برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی برق

تعداد بازدید 3909 دفعه

برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد مهندسی برق برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه بررسی شده است.

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی برق
برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی برق

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصی صرایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی برق

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی برق

معرفی ارشد مهندسی برق به ویژه شناساندن حوزه های مختلف آن با توجه به اینکه این رشته یکی از پرطرفدارترین رشته های مهندسی می باشد و اینکه تنوع وسیعی از گرایش ها در مقطع ارشد برق وجود دارد، زمینه ساز این شده است که خیلی از داوطلبان برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد اقدام کرده و طبیعتاً برای این تصمیم نیاز به پشت سر گذاشتن کنکور می باشد. واقعیت قبولی در دانشگاه خوب در مقطع ارشد می تواند رزومه ضعیف اعم از معدل پایین یا دانشگاه های سطح پایین و ... در مقطع لیسانس را کاملا کمرنگ کرده و یکی از انگیزه ها دقیقا همین موضوع می باشد. مثال های متعددی بوده اند که با قبولی در کنکور ارشد در دانشگاه معتبر توانسته اند در قدم بعدی برای دکتری در یکی از دانشگاه ی اروپایی و آمریکایی اقدام کنند. مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی برق می تواند بسیاری از سوالات داوطلبان را در این مورد پاسخ دهد. خیلی از دوستان از ما سوال می پرسن که آیا از الان تا کنکور که تقریبا سه ماه زمان باقی مونده آیا امکان موفقیت در کنکور هست یا نه؟

واقعیت از دید ما بله هست حتی برای کسانی که می خواهند تهران قبول شوند.

اما چطور؟

خب واقعیت این تایم کم باقی مانده تنها زمان برای تلاش باقی هستش نه برای سعی و خطا.

در واقع باید هرچه سریع تر داوطلب های عزیز شروع به انتخاب درست منابع کند، این قسمت خیلی اهمیت دارد مخصوصا درس های انتخابی باید هوشمندانه بوده و داوطلب با شلوغ کردن اضافه ی دور خود می تواند برای خودش یک عالمه مشغولیات اضافه ایجاد کند که به هیچ کدام نرسد و در واقع حتی اگر داوطلب خیلی تلاش کند، باز هم ماحصل آن دریایی به عمق خیلی کم خواهد شد، اما با انتخاب تعداد درس های کمتر و پر ارزش تر در هر گرایش می توان به نتیجه ای خیلی بهتری رسید و در واقع خیلی از کسانی که می بینیم که در تایم کم 2& 3 ماهه یک نتیجه عالی گرفتن قطعا همچین کاری کردند.

به طور مثال کسی که می خواهد خودش را برای کنکور مهندسی پزشکی آماده کند، این تایم کم برای خوندن درسی مثل کنترل برای کسی که هیچ دیدی نسبت به این درس ندارد واقعاً خیلی کم است و با اینکه ضریب آن برای این گرایش 4 است اما بایستی به جای آن تمام تلاش را روی درس های مدار و سیگنال گذاشت و طبیعتاً داوطلب هایی که اینکار را کنند نتیجه بهتری می گیرند.

در قدم بعدی داوطلب باید کل عزم خود را جزم کرده و متناسب با هدفی که دارد تلاش خود را به کار گیرد یعنی مثلا باید اگر هدفش یکی از دانشگاه های تهران است، تایم خود را برای رسیدن به تسلط در درس های انتخابی خالی کند.

یکی از قسمت هایی که باید و حتما باید پیگیری شود داشتن برنامه ریزی دقیق است، آدم بی برنامه احتمال موفقیتش خیلی پایین هستش چون نمی دونه الان کجای مسیر واقع شده و دارد خودش را گول می زنه و کنکور ارشد نیاز به مواجه شدن با واقعیت ها و تنظیم کردن تلاش با توجه آن ها است .با یک مثال این موضوع را براتون مشخص می کنم ،فرض کنید شما الان می خواهید کنکور الکترونیک بدهید و درس الکترونیک ،مدار ،ریاضی را برای کنکور انتخاب کرده اید. حال 30 روز از خواندن می گذرد و شما هر روز خور گفته اید که از فردا به صورت جدی تر می خوانید. در نهایت یک ماه از این فرصت حدود سه الی چهار ماهه شما گذشته و به جای خاصی نرسیده و بر روی مواردی که نیز خوانده اید شک دارید و دوباره تصمیم می گیرید از اول شروع به خواندن کنید و این وسط شما تنها چوب این را خورده اید که بی برنامه جلو رفتید و نمی دانید الان که آخر بهمن رسیده کجا ی کار باید باشید و آیا هستید؟ و علاوه بر آن برنامه ی شما باید طوری باشد که به حداقل 3&4 بار دوره دروس برسید و همچنین یک جمع بندی کاملی روی دروس برای دادن آزمون کنکور داشته باشید.

 

مثال های متعددی از دانشجو هایی هست که حتی در 2 ماه نیز در کنکور به موفقیت رسیدن و در یک دانشگاه دولتی قبول شدن و راز موفقیت آن ها تنها رعایت موارد بالا بوده است.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصی صرایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی برق

 

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد مهندسی برق - برنامه ریزی سه ماهه 3گام

ما سعی کردیم طرح های مشاوره و برنامه ریزی آماده کنیم که موارد بالا را کاملا در بر گیرد. یعنی در قدم اول در طرح معجزه مشاور مربوط شما درس هایی که باید مطالعه کنید را انتخاب می کند و سپس منابع خلاصه تر و جامع تر را برای شما تعیین می کند. خیلی از این منابع می تواند جزوات یا خلاصه درس هایی باشد که مشاور آن را برای شما خواهد فرستاد و شما با وجود آنها از خرید بعضی از منابع هم بی نیاز شده و هم سرعت مطالعه شما بالاتر می رود. با توجه به تسلط مشاور در رشته برق ممکن است بعضا در برخی درس ها سر فصل های خاصی که اهمیت بالاتری دارند را مشاور برای شما  انتخاب کند .قدم بعدی مشخص کردن برنامه ریزی سه ماهه داوطلب برای رسیدن به اتمام درس های انتخابی، دوره کردن آنها و در نهایت جمع بندی کامل مباحث است. این برنامه کاملا پویا بوده و فرد به فرد با توجه به شرایط داوطلب تغییر خواهد کرد و همچنین با توجه به هوشمند بودن برنامه و پنل کامپیوتری آن کاملا از لحاظ سرعت مطالعه و حتی جبران موارد جا مانده در هر هفته قابل انعطاف می باشد که به نوع خود منحصر به فرد است. در نهایت مشاور در طی تماس های تلفنی و ارتباط تلگرامی که با داوطلب دارد قابلیت کنترل کامل داوطلب را دارد و هر جا داوطلب در موضوعی به مشکل بخورد به سرعت می تواند از مشاور خود راهنمایی بخواهد.

در نهایت ما مژده این را به شما خواهیم داد که اگر داوطلب تمام تلاش خود را به کار گیرد و تصمیمش برای قبولی در کنکور ارشد جدی باشد می توانیم با راهنمایی و برنامه ریزی اصولی به شما کمک کنیم.

 

ثبت نام یک جلسه مشاوره تخصی صرایگان

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی برق

عضویت در صفحه اینستاگرام 3گام

سایر بخش های مجموعه مهندسی برق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc