گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی برق

ورود به اتاق فکر
 • برنامه ریزی

  من قبلا یک برنامه ریزی خوب برای خودم داشتم اما متاسفانه یک هفته سرماخوردم و چون اون یک هفته درس نخواندم و همش خواب بودم باعث شد که عقب بیفتم و ناامید بشم تاجایی که دیگه نتوانستم درس بخوانم اون هم ازاسترس زیاد و هم اکنون هم درهمین حال به سرمیبرم .واقعا نمیتونم دیگه به حالت قبلیم برسم

 • الکترو رو چظور بخونم؟

  تورو خدا یکی به من بگه این الکترو تو کله من نمیره چطوری بخوانمش

 • کمبود وقت برای خوندن منابع

  من نمی رسم همه منابع رو بخونم چکار کنم؟؟؟؟؟

 • مشاوره انتخاب رشته

  با سلام و عرض ادب
  واقعا ممنون از زحماتتون
  رتبه تخمین رتبه بنده حدود 150-200 است
  به نظر شما توی انتخاب رشته کدوم گرایشارو به ترتیب بزنم(سیستم، الک قدرت و ماشین، مهندسی سیستم های انرژی) ؟
  بازار کار مهمتره و تقریبا تو به همه گرایشای قدرت علاقه نسبی دارم
  دانشگاه رو ملاک قرار بدم یا رشترو ؟

 • کار همراه درس

  سلام دوستان
  رشته من برق هستش و برای ارشد 96 تلاش میکنم. میخواستم نظرتون رو راجع به این موضوع بدونم که میشه در کنار درس خوندن کار هم کرد؟ آیا کسی این تجربه رو داشته و نتیجه خوب گرفته باشه؟
  ممنون

تحلیل تغییر ضرایب دروس کنکور ارشد مهندسی برق 99

تعداد بازدید 11095 دفعه

ضرایب برخی دروس مجموعه برق برای کنکور ارشد 99 نسبت به کنکور سال های گذشته تغییر کرده است. این تغییر ضرایب می تواند روی کیفیت مطالعه داوطلبان ارشد مجموعه برق ارشد 99 تاثیر گذار باشد. تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه برق 99 که توسط مشاوران 3گام انجام گرفته است می تواند کمک زیادی برای داوطلبان این رشته باشد.

 

تحلیل تغییر ضرایب دروس کنکور ارشد مهندسی برق 99
تحلیل تغییر ضرایب دروس کنکور ارشد مهندسی برق 99

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی برق

 

تحلیل تغییر ضرایب دروس کنکور ارشد مهندسی برق 99

با انتشار جدول اصلاح و تغییر ضرایب دروس رشته های مختلف در کنکور کارشناسی ارشد 99توسط سازمان سنجش ، در برخی از رشته ها شاهد تغییرات کم و زیاد در دروس و ضرایب دروس بوده ایم. رشته مهندسی برق هم یکی از رشته هایی بود که در آن ها تغییرات ایجاد شده است.در این مطلب قصد داریم  تغییرات ضرایب و دروس رشته برق را برای کنکور 99 نسبت به سال های قبل مشخص کنیم  و تحلیلی از این تغییرات داشته باشیم که داوطلبان بتوانند در صورت لزوم برنامه مطالعاتی خود را با این تغییرات ضرایب و دروس در رشته برق منطبق کنند. شما همچنین می توانید در صورت داشتن سوال یا برای اطمینان بیشتراز اینکه روند برنامه ریزی خود که منطبق با شرایط جدید هست یا نه، با مشاوران تخصصی رشته برق موسسه 3گام صحبت کنید که برای این منظور می توانید از طریق لینک زیر به رایگان ثبت نام کنید تا مشاور تخصصی با شما تماس بگیرید.

ثبت نام رایگان و شروع مشاوره

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

تحلیل تغییر ضرایب دروس رشته برق ارشد 99 و مقایسه با کنکور 98

دروس گرایش های مختلف در دفترچه سال 99 نسبت به کنکور سال 98 تنها در گرایش الکترونیک قدرت تغییر داشته و ضریب درس سیگنال از 2 به 1 تغییر پیدا کرده است .پس داوطلبانی که در کد ضریب و گرایش الکترونیک روی درس سیگنال قصد سرمایه گذاری داشته اند، حالا باید  مثل داوطلبانی  که برای گرایش سیستم های قدرت می خوانند،درس ضریب 2 خود را زبان و کنترل انتخاب کنند و طبیعتا رتبه ی کسب شده در زیر گرایش 2 و 3 همه داوطلبان یکسان می شود.

مطالعه و برنامه ریزی رشته مهندسی برق ارشد 99 با توجه به تغییر ضرایب دروس

برای مطالعه و برناه ریزی بهتر برای کنکور ارشد رشته مهندسی برق 99 با توجه به ضرایب دروس هرگرایش پیشنهاد می شود که با ترتیب زیر دروس انتخاب شوند. با توجه به اینکه درس "مدار" را تمام داوطلبان مطالعه می کنند و روی این درس سرمایه گذاری زیادی می کنند، مهمترین درس کنکور شما می باشد و باید در هر گرایشی توجه ویژه ای به آن شود. همچنین برای استفاده از یک جلسه مشاوره رایگان و داشتن یک برنامه ریزی مختص به خود شما می توانید از لینک زیر ثبت نام کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی برق

 

ثبت نام رایگان و شروع مشاوره

گرایش الکترونیک 

به ترتیب الکترونیک و مدار منطقی، سیگنال، ریاضی، زبان

گرایش سیستم های قدرت و الکترونیک قدرت

به ترتیب ماشین بررسی، ریاضی، زبان، کنترل

گرایش مخابرات سیستم و رمز و شبکه مخابراتی

به ترتیب سیگنال،ریاضی،الکترونیک،زبان

گرایش مخابرات میدان

به ترتیب مغناطیس، ریاضی، سیگنال، زبان

گرایش کنترل

به ترتیب کنترل، ریاضی، سیگنال، زبان

گرایش مهندسی پزشکی

به ترتیب سیگنال، کنترل یا الکترونیک، ریاضی، زبان

گرایش مکاترونیک

در این گرایش معمولا یکی از دروس الکترونیک یا کنترل یا ماشین با توجه به علاقه و گرایش داوطلب انتخاب شده و در الویت بعدی ریاضیات و زبان قرار دارد.

نکته مهم  در مطالعه و برنامه ریزی رشته مهندسی برق ارشد 99 با توجه به تغییر ضرایب دروس:

همگی دروس معرفی شده هر گرایش در بالا برای نباید حتما مطالعه شوند،یعنی باید با توجه به اولویت معرفی شده داوطلب شروع به مطالعه 2 یا 3 درس کرده و در صورت تسلط کافی دروس دیگر نیز اضافه شوند.به طور مثال داوطلبی که از تابستان برای ارشد شروع به خوندن می کنه شاید به خواندن 5 درس به طور کامل برسد اما داوطلبی که از زمستان شروع به خواندن می کند،شاید نرسد بیش از 3 درس را بخواند و اصلا این موضوع تضمین نمی کند که هر چه تعداد درس بالاتری بخوانید ،رتبه بهتری کسب خواهید کرد و شاید نیمی از افرادی که رتبه برتر کنکور هستند تنها 3 درس خوانده اند.

ثبت نام رایگان و شروع مشاوره

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه مهندسی برق

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc