جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401 | برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه

بهترین جدول برنامه ریزی برای کنکور هنر 1401 به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین در این مطلب شما یاد میگیرید که به چه شکل یک جدول برنامه ریزی مناسب برای کنکور هنر 1401 طراحی کنید. همچنین یک نمونه جدول برنامه ریزی برای کنکور هنر 1401 رایگان را برای شما قرار دادیم .

روش برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی هنر
جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهیانه

ممکن است بسیاری از داوطلبان رشته های تجربی ، ریاضی و انسانی ، تمایل داشته باشند که در کنار رشته ی اصلی خود به مطالعه ی مباحث کنکور هنر بپردازند تا در کنکور هنر شرکت کنند ( هرچند، توصیه ی من این است که این کار را نکنند ) یا داوطلبانی باشند که می خواهند تمامی وقت خود را به مطالعه برای کنکور هنر اختصاص دهند. در چنین شرایطی داشتن یک برنامه ریزی مناسب و تصویری از آینده می تواند داوطلبان را به موفقیت نزدیکتر کند.

همانطور که می دانید سطح دانش و اطلاعات گوناگون هر داوطلب سبب می شود که مشاور جدول برنامه ریزی متفاوتی را بسته به توانایی ، وقت و هدفی که هر داوطلب دارد به داوطلبان پیشنهاد کند.

 

جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - روش برنامه ریزی

به طور کلی، برای داوطلبی که از لحاظ زمانی هیچ مشکلی ندارد می توان این جدول برنامه ریزی  را ارائه کرد  :

 

 

ادبیات

 

عربی

 

معارف

 

زبان

درک عمومی هنر

درک عمومی ریاضی

ترسیم فنی

خلاقیت تصویری

خلاقیت نمایشی

خلاقیت موسیقی

خواص مواد

شنبه

*

 

*

 

*

 

 

*

*

 

 

یکشنبه

 

*

 

*

*

*

*

*

 

 

 

دوشنبه

*

 

*

 

*

 

 

*

*

 

 

سه شنبه

 

*

 

*

*

 

 

*

 

*

 

چهارشنبه

*

 

*

 

*

 

 

*

 

*

 

پنجشنبه

 

*

 

*

*

*

*

*

 

 

 

جمعه

*

 

*

 

*

 

 

*

*

 

*

 

دقیق ترین و به روز ترین اطلاعات و نکات مشاور کنکور هنر را در کانال تلگرام کنکور سراسری هنر بخوانید.

 

نکات مهم در جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401:

  • توجه داشته باشید این جدول برنامه ریزی برای یک هفته است.
  • فرض ما این است که داوطلب قصد قبولی در زیرگروه 1 کنکور هنر ( زیرگروه تجسمی ) را دارد و از لحاظ درسی متوسط است.
  • ساعت مطالعه هر درس برای هر داوطلب متفاوت است، به همین دلیل در این برنامه ریزی اهمیت دروس از این لحاظ که چند روز در هفته باید مطالعه شوند، نشان داده شده است .

 

جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - تحلیل جدول برنامه ریزی

 

تحلیل جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - دروس تخصصی 

همانطور که از این جدول برنامه ریزی کلی پیداست ، دو درس درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری جزو دروسی هستند که باید به طور روزانه برای داوطلبی که قصد قبولی در زیرگروه 1 را دارد ، مطالعه شوند. بدیهی است که اگر هدف داوطلب قبولی در زیرگروه 4 باشد ، علاوه بر این دو درس، خلاقیت نمایشی نیز در جدول برنامه ریزی مطالعاتی روزانه ی او قرار داده می شود. یا اگر هدف داوطلب قبولی در زیر گروه 5 باشد ، باید به طور روزانه درس خلاقیت موسیقی را مطالعه کند. در نتیجه هر برنامه ریزی با هدفی که داوطلب دارد متفاوت است و داوطلب می تواند به کمک مشاور برنامه ریزی متناسب با شرایط خود را داشته باشد.

درس خواص مواد با اینکه در تمامی زیرگروه ها ضریب 1 دارد و بسیاری از داوطلبان این درس را نادیده می گیرند، اما در جدول برنامه ریزی هفتگی کنکور هنر قرار داده شده است. به این علت که دارای حفظیات فراوان است و نیاز به مرور دارد. در نتیجه نباید نادیده گرفته شود.

 

تحلیل جدول برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - دروس عمومی

دروس عمومی در میان منابع کنکور هنر اهمیت زیادی دارند. زیرا هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان از گروه های تجربی، ریاضی، و انسانی در کنار کنکور اصلی خود، در کنکور هنر نیز شرکت می کنند و به همین دلیل میانگین دروس عمومی در کنکور هنر بالا می باشد .

در نتیجه کسی که قصد قبولی در رشته های هنر را دارد باید بتواند هم در دروس عمومی و هم اختصاصی درصد های خوبی را کسب کند. در بین دروس عمومی، ادبیات و معارف از اهمیت بیشتری برخوردارند چرا که میانگین بالاتری دارند و مسلما رقابت در این دروس ( خصوصا معارف ) بالاتر است . پس باید به خوبی مطالعه شود و در برنامه ریزی قرار بگیرد.

توجه کنید که این برنامه برای داوطلبی است که از لحاظ درسی متوسط است و قصد دارد تمام وقتش را صرف مطالعه برای کنکور هنر کند. به همین علت برنامه ها با توجه به نقاط قوت و ضعف داوطلب در هر درس ، مدت زمانی که قرار است به طور هفتگی صرف مطالعه کند و همینطور رشته ی موردنظر ، کاملا متفاوت است. 

 

جدول  برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - نکات مهم برنامه ریزی

کنکور هنر شامل 4 درس عمومی و 7 درس اختصاصی است. تعاریف و مباحث حفظی فراوانی در دروس تخصصی هنر، نیازمند این است که داوطلب بتواند تا روز آزمون مطالب را چندین مرتبه دوره کرده باشد.

به همین علت پیشنهاد ما به داوطلبان کنکور هنر این است که هرچه زودتر به شروع یادگیری مطالب بپردازند، چراکه زمان بیشتری برای دوره ی مطالب خواهند داشت.

بهترین زمان برای شروع آمادگی برای کنکور، تابستان است. زیرا داوطلب می تواند در این زمان 3 ماهه، بخشی از مطالب دروس سنگین و ضریب بالا مثل درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری را مطالعه کند تا در طول سال ، وقت بیشتری برای دوره ی این مطالب داشته باشد.

به طور مثال در این مدت زمان می توان مباحث هنر پیشا تاریخی ایران و جهان را از تمامی منابع اصلی و آزادی که توسط مشاور به داوطلب پیشنهاد می شود، مطالعه کرد . همچنین می توان برای درس خلاقیت تصویری، از 2 یا 3 کتاب مهمی که توسط سازمان سنجش هر ساله معرفی می شود، مانند مبانی هنرهای تجسمی 1 و 2 و کارگاه هنر 1 و 2 شروع کرد.

لازم است که در این مدت، داوطلب با تیپ سوالاتی که برای هر درس طرح می شود آشنا شود. این امر کمک می کند تا داوطلب بداند چه روش مطالعه ای را برای هر درس انتخاب کند.

نکات مهم برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - دوره مطالعه در تابستان 

تعطیلات تابستان زمان خوبی برای شروع هدف گذاری و برنامه ریزی، آشنایی با تیپ سوالات هر درس تخصصی در کنکور و همینطور شروع مطالعه ی دروس حفظی و سنگین است. لازم است در طول این مدت داوطلب حداقل در 2 آزمون آزمایشی شرکت کرده باشد تا بتواند نقاط قوت و ضعف خود را در هر درس تشخیص دهد و بداند که برای هر درس چقدر باید وقت بگذارد.

نکات مهم برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - دوره مطالعه سال تحصیلی 

از شروع سال تحصیلی تا تعطیلات عید، مدت زمانی است که مطالب باید یک دور خوانده شده باشند. به طور مثال با توجه به بودجه بندی درس درک عمومی هنر ، در طول این مدت زمان 7 ماهه ، مباحث هنر تمدن های باستانی، هنر اسلامی ، صدر مسیحیت ، قرون وسطی ، رنسانس  و سبک های هنری باید یک دور به صورت کامل مطالعه شده باشند . یا مثلا برای درس خلاقیت تصویری بهتر است که منابع مهم معرفی شده از سمت سازمان سنجش یک مرتبه مطالعه شده باشند.

نکات مهم برنامه ریزی کنکور هنر 1401 - دوره مطالعه عید و بعد از آن 

تعطیلات عید تا چند روز قبل کنکور مهم ترین زمان برای هر داوطلب است پس باید برای این روزها به دقت برنامه ریزی شود. در طول این مدت زمان به داوطلب پیشنهاد می شود که به یادگیری مطالب جدید (به جز بعضی از دروس به تشخیص مشاور و براساس برنامه ریزی اصولی) نپردازد و فقط به دوره مطالبی بپردازد که تاکنون خوانده است. با توجه به حجم بالای دروس حفظی، هر چقدر تعداد دوره ها در یک مبحث بیشتر باشد، به مراتب شانس فراموش شدن آن کمتر است. در نتیجه این مدت زمان حدود 3 یا 4 ماهه ، زمان مناسبی برای تثبیت مباحث از پیش خوانده شده، تست زنی فراوان و شرکت در آزمون های آزمایشی با جامعه آماری مشابه به کنکور هنر، و دوره ی نکات مهم هر درس می باشد.

سوالات متداول:

چطور درس درک عمومی ریاضی فیزیک را برای کنکور هنر بخوانیم؟

بهترین روش مطالعه ی این درس را می توان در 3 مرحله خلاصه کرد : مطالعه ی تعاریف و فرمول ها، حل تمرین های بین هر مبحث و پس از آن تست زنی فراوان!

همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره درس درک عمومی ریاضی فیزیک به مطلب روش صحیح مطالعه درک عمومی ریاضی- فیزیک در کنکور هنر در سایت 3گام مراجعه کنید.

نکات مهم برنامه ریزی روزانه کنکور هنر چیست؟

* توجه داشته باشید این برنامه ریزی برای یک هفته است.

* فرض ما این است که داوطلب قصد قبولی در زیرگروه 1 ( زیرگروه تجسمی ) را دارد و از لحاظ درسی متوسط است.

*ساعت مطالعه هر درس برای هر داوطلب متفاوت است، به همین دلیل در این برنامه اهمیت دروس از این لحاظ که چند روز در هفته باید مطالعه شوند، نشان داده شده است .

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی روزانه کنکور هنر به مطلب برنامه ریزی روزانه کنکور هنر مراجعه کنید.

برای آمادگی کنکور هنر در تابستان چطور برنامه ریزی کنیم؟

تعطیلات تابستان زمان خوبی برای شروع هدف گذاری و برنامه ریزی، آشنایی با تیپ سوالات هر درس تخصصی در کنکور و همینطور شروع مطالعه ی دروس حفظی و سنگین است. لازم است در طول این مدت داوطلب حداقل در 2 آزمون آزمایشی شرکت کرده باشد تا بتواند نقاط قوت و ضعف خود را در هر درس تشخیص دهد و بداند که برای هر درس چقدر باید وقت بگذارد.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی روزانه کنکور هنر به مطلب برنامه ریزی روزانه کنکور هنر مراجعه کنید.

سایر بخش های کنکور سراسری هنر

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

کلاس های خصوصی رفع اشکال | ویژه امتحانات نهایی و پایان ترم | تضمینی