بازار کار ارشد رشته ژنتیک انسانی وزارت بهداشت

بازار کار ارشد رشته ژنتیک انسانی وزارت بهداشت برای داوطلبان این رشته مهم می باشد. دانش آموختگان این رشته می توانند در مراکز تحقیقاتی ژنتیک و شرکت های دانش بنیان، مشارکت در پروژه های دانشگاهی بین دانشگاهی و ملی در حوزه پژوهشی، همکاری در مطب پزشک و متخصص ژنتیک به عنوان مشاور، طراحی و اجرای پروژه های مرتبط با ژنتیک، ارائه خدمات تخصصی در مراکز تحقیقاتی و به عنوان مسئول فنی آزمایشگاه ژنتیک به فعالیت بپردازند.

 

بازار کار ارشد رشته ژنتیک انسانی:

در معرفی ارشد رشته ژنتیک انسانی به داوطلبان باید گفت که بحث بازار کار از اهمیت بالایی برخوردار است. بازار کار این رشته با توجه به گسترش بیماری های ژنتیکی و امکان پیشگیری بااصلاح ژن های معیوب و... باعث استقبال شرکت کنندگان ارشد رشته ژنتیک انسانی شده است. دانش آموختگان این رشته می توانند در مراکز تحقیقاتی ژنتیک و شرکت های دانش بنیان، مشارکت در پروژه های دانشگاهی بین دانشگاهی و ملی در حوزه پژوهشی، همکاری در مطب پزشک و متخصص ژنتیک به عنوان مشاور، طراحی و اجرای پروژه های مرتبط با ژنتیک، ارائه خدمات تخصصی در مراکز تحقیقاتی و به عنوان مسئول فنی آزمایشگاه ژنتیک به فعالیت بپردازند. دانش آموختگان ارشد رشته ژنتیک انسانی از نظر درآمد با دانش آموختگان ارشد علوم آزمایشگاهی تفاوتی ندارند اما در مقطع دکتری به دلیل اینکه تعداد پذیرش و تعداد دانش آموختگان کمتر است شانس و موقعیت بیشتری درجذب هیئت علمی دانشگاه را دارند. 

نکته بارز در مورد بازار کار رشته ژنتیک انسانی بحث رشته های مجاز برای کنکور ارشد ژنتیک انسانی است و بستگی دارد که شما با چه لیسانسی وارد این رشته شوید. اگر از بچه های علوم آزمایشگاهی باشید که تصمیم دارید ارشد ژنتیک انسانی شرکت کنید و قبول شوید، بعد از پذیرفته شدن، تفاوت فاحشی از نظر بازار کار با دوران لیسانس خود نخواهید داشت ولی بهترین قسمت ماجرا داشتن مجوز آزمایشگاه تک رشته ای ژنتیک بعد از مقطع دکترا می باشد که البته نیاز به سرمایه دارد.

بچه های غیر از علوم آزمایشگاهی، شرایط سخت تری را در بازار کار خواهند داشت. اولا به این دلیل که ژنتیک جنبه بالینی کمتری نسبت به گرایشی مثل بیوشیمی بالینی دارد و ثانیا ژنتیک انسانی بیشتر از نظر مشاوره ای حائز اهمیت تا مسئول فنی. بچه های غیر علوم آزمایشگاهی و کلا غیر وزارت بهداشتی که وارد ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت می شوند باید این را به فال نیک بگیریند که می توانند در یکی از جذابترین رشته های جهان به تحقیقات و مطالعه بپردازند.

یک مقایسه خیلی خوب بین بازار کار رشته های مختلف علوم آزمایشگاهی انجام شده است که می توانید از طریق لینک زیر آن را مطالعه کنید:

مقایسه بازار کار کارشناسی ارشد گرایش های علوم آزمایشگاهی

 

 

کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت، یکی از رشته های پرطرفدار و البته سخت برای قبولی است. برای توضیحات بیشتر در این مورد می توانید مطلب تفاوت کارشناسی ارشد ژنتیک وزارت علوم و وزارت بهداشت را مطالعه کنید. بسیاری از کسانی که در کنکور ارشد وزارت بهداشت در رشته ژنتیک انسانی موفق بوده اند به وضوح عامل موفقیت خود را در برنامه ریزی مشخص، تعداد مرورهای بالا و استفاده از منابع خوب و البته پشتکار و تلاش خود و استفاده از راهنمایی های خوب کسانی که در سال های گذشته رتبه های خوب به دست آورده اند، عنوان کرده اند. موسسه 3گام با داشتن مشاوران مجرب و یک سیستم بسیار خاص در امر برنامه ریزی می تواند عوامل اصلی موفقیت رتبه های برتر را برای شما پیاده سازی کند. برای ورود به پنل مشاوره و برنامه ریزی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  Faeze Ahmadpour‏ - 01/10/26

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون میشم پاسخ بدید چون خیلی برام مهمه
  با کارشناسی مامایی اگه در رشته ژنتیک انسانی ادامه تحصیل بدم میتونم مسئول فنی ازمایشگاه بشم؟

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 00/11/17

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من که ماما هستم اگه ژنتیک بخونم میتونم آزمایشگاه تاسیس کنم؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 00/6/27

  سلام وقت بخیر من کارشناس مامایی هستم .سوالم اینه که اگر ارشد گرایش ژنتیک انسانی بخونم میتونم در مطب مامایی همزمان مشاوره ژنتیک هم داشته باشم یا کلینیک مشاوره ژنتیک داشته باشم ؟سپاس

 • تصویر فرد

  باران‏ - 99/6/4

  سلام.چرا رشته پرستاری نمیتونه ارشد ژنتیک شرکت کنه

 • تصویر فرد

  Reyhaneh Hosseini‏ - 99/2/20

  سلام من ترم ۴سلولیم میخوام برای ارشد ژنتیک وزرات بهداشت بخونم از کی باید شروع کنم

 • تصویر فرد

  Majid‏ - 98/12/25

  سلام من دانش آموز دبیرستانی هستم میخواستم بدونم که اگه رشته زیست سلولی و مولکولی گرایش ژنتیک بخونم کجاها می تونم کار کنم وبازار کارش چطوره؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/8/25

  سلام من لیسانس زیست شناسی عمومی دارم
  اگر در رشته ژنتیک انسانی تحصیل کنم میتونم آزمایشگاه تاسیس کنم؟

 • تصویر فرد

  زهرا عسگری‏ - 98/5/9

  باسلام
  سوال پرسیده بودم جواب ندادین
  سوالمو کوتاه میکنم
  منکه رشته زیست سلولی مولکولی گرایش میکروبیولوژی هستم
  اگه بخوام ارشد ژنتیک انسانی وزارت بهداشت دربیام
  برام خوبه؟موفقیت و بازار کار دارم؟

 • تصویر فرد

  فرانک فرهمند‏ - 98/5/15

  سلام. وقت بخیر. بازار کار ژنتیک انسانی خوب هست. فقط چون پایه شما میکروبیولوژی بوده و وزارت علوم بودین نمیتونین آزمایشگاه تاسیس کنین. ولی برای کار کردن در آزمایشگاه بالینی مشکلی ندارین.

 • تصویر فرد

  .‏ - 98/5/4

  بعید میدونم امکانش باشه چون قبولی تو ژنتیک خیلی سخته و رقابت زیاده

 • تصویر فرد

  ابتسام تیی گرد‏ - 97/4/13

  سلام من کارشناسی رشته ایمنی سلامت محیط زیستhseاز دانشگاه علمی کاربردی اهواز دارم
  آیا میشه برای ارشد کنکور داد؟
  آیا میشه برای ارشد رشته ژنتیک انسانی یا همون پزشکی برای ارشد خواند؟
  آیا اگه خوب خوند امکانش هست دولتی روزانه قبول شد؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

جستجو و انتخاب مدرس و مشاور در رشته ژنتیک انسانی