گزیده ای از اتاق فکر تربیت بدنی

ورود به اتاق فکر
 • تخمین رتبه

  سلام با این درصدها چه رتبه ای ممکن هست بیارم؟
  زبان ۲/۲۲
  سنجش ۵۰
  آسیب ۱۳/۳۳
  مدیریت ۳۶/۶۶

 • آیا اگر دکترای تربیت بدنی را در گرایشی خاص بگیریم میتوانیم پزشک استخوان شویم؟

  من شنیده ام اونایی که تربیت بدنی خوندن ..اگه در یک رشته های خاص تربیت بدنی دکتراشونو بگیرن ..میتونن پزشک استخوان بشوند..آیا این مطلب واقعیت دارد؟ دبیر ورزشمان که تایید کرد..اگر شما هم تایید میکنید در کدام رشته باید دکترامو بگیرم؟

 • انتخاب شهر

  سلام..من میخوام آسیب قبول شم با درصدای...آسیب 40..فیزیولوژی15..سنجش20..حرکت شناسی15..رشد20..مدیریت20..میشه کمکم کنین که کدوم شهر احتمال قبولیم تو آسیب هستش؟؟؟..ممنون میشم اگ راهنمایی کنید..

 • تغییر رشته از فنی به تربیت بدنی

  با سلام من کارشناسی فنی دارم آیا میتوانم برای ارشد در رشته تربیت بدنی شرکت کنم

 • مشاوره تحصیلی

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی ام مهندسی برق بوده ولی برای ارشد تصمیم دارم تربیت بدنی بخوانم . من فیتنس رو به طور حرفه ای دنبال می کنم و هدفم مریبی گری هستش لطفا گرایشی رو بهم پیشنهاد بدید که کمک کنه بهم برای طراحی تمرینات و برنامه .

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98

تعداد بازدید 521 دفعه

متن مصاحبه با خانم محدثه باقری رتبه برتر کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی سال 98 را می توانید در این مطلب مطالعه کنید. در این مصاحبه خانم باقری به عنوان رتبه برتر کنکور ارشد تربیت بدنی تجربیات خود از شروع مطالعه تا روز کنکور را باشما در میان می گذارد.

 

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98
مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98

 

کانال تلگرام کنکور ارشد تربیت بدنی
دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

 

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال اول

خودتان را معرفی کنید.

به نام خدا محدثه باقری هستم. رشته کارشناسیم تربیت بدنی بود و تو رشته رفتار حرکتی ارشد با رتبه 141 قبول شدم و معدل کارشناسیم حدود 16 بود و از عید 98 از طرحای مشاوره و برنامه ریزی 3گام استفاده کردم

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال دوم

روند مطالعه و برنامه ریزی شما چه شکلی بوده است؟

من از آبان ماه با یک سری پک کمک آموزشی شروع کردم و فکر می کردم اگه این پک کمک آموزشی خونده بشه، برای کنکور کافی و نیاز به کتاب منبع نیست؛ اما بعد فهمیدم که این کتاب‌های کمک آموزشی کافی نیست و اول باید کتاب‌های منبع رو بخونم و بعد به دنبال کتاب کمک آموزشی برم. این مساله کلی وقتم رو گرفت . بعد با چهار درس اصلی شروع کردم و کتاب های منبعش رو خوندم که آمار ، سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی ، رشد و یادگیری حرکتی دکتر شجاعی ، مدیریت سازمان ها و مسابقات ورزشی و رفتار حرکتی بود که شروعشون کردم. وقتی که تموم شدن سراغ کتاب های کمک آموزشی رفتم و سعی کردم تست بزنم.

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال سوم

تاثیر حضور مشاور در زمان مطالعه برای شما چگونه بوده است؟

این مهمه که روش صحیح خوندن چه‌جوریه؛ چون ممکنه یه‌چیز رو بخونیم و بارها هم بخونیم اما از اون استفاده کامل رو نبریم و به اهدافمون نرسیم. من این تفاوت در نحوه مطالعه رو کامل حس کردم در زمانی‌که مشاور داشتم و زمانی‌که مشاور نداشتم. یعنی زمان هایی که مشاور نداشتم، مطالعه می‌کردم اما اون جوابی که می‌خواستم رو نمی گرفتم؛ مثلا سر درسی مثل سنجش که خیلی می‌خوندم ولی نتیجه ای که می‌خواستم رو نمی‌گرفتم و منو دلسرد می‌کرد و درصدهام پایین بود تاا وقتی تو طرح مشاوره سه گام ثبت نام کردم. مشاورم آقای دکتر شریفی خیلی کمک کرد تا شیوه درست درس خوندن و شیوه درست تست زدن رو یاد بگیرم. زمانی‌که انگیزه کافی نداشتم مشاور به من انگیزه می داد. همین که آدم شیوه درست خوندن رو یاد بگیره و پیشرفت خودش رو ببینه قطعا انگیزه اش بیشتر میشه.

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال چهارم

به عنوان رتبه برتر چه توصیه ای به داوطلبان  کنکور 99 دارین؟

توصیه من به کنکوری های 99 اینه که اول ناامید نباشید. من اصلا فکر نمی کردم که تو دانشگاه های تهران قبول شم چون این دانشگاه ها رتبه های صد رو می‌خواد. قطعا تلاش کنید به هدف نزدیک می‌شید اما نه هر تلاشی که براتون فایده نداشته باشه. یاد بگیرید درست و اصولی تلاش کنید. گاهی اوقات ما برای یه‌چیزی وقت می‌گذاریم و فکر می‌کنیم چون برایش وقت گذاشتیم حتما در آن موفق می‌شیم در حالی‌که گاهی ممکنه حتی بشه وقت کمتری براش بگذاریم اما نتیجه بهتری بگیریم.

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال پنجم

چه عواملی در موفقیت شما  نقش داشتند و این عوامل را چگونه درصدبندی می کنید؟

اگه بخوام از صددرصد به عوامل موفقیت ام نمره بدم، 60 درصد انگیزه ای بود که خودم داشتم، 40 درصدش هم تلاش های آقای دکتر شریفی بود که تو زمینه های انگیزه و معرفی روش های درست و کتاب ها و جواب گرفتن خیلی کمکم کردند.

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال ششم

استفاده از مشاوره و برنامه ریزی 3گام رو به چه کسانی توصیه می کنید؟

من طرح های سه گام رو برای کسایی که شاغل اند یا وقت کمی دارند برای درس خوندن توصیه می کنم. چون زمان های مشخصی رو قطعا براشون مشخص می‌کنند. ممکنه به اطرافیانشون که دارن میخونند نرسند اما روند مطالعه منظم داشتن بهتر از پراکنده خوانی و حجم زیادی خوندن است.

مصاحبه با محدثه باقری رتبه برتر ارشد رشته تربیت بدنی 98 - سوال هفتم

از کدام خدمات 3گام رضایت بیشتری داشتید؟

من قبل از اینکه بخوام طرح مشاوره 3گام رو فعال کنم، از همون زمان که شروع کردم به درس خوندن از سایت 3گام خیلی استفاده کردم. نکات مشاوره ای، منابع معرفی شده و کتاب های طرح ضربتی و غیره را نگاه می‌کردم و استفاده می کردم. بعد که دیدم به نتیجه ای که می‌خواستم نرسیدم و تایم کمی دارم در طرحش ثبت نام کردم خیلی راضی بودم.

دریافت مشاوره و برنامه ریزی به سبک رتبه های برتر 3گام 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc