به صورت استعداد درخشان است. برای اطلاع از شرایط پذیرش بدون کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس به مطلب دانشگاه های دارای ارشد طراحی پارچه و لباس در سایت 3گام مراجعه کنید.

شرایط انتخاب رشته و قبولی در ارشد طراحی پارچه و لباس دوره نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان چیست؟

 هر داوطلب با توجه به رتبه ای که کسب کرده یا هم در دوره روزانه و هم  دوره های غیر روزانه ( شامل دانشگاه های نوبت دوم (شبانه) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان) مجاز به انتخاب رشته می شود یا فقط در دوره های غیر روزانه.

اعلام علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی در کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس می تواند با خرید کارت اعتباری انجام شود.

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس تفاوت دوره های روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) کلیه دانشگاه ها تنها در شهریه پرداختی دانشجویان است و هیچ تفاوتی از لحاظ اعتبار مدرک ، اساتید و محل برگزاری کلاس ها با یکدیگر ندارند.

بین دوره روزانه و پردیس خودگردان هم غیر از موضوع شهریه، در بعضی دانشگاه ها محل برگزاری کلاس ها متفاوت است و در بعضی دانشگاه ها تفاوت کمی در اساتید دارند. باتوجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد ، برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس 96 که قصد انتخاب رشته در هر دو مجموعه دانشگاه را دارند مطالعه مقالات و  طراحی پارچه و لباس را توصیه می کنیم.

تعداد انتخاب رشته کنکور ارشد طراحی پارچه و لباس چقدر است؟

انتخاب رشته کارشناسی ارشد طراحی پارچه و لباس شامل 100 انتخاب برای هر داوطلب است . توصیه می کنیم ترتیب این 100 انتخاب را فقط براساس علاقه، دوری و نزدیک، هزینه، و کیفیت دانشگاه ها مرتب کنید و موضوعاتی مانند شانس قبولی را در چینش انتخاب هایتان دخیل نکنید.

سایر بخش های طراحی پارچه و لباس

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  یاس‏ - 01/5/15

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس طراحی پارچه ولباس دارم می تونم ارشد نساجی شرکت کنم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - 00/4/28

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر، من از ثبت نام جا موندم بهم اطلاع دادن ک از طریق باجه رفع نقص میتونم ثبت نام کنم فقط ی سوال دارم اونم اینکه تاریخ صدور کارت ورود ب جلسه سومه ولی تاریخ رفع نقص چهارم و پنجم با این حساب چطور میتونم کارت ورود ب جلسه بگیرم؟ راهی هس؟ یا تاریخ کارت ورود ب جلسه برای روزای بعدشم هس؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/4/29

  سلام خدمت شما امکان دریافت کارت رو معمولا چند روز زمان میذارن براش 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت