دروس و ضرایب کنکور ارشد پزشکی بیوشیمی بالینی

دروس و ضرایب کنکور ارشد پزشکی بیوشیمی بالینی برای داوطلبان این رشته مهم هستند. ضریب درس بیوشیمی عمومی در کنکور بیوشیمی بالینی 6 است که یک ضریب بسیار بالا و مهم می باشد. مابقی دروس که در ادامه خواهند آمد ضرایب به مراتب پایین تری دارند.

 

دروس و ضرایب کنکور ارشد پزشکی بیوشیمی بالینی

بیوشیمی عمومی:

ضریب درس بیوشیمی عمومی در کنکور بیوشیمی بالینی 6 است. یک ضریب بسیار بالا و مهم. مابقی دروس که در ادامه خواهند آمد ضرایب به مراتب پایین تری دارند. برای بیوشیمی عمومی منابع زیادی وجود دارد، چه تألیفی و چه ترجمه. بیوشیمی لنینجر، هارپر، استیرر و دولین شناخته شده ترین ترجمه ها می باشند و تألیفات داخلی نیز که برگرفته و چکیده ای از این منابع اصلی می باشند کم نیست. اما چگونه باید بیوشیمی عمومی را خواند تا بهترین نتیجه را گرفت. ابتدا باید ویژگی های این درس را برشمریم: حجیم بودن، نکات حفظی زیاد، مطالب مشابه، نام های زیاد و البته مفهومهایی که با ادغام شدن در هم بسیار پیچیده می شوند. حالا که ویژگی ها مشخص شدند باید بدانیم که چگونه باید آن را مطالعه کنیم. برای اینکه حجم آن را کاهش دهیم باید براساس سبک یادگیری خود از آن خلاصه برداری و نکته برداری کنیم. مطالب به شدت حفظی آن را در مقاطع مختلف مرور کرده و تفاوت مطالب مشابه را به صورت مدون در حین خواندن بنویسیم. مفاهیم را در کنار مفاهیم دیگر بیاموزیم و فقط به یادگیری تک بعدی مفاهیم نپردازیم. همه چیز به هم می توانند ارتباط پیدا کنند. در ابتدا این کار زمانبر است. تصور کنید بخواهید این کتاب را 6 دور بخوانید، اگر این کار را نکرده باشید همان قدر که دور اول طول کشیده، دور دوم نیز به طول می انجامد، و لیکن باید بدانید که با این کار دور دوم زمان بسیار کمتری نسبت به دور اول خواهد داشت و دورهای بعدی نیز به همان نسبت زمان کمتری خواهند برد. پس بلند مدت فکر کنید نه اینکه فقط همین حالا را ببینید. البته ابن کار بیشتر برای کسانی خوب است که در زمان مناسب شروع به درس خواندن کرده اند. کسانی که دیر شروع می کنند باید کمی ملایم تر و البته هوشمندانه تر این کار را بکنند. نیازی نیست هر آنچه که در نظر مهم می آید نت برداری شود. با بررسی دقیق کنکورهای سال های گذشته بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت، آنچه را که کنکور می طلبد نت برداری کنید. کسانی هم که خیلی دیر به فکر افتاده اند بهتر است یا از کسی خلاصه هایشان را بگیرند (که البته بعید است گیرشان بیاید) یا اینکه مباحث پرتکرار را بخوانند و از خیر بقیه مباحث بگذرند و به جای خلاصه نویسی تست ها را خوب تمرین کنند و نکات آن ها را مرور کنند. لازم است در اینجا با بهترین روش مطالعه دروس بیوشیمی هم آشنایی داشته باشید برای این منظور لینک های زیر ا در اختیارتان قرار می دهیم:

بهترین روش خواندن درس زیست سلولی مولکولی ارشد وزارت بهداشت

بهترین روش خواندن درس بیوشیمی کنکور ارشد وزارت بهداشت

 

 

شیمی عمومی و آلی:

درسی با ضریب2 و با سؤالات نسبتاً راحت. بهترین منبع برای شیمی عمومی همان کتاب معروف چارلز مورتیمر است و برای شیمی آلی منابع ترجمه و تألیفی بسیاری موجود می باشد؛ مثل موریسون-بوید، ولهارد، مک موری، کری و... بزرگترین دردسر این منابع خوب و جامع این است که حجیم هستند و با توجه به حجم زیاد خود بیوشیمی، حجم آنها آزار دهنده تر نیز می شود. اما یک خبر خوب! سؤالات دروس شیمی عمومی و آلی آنقدر مقدماتی می آید که اگر کسی مقدمه هر سر فصل را بخواند و اصول کلی را یاد بگیرد قضیه حل شده است. بنابراین به راحتی با دانش از اینکه کجاها را بخوانیم و کجاها را نخوانیم، موفقیت در این دو درس را برای کنکور بیوشیمی بالینی تضمین کرده ایم. نکته مهم این است که حتی اگر به موقع برای خواندن اقدام کرده ایم نیز، باید تمرکز بیشتر را روی بیوشیمی بگذاریم و شیمی را کاملاً رندانه بخوانیم. قسمت های پرکاربرد کتاب مورتیمر را بدانیم و همان ها را بخوانیم، در مورد آلی نیز همچنین. اگر خودمان نمی دانیم از کسانی که می دانند بپرسیم و یا به دنبال یک مشاور خوب باشیم که تکلیف ما را مشخص کند. تمرکز باید روی بیوشیمی باشد و شیمی را باید در حاشیه ولیکن حساب شده مطالعه کرد. خوشبختانه شیوه سؤالات به گونه ای است که می توان با یک برنامه ریزی دقیق برای تست زدن، این درس را از طریق خود تست ها نیز پوشش دهیم. البته شایان ذکر است که طی سال های گذشته تمرکز بر روی درس شیمی آلی بیشتر بوده است.

 

 

زیست شناسی سلولی-مولکولی:

درس زیست شناسی سلولی-مولکولی نیز همانند شیمی درسی است با ضریب 2. باید در نظر بگیرید که تفاوت این درس با شیمی این است که منابع در این زمینه قدری نامنسجم تر هستند ولیکن خبر خوب این که سطح سؤالات در این درس ساده است و با یافتن یک منبع خوب درسنامه ای و تستی نیز می توان این درس را ختم به خیر نمود. منبعی که خود دفترچه وزارت بهداشت معرفی کرده است، کتاب زیست شناسی سلولی - مولکولی لودیش است. این درس با ضریب 2 خود و نوع طرح سؤالات باید زمان کمتری را به نسبت بیوشیمی به خود اختصاص دهد. از این حیث شبیه شیمی است ولیکن از نظر فرار بودن مطالب و حفظی بودن آنها با شیمی تفاوت دارد. پس باید به نحوی برنامه ریزی کرد که بازه های مرور آن براساس استانداردهای یادگیری و به خاطر سپردن مغز تطابق داشته و بهترین بازدهی را داشته باشد.

 

زبان عمومی:

مهارتی به نام زبان، جزء لاینفک تمام آزمون ها و البته مهارتی گاهاً ضروری برای زندگی. درسی با ضریب 3. از آنجا که انگلیسی عملاً تبدیل به زبانی جهانی شده است، منابع بسیار بسیار زیادی برای آن موجود است و بسیاری از افراد به آن به عنوان مهارت لازمه زندگی می اندیشند تا درسی با ضریب 3 برای کنکور. منبع معرفی شده، کتاب زبان امیر لزگی است. کتابی که امتحان خود را پس داده است. کتابهای معروف 504، 1100، لغات ضروری تافل و ... نیز مهارت زبان عمومی را بهبود می بخشند. اگر زبانتان خوب است و روی آن کار شده است پس بیشتر برای زبان تخصصی برنامه بریزید. اگر زبانتان ضعیف است، پس جوری برنامه ریزی کنید که همیشه و هر جا بتوانید زبان را بخوانید. خوشبختانه زبان درسی است که هر جا می توان آن را خواند. بدبختانه بسیار فرار است و نیازمند تکرار بسیار زیاد. زبان را جدی بگیرید، حتی به اندازه خود بیوشیمی. درصد آن برای شما تعیین کننده است. پس با زبان خوب تا کنید.

 

3گام به کسانی که در پنل هوشمند برنامه ریزی و مشاوره ثبت نام می کنند دو هدیه ویژه می دهد:

1- یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان

2- یک هفته برنامه ریزی تخصصی رایگان

 

سایر بخش های بیوشیمی بالینی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 00/5/28

  سلام من مدرک کارشناسی آموزش شیمی دارم . میخواستم بدونم میتونم برای ارشد بیوشیمی بخونم ؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 00/5/30

  سلام اگر منظورتون بیوشیمی بالینی هست در دفترچه قسمت رشته های مجاز فقط اعلام کرده که رشته شیمی و گرایش خاصی رو ذکر نکرده و داوطلبایی هم داشتیم که شیمی محض یا کاربردی خوندن و قبول شدن اما آموزش شیمی اطمینان ندارم برا اطمینان بیشتر در سایت سنجش پزشکی قسمت تماس با ما پیام بگذارید تا کارشناسان خود سنجش راهنماییتون کنن.

 • تصویر فرد

  چکامه‏ - 99/7/26

  سلام خداقوت
  برای زیست سلولی آزمون ارشد بیوشیمی میشه کتاب دوره دانشگاه رو خوند من فارغ التحصیل زیست شناسی پیام نور هستم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/8/8

  سلام منبع اصلی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت زیست شناسی لودیش هست اگر کتابتون مطابق با لودیش باشه میتونید بخونید اما اگر نیست تو قسمت منابع سایت کتاب برای زیست شناسی سلولی مولکولی معرفی کردیم

 • تصویر فرد

  Mino‏ - 99/6/30

  سلام خسته نباشید.یسوال داشتم.من شنیدم که وزارت بهداشت به تمامی دانشجوهای ارشدش ماهانه یه مبلغی رو بعنوان کمک هزینه میده.همچین چیزی صحت داره؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/7/10

  سلام خیر ارشد هیچ گونه حقوقی نداره تنها دانشجوهای دکترای وزارت بهداشت حقوق بهشون تعلق میگیره

 • تصویر فرد

  Mina‏ - 99/3/30

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی هستم میخواستم ارشدمو بیوشیمی بخونم و درآزمون دکتری بیوتکنولوژی دارویی شرکت کنم ...اما تو لیست رشته هایی که میشه درآزمون دکتری به بیوتک دارویی رفت،نوشته بیوشیمی
  میخواستم بدونم بیوتک دارویی خب ماله وزارت بهداشته دیگ،اونوقت این بیوشیمییی که نوشتن یعنی ازهر دوتا بیوشیمی هم بیوشیمی بالینی هم بیوشیمی علوم میشه رفت تو این رشته یا فقط از رشته ی بیوشیمی علوم میشه رفت ویا فقط از رشته ی بیوشیمی بالینی میشه رفت بیوتک دارو؟؟لطفا کمکم کنید من کنکورم نزدیک هست و نمیدونم الان برا بیوشیمی بالینی بخونم یا علوم تا بتونم دکتری بیوتک دارو رو شرکت کنم.

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 99/5/30

  سلام اگر بیوشیمی تو دفترچه ذکر شده از وزارت علوم هم میتونید دکتری بیوتک بدید اما اگر فقط نوشته بیوشیمی بالینی یعنی فقط از وزارت بهداشت میشه

 • تصویر فرد

  بیتا‏ - 98/9/19

  برای دکترای قارچ شناسی پزشکی تهران چه رشته هایی میتوانند شرکت کنن و چه رتبه ای لازمه؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/28

  سلام بنده بیوشیمی بالینی رو تخصص دارم متاسفانه اطلاعی از قارچ شناسی ندارم.

 • تصویر فرد

  بیتا‏ - 98/9/19

  سلام
  برای ارشد بیوشیمی بالینی تبریز چه رتبه ای لازمه؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/9/28

  سلام با توجه به میزان ظرفیت و درصد داوطلبان نمیشه رتبه دقیقی اعلام کرد که حتما با این رتبه تبریز قبول میشید اما میتونید کارنامه داوطلبان امسال رو مشاهده کنید

 • تصویر فرد

  Kimia‏ - 98/4/31

  سلام من کارشناسی رشته شیمی دارویی دارم . میخواستم ببینم واسه آینده کاری بهتر شما ارشد شیمی دارویی پیشنهاد میدین یا بیوشیمی بالینی؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام بیوشیمی بالینی بازار کار بهتری دارد

 • تصویر فرد

  مریم ‏ - 98/4/5

  برای بیوشیمی بالینی اردبیل چه رتبه ای لازمه

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام با توجه به سطح داوطلبان و ظرفیت ها هر سال متفاوت است تقریبا

 • تصویر فرد

  هادی کیانی ‏ - 98/2/16

  من لیسانس علوم تجربی دار ، می تونم در ارشد بیوشیمی بخونم؟ 
  ممنون اگه جواب بدید

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه سه گام
  با سلام 
  منظور شما از لیسانس علوم تجربی دقیقا چه رشته ای است؟

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/2/7

  سلام من فارق التحصیل مهندسی صنایع شیمیایی که مهندسی شیمی فرق چندانی نداره. آیا میتونم در ارشد بیوشیمی شرکت کنم

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام 
   با سلام
  خیر نمیتوانید , رشته شما جزو رشته های مجاز برای شرکت در ارشد رشته بیوشیمی بالینی نیست. 

 • تصویر فرد

  فاطمه زارعیان صدف‏ - 97/1/14

  عالیه

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام 
   با سلام
  هدف ما موفقیت شما در کنکور است.

 • تصویر فرد

  زهره‏ - 96/10/20

  سلام من کارشناسی شیمی دارویی خوندم میتونم ارشدبیوشیمی بالینی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  سلام رشته های مجاز به ادامه تحصیل در رشته بیوشیمی بالینی شامل: زیست تمامی گرایش ها , کارشناسی بیوشیمی , علوم آزمایشگاهی , ویروس شناسی , ایمونولوژی پزشکی , شیمی, علوم تغذیه, داروسازی , علوم دارویی , علوم و صنایع غذایی , علوم آزمایشگاهی دامپزشکی , بهداشت و بازرسی گوشت و بهداشت مواد غذایی میباشد

 • تصویر فرد

  کر‏ - 96/9/25

  با سلام و خسته نباشید
  من رشته ام کارشناسی صنایع غذایی وزارت علوم هستش. دارم واسه بیوشیمی بالینی برنامه ریزی می کنم. روزی چقدر باید بخونم تا دولتی گرگان قبول بشم؟ و آیا اصلا میتونم شرکت کنم یا نه؟ شنیدم با صنایع غذایی وزارت علوم هم میشه ثبت نام کرد.

 • تصویر فرد

  خانم حاجی محمدی‏ - 96/9/29

  سلام ممنونم بله فقط اون دسته افرادی که عنوان رشته ی کارشناسیشون علوم و صنایع غذایی هست میتونند در ارشد وزارت بهداشت رشته ی بیوشیمی بالینی شرکت کنند.

 • تصویر فرد

  خانم حاجی محمدی‏ - 96/9/29

  برای قبولی سراسری گرگان باید حداقل روزی 7 ساعت با کیفیت بالا مطالعه کنید

 • تصویر فرد

  مهشاد گلپایگانی‏ - 96/8/21

  سلام وقت بخیر منابعی که معرفی کردین اکثرا چند جلدی هستن برای قبولی لازمه که همه جلد ها مطالعه بشه؟ کتاب های کم حجم تری موجود نیست ؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/5

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام 
  مطالعه هر درس با توجه به ضریب آن شامل رفرنس های مختلفی است اما میتوان از منابع چکیده استفاده شود که برای انتخاب این منابع باید بر تجربیات یک مشاور متخصص تکیه کرد. 

 • تصویر فرد

  رضا حسینی‏ - 96/8/4

  سلام من دانشجو هستم و میخوام از الان برای دو سال دیگه خودمو آماده کنم میخواستم ببینم بین کتاب های رفرنس کدوم کتاب برای بیوشیمی مناسب تره یعنی بین لنینجر ،استرایر و دولین در ضمن کدوم ترجمش بهتر و روان تره ممنون میشم راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  خانم حاجی محمدی‏ - 96/9/22

  سلام بین کتابهای تکست دولین هست ولی برای آزمون ارشد خیلی زمان بر هست و امکان مرور های مکرر وجود ندارد بهتر هست که از کتابهای دیگه استفاده کنید .

 • تصویر فرد

  محمد علی جعفری‏ - 96/7/3

  عالی بودن

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  ممنون

 • تصویر فرد

  محمد علی جعفری‏ - 96/7/3

  توضیحات عالیه

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  ممنونم

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 96/6/13

  سلام
  لطفا راهنمایی بفرمایید برای خود بیوشیمی چه کتابی بخونم چون قبلا کتاب دکتر رضا محمدی جواب میداد بنظرتون الانم جوابگو هستش یانه
  اگ نه کتابی معرفی فرمایید
  و درمورد زبان چی بخونیم بهتر و کاملتره
  و همچنین شیمی معدنی چی بخونیم
  منظورم کاملترین کتابهاس
  مرسی از سایت خوبتون
  فقط سریعتر لطفا جواب بدید
  بازم تشکر

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/13

   سلام میتونید از لینک زیر بهترین منابع ببینید
  همچنین میتونید توی سایت ثبت نام کنید و از مشاور تخصصی تون راهنمایی بگیرید
  https://3gaam.com/field/content/1275

 • تصویر فرد

  محمد علی جعفری‏ - 96/4/24

  متونی که گذاشتید بسیار راضیم

 • تصویر فرد

  ریحانه تائبی‏ - 98/6/2

  ممنون از شما

 • تصویر فرد

  افسانه‏ - 96/3/21

  سلام خسته نباشید
  من رشتم دبیری شیمی هستش آیا میتوانم در رشته بیوشیمی بالینی امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. اگر عنوان مدرکتون شیمی گرایش دبیری هست بله می تونید.

 • تصویر فرد

  mahsa‏ - 96/3/9

  سلام من میخام‌ارشد بیوشیمی شرکت کنم و شاغلم ..و از الان میخام بخونم از زبان و بیوشیمی شروع میکنم ..به نطرتون زبان بخونم یاشیمی عمومی یا زیست جون ضریب هرسه ۲ هستش ..

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/5

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام
  باید ابتدا پایه کارشناسی خود را معرفی کنید, همه منابع باید مطالعه شوند و اهمیت دروس به ترتیب اولویت بیوشیمی, زبان, زیست و شیمی میباشند. 
  برای دریافت مشاوره تخصصی در پنل موسسه سه گام ثبتنام کنید. 

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 96/3/6

  سلام و خسته نباشید من کارشناسی زمین شناسی خوندم و برای ارش میخوام بیوشیمی بالینی بخونم، میتونم توو آزمون شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/5

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام
  خیر رشته شما جزو رشته های مجاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی نمیباشد.

 • تصویر فرد

  تبريزي‏ - 96/2/21

  سلام وعرض ادب
  اگه كامپيوترهاي مركز سنجش پزشكي مثل سال گذشته دچار مشگل نشه همه چي حله!

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/5

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام
  ان شالله که مشکلی پیش نمیاد.

 • تصویر فرد

  بنده ای از بندگان خداوند عزیز‏ - 96/2/6

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی ،مهندسی صنایع خوندم والان بعد از گذشت 5 سال از کارشناسی بسیار علاقه مندم که در رشته هایی که مربوط به عملکرد بدن ( ریشه بیماریها ،شیمی بدن و ژن ها ،تغذیه و....) باشه بخونم
  اینطور که من یه مقدار تحقیق کردم انگار بیوشیمی خیلی مرتبط هستش
  حالا خواستم ببینم نظر شما چیه ممنون میشم اگر زود jتر جوابمو بدید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 96/2/6

  سلام. بله درسته.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 95/10/16

  سلام .لطفا تفاوت بیوشیمی بالینی وزارت علوم و وزارت بهداشت رو بگید.در ضمن رشته تحصیلی من علوم دامی هست و قصد شرکت در ارشد بیوشیمی وزارت علوم رو دارم .میشه نظر شما رو در این زمینه بدونم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. بازار کار بهتر و پرستیژ بالاتری داره و عملی تر هست.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 95/10/4

  سلام رشته من دبیری زیست شناسی هست.آیا میتونم ارشد بیوشیمی بالینی آزمون بدم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. کلیه گرایشهای زیست شناسی می تونند بیوشیمی بالینی شرکت کنند. داگر عنوان دقیق مدرکتون دبیری زیست شناسی باشه فکر کنم نتونید.

 • تصویر فرد

  مریم صمیمی‏ - 95/9/25

  سلام من میخوام بدونم که میشه از الان شروع کرد به خوندن بهامید رتبه تک رقمی شدن برای رشته های وزارت بهداشت ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/12/26

  سلام. بله میشه.

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/5

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام
  با سلام
  هیچوقت دیر نیست.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 95/8/2

  سلام من لیسانس منابع طبیعی هستم.میتونم ارشدبیوشیمی شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/8/11

  سلام. خیر

 • تصویر فرد

  neĝin be‏ - 95/7/29

  Ba sepas az pasokhgoi o saite khobeton

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/8/2

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  neginbe‏ - 95/7/27

  باسلام،،میخواستم بدونم زمان کنکور وزارت بهداشت و زمان ثبت نام چه زمانیه؟لطفا پاسخگویی سریع باشه که بازه زمانی رو بدونم چون هنو شروع به مطالعه نکردم.من کارشناسی بیوتکنولوژی دارم میخوام ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنم .

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/7/27

  سلام. بهمن ماه ثبت نام و احتمالا آزمون اواخر اردیبهشت و یا خرداد که هنوز اعلام نشده.

 • تصویر فرد

  negin‏ - 95/7/21

  باسلام..من یه کتاب. جامع و کم حجم تر برای بیوشیمی میخوام بین کتاب دکت احسانی و کتاب دکتر پاسالار موندم..کدوم جانع تر میباشد؟لطفا سریع جواب بدید که من زمان کوتاهی دارم باتشکر

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/7/22

  سلام. اصولا پاسالار با رویکرد تستی تری رفته جلو ولی احسانی جامع تر و کاملتره ولی تستهای کمی داره.

 • تصویر فرد

  فواد‏ - 95/7/10

  سلام
  رشته ی من علوم دام است ایا میتوم کنکور ارشد بیوشیمی وزارت علوم شرکت کنم؟؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/7/11

  سلام. نمی تونید شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  سمیه‏ - 95/6/2

  سلام..من در رشته شیمی کاربردی فارغ التحصیل شده ام.خواستم بپرسم قبولی در رشته بیوشیمی برای من ک تحت وزارت علوم بودم سخته؟!

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/6/2

  سلام. سخت نیست اگر پشتکار داشته باشید و زبانتون خوب باشه و حافظه خوبی داشته باشید.

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - 95/5/26

  سلام. برای شیمی آلی و زیست چی بخونم حتما باید کتابای حجیم موریسون و بوید و لودیش خوانده شود؟ کتاب های تالیفی که نتیجه بخش بوده را لطفا معرفی کنید

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/5/30

  سلام. ضروری نیست اگر زمان دارید و یا حوصله. می تونید از کتاب شیمی آلی دکتر نادری کتابخانه فرهنگ و کتاب خلاصه لودیش و تستهای دکتر عبادی کتابخانه فرهنگ استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - 95/5/21

  سلام من رشتم شیمی دارویی هست و هنوز ترم چهارم اما از الان به فکر افتادم فکر میکنم قبول شدن سخته به نظرت انتخابم درسته یا امکان قبولی هست ؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/5/24

  سلام. بله انتخاب درستیه.

 • تصویر فرد

  leila‏ - 95/4/28

  سلام من فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی هستم میخواستم ارشد بیوشیمی بالینی بخونم ولی هنوز دست بکار نشدم و نمیدونم چطوری و روزانه چند ساعت و اصلا از کجاشروع کنملطفا راهنمایی کنید ممنون

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - 95/4/28

  سلام. اصولا باید از درسهای بیوشمی و زبان و زیست سلولی مولکولی استارت بزنید. اگه پایه تون خوبه با روزی 4 ساعت و اگه پایه تون ضعیفه با روز 8 ساعت باید استارت بزنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت