گزیده ای از اتاق فکر زیست شناسی سلولی مولکولی

ورود به اتاق فکر
 • tol tahsil zist sloli

  با سلام و خسته نباشید .
  چندتا سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم جواب بدین
  1.طول دوره ی کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی چند سال طول میکشه؟
  2.آیا میشه با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی در کنکور ارشد فیزیولوژی پزشکی شرکت کرد؟
  3.برای تدریس کردن در دانشگاه ها در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی چه مدرکی لازم است؟

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخير باشه ، من دانشجوي زيست شناسي سلولي گرايش بيوشيمي هستم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم جدا از رشته هاي بالا قبول بشم ؟

 • قبولی

  سلام .خسته نباشید رتبه های من برای ارشد سلولی23 زیست17میکروب و ژنتیک12بیوشیمی20 ویروس و زبان10 هست می خواستم ببینم احتمال قبولی برای سلولی شبانه هست اخه وقتی 300صندلی بیش تر جا نیست برای چی مینویسن تا1700روزانه مجاز ترو خدا یه ذره کارنامه بیس تر بزارین .دانسگاه غیر انتفاعی چی علم و فرهنگ می تونم قبول شم؟

 • زیست

  سلام من امسال سلولی مولکولی41 بیوشیمی30 زبان30 زیست شناسی35 ویروس ایمنی40 و بقیه صفر زدم آیا احتمال قبولی تو روزانه هست؟؟ اگه هست بگید کدوم دانشگاه میتونم قبول شم؟ با توجه به محدودیت مکانی من میتونم دانشگاه شهید مدنی تبریز یا اردبیل قبول شم؟

 • آزمون

  سلام. اگر من میکرب رو 20 درصد و زیست رو 10 درصد زده باشم بقیه دروس با میانگین 3 درصد آیا احتمال قبولی من در یکی از رشته های زیست هست؟ کجا و چه رشته ای؟ با تشکر.

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی

تعداد بازدید 4252 دفعه

فرانک فرهمند مشاور تخصصی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی، موفق به کسب رتبه 12 در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم و رتبه 14 در رشته بیوتکنولوژی وزارت بهداشت می باشد.

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی

 

فرانک فرهمند - مشاور تخصصی کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی
فرانک فرهمند - مشاور تخصصی کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی

 

فرانک فرهمند مشاور تخصصی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی 3 گام،  موفق به کسب رتبه 12 در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم و رتبه 14 در رشته بیوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت می باشند.

ایشان دوره کارشناسی خود را در دانشگاه اصفهان در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش میکروبیولوژی گذرانده است. در دوره لیسانس بیشترین تمرکزش بر روی دروس اختصاصی رشته میکروبیولوژی بوده با این حال از دروس عمومی غافل نشده و با معدل نسبتا خوبی فارغ التحصیل شده است.

پس از فارغ التحصیلی، تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می گیرد و اقدام به مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد می کند. بزرگترین مزیت وی در مطالعه برای کنکور برنامه مطالعاتی سبک با ساعت مطالعه کم ولی مفید در ماه اول شروع مطالعه برای کنکور بوده است. به تدریج ساعات مطالعه خود را افزایش داده و همواره برنامه منظمی برای روز و ساعات مطالعه و استراحت خود داشته است. همین برنامه ریزی دقیق باعث شده تا کنکور طبق برنامه ریزی خود پیش رود و هرگز نا امید نشده و مطالعه را قطع نکند (مشکلی که اکثر داوطلبان در زمان مطالعه برای کنکور با آن مواجه می شوند.) در درس زبان پایه بسیار قوی داشته و مشکلی برای تست زدن در این درس نداشته است. دروس سلولی و مولکولی و بیوشیمی که از دروس اختصاصی و بسیار مهم رشته سلولی و مولکولی است را به صورت مفهومی و بسیار دقیق با انتخاب منابع مناسب مطالعه کرده و به دلیل داشتن پایه قوی در درس میکروبیولوژی و ژنتیک، با مطالعه ای مختصر و مروری سریع بر مطالب مهم و پر تکرار این درس توانسته عملکرد خوبی را در کنکور کارشناسی ارشد داشته باشد. رتبه او در آزمون های آزمایشی در گرایش سلولی و مولکولی همیشه 1 بوده و در گرایش های دیگر بین 1 تا 5 بوده است. هدف وی از شرکت در آزمون های آزمایشی آگاهی از این که در کدام درس و فصول ضعف دارد و با برنامه ریزی دقیق سعی در تقویت آن ها داشته است. همین امر باعث شده است تا در تحلیل آزمون های آزمایشی و انعطاف در برنامه ریزی و نگاه به ابعاد مختلف یک آزمون به صورت دقیق به تخصص رسیده باشد.

در نهایت با کسب رتبه 12 در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم و رتبه 14 در رشته بیوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت با موفقیت آزمون هر دو کارشناسی ارشد خود را پشت سر گذاشته و در گرایش مورد علاقه خود یعنی ژنتیک در دانشگاه تربیت مدرس که بهترین دانشگاه در این رشته است پذیرفته شده است.

آنچه که باعث شده است تا موسسه 3گام، ایشان را به عنوان مشاور تخصصی گروه زیست شناسی سلولی و مولکولی خود انتخاب کند، توانمندی رفع نقاط ضعف داوطلب، توانایی بالا در ایجاد انگیزه و روحیه بالا در پیگیری از داوطلبان می باشد.  

ایشان مدرس دروس زیست شناسی سلولی و مولکولی و زبان می باشد و مهم ترین تخصص ایشان در نحوه آنالیز کنکور و تغییر متناسب با این تحلیل و نحوه آزمون با توجه به روحیات هر فرد و با توجه به آگاهی از علم روانشناسی و مطالعات ایشان می باشد.

همچنین با توجه به سوابق و آگاهی ایشان در خصوص گرایش های زیست شناسی سلولی و مولکولی وزارت علوم و رشته ها و گرایش های مختلف وزارت بهداشت و بازار کار آن ها با جزِئیات دقیقی انتخاب رشته انجام می دهند و نگرش فکری به داوطلبان نسبت به آینده مورد انتظارشان می دهد.

تجربه، موفقیت و فن بیان بالا از ایشان مشاوری ساخته است که یک داوطلب با آسودگی خیال بتواند صفر تا صد برنامه ریزی و روش های مطالعه خود را به وی بسپارد.

 

نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

 

نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99

سایر بخش های زیست شناسی سلولی مولکولی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 99/7/15

  سلام بالیسانس زیست دبیری میشه واسه ارشد ژنتیک پزشکی خوند؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc