مشاور تخصصی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

تعداد بازدید 10024 دفعه

من امیر سلیمانی مشاور تخصصی رشته ی مهندسی مکانیک در موسسه 3گام ، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در گرایش تبدیل انرژی هستم.

مشاور تخصصی رشته مکانیک
مشاور تخصصی رشته مکانیک

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی مکانیک

 

 

من امیر سلیمانی مشاور تخصصی رشته ی مهندسی مکانیک در موسسه 3گام ، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در گرایش تبدیل انرژی هستم و هم اکنون به عنوان محقق در پژوهشکده خودرو، سوخت و محیط زیست دانشگاه تهران مشغول به کار هستم.

 بعد از پایان دبیرستان و با شرکت در کنکور سراسری  در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیر کبیر پذیرفته شدم و در پایان دوره کارشناسی با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در گرایش تبدیل انرژی رتبه ی 53، در گرایش طراحی کاربردی 62 و در مهندسی پزشکی رتبه 43 را کسب کردم.

در این مدتی که من در موسسه 3گام به عنوان مشاوره تخصصی مهندسی مکانیک مشغول به کار بوده ام(از سال 94 تا کنون)، توانسته ایم که با استفاده از سیستم کاملا تخصصی و منحصربفرد برنامه ریزی 3گام به بسیاری از دانشجویان این رشته در تمامی نقاط ایران برای ورود به دانشگاه های برتر کمک کنیم که این تعداد زیاد دانشجو باعث غنی تر شدن سیستم برنامه ریزی 3گام شده است. از طرفی برنامه ریزی و مشاوره برای کنکور ارشد مکانیک برای طیف های متنوع و زیاد داوطلبان کارشناسی ارشد این رشته با هدف گذاری های مختلف باعث بالاتر رفتن مهارت های شخصی من و گروه مهندسی مکانیک در امر مشاوره و برنامه ریزی شده است. با توجه به این سوابق، هم اکنون  ما برای هر دانشجویی با هر سابقه تحصیلی قابلیت ارائه بهترین مسیر برای دست یابی به هدف های تعیین شده را داریم که موفقیت های گذشته ما گویای این موضوع می باشد.

با توجه به فراگیر شدن کنکورهای سراسری در کشور  و تعداد زیاد داوطلبان و هیاهوی تبلیغاتی ای که در زمینه وجود دارد اغلب داوطلبان برای انتخاب مسیر درس خواندن برای کنکور دچار سردرگمی می شوند. که هدف من در موسسه سه گام این است که با ارائه ی بهترین روش ها ( که شامل منابع و روش درس خواندن و... می شود) داوطلبان را در رسیدن به هدف هایشان کمک کنم. لزوم مشاوره در رشته ی مهندسی مکانیک شاید از خیلی از رشته های دیگر بیشتر باشد زیرا هم تعداد دانشجویان این رشته زیاد است  که رقابت را در این رشته سخت می کند و هم تعداد و حجم دروس زیاد است که مورد اخیر باعث سردرگمی بسیاری از دانشجویان می شود.

اما روش 3گام برای کاهش این سردرگمی ها چیست؟ اگر بخواهیم بزرگترین ابهامات داوطلبان کنکور ارشد مهندسی مکانیک را لیست کنیم، در انتها به چند مشکل عمده و مشترک در بین داوطلبان می رسیم که در ادامه راه کار من در 3گام برای این تعدادی از این مشکلات ذکر شده است.

برنامه کلی تا کنکور(چند دور مطالعه، زمان اتمام هر دور و...): در 3گام و بر اساس تجارب قبلی برای داوطلبان با توجه به وقت و هدفی که دارند مشخص می کنیم که آیا توان دو دور مطالعه دروس را دارند یا خیر. در ادامه برنامه کلی داوطلبانی که بیشتر از شش ماه وقت دارند یا به صورت دو دور مطالعه و جمع بندی یا یک دور مطالعه و جمعبندی کامل تعیین می شود. داوطلبانی که کمتر از شش ماه وقت دارند حالت های مختلف دیگری نیز وجود دارد که با توجه به شرایط داوطلب تعیین می شود.

چند درس مطالعه شود (برای قبولی در تهران چند درس باید بخوانیم و...): یکی از بزرگترین چالش های کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک تعداد دروسی که باید مطالعه شوند و انتخاب این دروس است. به طور کلی تعداد دروسی که داوطلب باید مطالعه کند کاملا وابسته به شرایط، وقت و هدف داوطلب است و نمی توان برای همه عدد یک سانی را گفت اما به صورت کلی و حدودی در گرایش های تبدیل و طراحی  اگر کسی قصد قبولی در دانشگاه های دولتی معمولی تهران را دارد باید حداقل 8 درس از 15 درس ضریب دار را مطالعه کنید و برای قبولی در سه دانشگاه برتر تهران را دارد باید بین 10 تا 12 درس را مطالعه کند (این اعداد حدودی هستند و مثال نقض بسیاری برای آنها وجود دارد). شرایط برای هدف ها و گرایش های دیگر بسیار متنوع است و در جلسه اول مشاوره بعد از صحبت با داوطلب مشخص می شود.

انتخاب دروس( کدام درس ها حذف شوند) : بعد از تعیین تعداد دروس چالش بعدی انتخاب دروس حذفی است که عدم انتخاب درست در این مرحله بزرگترین دلیل عدم نتیجه گیری در کنکور ارشد مهندسی مکانیک است. به طور کل هیچ درس بد یا خوبی وجود ندارد و برای هر داوطلب ممکن است که دروس حذفی کاملا متفاوت با داوطلب دیگر باشد. در 3گام برای تعیین دروس حذفی هر داوطلب یک رویه مشخص و جود دارد و در تماس اول با توجه به سطح هر داوطلب در هر درس (ممکن است ازمون تعیین سطح گرفته شود) و وظعیت دروس مختلف در کنکور یعنی میزان سختی سوالات در کنکور چند سال اخیر و میزان زمان لازم برای مطالعه هر درس ، دروس حدفی و انتخابی داوطلب تعیین می شود

مرور مطالب: یکی دیگر از اشتباهات رایج در میان داوطلبان عدم جدی گرفتن مرور است. این داوطلبان در هنگام جمعبندی متوجه اشتباه خود می شوند که دیگر برای جبران دیر است.در  برنامه ریزی من در 3گام، مبحث مرور بسیار اهمیت دارد و حداقل یک  روز از هفته به مرور اختصاص دارد و برنامه مرور اختصاصی به هر داوطلب داده می شود و روند ان بدین صورت است که داوطلب هر فصلی را که مطالعه می کند چندین بار طبق زمانبندی لایتنر در هفته های بعد این سر فصل در برنامه مرورش قرار میگیرد(ایتدا دو هفته بعد از مطالعه، بعد پنج هفته بعد و...) و حداق هر سر فصل 5 بار مرور می شود در هر دور مطالعه.

 

 برای این در 3گام و دپارتمان مهندسی مکانیک به طور کلی ما در ابتدا با توجه به سطح فعلی داوطلب و هدف گذاری او مسیر کلی داوطلب را تعیین می کنیم که شامل تعداد فازهای مطالعاتی، تعیین دروسی که باید خوانده شود، منابع متناسب با وضعیت فرد و .... است و با ارائه یک برنامه ریزی دقیق ، اختصاصی و جزء به جزء تا روز کنکور با داوطلب خواهیم بود و در این مسیر  به طور مستمر به داوطلبان مشاوره می دهیم و پاسخ گوی سوالات آنها هستیم. که این پیگیری مستمر به داوطلب کمک می کند که از مسیر درست خارج نشوید. به این امید که بتوانیم به همراه یکدیگر به هدف های از پیش تعیین شده ی شما برسیم.

 حالا با همه این توضیحات توصیه می کنم داوطلبان مطالب زیر را در سایت 3گام مطالعه کنند:

برنامه ریزی سه ماهه کنکور ارشد

معرفی ارشد مهندسی مکانیک​

مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مهندسی مکانیک

 

 

در واقع روش برنامه ریزی 3گام بدین صورت می باشد که بعد از انتخاب دروس و منابع  متناسب با سطح شما برنامه برای شما ریخته می شود که در غالب دو فاز می باشد که در فاز اول تمرکز بر روی یادگیری و یادآوری دروس البته به همراه حل تست می باشد و در فاز دوم تمرکز بر روی حل تست و به تسلط رساندن دروسی هست که تا کنون خوانده اید و در این مدت من به عنوان مشاور تخصصی شما کاملا پیگیر روند درسی شما می باشم و در این مسیر با شما همراه و پاسخ گوی سوالات شما خواهم بود که این پیگیری مستمر به شما کمک می کند که از مسیر درست خارج نشوید. به این امید که بتوانیم به همراه یکدیگر به هدف های از پیش تعیین شده ی شما برسیم.

 

رزرو مشاوره با رتبه های برتر

عضویت در کانال تلگرام تخصصی رشته مهندسی مکانیک

سایر بخش های مجموعه مهندسی مکانیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    شادی‏ - 99/12/12

    سلام مدرک طراحی کاربردی پیام نور برای کار و ادامه تحصیل مناسب است؟ لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  • تصویر فرد

    Narges Rahimi‏ - 99/6/2

    سلام ممنون میشم پاسخ بدید زمان لازم برای وکافی برای قبولی درازمون استخدامی چقدراست؟ودراین مدت زمان باقی مانده ایا میشه بابرنامه ریزی ومشاوره شما خوندوقبول شد یا بایدبرای ازمون استخدامی بعدی اماده شد؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc