توصیه ایمنی شناسی
ارشد وزارت بهداشت

 

 

سخن اول:

یکی از بهترین دوران زندگی شاید همین دوران مطالعه برای کنکور باشد!

هنر زاییده محدودیت است. (آندره ژید)

بنده بر این باورم که کنکور کارشناسی ارشد، یک سد نیست. بلکه پلی است برای درک بهتر مفاهیم علمی. مطمئناً قرارگیری در شرایط مشکل و طاقت فرسا برای هر انسانی قابل پذیرش و تحمل نخواهد بود، اما می توان با برخورداری از نگاه شایسته تری، این مسیر پرنشیب را هموار کرد.

از دیدگاه بنده کنکور کارشناسی ارشد با تمام استرس و نگرانی هایش می تواند سرشار از عشق، امید، برنامه ریزی و کسب تجربه باشد. شاید قبل از کنکور هرکدام از ما، برای مطالعه یک مبحث زمان زیادی را صرف کرده و البته شاهد بازدهی مناسبی هم نخواهیم بود. ولی هنگام مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد، با حضور در این مسیر به اجبار "یک طرفه"، می توان با برنامه ریزی مناسب در زمان کمتر به بازدهی بالاتری دست یافت...

آری؛ می شود. توکل به خدا، هدفی عالی، کمی آرامش، اندکی صبر و البته تلاش شما دوستانم همراه با داشتن منابع درسی مناسب در کنار "برنامه های آموزشی گروه 3گام" مطمئناً شما را موفق خواهد نمود.

روزگار همیشه بر یک قرار نمی ماند؛ روز و شب دارد. روشنی دارد، تاریکی دارد. کم دارد، بیش دارد. دیگر چیزی از زمستان باقی نمانده، تمام می شود؛ بهار می آید ...

آینده بی نظیری را برای تمامی شما همراهان عزیزم آرزومندم.

 

 

خواندن مصاحبه با رتبه های برتر ارشد وزارت بهداشت برای شما مفید است. الگویی را که آن ها استفاده کرده اند تا موفق شوند را می توانید برای خودتان به کار ببرید. البته باید شبیه ترین رتبه برتر به خودتان را الگو قرار دهید. ما داستان های متنوعی از موفقیت رتبه های برتر را برای شما ارائه کرده ایم. برای مطالعه مصاحبه ها و داستان موفقیت رتبه های برتر کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانید از طریق لینک زیر، مطلب را مطالعه کنید.

مصاحبه ها و داستان های موفقیت رتبه های برتر کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

چند توصیه برای شما عزیزان جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

1. دانشجو بهتر است از سال دوم دوره کارشناسی، خود را برای کنکور کارشناسی ارشد آماده کند.

2. در کنکور کارشناسی ارشد دو درس در قبولی بسیار مهم می باشند:

 

 

 

 

اول: زبان     دوم: درس اصلی آن رشته

3. کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، یعنی کنکور "زبان" در گرایش های مختلف، از آن رو که مهمترین درس برای قبولی، زبان می باشد.

4. درس زبان برای کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، فقط زبان عمومی در حد تافل می باشد که شامل لغت و درک مطلب است و گرامر ندارد.

5. طول دوره کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال و دکترا 4 تا 5 سال می باشد.

6. دانشجویان با قبولی در دانشگاه خوب و ارائه پایان نامه خوب زمینه قبولی در دکترای رشته خود را مهیا می سازند.

7. فارغ التحصیلان گرایش های پزشکی وزارت بهداشت و دانشکده پزشکی تربیت مدرس، بعد از پایان دوره دکترا می توانند مهر نظام آزمایشگاهی دریافت کنند.    

8. از مزایای قبولی در کارشناسی ارشد و دکترای وزارت بهداشت، احتمال استخدام بیشتر در مراکز درمانی، دانشگاهی، تحقیقاتی و آموزشی می باشد.

9. آیا می دانید از بهترین گرایش ها برای پزشکان عمومی در مقطع PhD بنابر تعداد متقاضیان عبارت اند از:

ایمنی شناسی پزشکی، ژنتیک پزشکی، تغذیه، پزشکی ملکولی، بیوتکنولوژی پزشکی.

10. اکتفا به مدرک لیسانس در دنیای کنونی که در هر ثانیه علم چندین برابر می شود، کمی اندک بینی است! پس تصمیم بگیرید و از همین امروز قدم ابتدایی را به کمک مشاورین و اعضای هوشمند مؤسسه 3گام برای آینده ای باب طبع خودتان بردارید؛ و به سوی دنیای پربهای تحصیلات تکمیلی حرکت کنید.