گزیده ای از اتاق فکر مجموعه حسابداری

ورود به اتاق فکر
 • نمرات کارنامه

  ی سوال واسم پیش اومد!
  مجموع زبان ، ریاضی و آمار 45 باشه
  یا زبان 45
  ریاضی و آمار 45؟
  ک در مجموع 90بشه؟

 • تاثیرمعدل

  سلام 3 گامی مهربون..یه سوال دارم که خیلی برام مهمه..ممنون میشم اگه راهنماییم کنی..این که معدل کارشناسیم که حسابداری 15.93 چقدر روی درصد و رتبه اثر داره..؟؟؟در ضمن من کنکور 94 دادم و رتبم شد 695..امسال دوباره میخوام شرکت کنم تا دانشگاه سراسری قبول شم.ممنون

 • رتبه؟؟؟

  سلام
  من با توجه به کنکور سالهای قبل رشته حسابداری، تقریبا درصدهای زیر را می توانم بزنم. لطفا بگین با این درصدها چه رتبه ای میتوانم بیارم؟ (روی معدلم هم اصلا نمیتوانم حساب کنم اصلا خوب نیست)
  ریاضی 50
  حسابرسی 80
  زبان 60
  صنعتی 15
  مالی 15
  با توجه به زمان باقیمانده تا کنکور چه پیشنهادی برای بهبود رتبه دارید؟ ممنونم.

 • کنکور ارشد

  من دانشجود ترم 2 حسابداری هستم می خواستم بدونم کدام کتاب ها را باید از الان برای کنکور ارشد بخوانم و تاثیر معدل چه قدره

 • کنکور ارشد

  برای رتبه اووردن روزانه دروس مالی صنعتی ریاضی و امار به طور میانگین چه درصدایی باید بزنم؟؟در این 4 درس کتوسط رو به بالام

بودجه بندی، تحلیل و بررسی آزمون کارشناسی ارشد حسابداری سال 96

تعداد بازدید 11246 دفعه

در زیر به نکات و تفاوتهای برجسته آزمون کارشناسی ارشد حسابداری سال 96 نسبت به سالهای گذشته پرداخته شده است.

بودجه بندی و نقد و بررسی آزمان ارشد حسابداری سال 96
بودجه بندی و نقد و بررسی آزمون ارشد حسابداری سال 96

حسابداری مالی:

برخلاف انتظار و برخلاف سال 95، کنکور کارشناسی ارشد سال 96 در درس حسابداری مالی، کمتر بر روی استانداردها و مطالب حفظی – مفهومی تأکید داشت. به نظر می رسد سوالات امسال، یکی از ساده ترین سوالات حسابداری مالی چند سال اخیر بود. با این که سبک سوالات از حفظی – مفهومی به مسئله ای تغییر کرده بود ولی اکثر مسئله ها، ساده بودند. اغلب داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد حسابداری 96 از این درس راضی بودند اگرچه داوطلبان قوی تر معتقد بودند که این سوالات ساده، تفاوت بین داوطلبان را نشان نمی داد. عجیب ترین اتفاقی که در این درس افتاد این بود که هیچ سوالی از حسابداری دولتی مطرح نشده بود. حسابداری دولتی یکی از سنگین ترین مباحث این درس به حساب می آید. مانند سالیان گذشته، فصل صورتهای مالی اساسی، داراییهای جاری و غیرجاری و تلفیق از اهیمت ویژه ای برخوردار بودند. گویا ادغام کنکور آزاد و سراسری در مقطع کارشناسی ارشد، تأثیر غیر قابل انکاری را بر روی آزمون ارشد 96 حسابداری داشته است. در ضمن جواب یکی از سوالات کنکور ارشد حسابداری 96 که مربوط به صورت جریان وجه نقد بود، در بین گزینه ها نبود و گویا اشتباه در کنکور ارشد حسابداری به یک عادت تبدیل شده است.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

حسابداری صنعتی:

سوالات این درس در کنکور ارشد حسابداری 96، کاملا قابل انتظار و حدوداً هم سطح کنکور ارشد سال 95 بود.مثل همیشه انحرافات استاندارد مهمترین مبحث سوالات صنعتی بوده اند. البته تغییراتی که مشاهده می شد، طرح سوال از مباحث کم اهمیت تری مثل بودجه جامع و هزینه یابی سفارش کالا بود. توزیع سوالات از مباحث مختلف به طوری بود که حدوداً از تمام مباحث حسابداری صنعتی سوال طرح شده بود. در درس حسابداری صنعتی ارشد سال 96، تمرین و تست زنی زیاد، کلید موفقیت در این درس محسوب می شد.

در برنامه ریزی برای داوطلبان سال گذشته به شدت بر روی تمرین و تکرار تست زنی در درس حسابداری صنعتی تاکید ویژه داشتیم و خوشحالیم که این امر در آزمون ارشد حسابداری سال 96 نتیجه داد و نتایج درخشانی در این درس حاصل شد. در این برنامه ریزی ها حداقل 5 دور، تمارین و تستهای صنعتی حل و مرور شد تا داوطلبان 3گام بدون کمترین استرسی به موفقیت در این درس برسند.

جهت استفاده از برنامه ریزی ها و مشاوره های 3گام در سایت ثبت نام کنید. با ثبت نام در سایت، شما علاوه بر 10 روز برنامه رایگان و یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان با رتبه برتر رشته حسابداری خواهید داشت.

 

 

حسابرسی:

درس حسابرسی آزمون کارشناسی ارشد حسابداری سال 96 نسبت به سال 95 به مراتب ساده تر طرح شده بود و با بلد بودن تستهای 15 سال اخیر، به راحتی می شد درصد خوبی در این درس کسب کرد. گویا حسابرسی به سمتی می رود که داوطلبان باید حساسیت خاصی روی سوالات کنکورهای سالهای قبل داشته باشند و آنها را به خاطر بسپارند. از فصل گزارش حسابرسی که همواره سخت ترین و پرسوال ترین مبحث حسابرسی بوده است، امسال کمتر سوال مطرح شده بود که همین مطلب به ساده تر شدن این درس در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری سال 96 اشاره دارد.

 

ریاضی و آمار:

درس ریاضی و آمار سورپرایز ویژه کنکور ارشد حسابداری سال 96 بود. سوالاتی که به نسبت سال 95 بسیار پیچیده تر و البته وقت گیرتر بودند. از درس آمار، 13 سوال مطرح شده بود که البته 10 سوال از این درس قابل حل و معمولی بودند. نکته جالب این است که 2 سوال از سوالات آمار واقعا بدون ماشین حساب در وقت کم کنکور قابل حل نبودند. در درس ریاضی، حتی مباحثی مثل ماتریس که همواره آسانترین سوالات کنکور را به خود اختصاص می دادند، بسیار سخت آمده بودند. برخلاف سالیان گذشته از مجموعه ها هیچ سوالی مطرح نشده بود. جواب سوالی هم که از مبحث کاربرد ریاضیات مطرح شده بود، در بین گزینه ها نبود. باز هم از سری ها سوال مطرح شده بود که از نوع سری های تلسکوپی بود. مباحث حد و مشتق و کاربرد مشتق هم طبق معمول بسیار پرسوال بودند. به طوری که از مشتق ها و کاربردهای آن، حد و انتگرال مجموعا یازده سوال مطرح شده بود. از ماتریس ها دو سوال، از مبحث تابع، کاربرد ریاضیات و بسط و سری هم یک سوال مطرح شده بود.

دانش مشاوران تخصصی 3گام، بار دیگر به کمک داوطلبان آزمون آمد. حذف فصل سنگینی چون تابع و همچنین تاکید ویژه بر روی حل تست در حد و پیوستگی و مشتق و برنامه ریزی منحصر بفرد روی درس آمار، باعث شد تا کمترین لطمه به داوطلبان وارد شود.

می توانید هم اکنون با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام، فرآیند مشاوره و برنامه ریزی حرفه ای خود را آغاز کنید.

 

دریافت مشاوره رایگان

سایر بخش های مجموعه حسابداری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  وحید‏ - 96/2/13

  کنکور ارشد امسال ریاضی وحشت ناک سخت بود اما یک نکته جالب اینکه چند تا از سوالات ارشد در کنکور دکترا عینا چه در درس ریاضی و چه در سایرین تکرار شده بود که همین چند تا سوال می تونست رتبه رو جابه جا کنه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/30

  سلام. بله درست میگید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد