تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی- محدودیت ها و نقاط قوت داوطلبان تغییر رشته ای

تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی، محدودیت ها و نقاط قوت داوطلبان تغییر رشته ای در این مطلب آمده است. همچنین بحث عدم امکان شرکت داوطلبان تغییر رشته ای در کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گرفته است.

 

تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی

 

 

تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی- محدودیت ها و نقاط قوت داوطلبان تغییر رشته ای 

قبل از مطالعه کامل مطلب به سراغ این سوال بروید که آیا می توان برای ارشد رشته دیگری شرکت کرد؟ اگر جواب این سوال را یافتید می توانید مطلب زیر را به دقت بخوانید.

تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی، جز گزینه های اول داوطلبانی است که قصد تغییر رشته در این مقطع را دارند. جذابیت رشته روانشناسی و نزدیک بودن آن به تجربیات افراد در زندگی از جمله عواملی است که موجب گرایش افراد به تحصیل در این رشته می شود. یکی از سوالاتی که بسیاری از داوطلبان از مشاوران تخصصی ارشد روانشناسی 3گام می پرسند، در همین مورد است. به همین دلیل مشاوران ما در این مطلب برخی از محدودیت ها و نقاط قوت داوطلبانی که در مقطع ارشد تصمیم گرفته اند در رشته روانشناسی ادامه تحصیل دهند.

اگر شما هم از داوطلبان تغییر رشته ای کنکور ارشد روانشناسی هستید و سوالاتی از این قبیل که چقدر شانس قبولی دارید و آیا می توانید در این مسیر با داوطلبان مرتبط رقابت کنید و به موفقیت برسید یا خیر، جز نگرانی ها و سوالات شما هم می باشد، می توانید با مشاور تخصصی کارشناسی ارشد روانشناسی مشورت نمایید و در این مورد که آیا این محدودیت ها را می توان با برنامه ریزی برطرف کرد یا خیر، اطلاعات لازم را کسب نمایید. همچنین مشاوران ارشد روانشناسی 3گام در مورد بهترین منابع ارشد روانشناسی، برنامه ریزی و نحوه مطالعه دروس ارشد روانشناسی ویژه داوطلبان تغییر رشته ای نیز شما را راهنمایی می کنند.

 

 

سخنی با داوطلبان تغییر رشته ای ارشد روانشناسی

زمانی که از داوطلبان تغییر رشته ای کنکور ارشد روانشناسی سوال می شود که چرا این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند، نظر بیشتر آن ها این است که "روانشناسی، می تواند به خودم و اطرافیانم کمک کند". این جمله را از خیلی از داوطلبان تغییر رشته ای یا داوطلبانی که می خواهند این رشته را انتخاب کنند می شنویم. شکی نیست که یکی از دلایل انتخاب های ما تو زندگی، مسائل و مشکلاتی است که با آن ها مواجه هستیم. معمولا در این مواقع با خود می گوییم که اگر فلان رشته را خوانده بودم، الان می دانستم باید چه کار کنم. اما واقعا این طور نیست!! ما وقتی با مسئله ای ئر زندگی روبرو می شویم، نمی توانیم به عنوان یک فرد سوم شخص از بیرون به موقعیت نگاه و آن مشکل را حل کنیم. در این صورت، بهترین و موفق ترین زندگی را روانشناس ها داشتند!

متاسفانه یا خوشبختانه هیجاناتی که ما هنگام مواجه شدن با موقعیت های مختلف تجربه می کنیم، باعث می شود که نتوانیم در مورد آن مساله همه جوانب را در نظر بگیریم و به یک تصمیم درست برسیم. در این جا است که باید برای حل مشکل خود به یک فرد دیگر که درگیر این هیجانات نیست، مراجعه کنیم. آن فرد از بیرون به واقعیت نگاه می کند و چشم ما را به روی واقعیت هایی که وجود داشته اند و ما ندیده ایم، باز می کند. بنابراین صرف داشتن اطلاعات در یک زمینه، به ما در حل مسائلمان کمک نمی کند.

"این رشته آینده شغلی خوبی داره" این جمله هم کم و بیش از برخی از داوطلبان شنیده می شود. گاهی هم در قالب یک سوال مطرح می شود که آینده شغلی این رشته به چه صورت است و می توان به آن امیدوار بود یا نه؟ جواب این سوال بستگی به علاقه شما و گرایشی که انتخاب می کنید داره؛ اما اگر پرطرفدارترین گرایش رشته روانشناسی یعنی بالینی را در نظر بگیرید، باید بگیم هم آره و هم نه! شاید این روزها ببینیم که در سطح شهر کلینیک های روانشناسی به نسبت چند سال قبل، بسیار بیشتر شده و این مساله یعنی نیاز به روانشناس و مشاور هم افزایش یافته است. اما نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که صرفا با خواندن دو سال کارشناسی ارشد، نمی توانید به این کلینیک ها جهت کار روان درمانی راه پیدا کنید. معمولا در دانشگاه ها مباحث به صورت تئوری ارائه می شود و اکثر داوطلبان بعد از فارغ التحصیلی نمی توانند به صورت مستقیم وارد حوزه درمان شوند. لازمه ی شروع درمان این است که یک فیلد درمان را به طور تخصصی انتخاب کنید و در آن فیلد به کارگاه های تخصصی و بعد از آن کارورزی (مسیر حداقل 3-2 ساله) بروید. پس آینده شغلی روانشناسی، اگر هم خوب باشد، خیلی مسیر همواری نیست و بعد از چند سال مطالعه و کارورزی، می توانید درمان را شروع کنید.

"فکر می کنم به این رشته خیلی علاقه دارم" این جمله هم بعضا از داوطلبان شنیده می شود. اما سوالی که باید پرسید این است که از کجا متوجه این علاقه شدی؟ معمولا تصویری که اکثر افراد از رشته روانشناسی دارند، از کتاب هایی که به اسم روانشناسی در بازار ارائه می شود و به روانشناسی بازاری یا زرد معروف است، به دست آمده است؛ البته این روانشناسی با چیزی که به عنوان روانشناسی آکادمیک در دانشگاه ها تدریس می شود، کاملا متفاوت است. پس اگر شما هم با این دید، معتقدید که روانشناسی برایتان مفید است، بعید نیست که بعد از قبولی در این رشته، تغییر عقیده دهید. سوالی که ممکن است برای خیلی از شما مطرح شود این است که پس چگونه متوجه شوم که این رشته را انتخاب کنم یا نه؟ بهترین جوابی که می توان به این افراد داد، این است که بهتر است قبل از این که تصمیم قطعی بگیرید، یک کتاب روانشناسی بخوانید و ببینید می توانید با مباحث آن ارتباط برقرار کنید یا نه. بهترین کتاب برای شروع، کتاب روانشناسی عمومی است. این کتاب مادر کتاب های روانشناسی است. فصل بندی کتاب به صورتی است که هر فصل یکی از گرایش های روانشناسی را باز می کند. اگر بعد از خواندن این کتاب باز هم تصمیم به تغییر رشته داشتید، می توانید مطمئن شوید که این تصمیم از روی شناخت و آگاهی گرفته شده است و نه صرفا بر اساس شنیده هایتان از این رشته.

 

 

محدودیت های داوطلبان تغییر رشته ای برای شرکت در کنکور ارشد روانشناسی

داوطلبان تغییر رشته ای که قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد روانشناسی را دارند با دو محدودیت روبرو هستند که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

 

عدم امکان شرکت داوطلبان تغییر رشته ای در کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

 یکی از نکاتی که در مورد تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی، در ابتدا باید به آن اشاره کرد، این است که رشته روانشناسی بالینی در مقطع ارشد در دو وزارت علوم و وزارت بهداشت دانشجو می پذیرد. باتوجه به شرط اصلی دانشگاه های وزارت بهداشت مبنی بر همخوانی رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد، اولین محدودیتی که داوطلبان تغییر رشته ای با آن روبرو می شوند، عدم امکان شرکت در کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت است. بنابراین تنها گزینه این داوطلبان برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی، انتخاب کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت علوم است.

 

 

هم سطح نبودن دانش داوطلبان تغییر رشته ای با داوطلبان دارای مدرک کارشناسی روانشناسی

دومین محدودیت داوطلبان تغییر رشته ای، هم سطح نبودن میزان دانش روانشناسی آنها با داوطلبانی است که در مقطع کارشناسی در این رشته تحصیل کرده اند. داوطلبان مرتبط در مقطع کارشناسی حدودا 130 واحد در زمینه گرایش های مختلف روانشناسی می گذرانند و این پیش زمینه باعث می شود که در مطالعه منابع کنکور ارشد روانشناسی، با وجود خلاصه و نکته ای بودن این کتاب ها، مشکلی در درک مفاهیم نداشته باشند. بنابراین اولین تفاوتی که در داوطلبان تغییر رشته ای وجود دارد این است که در درک کتاب های خلاصه درسنامه با مشکل مواجه خواهند شد. روند مطالعه داوطلبان تغییر رشته ای در ابتدا، به دلیل آشنایی کمتر با مطالب ممکن است کندتر باشد، هرچند که با ادامه مطالعه و پیش رفتن در دروس کم کم به ماهیت درس ها و نظریات آشنا می شوند و با سرعت بهتری جریان مطالعه را پیش می گیرند.

 

اگر کم بودن دانش داوطلبان تغییر رشته ای را به عنوان اصلی ترین محدودیت تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی در نظر بگیریم، با یک برنامه ریزی درست و در مدت زمان نهایتا دو ماه می توان پایه داوطلب را قوی کرد تا بتواند هر چه سریع تر مطالعه خود را آغاز نماید. 

 

 

تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی- نقاط قوت داوطلبان تغییر رشته ای

یکی از نقاط قوت داوطلبانی که قصد تغییر رشته به کارشناسی ارشد روانشناسی را دارند، انگیزه بالا برای مطالعه است. در کنار سختی هایی که این داوطلبان برای شروع مطالعه دارند، به دلیل اینکه به انتخاب خود رشته روانشناسی را انتخاب کرده اند، انگیزه بالایی برای مطالعه دارند و همین انگیزه انرژی لازم برای پیش رفتن در این مسیر را به آن ها می دهد. از طرفی به دلیل این که داوطلب برای اولین بار نظریات روانشناسی را مطالعه می کند، نظریات برای او جدیدتر و جذاب تر است. درحالی که داوطلبان مرتبط ممکن است این نظریات را بارها در دوره کارشناسی مطالعه کرده باشند.

 

سایر بخش های مجموعه روانشناسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  فاطمه فاطمی‏ - 01/12/10

  باسلام
  با مدرک سطح دو حوزه می‌توان ارشد بالینی کودک و نوجوان شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  Rahim Salamat‏ - 01/11/18

  در خصوص کتابی که معرفی کرده اید قبل از تصمیم برای تغییر رشته به روانشناسی بخوانید کدام کتاب روانشناسی عمومی مد نظرتان است ؟باتشکر

 • تصویر فرد

  جمال افرا‏ - 01/11/2

  سلام من لیسانس مدیریت دارم خواستم ببینم اگه ارشد روانشناسی بگیرم میتونم داخل آزمونهای که کارشناسی روانشناسی می‌خواهند شرکت کنم، ممنون میشم سریع پاسخ بدید

 • تصویر فرد

  samane s1999‏ - 01/10/20

  سلام من مقطع کارشناسی رشته مدیریت صنعتی هستم میتونم برای ارشد روانشناسی بخونم ؟

 • تصویر فرد

  اکبر احمدی‏ - 01/9/26

  باسلام من مقطع کارشناسیمو از رشته علوم باغبانی فارع التحصیل شدم ایا میتوانم کارشناسی ارشدم رو از روانشناسی کنکور بدم ممنون مبچیشم اگه زود جواب بدین چون امروز اخرین روز ثبت نام هست

 • تصویر فرد

  فا امینی‏ - 01/9/26

  سلام من لیسانس الکترونیک دارم میتونم ارشد روانشناسی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  Sarina Abc‏ - 01/9/24

  سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم با کارشناسی مامایی میتونم ارشد بالینی دانشگاه آزاد امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  Sarina Mohammadi‏ - 01/9/23

  سلام من لیسانس مهندسی پلیمر دارم و میخوام کنکور ارشد روانشناسی بدم میشود؟؟

 • تصویر فرد

  الهه کریمی‏ - 01/9/23

  سلام وقت بخیر...به علوم شناختی علاقه دارم
  در انتخاب گروه درسی روانشناسی رو انتخاب کردم علوم شناختی رو بخوام انتخاب کنم باید چه گروهی درسی باشه ؟؟؟ امکان ویرایش هست؟! یا علوم شناختی کنکورش کلا تایم دیگه ای هست ؟
  خواهشاً راهنمایی کنید ممنون

 • تصویر فرد

  Ee Sh‏ - 01/9/20

  با سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی روانشناسی دارم میتونم همزمان ارشد روانشناسی بالینی و ارشد حسابداری را بخونم.از طریق فراگیر و دانشگاه سراسری؟

 • تصویر فرد

  الهه کریمی‏ - 01/9/18

  سلام..با لیسانس غیرمرتبط در زمان کنکور ارشد روانشناسی امکان انتخاب رشته ی علوم شناختی گرایش علوم شناختی مغز و تربیت ذهن وجود داره؟؟ یا فقط روانشناسی بالینی رو میتونم انتخاب کنم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/9/20

  سلام خدمت شما برای این گرایش باید رشته علوم شناختی رو امتحان بدین 

 • تصویر فرد

  امیر اکبری‏ - 01/9/18

  سلام من لیسانس علوم تربیتی گرایش مدریت و برنامه ریزی دارم برا ارشد میتونم روانشناسی تربیتی شرکت کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/9/20

  سلام خدمت شما بله می تونید
  برای اطلاعات بیشتر میتونید از لینک زیر یک جلسه مشاوره تغییر رشته رزرو کنید
   مشاوره تغییر رشته 

 • تصویر فرد

  فائزه محمدی ‏ - 01/9/11

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی هستم میتونم برای ارشد روانشناسی بالینی کودک و نوجوان بخونم

 • تصویر فرد

  احسان امی‏ - 01/9/7

  سلام وقت بخیر
  آیا درسته که با ارشد روان بالینی مجوز مطب یا کار در مرکز مشاوره نمیدن و باید کارشناسی و ارشد یا ارشد و دکتری مرتبط باشه؟
  و اینکه اگر با کارشناسی غیرمرتبط ارشد بالینی رو بخونی و بعدا کارشناسی روانشناسی رو بگیری مشکلی برای مجوز هست؟(به دلیل تاریخ مدرک)
  ممنون

 • تصویر فرد

  zainab khani‏ - 01/9/1

  سلام...من لیسانس اقتصاد نظری دارم میخوام بدونم میتونم کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم?

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/9/13

  سلام خدمت شما گرایش بالینی رو نه ولی میتونید به سایر گرایش های روانشناسی تغییر رشته بدید
  برای اطلاعات بیشتر میتونید از لینک زیر یک جلسه مشاوره تغییر رشته رزرو کنید
  مشاوره تغییر رشته 

 • تصویر فرد

  زهرا سادات علوی‏ - 01/8/28

  سلام من رشته فقه و حقوق بودم برای ارشد روانشناسی بالینی انتخاب کردم و الان دارم میخونم ولی سخت پشیمونم از این کار

 • تصویر فرد

  nasim M_n‏ - 01/8/16

  با لیسانس روانشناسی میشه تو اَرشد تربیت بدنی خوند؟!

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/8/18

  سلام خدمت شما بله میتونید ارشد تربیت بدنی بخونید
  برای اطلاعات بیشتر میتونید جلسه مشاوره تغییر رشته رزرو کنید
  رزرو مشاوره تغییر رشته 

 • تصویر فرد

  مهیا گنجه‏ - 01/8/12

  سلام من لیسانس زبان ادبیات فارسی دارم میتونم برای ارشد روانشناسی ثبت نام کنم ؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/8/14

  سلام خدمت شما بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر از لینک زیر یک جلسه مشاوره تغییر رشته رزرو کنید تا بیشتر راهنماییتون کنن
  تغییر رشته در مقطع ارشد 

 • تصویر فرد

  مهدی احمدیان‏ - 01/8/11

  سلام ببخشید من لیسانس مدیریت دولتی ام و میخوام کارشناسی ارشد تغییر رشته بدم و روانشناسی بخونم آیا میشه تا دکترا روانشناسی بخونم و مطب بزنم.

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/8/14

  سلام خدمت شما بله امکانش هست برای اطلاعات بیشتر از لینک زیر یک جلسه مشاوره تغییر رشته رزرو کنید تا بیشتر راهنماییتون کنن
  تغییر رشته در مقطع ارشد 

 • تصویر فرد

  رومینا طهماسبی ‏ - 01/7/19

  سلام
  من کارشناسی رشته مشاوره هستم
  میخاستم به رشته روانشناسی برم .. کارشناس گروهمون گفتن بادی کنکور بدین درساتون رو معادل سازی کنین ..
  و یه سئوال دیگه داشتم . من میتونم رشته مشاوره رو ادامه برای کارشناسی ارشد روانشناسی کنکور شرکت کنم ..؟

 • تصویر فرد

  حديث دهقان‏ - 01/7/15

  سلام من ارشد زبان انگلیسی دارم میتونم ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  حديث دهقان‏ - 01/7/15

  سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم آیا میتونم ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/7/16

  سلام خدمت شما بله میتونید شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  الهه کریمی‏ - 01/7/14

  سلام وقت بخیر.(کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد )روانشناسی با( رشته غیرمرتبط) امسال امکانش هست؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/7/16

  سلام خدمت شما بله میتونید برای ارشد به رشته روانشاسی تغییر رشته بدین

 • تصویر فرد

  محدثه مولایی‏ - 01/7/8

  سلام من رشته مدیریت تبلیغات تجاری بود لیسانسم میخواستم ببینم ارشد ناپیوسته بالینی میتونم کنکور بدم؟

 • تصویر فرد

  zeinab Yo‏ - 01/7/5

  سلام،من کارشناسی آموزش ابتدایی دارم
  میخواستم بدونم آیا این امکان وجود داره که بتونم کنکور ارشد روانشناسی بالینی بدم؟
  و اینکه بین رشته های روانشناسی با توجه به رشته خودم شما کدوم پیشنهاد میکنید

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/7/6

  سلام خدمت شما بله می تونید ارشد روانشناسی شرکت کنید برای انتخاب بهترین گرایش نسبت به شرایط خودتون می تونید یک جلسه مشاوره تغییر رشته ارشد از طریق لینک زیر بگیرید
  رزرو مشاوره تغییر رشته در مقطع ارشد 

 • تصویر فرد

  مریم جعفری بیدسرخی‏ - 01/6/7

  سلام من کارشناشی غیر مرتبط دارم ارشد بالینی رو میخوام شرکت کنم برای ۱۴۰۲

  میتونم شرکت کنم؟ برای بازار کار ب مشکل نمیخورم؟؟

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/6/12

  سلام خدمت شما 
  بله میتونید تغییر رشته بدین به ارشد روانشناسی و مشکلی نیست

 • تصویر فرد

  فروز پاک‏ - 01/6/7

  سلام .لطفاا جواب بدید .
  کارشناسی مشاوره خوانده ام و میخوام ارشد روان شناسی بخوانم. آیا این دو رشته پشت سر هم و مرتبط هستند؟ برای کار و استخدامی به مشکل میخورم؟

 • تصویر فرد

  رویا رادمنش‏ - 01/5/22

  سلام منم لیسانس کامپیوتر دارم برا ارشد میخام‌روانشناسی بخونم‌لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  امین مقدم درخشان‏ - 01/5/23

  سلام خدمت شما از طریق لینک زیر می تونید یک جلسه مشاوره تغییر رشته به ارشد روانشناسی داشته باشید
  مشاوره تغییر رشته به ارشد روانشناسی

 • تصویر فرد

  ساسان‏ - 01/1/3

  سلام
  من کارشناسی کشاورزی دارم
  و ارشد بالینی‌وزارت علوم شرکت کردم
  اما میگن تنها با مدرک ارشد غیر اینکه مجوز مطب نمیدن حتی نمیشه کار پیدا کرد ایا درسته این نظریه لطفا راهنمایی بفرمایید...

 • تصویر فرد

  حبیبی‏ - 00/9/15

  سلام منم لیسانس ادبیات داشتم ارشد روانشناسی دانشگاه سراسری خوندم اما نه مطب میشه زد نه شماره نظام روانشناسی میشه گرفت.علنا مدرکم تازه اماده شده و من سردرگم که چه بکنم.برای دکترا هم خیلی محدود پذیرش دارن.

 • تصویر فرد

  Azimi‏ - 00/8/29

  سلام وقت بخیر
  من داشنجو ترم۷ مدیریت امور بانکی هستم ،میتونم برای ارشد تغیر رشته بدم و روانشناسی بخونم؟
  اگر میشه ،چجوری میتونم این کارو انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  شیرین‏ - 00/8/2

  سلام
  ببخشید تا حالا کسی که از یه رشته دیگر کارشناسی امده ارشد روانشناسی خونده تونسته دانشگاه دولتی قبول بشه؟

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 00/7/13

  عرض سلام و ادب
  در متن بالا گفته شده راهی برای درک اینکه آیا به رشته روان شناسی علاقه داریم یا نه مطالعه کتاب روان شناسی عمومی است؛ میخواستم بپرسم کتاب روان شناسی عمومی دکتر حمزه گنجی مناسب برای این مطالعه هست یا روان شناسی عمومی دیگری را توصیه می کنید؟ سپاس گزارم

 • تصویر فرد

  مرجان‏ - 00/7/4

  سلام ببخشید من فوق دیپلم معماری دارم میخاستم ببینم میتونم کنکور کارشناسی روانشناسی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  مرجان‏ - 00/7/4

  سلام ببخشید من فوق دیپلم معماری دارم میخاستم ببینم میتونم کنکور کارشناسی روانشناسی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/6/11

  سلام بنده کارشناسی مددکاری اجتماعی از دانشگاه علمی کاربردی دارم میتونم ارشد روانشناسی بالینی کنکور بدم؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - 00/5/31

  سلام وقتتون بخیر من سال آینده کارشناسی آی تی میگیرم
  میخوام روانشناسی بخونم به نظرتون کنکور بدم و از کارشناسی بخونم یا ارشد تغیر رشته بدم ؟کدوم بهتره؟
  و اینکه نظام قدیمم برای کنکور باید با دروس نظام جدید کنکور بدم؟!
  میتونم دیپلوم انسانی بگیرم که معدل هم تاثیر داشته باشه برام تو کنکور؟

 • تصویر فرد

  امیر قاسمی‏ - 00/5/15

  با سلام و عرض ادب بنده دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک هستم و میخواستم برای کنکور ارشد در رشته روانشناسی شرکت کنم ولی از یکی از اشنا ها شنیدم که میگفتن به کسی که ارشد روانشناسی خونده و لیسانس غیر مرتبط داره جواز فعالیت به عنوان درمانگر داده نمیشه و استخدام نمیکنن ،میخواستم بدونم این موضوع درسته یا خیر؟؟

 • تصویر فرد

  شهناز عمرزاده‏ - 00/5/16

  سلام وقت بخیر، بله درسته. باید مقطع دکترا رو هم روانشناسی بخونید و یا به عبارتی دو مقطع آخر رو باید در یک رشته تحصیل کرده باشین.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - 00/5/14

  سلام
  من لیسانس مهندسی کشاورزش صنایع غذایی دارم
  میتونم ارشد روانشناسی .علوم تربیتی یا اموزش ابتدایی بخونم
  کلا میشه رشتهای علوم انسانی برای ارشد ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  شهناز عمرزاده‏ - 00/5/15

  سلام، شورای سنجش و پذیرش بر طبق آخرین مصوبه اعلام کرده است که رشته های غیر مرتبط نمی توانند در مقطع ارشد در هیچ رشته ای شرکت کنند البته هنوز به صورت قطعی سنجش اعلام نکرده که جزئیات رو می تونید از لینک زیر مطالعه کنید.
  لغو پذیرش دانشجوی ارشد از رشته های غیر مرتبط

 • تصویر فرد

  شراره‏ - 00/4/30

  سلام خسته نباشید
  من 26سال دارم لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور گرفتم می تونم برای ارشد رشته روانشناسی وزارت بهداشت شرکت کنم ؟؟

 • تصویر فرد

  پدرام طاهری‏ - 00/4/20

  سلام من کارشناسی آموزش ابتدایی خوندم بازم هم نمیشه روانشناسی بالینی بخونم ؟
  دیگر گرایشهای روانشناسی رو چی ؟

 • تصویر فرد

  ایلار‏ - 00/4/20

  سلام خوب هستین.من کارشناسی علوم تربیتی دارم و قراره سال۴۰۰۲کنکور ارشد بدم.میخواستم ارشد بالینی وزارت علوم شرکت کنم.تازگیا میگن تغییر رشته ای ها نمیتونن در کنکور بالینی شرکت کنند.هنوز تصویب نشده،به نظرتون تا سال ۴۰۰۲تصویب میشه و یا حتی امکان تصویب هست؟

 • تصویر فرد

  Homa‏ - 00/4/18

  سلام ببخشید من لیسانس حقوق دارم میتونم ارشد روانشناسی یا آموزگار ابتدایی شرکت کنم ؟؟؟و سوال دوم اینکه اگر بعد از اینکه ارشد نامرتبط رو‌گرفتم میتونم ارشد رشته اصلی خودمم بعد فارغ التحصیل بگیرم یعنی ارشد حقوق ؟؟؟‌و سوم اینکه آیا میشه همزمان ارشد پیام نور و ارشد ملی خوند تو دو رشته متفاوت؟؟؟

 • تصویر فرد

  بهارنارنج‏ - 00/3/29

  سلام وقت بخیر و خسته نباشیدمن لیسانس اقتصاد دارممیخواستم بدونم میتونم برای ارشد رشته روانشاسی رو انتخاب کنم و کنکور ارشد روانشناسی بدم؟ گرایش ارشد مهمه میتونم هر گرایش بخوام ثبت نام کنم؟ در کل شرایطش چطور هست؟

 • تصویر فرد

  اکبرزاده‏ - 00/3/28

  سلام و وقت بخیر
  نحوه ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی در رشته پزشکی چگونه است؟
  آیا اصلا امکان پذیر است؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  محمد شمس‏ - 00/3/27

  سلام و تشکر از راهنمایی شما
  ممکنه نویسنده و انتشارات کتابی که معرفی کردید رو ذکر کنید من چندتا کتاب مختلف با نام «روانشناسی عمومی» پیدا کردم نمیدونم کدوم مد نظر شما بوده.

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/3/29

  از لینک زیر می تونید ببینید:
  منابع ارشد روانشناسی 

 • تصویر فرد

  حنا‏ - 00/3/21

  سلام من دانشجوی دوره کارشناسی مشاوره هستم میخواستم بدونم با توجه به تصویب قانون جدید میتونم ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت رو شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 00/2/31

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی ارشد مشاوره دارم ، میخواستم ببینم برای مقطع دکترا میتونم تغییر رشته برای روانشناسی عمومی یا بالینی انجام بدم؟
  مچکرم

 • تصویر فرد

  ارزو میرزایی‏ - 00/2/15

  سلام ببخشید من ترم دو کارشناسی روانشناسی هستم میخواستم بدونم بدون کنکور دادن امکان تغیر رشته برای رشته هایی مثل پرستاری هست؟

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - 00/2/9

  سلام وقتتون بخیر من کارشناسی جغرافیا دارم میخام ارشد بالینی بخونم اما گفتن که تصویب شده فقط کسانیکه لیسانس روانشناسی دارن میتونن شرکت کنن حالا چطور ما میتونیم شرکت کنیم یا نه

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/2/11

  سلام خدمت شما 
  بله در حال حاضر داوطلبان تغییر رشته ای نمیتونن ارشد بالینی رو شرکت کنن می تونید بقیه گرایش های روانشناسی رو امتحان کنید 

 • تصویر فرد

  صدیقه ش‏ - 00/2/9

  سلام من لیسانس پرستاری هستم،میتونم ارشد روانشناسی بالینی ۱۴۰۱ وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/2/11

  سلام برای گرایش بالینی طبق اخرین مصوبه ی شورای تحول علوم انسانی فقط کسایی که پایه روانشناسی دارن می تونن شرکت کنن 

 • تصویر فرد

  منصوره اسدی‏ - 00/2/9

  سلام من دیپلم و لیسانس هنر دارم میخواستم بدونم امکان شرکت در کنکور ارشد روانشناسی تربیتی رو دارم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/2/11

  سلام بله با داشتن یه لیسانس معتبر می تونید تو مقطع ارشد به روانشناسی تغییر رشته بدین 

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - 00/1/18

  سلام وقت بخیر من لیسانس زیست شناسی دارم میتونم برای ارشد روانشناسی بخونم و چطور میتونم پیگیری کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پرنیان‏ - 00/1/5

  سلام وقتتون بخیر. ممنون میشم کمکم کنید. حسابی گیج شدم. خیلی از سایتها اعلام میکنن که به طور کلی امکان شرکت در ارشد روانشناسی برای رشته های غیر مرتبط وجود نداره برا سال ۱۴۰۱. ولی من هرجا سرچ میکنم میبینم فقط برا ارشد بالینی این شرط رو گذاشتن. من علاقه مند به روانشناسی عمومی هستم. الان نمیدونم باید چیکار کنم. از کجا متوجه اصل قضیه بشیم؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/10

  سلام خدمت شما بله اخیرا مصوبه ای در شورای تحول علوم انسانی تصویب شده مبنی بر این که با لیسانس غیر مرتبط تو کنکور ارشد روانشانسی بالینی نمیتونید شرکت  کنید زمان اجراش رو هم دقیق مشخص نکردن که از کی اجرایی میشه ولی همچنان بقیه گرایش های روانشناسی رو می تونید شرکت کنید 

 • تصویر فرد

  Nasim‏ - 00/1/4

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس علوم سیاسی دارم میخوام برای ۱۴۰۱ ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم.میتونم؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/1/5

  سلام خدمت شما بله مشکلی نداره 

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 99/11/4

  سلام من لیسانس مهندسی پزشکی دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد روانپزشکی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  اسد‏ - 99/10/29

  سلام من لیسانس مدیریت و برنامه ریزی درتربیت بدنی رو دارم می خواستم بدونم میتونم فوق لیسانس روانشناسی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 99/10/30

  سلام خدمت شما 
  بله محدودیتی از این بابت وجود نداره و شما با داشتن مدرک کارشناسی معتبر می تونید به ارشد روانشناسی تغییر رشته بدین 

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/30

  سلام بله میتونید ولی برای گرایش ارشد بالینی سال1400آخرین سالی هست که غیرمرتبط ها میتونند شرکت کنند

 • تصویر فرد

  معین‏ - 99/9/25

  سلام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی بیوشیمی هستم.
  امکان تغییر رشته به روانشناسی بالینی وزارت علوم هست؟؟

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام بله امکانش هست فقط خبرها مبنی بر این هست که کنکور ارشد1400 آخرین سالی هست که داوطلبان غیرمرتبط می توانند در کنکور ارشد گرایش بالینی شرکت کنند

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام بله امکانش هست فقط خبرها مبنی بر این هست که کنکور ارشد1400 آخرین سالی هست که داوطلبان غیرمرتبط می توانند در کنکور ارشد گرایش بالینی شرکت کنند

 • تصویر فرد

  حمزه امیری‏ - 99/9/7

  سلام من کارشناس ارشد کشاورزی هستم میخواستم ارشد روانشناسی شرکت کنم آیا امکانش هست...واینکه ارشد روانشناسی وابسته به وزارت بهداشت میتونم شرکت کنم یانه و رشته های ارشد وابسته به وزارت علوم و بهداشت کدوم هستن

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام ارشد وزارت علوم می تونید شرکت کنید ولی ارشد وزارت بهداشت فقط مختص کسانی هست که لیسانسشون هم روان شناسی باشه.لیست رشته ها رو هم در گوگل سرچ کنید براتون میاره ولی بالینی بین دو رشته مشترکه

 • تصویر فرد

  مانی‏ - 99/8/30

  سلام شوهرم دیپلم کامپیوتر داره میتونه کنکور حقوق شرکت کنه؟

 • تصویر فرد

  مانی‏ - 99/8/30

  با سلام کارشناسی جغرافیا دارم میتونم ارشد حقوق شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 99/8/17

  سلام من لیسانس مدیریت دولتی هستم ایا بهتره که از لیسانس مجدد برای روانشناسی بخونمدیا اینکه ارشد روانشناسی تغییر بدم،

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام بستگی به هدفتون داره ولی اگر علاقه مند به زدن مطب هستید حتما باید دو مقطع پشت سر هم روان شناسی بخونید

 • تصویر فرد

  Negar‏ - 99/7/19

  با سلام و وقت بخیر، من لیسانس حقوق دارم، و میخوام ارشد روانشناسی بخونم ممکن راهنمایی کنید؟

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام عزیزم شما میتونید درخواست مشاوه رایگان بگیرید باهاتون تماس می گیریم و به سوالات مشاوره ای شما پاسخ میدیم

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام عزیزم شما میتونید درخواست مشاوه رایگان بگیرید باهاتون تماس می گیریم و به سوالات مشاوره ای شما پاسخ میدیم

 • تصویر فرد

  علی‏ - 99/7/9

  بازار کارش افتضاح

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 99/6/26

  سلام من رشته ی حقوق هسم میخواسم بدونم واسه ازمون ارشدروانشناسی واین تغییر گرایش چه کاری باید انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام 
  شما میتونین درخواست مشاوره رایگان تلفنی بدین تا به طور مفصل براتون توضیح داده بشه

 • تصویر فرد

  لیلا عسگری‏ - 99/6/15

  سلام و خسته نباشید من هم کارشناسی و هم ارشدم جامعه شناسی خوندم و حالا میخوام برای آزمون ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم می تونم شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  فرزانه رمضانی‏ - 99/10/27

  سلام بله برای کنکور1400 میتونید

 • تصویر فرد

  محمدی‏ - 99/5/23

  سلام
  کدام کتاب روانشناسی عمومی رو برای مطالعه پیشنهاد میدین؟
  از کدام نویسنده؟

 • تصویر فرد

  فاطمه س‏ - 99/5/14

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم من کارشناسی جغرافیا خوندم میتونم درآزمون استخدامی آموزش پرورش دررشته روانشناسی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  بهار‏ - 99/4/25

  سلام،با تشکر از به اشتراک گذاشتن مطالب مفیدتون،، من کارشناسی جهانگردی دارم، برای ارشد دارم روانشناسی بالینی میخونم،مطمعنا باید در دوره روانشناسی تحصیل کنم تا مطب بزنم، حال سوال من در رابطه با تجویز دارو،، کسی که دکترای روانشناسی بالینی داشته باشه حق تجویز دارو داره؟ میشه لطفا توضیح بدین؟

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - 99/2/23

  باسلام من مهندسی مکانیک خوندم و تصمیم دارم ارشد روانشناسی بالینی بخونم امکان داره ارشد وزارت بهداشت ثبتنام کنم

 • تصویر فرد

  امیرعلی جاویدنیا‏ - 98/12/28

  با سلام ،من فوق دیپلم رشته صنایع فلزی دارم ،میخاستم به رشته روانشناسی تغییر رشته بدم .لطفن راهنمایی فرمایید ،

 • تصویر فرد

  daneshjoo‏ - 98/11/14

  سلام من در حال تحصیل کارشناسی رشته جامعه شناسی هستم باتوجه به ارتباط این رشته با روانشناسی وگذراندن برخی از دروس مشترک آیا شامل کنکور وزارت بهداشت و دو مقطع یکسان برای اخذ پروانه در مقاطع بالا می شوم؟

 • تصویر فرد

  zeinab‏ - 98/11/10

  سلام وققتون بخیر
  من کارشناسی شنوایی شناسی خوندم،میتونم ارشد مشاوره خانواده شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  سیما‏ - 98/10/30

  سلام من اگه لیسانسم از رشته ی دیگه ای باشه و ارشدروانشناسی بالینی بخونم,میتونم توی بیمارستان یا کلینیک کار کنم به عنوان روانشناس؟

 • تصویر فرد

  الناز‏ - 98/10/14

  سلام وقت شما بخیر..من ارشد مهندسی آی تی دارم خواستم بدونم با رشته نامرتبط میتونم ارشد روانشناسی شرکت کنم ؟؟؟ و بعد از قبولی آیا دروس جبرانی زیادی باید پاس کنم ؟ برای مجوز دادن مطب میتونم بعد ارشد اقدام کنم ؟؟

 • تصویر فرد

  زهرا رسولی‏ - 98/10/10

  سلام من کارشناسی مشاوره دارم میخواستم بدونم میشه برای ارشدم روانشناسی بخونم؟؟؟حتما باید در آزمون وزارت علوم شرکت کنم یا نه؟؟؟

 • تصویر فرد

  سحررمضانخواه‏ - 98/10/9

  سلام وخسته نباشید من کارشناس روانشناسی عمومی هستم میخواستم بدونم میتونم برا ارشد تغییر رشته بدم وپرستاری بخونم چون خیلی علاقه دارم .ممنون

 • تصویر فرد

  rose‏ - 98/9/17

  سلام. رشته کارشناسیم روانشناسی نبوده میخواستم بدونم منابع اصلی رو بخونم یا کتابای خلاصه درس موسسات کنکور؟

 • تصویر فرد

  sam‏ - 98/9/16

  سلام. بنده در مقطع کارشناسی رشته شیمی دارویی خوندم. میخواستم بدونم برای ارشد میتونم روانشناسی بالینی بخونم یا خیر؟ لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  Fiter‏ - 98/8/23

  سلام ببخشید من کارشناسی بهداشت حرفه ای میخونم میتونم بعد از دوره ی کارشناسیم تو کنکور ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/8/27

  باسلام
  بله، کنکور وزارت علوم رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  رازی‏ - 98/8/19

  سلام من کارشناسی حسابداری خوندم میتونم برای ارشد رشته طراحی بخونم؟

 • تصویر فرد

  سارگل ‏ - 98/8/11

  سلام، من لیسانسم منابع طبیعی، ميخواستم ارشد فراگیر پیام روان شناسی بخونم آیا میتونم استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم گیر نمیدن که لیسانسم یه رشته دیگه است

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/8/27

  باسلام
  درصورتی که رشته مقطع کارشناسی حائز اهمیت باشد، ضرورت مرتبط بودن رشته کارشناسی در دفترچه استخدامی ذکر خواهد شد. اما به طور کلی باتوجه به رقابت زیاد، غیر مرتبط بودن مدرک کارشناسی در رزومه شما نکته منفی محسوب می شود.
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  نیکی‏ - 98/8/7

  سلام،من کارشناسی مهندسی صنایع غذایی خوندم،درحال حاضر کارم مرتبط با کودکه و قصد دارم ارشد روانشناسی بخونم.مطمعنن وزارت بهداشت نمیتونم شرکت کنم،سوالم اینه با شرکت در کنکور وزارت علوم در نهایت میتونم بعداز اخذ مدرک مطب بزنم یا نه؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/8/8

  باسلام
  با مقطع کارشناسی ارشد نمی تونید مجوزبگیرید. باید تا دوره دکترا هم ادامه بدید و سپس برای گرفتن مجوز اقدام کنید.

 • تصویر فرد

  مهدیسا ‏ - 98/8/7

  با سلام . به نطر شما خوندن ارشد روانشناسی پیام نور نسبت به خوندن ارشد روانشناسی در بقیه دانشگاه ها سخت تر نیست ؟؟؟و در عین حال مدرکش اعتبار کمتری نداره ؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/8/27

  باسلام
  باتوجه به کلاسهای محدودی که در دوره های پیام نور برگزار میشود، اکثر مطالب به صورت خودخوان یاد گرفته میشود. مسلما کیفیت اموزش در سایر دوره ها (باتوجه به برگزاری کلاسها) بالاتر خواهد بود. 

 • تصویر فرد

  فاطمه عبدی‏ - 98/8/1

  سلام‌.‌بنده کارشناسی ارشد روانشناسی میخونم ولی لیسانسم شیمی هست . شنیدم که برای کسب مجوز فعالیت مشکل خواهم داشت . الان چگونه میتونم برای رفع این مشکل اقدام کنم . میشه کارشناسی روانشناسی را در پیام نور بخونم با راه حل دیگه ای هست بفذمایید

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 98/7/30

  سلام لیسانس زبان دارم و الان ترم ۳ ارشد روانشناسی عمومی هستم ،باتوجه به مدک لیسانسم میتونم کار روانشناسی غیردرمانی انجام بدم؟

 • تصویر فرد

  فائزه بهرامی‏ - 98/7/26

  سلام ببخشید من کارشناسی شیمی دارم. و میخوام برای ارشد برم روانشناسی بالینی.بعد میتونم ارشد روانشناسی رو دانشگاه ملی بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  R‏ - 98/7/10

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اینکه گفتید برای تغییر رشته غیر مرتبط نهایتا ظرف دوماه میشه پایه رو قوی کرد یعنی چی؟!فقط منابع کنکور ارشد کفایت می‌کنه یا باید از دروس ۱۳۰ واحد کارشناسی هم مطالعه کرد؟!؟؟؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/7/13

  سلام
  دروس کنکور کفایت میکنه

 • تصویر فرد

  تارا‏ - 98/7/10

  سلام.باتشکرازاطلاعات مفیدی که دراختیارما میگذارید.واقعیت شنیدم که برای فارغ التحصیلان ارشد بدون لیسانس مرتبط برای مطب زدن جدا ازمصاحبه آزمونی میگیرند که ا درصورت قبولی درآزمون میتوان کلینیک مشاوره زد.شما صحت این موضوع روتایید میفرمایید؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/8/27

  باسلام
  طبق قانون سازمان نظام روانشناسی، ورودی های بهمن سال 93 به قبل که دارای لیسانس غیرمرتبط هستند، جهت دریافت پروانه اشتغال می توانند در ازمون شرکت کرده و درصورت قبولی پروانه اشتغال دریافت کنند. اما درصورتی که داوطلب بعد از تاریخ فوق وارد دانشگاه شده باشند (در مقطع ارشد) باید حتما در دو مقطع متوالی در رشته روانشناسی تحصیل کنند تا اجازه دریافت مجوز را داشته باشند.
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  eli‏ - 98/6/29

  سلام وقت بخیر .
  من کاردانی رشته برق رو دارم میخوام تغییر رشته بدم و روانشناسی بخونم کارشناسیمو امکانش هست ؟؟میتونم به این شیوه تغییر رشته بدم ؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید ممنون .

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/7/15

  باسلام
  تغییر رشته در مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد امکان پذیر است.
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/6/26

  سلام وقت بخير من كارشناسي حسابداري هستم ميتونم ارشد روانشناسي امتحان بدم ؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/7/15

  باسلام
  بله. کنکور وزارت علوم رو می تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  n‏ - 98/6/25

  سلام خسته نباشید من لیسانی شیمی دارم و میخواستم برای ارشد روان شناسی بالینی بخونم بعد از اخذ مدرک دکتری امکان تاسیس مطب برای من وجود داره ؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/7/20

  سلام
  بله میتونید مجوز بگیرید

 • تصویر فرد

  H‏ - 98/6/25

  سلام خسته نباشید ..من امسال کنکور داشتم جغرافیا دولتی قبول شدم میتونم بعد خوندن کارشناسی ..ارشد روانشناسی شرکت کنم ؟بعداشکل ایجاد نمیکنه ک مدرک کارشناسی مرتبط با رشتم نیس؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/7/20

  باسلام
  طبق قانون فعلی، برای شرکت در کنکور ارشد وزارت علوم امکان تغییر رشته وجود داره. اما برای گرفتن پروانه از سازمان نظام روانشناسی حتما باید دو مقطع متوالی روانشناسی خونده باشید.

 • تصویر فرد

  Ali‏ - 98/6/11

  سلام وقت بخیر آیا کسی که لیسانس برق داره میتونه برای ارشد رشته روانشناسی بخونه؟ امکان تغییر رشته هست یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/6/12

  سلام، بله

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 98/6/6

  سلام من دانشجو کارشناسی رشته بهداشت عمومی هستم..میخواستم ببینم امکان شرکت در ازمون روانشناسی وزارت بهداشت رو دارم؟؟
  و بعد اینکه دانشگاه دولتی میشه خوند؟ یا حتما پیام نور و ازاد؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/8/27

  باسلام
  خیر، کنکور بهداشت نمی تونید شرکت کنید ولی برای ثبتنام در کنکور وزارت علوم محدودیتی وجود ندارد.

 • تصویر فرد

  shmim‏ - 98/5/15

  سلام من لیسانس گرافیک دارم
  و میخوام در رشته روانشناسی عمومی پیام نور تهران تحصیل کنم. سوالم اینه که پذیرش بدونه کنکور برای من که تغییر رشته دادم وجود داره؟ یا نه
  و این که بعد از گرفتن مدرک ارشد به من اجازه تحصیل در دکتری و مجوز داده میشه یا نه؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/6/3

  سلام
  بله در دوره های فراگیر پیام نور می تونید شرکت کنید. بعد از اتمام مقطع کارشناسی، برای دوره دکترا و گرفتن مجوز می تونید اقدام کنید.
  موفق باشید

 • تصویر فرد

  s‏ - 98/5/7

  سلام
  من کارشناسی ارشد روانشاسی تربیتی قبول شدم رتبه ام دو رقمی هستش میتونم در زمان تحصیل به گرایش بالینی تغیر رشته بدم؟

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 98/4/29

  سلام من کارشناسی تاریخ دارم می خواستم بدونم میتونم ارشدو روانشناسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/5/6

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  Ava‏ - 98/4/18

  سلام! من از مهندسی به ارشد روانشناسی بالینی تغیر رشته بدم، واسه دکتری میتونم کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/4/20

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  مینا‏ - 98/4/15

  سلام وقت بخیر. من دکترای فیزیک دارم. میخواستم ببینم اگر ارشد روانشناسی شرکت کنم بدون گذراندن کارشناسی روانشناسی برام خیلی سخت میشه؟ و اینکه دکترای این رشته در آینده آینده شغلی دارد یا خیر؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/6/3

  باسلام
  با پیش زمینه غیر مرتبط کارتون خیلییی سخت نمیشه ولی طبیعتا در مقایسه با داوطلبانی که پیش زمینه مرتبط دارند، برنامتون سنگین تر خواهد بود. در مورد بازار کار این رشته می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:
  https://3gaam.com/field/content/2043/

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 98/4/13

  سلام,تاریخ ثبتنام ارشد فراگیر پیام.نور کی هست؟ و آزمونش چه ماهی برگزار میشه؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/4/15

  سلام وقت بخیر 
  ثبت نام فراگیر نیمه دوم مهرماه هست و ازمون دهه اول دی ماه.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 98/4/13

  سلام, وقت به خیر,من کارشناسی کامپیوتر دارم, قصد دارم ارشد روانشناسی بخونم, بعدا میتونم در ازمون استخدامی اموزش پرورش با مدرک ارشد روانشناسی شرکت.کنم؟نیاز نیست حتما کارشناسی هم روانشناسی باشه؟

 • تصویر فرد

  شکوفه یارعلی‏ - 98/4/1

  سلام و با تشکر از وب سایت خوبتون، میخواستم ک منو راهنمایی کنید، من رشته آموزش ابتدایی ام به نظر تون برای آینده شغلی خود در آزمون ارشد هم همین گرایش رو انتخاب کنم بهتر است یا فرقی نمیکنه؟
  و اینکه آیا میتوان در آزمون ارشد چند تا گرایش رو انتخاب کنی؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/4/4

  باسلام
  انتخاب رشته و گرایش قبل از هر چیز بستگی به علاقه خودتون داره اما در صورتی که بخواید در رشته روانشناسی ادامه بدید، گرایش روانشناسی تربیتی به رشته خودتون نزدیکتر هست. 
  بله امکان شرکت در چند گرایش هست 

 • تصویر فرد

  علیرضا مفتاحی‏ - 98/2/24

  سلام و عرض خسته نباشید ممنون بات پاسختون فقط یه سوال دیگه دارم من خیلی دودلم ولی تصمیم جدیم به تغییر رشته اس و اینکه میخام البته یه سال پشت کنکور بمونم وارشد سال 1400رو در واقع باید امتحان بدم میخاستم بدونم میتونم سال بعد که ترم 8 ام ارشد رشته خودم یعنی عمران رو بدم ورزرو کنم اگر دانشگاهی قبول شدم ومرخصی بگیرم ونرم و سال بعدش کنکور روانشناسیو بدم ؟ تا ببینم سال بعدش روانشناسی کجا قبول میشم یا اینکه اصن نمیشه اینکارو کرد؟ چون ممکنه سال بعدش نتیجه نگیرم وعمرانم از دست بدم به نظر شما با توجه به علاقه زیادم به روانشناسی چه راهی پیشنهاد میکنید؟ جوری که اگر نشد امکان ادامه تحصیلم از بین نره ممنونم از سایت ومرکز مشاوره فوق العادتون بینظیرید...

 • تصویر فرد

  علیرضا مفتاحی‏ - 98/2/20

  سلام وخسته نباشید من دانشجوی ترم 6مهندسی عمران هستم ولی به شدت به رشته روانشناسی علاقه مندم و میخام ارشد و دکترا روانشناسی بخونم میخاستم بدونم امکانش هست این کار؟یعنی تغییر رشته و ادامه تحصیل در رشته متفاوت؟ ودومین سوالم اینه که میتونم همزمان هم کنکور روانشناسی ثبت نام کنم وهم کنکور عمران و هر کدوم که رتبم بهتر شد اون رشته رو انتخاب کنم و اگر فقط یه کنکور بتونم بدم میشه کنکور روانشناسی رو بدم؟

 • تصویر فرد

  فرخنده فکور معنوی‏ - 98/2/22

  باسلام
  امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد اما به طور همزمان نمی تونید در کنکور دو رشته شرکت کنید. 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت