بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی

تعداد بازدید 50830 دفعه

به دلیل زیاد بودن حجم مطالب و نیاز به مطالعه عمیق اونا، آشنایی داوطلبان با بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، باعث می شه هم مطالب را به صورت عمیق و مفهومی مطالعه کنن و هم به خوبی بتونن زمان رو مدیریت کنن.

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی

 

بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی

عضویت در کانال تخصصی کنکور سراسری انسانی

 

یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور انسانی، خوندن دروس اختصاصی این رشته است. به دلیل زیاد بودن حجم مطالب و نیاز به مطالعه عمیق اونا، آشنایی داوطلبان با بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، باعث می شه هم مطالب را به صورت عمیق و مفهومی مطالعه کنن و هم به خوبی بتونن زمان رو مدیریت کنن. خوندن دروس اختصاصی کنکور انسانی به شدت نیازمند داشتن تکنیک و مهارته. به همین دلیل مشاوران تخصصی کنکور انسانی 3گام در این مطلب بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی رو به شما عزیزان توضیح دادن تا بتونین به خوبی از پس خوندن دروس اختصاصی بربیاین.

 شما می تونین برای انتخاب منابع بر اساس شرایط و توانایی های خودتون از یه مشاور تخصصی با تجربه و حرفه ای کمک بگیرین و یه برنامه ریزی درست و منظم برای درس خوندنتون داشته باشین. استفاده از تجربیات مشاوران تخصصی که قبلا این راه رو رفتن و بهترین روش ها و راه حل ها رو می دونن خیلی می تونه تو انگیزه درس خوندن و کنترل استرس شما اثر داشته باشه. با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما می تونین از یه جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی با مشاور تخصصی استفاده کنین.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

کانال مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی 98، به تازگی راه اندازی شده است. برای پیوستن به کانال، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال کنکور انسانی 99

درکنار بهترین روش مطالعه، باید بهترین روش برنامه ریزی متناسب با خودتان را هم بلد باشید.

بهترین روش برنامه ریزی برای کنکور انسانی 99

 

روش مطالعه ریاضی انسانی برای کنکور

غالبا بچه های علوم انسانی با ریاضی و آمار و کلا عدد و رقم سازگار نیستن! یه علوم انسانی (اصیل!) عموما عاشق شعر و فلسفه و داستان های تاریخیه . خب این هم طبیعیه و هم خیلی خوبه! اماااا... قبل از این که روش مطالعه ریاضی انسانی برای کنکور رو بهتون توضیح بدیم به مثال زیر دقت کنین.

ادامه مطلب 

مدریت زمان رسیدن به درصد خوب در درس ریاضی و آمار

بعد از بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی، مدیریت زمان رسیدن به درصد خوب یکی از اصول خیلی خیلی مهمه. بخصوص در درس ریاضی و آمار و ما علوم انسانی ها غالبا مشکل زمان در دیگر درس هامون نداریم و خب ریاضی یکی از مهمترین دروسه  که باید به مهارت سرعت تست زنی موقع خوندنش، توجه کرد.

ادامه مطلب 

روش مطالعه درس اقتصاد برای کنکور انسانی

تا اونجایی که باهاش مواجه شدم، اقتصاد خیلی از درس های مورد علاقه علوم انسانی ها نیست. یه دلیلش هم اینه که باز با محاسبه و عدد و رقم سر و کار داره!

میشه گفت درس سختیه! اما دلیل نمیشه که نشه درصد خوبی ازش بدست بیاریم. میگن " نگو: میشه ولی سخته! بگو: سخته ولی میشه!!"

ادامه مطلب 

روش مطالعه علوم و فنون ادبی برای کنکور انسانی

به به!

گرچه شاید به لذت بخشی خوندن کتاب "فارسی" نباشه، ولی بالاخره جذابیت های خاص خودش رو داره. این کتاب ترکیبی از تاریخ ادبیات و آرایه های ادبی است.

واسه تاریخ ادبیات که یکی از بهترین رویکردها بهش، اینه که فرض کنید دارید داستان می خونید و قراره شخصیت های این داستان و مسیر زندگی شون رو حفظ کنید. خیلی ساده بگم که لذت ببرید از یک سفر تاریخی، که طعم ادبی هم داره! 

ادامه مطلب 

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

 

روش مطالعه عربی برای کنکور انسانی 

رسیدیم به بهترین روش مطالعه عربی برای کنکور انسانی که بعضی ها عاشقش هستند و بعضی ها هم دل خوشی ازش ندارن.

ولی خب میشه اتفاق نظر داشت که از دروس خیلی مهم و نسبتا سخت ما علوم انسانی هاست.

عربی رو کلا به دو قسمت تقسیم کنید:

 1. ترجمه
 2. قواعد

ادامه مطلب 

روش مطالعه تاریخ برای کنکور انسانی 

تاریخ همه اش حفظیه! بله خب در این شکی نیست. ولی یادتون نره برای اجرایی کردن بهترین روش مطالعه دروس اختصاصی کنکور انسانی که یکیش هم تاریخه، یکی از پایه های به حافظه سپردن یک مطلب، فهم اون هست. تاریخ هم فهم داره؟

خب میتونم بگم که بله! شما باید پیوستگی وقایع رو درک کنید. یعنی چی؟

فرض کنید دارید یک داستان میخونید که ماجراهای مختلف، رو تعریف میکنه. حالا اگه بعد اتمام کتاب یک نفر بخواد که داستان رو براش تعریف کنید، شما زمانی میتونید این کار رو خیلی خوب انجام بدید که رابطه ی اتفاقات و شخصیت های مختلف رو متوجه شده باشید.

ادامه مطلب

روش مطالعه جغرافیا برای کنکور انسانی 

یک درس ساده با متن سلیس و قابل درک!

فکر نمیکنم مسئله ی خاصی با درس جغرافیا وجود داشته باشه. جز تنبلی!

سادگی درس جغرافیا نباید باعث بشه که حواسمون ازش پرت بشه! اتفاقا خیلی بهش اهمیت بدید چون خیلی راحت میتونید خودتون رو به درصد بالا برسونید و البته که خیلی از دوستانتون هم  این درس رو خوب جواب میدن. پس نباید از این غافله عقب موند!

ادامه مطلب 

روش مطالعه جامعه شناسی برای کنکور انسانی 

ساده است و مهم!

مطالب سنگین و دشواری در این درس ندارید. اما باید فهم عمیقی از این مباحث بدست بیارید پس با خیال راحت و دل سپردن به موضوع مطرح شده، هر درس رو بخونید تا فهم کلی رو بدست بیارید.

 • بعد با مرور و تکرار، به تسلطش میرسید.
 • درسی رو که با علاقه بخونید، بهتر یاد میگیرید.

ادامه مطلب 

عضویت در کانال تخصصی کنکور سراسری انسانی

روش مطالعه فلسفه و منطق برای کنکور انسانی 

به به! اصلا اصل علوم انسانی رو در دو کلمه میشه خلاصه کرد: فلسفه، منطق!

نه بخاطر علاقه شخصی ام اینو میگم، بخاطر بنیان فکری که فضای کلی گروه علوم انسانی داره، میگم.

و البته میدونم که شاید تعداد اونایی که دل خوشی از این دوتا ندارن، کم هم نیست.

ادامه مطلب 

روش مطالعه روانشناسی برای کنکور انسانی 

درسی که لازمه برای همه!

روانشناسی به طور کلی از جمله دانش هایی هست که در تمام طول زندگی و برای همه ی افراد، لازم و ضروریه و کسانی که ازش اطلاع دارند و مهمتر از اون، ازش استفاده میکنند یه گام از بقیه جلوتر هستند و اینجاست که باید گفت: پرچم ما علوم انسانی ها بالاست!

ادامه مطلب

 

عضویت در کانال کنکور انسانی 99

سایر بخش های کنکور سراسری انسانی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/3/31

  سلام من در سال ۹۲مدرک پیش دانشگاهی تجربی رو گرفتم میتونم در سال ۱۴۰۰برای کنکور انسانی برای دوره های روزانه درس بخونم ؟ به نظر شما چون تا اون موقع ۲۷ساله میشم دیر نیست برای این کار وایا اگه واقعا درس بخونم موفق میشوم؟وسوال دیگه اینکه اگه بخوام ازمونهای استخدامی بدهم تا چه سنی مجاز هستم بامدرک لیسانس ازمون بدهم؟

 • تصویر فرد

  احمدرضا روزبهانی‏ - 99/2/13

  خوبه

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc