معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی

در معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی باید گفت سم شناسی پزشکی یکی از شاخه های دانش پزشکی است که زیر مجموعه رشته های وزارت بهداشت می باشد. سم شناسی  از رشته های بسیار کارآمد و نوپا در بیشتر حیطه های مربوط به سلامت می باشد که همین امر باعث می شود توجه مسئولین به اهمیت حضور این رشته در جامعه پر رنگ تر شود.

 

کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی
کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی

 

 

آشنایی با کارشناسی ارشد سم شناسی

Toxicology (که در ایران به نام سم شناسی شناخته می شود) از رشته های علوم پایه وزارت بهداشت و جز تخصص های داروسازی می باشد که رشته ای جدید و در حال رشد و زیر شاخه گروه Pharmacology می باشد. از زمان راه اندازی این رشته تاکنون پیشرفت های زیادی در این مسیر حاصل شده است و روز به روز اهمیت وجود آن در سیستم آموزشی و محیط های کاری بیشتر احساس می شود. لذا پذیرفته شدن و نحوه مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی هم متناسب با نیاز جامعه به این رشته مورد توجه داوطلبان کنکور ارشد سم شناسی پزشکی قرار می گیرد.

Toxicology یک تخصص بین رشته ای است که در ارتباط با بسیاری از رشته های مرتبط با نظام سلامت می باشد و از این رو یکToxicologist  یا سم شناس می تواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با تخصص های مختلف ارتباط داشته باشد و حوزه های تحصیلی یا کاری متفاوتی را تجربه کند.

Toxicology یا سم شناسی دارای حوزه های مختلف در زمینه های سم شناسی قانونی، سم شناسی تجزیه ای، سم شناسی بالینی، سم شناسی محیطی، سم شناسی صنعتی، سم شناسی نظامی، سم شناسی اقتصادی، سم شناسی سیستم ایمنی، سم شناسی آبزیان، سم شناسی تغذیه ای، سم شناسی داروئی، سم شناسی تولید مثل (ناقص الخلقه زائی)، سم شناسی سرطان زایی و سم شناسی اپیدمیولوژیکی می باشد که دروس دوره کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی در هر کدام از این حوزه ها هم تا حدودی متفاوت هستند.

در واقع سم شناسی خطرهای احتمالی ناشی از اثرات مضر ترکیبات شیمیایی مختلف مانند داروها، سموم، فلزات سنگین، آلاینده های هوا، آلاینده های غذایی، آلاینده های آب و هر ترکیبی که بتواند یک اثر منفی بر سلامت انسان داشته باشد را در جمعیت های انسانی و حیوانی ارزیابی می کند به همین جهت یک سم شناس همواره تلاش می کند تا مکانیسم عمل سلولی، بیوشیمیایی و مولکولی این اثرات را همراه با احتمال وقوع آن ها بررسی کند یا آنالیت های غیرمجاز در پیرامون ما را شناسایی و اندازه گیری کند و گزارش حاصل از پژوهش های خود را در اختیار سازمان های مربوطه قرار می دهد.  

با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی ما از یک جلسه مشاوره رایگان توسط مشاور تخصصی کارشناسی ارشد سم شناسی موسسه 3گام برخوردار شوید.

 

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی - رشته های مجاز برای پذیرش ارشد سم شناسی

گستردگی زمینه های مختلف رشته سم شناسی باعث شده دانشجویان و فارغ التحصیلان گرایش های مختلف رشته های  وزارت بهداشت و وزارت علوم مانند شیمی، حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین، میکروب شناسی، علوم آزمایشگاهی، بیولوژی، بیوشیمی، شیمی موادغذایی، تغذیه، فیزیولوژی، ایمنی شناسی، پرستاری، داروشناسی، بیهوشی، میکروبیولوژی، علوم دارویی، ویروس شناسی، انگل شناسی، گیاهان دارویی، بهداشت و بازرسی گوشت، دکتری عمومی پزشکی، دکتری عمومی داروسازی، دکتری عمومی دامپزشکی، بهداشت عمومی، بهداشت حرفه ای، بهداشت محیط، مهندسی کشاورزی ( گرایش های گیاه پزشکی/ صنایع غذایی) بتوانند وارد این شاخه شوند.

از بین رشته های مجاز برای کنکور ارشد سم شناسی Toxicology رشته های بهداشت (گرایش های مختلف)، گیاه پزشکی، شیمی و علوم آزمایشگاهی دارای داوطلبان بیشتری برای ورود به این دوره بوده اند و طی سال های اخیر توانسته اند رتبه های برتر کنکور باشند. مشخصا به دست آوردن رتبه های برتر کنکور سم شناسی هم مستلزم برنامه ریزی، تست زنی حرفه ای و به ویژه استفاده از منابع وزارت بهداشت برای کنکور کارشناسی ارشد سم شناسی می باشد که داوطلبان باید مد نظر قرار دهند.

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی  - چرا Toxicology  یا سم شناسی بخوانیم؟

Toxicology یا سم شناسی به عنوان یک رشته ضروری و نوپا شناخته شده است که رفته رفته جایگاه آن در مجامع علمی داخلی و خارجی بیشتر تثبیت می شود و با توجه به گستردگی زمینه های آن می تواند مورد توجه طیف بیشتری از داوطلبان دوره های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با رشته های کارشناسی غیرمرتبط قرار بگیرد.

با توجه به اینکه این رشته زیرشاخه وزارت بهداشت است، دارای 2 سال دوره طرح اختیاری می باشد که با گذراندن آن می توان تجربه کاری خوبی را به دست آورد و برای کسانی که نیاز به ورود به بازار کار را دارند می تواند گزینه مناسبی باشد ضمن اینکه با امکان شرکت در  رشته های متنوع مقطع دکتری می تواند طیف گسترده ای از علایق یک فرد را پوشش دهد.

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی - امکان ادامه تحصیل رشته سم شناسی

دانش آموختگان رشته سم شناسی Toxicology در مقطع دکتری می توانند در تخصص های سم شناسی، نانوفناوری دارویی، مطالعات اعتیاد، علوم سلولی کاربردی، مهندسی بافت، علوم اعصاب، توکسین های میکروبی، نانوفناوری پزشکی، و بهداشت حرفه ای ادامه تحصیل دهند و متناسب با تخصصی که کسب می کنند در محیط های دانشگاهی یا خارج از آن مسیر خود را ادامه دهند.

 

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی - بازار کار ارشد سم شناسی و آینده شغلی

فارغ التحصیلان این رشته متناسب با شاخه ای که در طی دوره ارشد انتخاب کرده اند می توانند وارد بازار کار شوند. زیرشاخه های اصلی این رشته شامل پژوهش های حیوانی، پژوهش های سلولی، پژوهش های حوزه نانوفناوری، پژوهش های بالینی و آنالیز دستگاهی می باشد که متناسب با تخصص به دست آمده در این شاخه ها می توان در مراکز درمانی، پژوهشکده های تحقیقاتی، آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو، آزمایشگاه سم شناسی مرکز پزشکی قانونی، آزمایشگاه سم شناسی شرکت های دارویی، آزمایشگاه های تخصصی مسمومیت، شرکت های دانش بنیان، آزمایشگاه های بخش های حیوانی، سلولی و آنالیز دانشگاه ها، و آزمایشگاه های سم شناسی مواد، آزمایشگاه های شرکت های صنایع غذایی و اداره محیط زیست مشغول به کار شد.

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی - دانشگاه های پذیرنده ارشد سم شناسی

از زمان راه اندازی رشته سم شناسی تاکنون، ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی به تفکیک دانشگاه اعلام می شود و دانشگاه ها در هر سال متناسب با قوانین خود اقدام به تغییر در ظرفیت های پذیرش می کنند. در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه تربیت مدرس، واحد علوم دارویی تهران، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه علوم پزشکی بابل و واحد دانشگاه آزاد شهرضا این رشته را پوشش می دهند.

 

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی -  آنچه که باید دانشجویان گیاه پزشکی و صنایع غذایی درباره سم شناسی بدانند!

در سال های اخیر و با معرفی بیشتر این رشته دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته هایی مانند مهندسی کشاورزی (گرایش گیاه پزشکی) به دلیل عدم وجود بازار کار و یا آینده تحصیلی مناسب در حوزه تحصیلی خود ورود بیشتری به این رشته داشته اند و با برنامه ریزی دقیق توانسته اند رتبه های برتر کنکور باشند بنابراین با توجه به مطالبی که بیان شد Toxicology می تواند یک راه جدید برای کسب یک موقعیت بهتر برای این داوطلبان باشد که با ورود به آن می توانند آینده شغلی و تحصیلی خود را تغییر دهند ضمن اینکه به دلیل تسلطی که این دانشجویان بر درس های سم شناسی کشاورزی دارند در بخش مسمومیت های سموم کشاورزی تسلط بهتری دارند و می توانند موفق تر عمل کنند.

علاوه بر گرایش گیاه پزشکی از مجموعه رشته های مهندسی کشاورزی، دانشجویان و یا فارغ التحصیلان گرایش علوم و صنایع غذایی با توجه به تغییراتی که در قوانین مربوط به اختصاص شماره نظام پزشکی و پروانه کار رشته تغذیه و عدم تخصیص شماره نظام به داوطلبان با رشته کارشناسی متفاوت ایجاد شد گرایش شدیدی به رشته Toxicology به عنوان یکی از رشته های تحت پوشش وزارت بهداشت پیدا کرده اند و با ورد به این رشته می توانند تضمین بهتری نسبت به آینده خود ایجاد کنند.

درصورت نیاز می توانید مطلب معرفی کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی مخصوص داوطلبانی که مدرک لیسانس گیاه پزشکی دارند را در سایت 3گام بخوانید.

 

 

معرفی کارشناسی ارشد رشته سم شناسی پزشکی - آنچه که باید دانشجویان شیمی و علوم آزمایشگاهی درباره سم شناسی بدانند!

دانشجویان و یا فارغ التحصیلان شیمی به دلیل تسلطی که بر مباحث شیمی مرتبط با سم شناسی (شیمی آلی و آنالیز دستگاهی) دارند در این رشته و شاخه سم شناسی آنالیزی می توانند موفق تر باشند و با ورود به این رشته می توانند از دانش شیمی در ابعاد دیگر نیز استفاده کنند.

علاوه بر رشته شیمی دانشجویان و یا فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی به دلیل گذراندن واحدهای فارماکولوژی که جز منابع کنکور کارشناسی ارشد سم شناسی می باشد می توانند با تسلط بیشتری این دوره را طی کنند و از این نقطه قوت خود در این درس با انتخاب سم شناسی استفاده بهتری ببرند.

 

تجربه ی من به عنوان مشاور تحصیلی که در این رشته در حال تحصیل است میگه که سم شناسی رشته بسیار جذاب و پر اهمیتی در دنیای امروز ماست که می تونه این انگیزه رو در شما به وجود بیاره که آینده درخشانی در کشور خواهید داشت و نسل امروز من و شماست که میتونه به عنوان یک سم شناس از خیلی از آسیب های مربوط به سلامت انسانها و محیط زندگیشون پیشگیری و حفاظت کنه. بهتر است با کمی تامل بدونیم که وجود این چنین رشته هایی تو کشور ما و گسترش اون میتونه کمک بزرگی به پیشرفت علم داشته باشه. از انتخاب رشته سم شناسی پشیمون نمی شید چون گستردگی زیادی در بازار کار داره و در آینده ای نه چندان دور مانند رشته های پر طرفدار دیگه مورد توجه بسیاری قرار می گیره.

 

سوالات متداول:

کدام دانشگاه ها پذیرنده ارشد سم شناسی پزشکی است؟

از زمان راه اندازی رشته سم شناسی تاکنون دانشگاه های مختلفی اقدام به پذیرش داوطلبان کرده اند و هر سال متناسب با قوانین خود اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه تربیت مدرس، واحد علوم دارویی تهران، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه علوم پزشکی بابل و واحد دانشگاه آزاد شهرضا این رشته را پوشش می دهند.

 

بهترین منابع ارشد سم شناسی پزشکی سال 1400 چیست؟

شما می توانید بهترین منابع کنکور ارشد سم شناسی پزشکی سال 1400 را در سایت 3گام و در مطلب بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد سم شناسی بخوانید. این منابع در سطوح مختلف و برای داوطلبان مختلف قرار داده شده است.

وضعیت بازار کار رشته سم شناسی پزشکی چگونه است؟

فارغ التحصیلان این رشته متناسب با شاخه ای که در طی دوره ارشد انتخاب کرده اند می توانند وارد بازار کار شوند. زیرشاخه های اصلی این رشته شامل پژوهش های حیوانی، پژوهش های سلولی، پژوهش های حوزه نانوفناوری، پژوهش های بالینی و آنالیز دستگاهی می باشد که متناسب با تخصص به دست آمده در این شاخه ها می توان در مراکز درمانی، پژوهشکده های تحقیقاتی، آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو، آزمایشگاه سم شناسی مرکز پزشکی قانونی، آزمایشگاه سم شناسی شرکت های دارویی، آزمایشگاه های تخصصی مسمومیت، شرکت های دانش بنیان، آزمایشگاه های بخش های حیوانی، سلولی و آنالیز دانشگاه ها، و آزمایشگاههای سم شناسی مواد، آزمایشگاههای شرکت های صنایع غذایی و اداره محیط زیست مشغول به کار شد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  ماهی‏ - 00/11/28

  سلام من کارشناسی زیست جانوری هستم میخواستم ببینم چطور در این زمان محدود برا ارشد سم شناسی بخونم و اینکه در حین خواتدن ارشد سم شناسی زیر شاخه انتخاب میکنیم که سم شناسی بالینی و ...بخونیم؟

 • تصویر فرد

  مهلا‏ - 00/9/26

  سلام من کارشناسی ژنتیک گیاهی دارم میتونم برا ارشد سم شناسی شرکت کنم؟!

 • تصویر فرد

  Maha‏ - 99/10/27

  سلام من کارشناسی تولیدات گیاهان دارویی و معطر دوره روزانه دارم ایا میتونم ارشد سمشناسی پزشکی شرکت کنم؟؟؟
  البته ارشد وزارت علوم(دوره روزانه) هم دارم.
  ایا در صورت قبولی در ارشد سمشناسی دوره روزانه برای تحصیل مجدد در مقطع ارشد باید شهریه بدم؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  Mahi‏ - 99/10/12

  سلام من کارشناسی ژنتیک دارم
  برای ارشد سم شناسی بهتره یا کلا کنکور بدم از اول رشته ای مثل پرستاری بخونم؟اولویت برام تهران قبول شدنه

 • تصویر فرد

  ایمان‏ - 99/8/19

  با سلام.بنده مدرک کارشناسی مهندسی علوم کشاورزی دارم میتونم در این رشته شرکت کنم ؟؟

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - 99/7/28

  سلام من دانشجوی ترم ۵ گیاهپزشکی هستم. ممنون میشم کمکم کنین بنظرتون واقعا می ارزه برای سم شناسی ارشد وقت بزارم تا ادامه بدم ؟ جهت بازارکارش. یا مجددا کنکور سراسری بدم برای یه رشته بهتر؟ واقعا گیج شدم

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 98/12/9

  سلام
  بنده کارشناسی گیاهپزشکی دارم.
  سوالم اینه حتماا باید دوره کارشناسی بالینی طی کرده باشم؟

 • تصویر فرد

  Amir Hossein‏ - 98/7/28

  سلام،ببخشید من مهندسی معدن می خونم،من می تونم در ارشد سم شناسی بخونم؟

 • تصویر فرد

  امید‏ - 98/7/20

  سلام.من مهندسی کشاورزی علوم وصنایع غذایی خوندم میتونم سم شناسی بخونم لطف جواب بدین

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 98/6/29

  سلام.سال اخر کارشناسی بهداشت محیط هستم.میخواستم بدونم برای ارشد میصرفه که سم شناسی بخونم؟میتونم تو ازمایشگاها مشغول به کار شم یا بازار کارش کمه؟خیلیا بهم گفتن بازار کار نداره وواقعا نمیدونم که برا ادامه تحصیل چیکار کنم.....
  بیشتر بخوانید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/6/27

  سلام من کارشناسی شیمی محض هستم میتونم کنکور سم شناسی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم حسن زاده‏ - 98/6/27

  سلام ، بله میتونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  Zohre‏ - 98/6/21

  سلام دوستان
  دوستاني كه گياهان دارويي خوندن به لطف تلاش دوستان من چندين سال پيش با نامه نگاري و پيگيري هاي مدوام رشته گياهان دارويي تو ليست رشته هاي مجاز سم شناسي قرار گرفت

 • تصویر فرد

  ایمان‏ - 98/6/7

  با سلام.با مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی میتونم در رشته سم شناسی شرکت کنم.با تشکر

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 98/5/11

  سلام خسته نباشید با کارشناسی هوشبری امکان شرکت در رشته سم شناسی هست؟؟

 • تصویر فرد

  هما‏ - 98/4/15

  سلام من کارشناسی شیمی دارویی دارم معدلمم کمه،چقدر شانس قبولی دارم؟میشه قبول شد؟چون رشته های مجاز برای ارشد این رشته خیلی زیاده..

 • تصویر فرد

  زینب مباشر‏ - 98/5/10

   سلام وقتتون بخیر
  با در اختیار داشتن منابع درست و تضمین شده و برنامه ریزی خوب و جامع و در ارتباط بودن با فرد  آگاه در این رشته ، قبولی شما در دانشگاه خوب دولتی صد درصد تضمین شده است و وجود معدل کم و داوطلب زیاد، تاثیری در عدم قبولی شما نخواهد داشت، که البته، ما تمام این امکانات را در موسسه 3 گام برای داوطلب های خوبمون فراهم کردیم و جواب دیدیم.

 • تصویر فرد

  نادره آقایی قهرمانلو‏ - 97/10/7

  سلام . من کارشناس تولید و بهره برداری ازگیاهان دارویی و معطر رودارم آیا میتونم در سم شناسی پزشکی 98 شرکت کنم؟


 • تصویر فرد

  زینب مباشر‏ - 98/3/2

  سلام وقت بخیر  فارغ از تحصیلان رشته های گیاهان دارویی و علوم دارویی میتوانند در  کنکور ارشد سم شناسی شرکت کنند.

 • تصویر فرد

  علیرضا امین زاده‏ - 97/8/3

  با سلام و وقت بخیر علیرضا امین زاده هستم دانشجوی رشته کارشناسی تولیدات گیاهی فوق دیپلم گیاهپزشکی دارم والان ترم 3 کارشناسی تولیدات گیاهی هستم آیا برای ارشد میتونم سم شناسی پزشکی بخونم لطفا راهنمایی کنید با تشکراز پشتیبانی واساتید محترم

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - 97/8/2

  سلام خسته نباشید سوالی که میخوام مطرح کنم یکی از دوستانم قبلا پرسیدند که با دکترای داروسازی هسته ای میتونم داروخانه تآسیس کنم؟

 • تصویر فرد

  زینب مباشر‏ - 98/3/2

  سلام وقت بخیر ، متاسفانه مجوز تاسیس داروخانه تنها به افراد فارغ از تحصیل از دکترای رشته ی داروسازی داده میشود.

 • تصویر فرد

  منا‏ - 97/6/22

  سلام خسته نباشيد من دانشجوي ترم٧گياه پزشكيم و خانومم من برام بازار كار خيلي مهمه به نظر شما تو سه رشته ي حشره شناسي پزشكي سم شناسي پزشكي وزارت بهداشت يا حشره شناسي كدوم بازار كار بهتري داره؟

 • تصویر فرد

  زینب مباشر‏ - 98/3/2

  سلام و وقت شما بخیر . از بین این سه رشته چون قبلا مطالعه داشته ام عرض میکنم، حقیقتا کارشناسی ارشد سم شناسی پزشکی بازار و شرایط کاری بهتری برای خانم ها دارد.

 • تصویر فرد

  متین‏ - 97/6/16

  با سلام و خسته نباشید.من با مدرک کارشناسی دبیری شیمی حق شرکت در ازمون ارشد سم شناسی پزشکی رو دارم؟ چون در سایت سنجش کارشناسی شیمی رو مجاز اعلام کرده ولی نمی دونستم دبیری شیمی جزو اون حساب میشه یا نه .ممنون

 • تصویر فرد

  زینب مباشر‏ - 98/3/2

  سلام وقت بخیر. بنده هم اطلاعی ندارم بهتره از اساتید در رشته ی خودتان سوال کنید ولی طبق معرفی وزارت بهداشت دبیری شیمی بیان نشده . موفق باشید

 • تصویر فرد

  خانم شفیع‏ - 97/6/14

  سلام. خانم فاطمه از رشته اتاق عمل نمی تونید وارد رشته سم شناسی بشید ولی از رشته پرستاری می تونید.
  لطفا سوالاتتون رو در اتاق فکر این رشته مطرح کنید و یا با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی از یک جلسه مشاوره رایگان بهره مند شوید. با تشکر.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - 97/5/12

  سلام .ایا از رشته اتاق عمل یا پرستاری می شود وارد سم شناسی شد؟

 • تصویر فرد

  خانم شفیع‏ - 97/3/24

  سلام. دوستانی که سوال پرسیدند بنده نمیتونم اختصاصی در این قسمت به سوالاتتون پاسخ بدم...لطفا یا در اتاق فکر سم شناسی سوالاتتون رو مطرح کنید و یا پیشنهاد میکنم با عضویت رایگان در پنل سه گام در قسمت سم شناسی می تونید یک جلسه مشاوره تلفنی رایگان با من داشته باشید تا به تک تک سوالاتتون پاسخ بدم.
  با تشکر و آرزوی موفقیت.

 • تصویر فرد

  شکیبا ‏ - 97/2/15

  سلام ببخشید زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش میکروبیولوژی برای ارشد سم شناسی مجازه؟

 • تصویر فرد

  الیزابت‏ - 96/9/20

  سلام من کارشناسی علوم و مهندسی صنایع غذایی هستم میتونم برای ارشد رشته سم شناسی پزشکی بخونم ؟
  لطف کنید منابع وجزوه های این رشته رو معرفی کنید.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - 96/8/25

  سلام من کارشناسی شیمی کاربردی دارم.امسال ارشد شیمی تجزیه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم ولی بدلایلی نتونستم برم و دارم انصراف میدم.با توجه ب اینکه از انتخاب رشته های روزانه ی ارشد97وزارت علوم محروم هستم میتونم ارشدـ97 وزارت بهداشت رو شرکت کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم شفیع‏ - 96/8/25

  دوطلبان عزیز سم شناسی ، لطفا پیام و سوالات خود را در اتاق فکر این رشته وارد کنید تا به صورت اختصاصی به پیامها جواب داده شود.
  با تشکر
  شفیع... مشاوره تخصصی ارشد سم شناسی پزشکی موسسه سه گام.

 • تصویر فرد

  خانم شفیع‏ - 96/8/25

  سلام.
  *دوست عزیز خانم دانشجو سوالتون رو خیلی واضح مطرح نکردید. اما باید بهتون بگم که سم شناسی از اون دست رشته هایی هست که به دلیل گستردگی که داره خیلی از رشته هارو هم از نظر علمی و هم از نظر بالینی در بر میگیره و اینکه در مقطع دکترا تفاوتی بین شما و بچه های داروسازی باشه وجود ندارد .
  *دوست عزیز صبا با مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی نمی شود سم شناسی رو شرکت کنید.
  * دوست عزیز عسل بانو شما میتونید با وارد شدن به پنل مشاوره و برنامه ریزی سه گام علاوه براینکه از یک جلسه مشاوره رایگان بهره مند می شوید در کنار اون میتونید منابع برگزیده ای که رتبه های برتر کنکور سم شناسی هم مطالعه کردند رو تهیه کنید.
  * دوست عزیز ریحانه با مدرک مدیریت تلفیقی نمیتونید سم شناسی شرکت کنید. بهتر برای اطلاع بیشتر دفترچه ارشد وزارت بهداشت سال 96 رو مطالعه کنید.

 • تصویر فرد

  ریحانه‏ - 96/7/30

  سلام
  با مدرک کارشناسی مدیریت تلفیقی افات میتوم کنکور ارشد سم شناسی پزشکی شرکت کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  عسل بانو‏ - 96/7/1

  سلام من میخوام سال ۹۷ ارشد سم شناسی شرکت کنم،ولی هیچکدوم منابع و جزوات رو ندارم،هرکی داره لطفأ ب من ایمیل بزنه ک بتونم ب ی طریقی کپی بگیرم از جزوه ها و کتاب ها....لطفأ کمکم کنین

 • تصویر فرد

  شقایق‏ - 96/6/4

  سلام اگه کارشناسی پدستاری داشته باشیم و ارشد و دکترای سم شناسی میتونیم داروخانه بزنیم؟؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/5

  سلام نه

 • تصویر فرد

  منیر‏ - 96/5/20

  سوال دانشجو سوال منم هست . لطفا اگه میشه پاسخ بدین.ممنون.

 • تصویر فرد

  دانشجو‏ - 96/5/15

  سلام من دانشجوی بهداشت حرفه ایم میخواستم بدونم که اگه من تو ارشد سم شناسی رو خوندم بعد تو دکترا داروسازی .تفاوت من واونیکه از کارشناسی تو داروسازی درس میخونه باوجودیکه قبولی تو داروسازی نسبت به بهداشت توی کنکورسراسری خیلی متفاوته چیه؟

 • تصویر فرد

  صبا‏ - 96/4/31

  سلام .با کارشناسی مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی می تونم سم شناسی پزشکی رو امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  س‏ - 96/4/13

  با سلام و وقت بخیر .
  مدرک کارشناسی من شیمی هست .امسال در آزمون ارشد سم شناسی ثبت نام کردم اما متاسفانه مطالعه زیاد نداشتم و تصمیم گرفتم در جلسه آرمون شرکت نکنم .اگه برای سال دیگه بخوام شرکت کنم با وجود غیبت در جلسه آرمون امسال مشکلی پیش نمیاد؟ و اینکه بین دو رشته سم شناسی و بیوشیمی کدوم بازار کار بهتری داره ؟ من خودم به سم شناسی خیلی علاقه دارم اما بازار کار هم برام مهمه .ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - 96/2/7

  سلام من ارشد سم میخوام امتحان بدم.از فصل پروتیین و متابولیسمش خیلی سوال میاد؟میشه نخوندش؟بقیه فصلارو خوندم.۲.میشه یه راهنمایی کنید چه فصلایی از شیمی رو بخونم که بتونم ۴۰بزنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  سلام. لطفا با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی یک جلسه مشاوره تخصصی با مشاور تخصصیتون در رشته سم شناسی پزشکی درخواست بدید. خودشون با شما تماس می گیرند و بهتون اطلاعات مورد نیاز رو می دن.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

جستجو و انتخاب مدرس و مشاور در رشته سم شناسی