بهترین روش خواندن درس زبان انگلیسی کنکور سراسری:

از آنجایی که این درس از آن درسهایی است که بسیاری از والدین به دنبال تقویت آن در کودکان خود هستند، درس بیگانه ای برای داوطلبان نیست. خدا رو شکر تستهاش هم منطقی و خوب هستند. بهتر است این درس از همان ابتدا درس به درس ولی تفکیکی خوانده شود. یعنی ابتدا لغتهای همان درس حفظ شود و سپس گرامر آن و بعد نوبت مخلفات می رسد. بزرگترین مشکل در این درس زمانبر بودن بحث سوالات ریدینگ می باشد که باید به مهارت ریدینگ عادت کنید تا در زمانتان صرفه جویی شود.

کسانی که از بچگی با این درس سر و کار داشته اند و این درس را دوست دارند و خیلی بیشتر از کتاب درسی بلدند، بهتر است درس را یک مرور کلی نمایند و به سراغ کتابهای گردن کلفت در این زمینه بروند. کتابهایی که بی نهایت تست برای گرامر و لغت دارد و یک کتاب هم برای افزایش مهارت ریدینگ داشته باشند. این افراد نیاز نیست که روی درسها زیاد زمان بگذارند و بهتر است از همان ابتدا به سراغ تست زدن بروند و سرعت خواندن خود را در ریدینگ بالاتر ببرند.

در برنامه ریزی 3گام این درس برای این افراد به گونه ای برنامه ریزی می شود که بیشتر روی تستها کار کنند و سرعت عمل و زمان مازاد از آن را روی سایر دروس بگذارند.

نحوه مطالعه درس زبان انگلیسی

 

کسانی که پایه ضعیفی دارند و دنبال این درس نبوده اند باید خوب دقت کنند و حواسشان جمع باشد. این افراد باید از متد درس به درس و تفکیک در همان درس استفاده کنند. در هر درس ابتدا به سراغ حفظ کردن لغات بروند. بعد به سراغ گرامر بروند و متن و تمرینات کتاب را به خوبی حل کنند. بهتر است در این مرحله با تست کاری نداشته باشند. در مرحله بعد بهتر است مجدد همین روند را با دور تندتری انجام دهند. از مرحله سوم به بعد زمان تست زنی و کار کردن روی مهارت ریدینگ است. برای ریدینگ باید دقت داشته باشند که در مرحله اول از زمانبر بودن و نفهمیدن آن نترسند. حتی اگر کلمه به کلمه ترجمه کنند، باید صبور باشند و قافیه را نبازند. چند ریدینگ اول سخت ترین ریدینگهاست. باید لغت به لغت جلو بروند و ترجمه کنند. این افراد باید با فن ترجمه ریدینگ جلو بروند تا ریدینگها برای آنها آسانتر شود. در مرحله بعد که روی مرور لغات و گرامر و تستهای آنها کار می کنند، نوبت بالا بردن توانایی پاسخ دهی به سؤالات ریدینگ فرا می رسد. یعنی همان مهارت ریدینگ.

در برنامه ریزی 3گام برای این افراد به دلیل ضعفی که در این درس دارند، جایگاه ویژه ای در نظر گرفته شده است که اصطلاحاً ما به آن می گوییم پله پله با زبان. دراین برنامه، مرور لایتنری و از همه مهمتر فازبندی مراحل، اهمیت ویژه ای دارند.

نحوه تست زنی درس زبان

همین الان می توانید ثبت نام کنید

 

مطالب مرتبط:

 بهترین روش خواندن درس زبان و ادبیات فارسی آزمون سراسری

بهترین روش خواندن درس دین و زندگی کنکور سراسری

بهترین روش خواندن درس زبان عربی آزمون سراسری