روش مطالعه جامعه شناسی برای کنکور انسانی

به دلیل زیاد بودن حجم مطالب و نیاز به مطالعه عمیق اونا، آشنایی داوطلبان با بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، باعث می شه هم مطالب را به صورت عمیق و مفهومی مطالعه کنن و هم به خوبی بتونن زمان رو مدیریت کنن.

روش مطالعه جامعه شناسی برای کنکور انسانی 

ساده است و مهم!

مطالب سنگین و دشواری در این درس ندارید.

اما دقت کنید که حتما باید کتاب هارو بترتیب مطالعه کنید چون ارتباط مطالب بهم دیگه خیلی مهمه. بعضی از تصاویر و اشکال کتاب هم مهمند و ممکنه مستقیما یا غیرمستقیم از اون ها تست طرح بشه

سعی کنید وقتی دارید این درس رو میخونید ویژگی های هر مبحث رو برای خودتون یادداشت کنید تا با ویژگی های مباحث دیگه قاطی نکنید. اینجوری میتونید فهم عمیقی از این مباحث بدست بیارید. پس با خیال راحت و دل سپردن به موضوع مطرح شده، هر درس رو بخونید تا فهم کلی رو بدست بیارید.

  • بعد با مرور و تکرار، به تسلطش میرسید.
  • درسی رو که با علاقه بخونید، بهتر یاد میگیرید.

نمیدونم مثل من، از علاقه مندان به مباحث جامعه شناختی هستید یا نه؟ ولی خب میخوام بهتون بگم که این درس رو با یه نگاه کلان تر مطالعه کنید.

فکر کنم هممون شنیدیم که "اوضاع جامعه خوب نیست!"، "فرهنگمون مشکل داره" و...

و خب در طول روز هم واکنشهای مثبت و منفی زیادی میبینیم؛ درگیری های داخل مترو، عصبانیت راننده ها، زشت شدن ظاهر شهر بخاطر زباله ریختن و... همه ی اینها بخشی از لحظه لحظه ی زندگی ماست.

 موضوعاتی که در درس جامعه شناسی میخونید، بخشی از مباحث وسیع تر جامعه شناسی هست که فارق از جایگاه شغلی آینده تون، بعنوان یک "شهروند" در جامعه دید بهتری به شما میده و خب کمترین نتیجه اش اینه که تفسیرو تحلیل بهتری از مسائل جامعه خواهید داشت.

 و اگه یکی از نتایج تحصیل برای ما قراره این باشه که آدم بهتری باشیم و بتونیم لذت بیشتری از زندگی کردن بین مردم ببریم؛ خب چرا از همین حالا پایه های رشد اجتماعی خودمون رو بهتر و صحیح تر شکل ندیم؟

تست زدن در این درس خیلی خیلی مهمه! چون وقتی کتاب رو میخونید معمولا برداشتی از نحوه ی سوال ها بدست نمیارید و فقط بررسی تست های مختلف، نگاه کنکوری شما به درس علوم اجتماعی رو شکل میده.

 

 

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی

 

 

سایر بخش های کنکور سراسری انسانی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    مبینا‏ - 98/2/15

    سلاام من توی خوندن حامعه شناسی خیلی مشکل دارم مطالب برام فرار هست با اینکه خیلی میخونم اما مباحث مهم سر جلسه یادم میره میشه کمکم کنید و یه روش خوب و مناسب بهم بگید لطفا

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

نرم افزار تخمین رتبه و انتخاب رشته کنکور دی ماه