گرایش های کارشناسی ارشد رشته هوافضا

گرایش های کارشناسی ارشد رشته هوافضا ابتدا در 4 گرایش اصلی در مقطع کارشناسی ارشد شروع به کار کرد. گرایش های ارشد هوافضا شامل آیرودینامیک، جلوبرندگی، دینامیک پرواز و کنترل، سازه های هوایی و مهندسی فضایی می باشند که در این مطلب به بررسی آن ها پرداخته شده است.

هوا فضا

 

 

رشته هوافضا ابتدا در 4 گرایش اصلی در مقطع کارشناسی ارشد شروع به کار کرد و چند سالی است که یک گرایش دیگر نیز به این رشته اضافه شده است. گرایش های اصلی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از: آیرودینامیک، پیشرانش یا جلوبرندگی، سازه، دینامیک پرواز و یک گرایش فضا که به تازگی به جمع گرایش های این رشته اضافه شده است. بازار کار کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا به آینده شغلی ویژه هر گرایش پرداخته است که داوطلبان برای آشنایی با بازار کار این رشته به آن نیاز خواهند داشت. البته با توجه به پیشرفت اندک در 4 گرایش اصلی این رشته، گرایش جدید تنها به منظور تکمیل شاخه های هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایران بوده و چندان سیلابس درسی و پروژه های خاصی در این زمینه پیش بینی نشده است. در دوره ارشد گرایش هوافضا مانند بسیاری از گرایش های مهندسی، 32 واحد دارد که در 2 یا حداکثر 3 سال به طول می انجامد. دروس دوره کارشناسی ارشد، شامل 24 واحد یعنی 8 درس 3 واحدی است که به همراه 2 واحد درس سمینار و 6 واحد پروژه کارشناسی ارشد مجموعاً 32 واحد دوره کارشناسی ارشد هوافضا را تشکیل می دهد. البته ذکر این نکته ضروری است که این تعداد واحد منوط به این شرط است که در ترم اول ورود به این رشته درسی پیش نیاز نخورده باشید. معمولاً دانشجویان مکانیک و هوافضا دروس پیش نیاز ندارند.

 

 

گرایش آیرودینامیک در کارشناسی ارشد هوافضا

 

آیرودینامیک

 گرایش آیرودینامیک در کارشناسی ارشد هوافضا، یک گرایش سیالاتی است که به بررسی جریان هوا روی هواپیما و قطعات آن می پردازد. مهندس هوافضا با فراگیری این علم به تحلیل جریان‌های پیچیده در اطراف اجسام پرنده پرداخته و با به دست آوردن نیروهای آئرودینامیکی امکان بررسی پایداری و طراحی سازه را فراهم می‌کند. نرم افزارهای مختص گرایش آیرودینامیک، گمبیت، فلوینت، فرترن و کدنویسی دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) است. گرایش آیرودینامیک در میان دانشجویان کارشناسی ارشد هوافضا پرطرفدار بوده و در ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی هوافضا سهم خوبی را به خود اختصاص داده است. باتوجه به دروس دوره لیسانس یعنی سیالات و آیرودینامیک، تقاضا برای این گرایش بیشتر است. در راستای افزایش تقاضا برای شرکت در کنکور ارشد مهندسی هوافضا شاید معرفی منابع ارشد هوافضا هم بتواند به داوطلبان کمک کند. آیرودینامیک در دانشگاه های ایران اساتید زبده و برجسته ای دارد که برای مثال دکتر طیبی رهنی و دکتر سلطانی در دانشگاه شریف از مهمترین چهره های آن هستند.

 

گرایش جلوبرندگی در کارشناسی ارشد هوافضا

 

گرایش پیرانش

 گرایش جلوبرندگی (پیشرانش) نیز مانند گرایش آیرودینامیک در کارشناسی ارشد هوافضا، یک گرایش سیالاتی است که عمدتاً به بخش موتور هواپیما و بخش های تولید کننده تراست یا نیروی پیشران می پردازد. علم جلوبرندگی به مطالعه و بررسی سیستم‌های جلوبرنده اعم از موتورهای پیستونی، توربینی، راکت‌ها و نحوه تولید نیروی رانش در آن‌ها می‌پردازد. هسته اصلی عمده موتورها، توربین گاز است و این بخش دنیایی از تکنولوژی و هنر مهندسی را در خود جای داده است. بررسی هر بخش توربین گاز مثل خنک کاری، اتمایزرها، احتراق، توربین، کمپرسور، نازل و ناپایداری احتراق، مجموعه بزرگی از علوم جدید و تحقیقات آزمایشگاهی پیشرفته را می طلبد که نشان دهنده کیفیت گرایش پیشرانش در کارشناسی ارشد هوافضا می باشد. البته گرایش پیشرانش و ایرودینامیک بسیار به یکدیگر نزدیک هستند و در بعضی از دانشگاه های کشور در مقطع کارشناسی ارشد با عنوان گروه آیروپیشرانش معرفی می شود. دروس دوره کارشناسی ارشد این گرایش ها نیز هم پوشانی زیادی دارد. در این گرایش نرم افزارهای فلوینت، فرترن و RPA بیشترین کاربرد را دارند.

معرفی کارشناسی ارشد هوافضا را در سایت 3گام بخوانید.

 

 

گرایش دینامیک پرواز و کنترل در کارشناسی ارشد هوافضا

 

دینامیک هوافضا

 گرایش مکانیک پرواز در مقطع کارشناسی ارشد، یکی از گرایش های هوافضایی و خاص این رشته می باشد که مشابه گرایش های کنترلی مکانیک است. مکانیک پرواز‌ به مطالعه و بررسی رفتار و حرکات جسم پرنده با استفاده از اطلاعات آئرودینامیکی، هندسی و وزنی می‌پردازد. درواقع علم مکانیک پرواز از عملکرد تشکیل می‌شود و عملکرد، موضوعاتی مثل برد، مسافت نشست‌وبرخاست، مداومت پروازی در سرعت‌های مختلف و پایداری و کنترل وسایل پرنده را بررسی می کند. شاید تفاوت اصلی رشته هوافضا و مکانیک در دروس مربوط به این گرایش هوافضا باشد. به همین دلیل به دانشجویان مکانیک که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هوافضا را دارند توصیه می شود در گرایش دینامیک پرواز ادامه تحصیل ندهند زیرا عمده موضوعات، جدید و متفاوت با رشته مکانیک است. در این گرایش نرم افزارهای دات کام، مطلب و شبیه سازهای پروازی بیشترین کاربرد را دارد.

 

 

گرایش سازه های هوایی در کارشناسی ارشد هوافضا

 

سازه های هوایی

 گرایش سازه در کارشناسی ارشد هوافضا، یکی از گرایش های جذاب محسوب می شود که به مطالعه و بررسی سازه‌های هواپیما و دیگر وسایل پرنده می‌پردازد و هدف آن طراحی سازه‌هایی است که علاوه بر استحکام کافی در برابر بارهای آئرودینامیکی و سایر بارهای استاتیکی وارد بر وسایل پرنده، حداقل وزن ممکن را نیز داشته باشند. در گرایش سازه های هوایی در مقطع کارشناسی ارشد، موضوعات جدیدی از جمله مبحث کامپوزیت مطرح می شود که باتوجه به پیشرفت های اخیر در این زمینه آینده خوبی در انتظار این گرایش است. یکی از مزیت های این گرایش در این است که برخلاف سایر گرایش های رشته مهندسی هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد، وسایل آزمایشگاهی از جمله تست شکست و تست کشش در بسیاری از آزمایشگاه های ایران وجود دارد و به اساتید و دانشجویان این گرایش اجازه می دهد موضوعات متنوعی را به صورت آزمایشگاهی بررسی کنند. وجود دستگاه های آزمایشگاهی در هر گرایشی به پیشرفت آن بسیار کمک می کند و دنیای جذابی به نام کار آزمایشگاهی را به روی دانشجویان می گشاید. در گرایش سازه های هوایی، نرم افزارهای انسیس و کتیا پرکاربرد هستند.

 

 

گرایش مهندسی فضایی در کارشناسی ارشد هوافضا

 

فضا و ماهواره

گرایش فضا یکی از گرایش های جدید در مقطع کارشناسی ارشد رشته هوافضا است که به مباحث سامانه های فضایی از جمله ماهواره برها و سیستم های درونی آن می پردازد. این گرایش که از گرایش مکانیک پرواز جدا شده شباهت زیادی از لحاظ کاربردی به گرایش مکانیک پرواز دارد. باتوجه به جدید بودن گرایش مهندسی فضایی (فضا و ماهواره) در مقطع کارشناسی ارشد هوافضا، می توان بر روی آینده آن امیدوار بود. نرم افزارهای شبیه سازی در این بخش ترکیبی از نرم افزارهای محاسباتی و نرم افزارهای گرایش مکانیک پرواز است. 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  زهرا خردمند‏ - 01/10/23

  سلام
  میخاسم بدونم شیراز دانشگاه غیرانتفاعی،آزاد یا پیام نور داره ک تو مقطع کارشناسی هوافضا داشته باشه؟

 • تصویر فرد

  اعظم‏ - 01/5/12

  سلام من کارشناسی فیزیک کاربردی دارم .ایا میتونم در ارشد هوا فضا وزارت علوم شرکت کنم ؟

 • تصویر فرد

  مصطفی‏ - 00/9/20

  سلام خسته نباشید من رشتم اقتصاد و دوران دبیرستان ریاضی بودم میتونم تو رشته هوافضا قبول شم و راهش چیه ممنون میشم

 • تصویر فرد

  نجومی‏ - 00/9/8

  سلام من لیسانس کارتوگرافی دارم میتونم ارشد هوافضا بخونم؟

 • تصویر فرد

  محمد امین طاهری‏ - 00/4/16

  سلام خدمت دوست عزیز ببخشید من الان لیسانس تاسیسات حرارتی برودتی دارم ارشد میتونم هوافضا امتحان بدم یا ماشین های ضرحی
  بعد خدمت شما ک ارز باشم این دوتا رشته شخصی هست یا مال سپا یا کلا اگه این رشته ها را بیاریم وارد ارگان نظامی میشیم ؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  Bahar‏ - 00/3/21

  سلام
  اونایی که لیسانس دبیری فیزیک دارن. ازمون ارشد هوافضا میتونن شرکت کنن؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 00/3/22

  سلام بله می تونن البته اگر استخدام آموزش پرورش هستین باید موافقت آموزش پرورش رو بگیرین 

 • تصویر فرد

  mahmud‏ - 99/12/20

  سلام وقتتون بخیر آیا با مهندسی هوا و فضا میتوان استخدام سازمان هواپیمایی کشور شد و میتوان کمک خلبان نیز شد و اگر جواب بله است چه مراحلی باید طی کرد

 • تصویر فرد

  رضا‏ - 99/5/18

  سلام من لیسانس برق قدرت خوندم.
  کدام گرایش ارشد هوافضا برای من مناسب تر است؟

  و اینکه گرایش های ارشد این رشته در دانشگاه های خارج چجوره؟

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - 99/4/28

  سلام .من کارشناسی هوانوردی دارم...با بحث ایرودینامیک و اینجور چیزا آشنام و درس آیرودینامیک ۱ و ۲رو بصورت ۲ واحدی هم پاس کردم..فقط یسری درسا مثل ریاضی مهندسی..استاتیک..دینامیک...اینا رو نداشتم...الان میخوام کارشناسی ارشد هوافضا سازه های هوایی بخونم ..باید چیکار کنم..دانشگاه تبریز چه رتبه های میخواد این رشته..ممنون

 • تصویر فرد

  امیر۴‏ - 99/2/13

  سلام
  من لیسانس مهندسی صنایع هستم میخواستم بدونم ارشد میشود در مهندسی فضایی شرکت کنم؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  مجتبی‏ - 98/10/14

  سلام. من کارشناسی مهندسی مکانیک میخونم میتونم کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا بخونم ؟ اگه بله تو ارشد از نظر آموزشی به مشکل برنمیخورم؟ و کدوم گرایش رو به من پیشنهاد میکنین؟

 • تصویر فرد

  Hi amed‏ - 98/9/25

  باسلام
  من لیسانس اویونیک دارم، برای ارشد چه گر از هوافضا رو انتخاب کنم که فیزیک کمتری بخونم ؟؟ علاقه‌مند به خلبانی هم هستم

 • تصویر فرد

  اسدالهی‏ - 98/8/1

  سلام ایا رشته هوا فضا میتئاند در رشته های کشاورزی ادامه تحصیل دهد؟

 • تصویر فرد

  Mosayeb‏ - 98/7/24

  سلام
  من لیسانس هوافضا(تعمیرونگهداری هواپیما) دارم ؛میخوام بدونم میتونم ارشد مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)شرکت کنم
  ممنون

 • تصویر فرد

  Marsa.fibi‏ - 98/6/21

  سلام. من دوره مشترک خواجه نصیر و رودن روسیه مهندسی فضایی قبول شدم و دانشگاه علوم تحقیقات کنترل به نظر شما کدوم برم بهتره؟. هزینه هم مهم نیست واسم

 • تصویر فرد

  سوران‏ - 98/5/2

  سلام وقتتون بخیر
  به نظر شما من که لیسانسم مربوطه به رشته های انسانیه ولی خوب دیپلمم ریاضی بوده و خیلیم خوب بودم تو دبیرستان و علاقه ی اصلیم رشته هوافضا بوده الان برای ارشد هوافضا منعی وجود نداره برام.
  با تشکر از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 98/5/27

  سلام
  منعی وجود ندارد اما مقداری نیاز هست که تلاش بیشتری انجام بدید و با برنامه درس بخونید

 • تصویر فرد

  جواد‏ - 98/4/25

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم من که لیسانس نرم افزار دارم میتونم تو ارشد هوافضا شرکت کنم

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 98/5/27

  سلام
  بله مشکلی ندارد اما نیاز هست تلاش بیشتری نسبت به دیگر داوطلبان داشته باشید

 • تصویر فرد

  Wey30‏ - 97/8/26

  باسلام ووقت بخیرخدمت دوستان گرانقدر
  بنده ارشدتبدیل انرژی روزانه فارغ شدم الان می خوام ارشدهوافضا روزانه بخونم امکان داره یه دانشجو چندمرتبه ارشد روزانه قبول بشه؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 98/4/6

  سلام بله می تونید اما احتمالا باید هزینه شبانه رو بدید.

 • تصویر فرد

  فاطمه تقی زاده‏ - 97/8/1

  سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک-ساخت وتولیدهستم میخواستم بدانم کدام گرایش ارشدهوافضا متناسب تر با کارشناسی بنده میباشد؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 98/3/5

  سلام
  گرایش رو بر اساس علاقه انتخاب کنید اما گرایش سازه های هوایی مقداری نزدیک تره

 • تصویر فرد

  مسعود‏ - 97/3/31

  سلام من کارشناسی برق خوندم .میخوام بدون اونایی که برق خوندن میتونن برای ارشد و دکترا هوافضا بخونن؟؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/6/1

  سلام
  بله می تونید

 • تصویر فرد

  میثم‏ - 97/3/12

  با سلام عرض خسته نباشد
  من تو رشته هوافضا کارشناسی ارشد رتبه ۴۹۳ اوردم میخوام ببینم کدوم دانشگاه و اولویت گرایش ها چطوریه دفترچه خوندم هیچ کمکی بهم نکرد الان من نمیدونم کدوم دانشگاه منو قبول میکنن اگه میشه کمکم کنین ممنون

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/5/7

  سلام
  از نرم افزار انتخاب رشته سه گام استفاده کنید

 • تصویر فرد

  حسین‏ - 97/3/10

  سلام با رتبه ی ۹۸۷ میشه در رشته سازه دانشگاه های خوب قبول شد ممنونم

 • تصویر فرد

  امیرسعیدطاوس نژاد‏ - 97/3/3

  سلام من لیسانس مهندسی مکانیک تاسیسات حرارتی و برودتی دارم آیا میتونم ارشد هوافضا شرکت کنم

 • تصویر فرد

  پشتیبان 1 3گام‏ - 97/3/7

  سلام بله میتونید.

 • تصویر فرد

  امیرسعید طاوس نژاد‏ - 97/3/3

  سلام من لیسانس مهندسی مکانیک تاسیسات حرارتی و برودتی دارم آیا من میتونم در رشته ارشد هوافضا شرکت کنم

 • تصویر فرد

  سوگند کیان‏ - 96/11/5

  سلام من مهندسی پزشکی خوندم و میخوام ارشد اگه بشه هوافضا شرکت کنم حالا نمیدونم از کجا و کدوم جزوه ها و چه درسایی باید شروع کنم میشه راهنماییم کنین. اگه گروهی هست ک بشه عضوش شدو از تجربه دیگران استفاده کرد لطفا معرفی کنین

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/5/7

  سلام
  برای انتخاب منابع به این مطلب رجوع کنید و برای آگاهی  نحوه مطالعه  و برنالمه ریزی در سامانه برنامه ریزی سه گامن به صورت رایگان ثبت نام کنید

 • تصویر فرد

  الناز‏ - 96/9/24

  سلام اگه کنکور ارشد هوافضا رو برگه سفید بدیم امکان قبولی هست در دانشگاه ازاد چون شناوره و صددرصد رشته ی اصلیمونو براش تلاش میکنیم..من سال گذشته نفت رو سفید دادم و نفت تهران شمالو اوردم ..متقاضی هوافضا زیاده یا مثل نفته ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/5/7

  سلام 
  احتمال  قبولی در ازاد های شهرستان وجود دارد

 • تصویر فرد

  DELARAM‏ - 96/5/24

  سلام من دانشجوی رشته ی ریاضیات و کاربرد ها هستم آیا امکانش هست برای ارشد در رشته ی سازه های هوایی ادامه تحصیل بدم؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/5/7

  سلام
  بله مشکلی وجود نداره

 • تصویر فرد

  mehdi‏ - 96/5/4

  سلام... من کارشناسی زبان انگلیسی خوندم....میتونم ارشد هوافضا بخونم؟میدونم سخته ولی میخوام بدونم میشه یانه؟اگه میشه زبان چقدر میتونه کمکم کنه؟

 • تصویر فرد

  امیر سلیمانی‏ - 97/5/7

  سلام
  بله می تونید بخونید و قطعا درصد بالای زبان می تونه خیلی کمک کنه و اگه با برنامه ریزی مطالعه کنید قطعا قبول خواهید شد

 • تصویر فرد

  علی‏ - 96/3/26

  سلام..آیا برای کسانی ک لیسانس فیزیک دارن.برای ورد به کارشناسی ارشدپیش نیاز لازمه؟؟
  سوال بعدی اینکه چ کتابهایی رو برای ارشد هوافضا باید خوند؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. یه سری جبرانی م یخورید ولی چون شناوره زیاد نیست.

 • تصویر فرد

  محمدرضانائیجی‏ - 96/2/7

  سلام باتشکر ازراهنمایی ها ی خوبتان.من ترم یک رشته نقشه کشی صنعتی در دانشگاه فنی وحرقه ای مشغول به تحصیل هستم.هدف بلند مدت من این است که به لطف خدا اگر توانستم کارشناسی خودرااخذ کردم ارشد چون تخصصی می شود وارد هوافضا شوم.(علی الخصوص درتیم پژوهشی هوافضا نانو ساختار مکاترونیک هستم).
  سوال من اینجاست آیا می توانم ازدانشگاه فنی وحرفه ای باشرکت در کنکور یا اگر در جشنواره خوارزمی مقامی بیاورم شرایط ادامه تحصیل در ارشد هوافضا رادارم یا خیر؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/10

  سلام. بله میتونید دوست عزیز.

 • تصویر فرد

  سپیده‏ - 96/1/30

  من مهندس صنایع هستم میشه ارشد هوا فضا شرکت کنم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/1/31

  سلام دوست عزیز بله برا ارشد منعی برای تغییر رشته وجودندارد

 • تصویر فرد

  سروش روشن‏ - 95/9/18

  سلام، از دانشگاه های آزاد تهران و یا پیام نور، گرایش سازه های هوایی رو بدون آزمون دارن؟
  شراط ثبت نام بدون آزمون چی هستش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  ارشد پذیریش بدون آزمون نداره.

 • تصویر فرد

  maryam tabatabaei‏ - 95/4/27

  سلام. به نظر شما میتونم از رشته ی فیزیوتراپی وارد ارشد هوافضا بشم؟ منظورم بالفعل شدنشه. بالقوه میشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/28

  سلام. خیل یکار سختی خواهید داشت. تو اتاق فکر گروه هوا فضا سوالتو مطرح کن.

 • تصویر فرد

  م‏ - 95/3/28

  با رتبه 590 آیا امکان قبولی در دانشگاه فردوسی مشهد هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/30

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  یوسف‏ - 95/1/23

  اگه لیسانس رو کنترل خطی و فوق رو کنترل غیر خطی بخونی بعد بخوای تو یک دانشگاه خارجی دکتری رو تو رشته پیشرانش هوافضا بخونی چطور؟ قابل قبول براشون هست این تغییر گرایش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/24

  سلام. واقعا در این زمینه اطلاع دقیقی نداریم که خدمتتون ارائه بدیم.
  دوست عزیز می تونید سوالتو در اتاق فکر مطرح نمایی تا دوستانی که راجع به این گرایش اطلاعاتی دارند با شما به تبادل نظر بنشینند

 • تصویر فرد

  یوسف‏ - 95/1/21

  اگر لیسانس رو برق کنترل خوند میشه فوق لیسانسو پیشرانش هوافضا خوند ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/23

  سلام.
  بله میشه.

 • تصویر فرد

  پیمان ازادمهر‏ - 94/11/12

  با تشکر از راهنمایی شما از کجا باید شروع کنم لطفا راهنمایی کنید که خودم باید مطالعه کنم یا باید دوره آموزشی ببینم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/11/12

  با توجه به اینکه در سایت ثبت نام کردید طی یک جلسه مشاوره رایگان خدمتتون جواب این سوال داده میشه.

 • تصویر فرد

  Peyman Azadmehr‏ - 94/11/12

  سلام
  من لیسانس مهندسی برق قدرت دارم میخواستم بدونم میتونم ارشد در مهندسی هوا فضا شرکت کنم گرایش سازه های هوایی لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 94/11/12

  سلام. بله می تونید. این رشته شناوره و می تونید در کنار رشته اصلی انتخابش کنید.

 • تصویر فرد

  setare‏ - 94/11/8

  سلام
  باتوجه به مطالب یعنی اگر فردی لیسانس مکانیک داشته باشد و بخواهد ارشد هوافضا کنکور بدهد نیازی به گذراندن واحد های خاص نیست ؟دروس کارشناسی هوافضا را بامکانیک مقایسه کردم حدود 44واحد هوافضا درمکانیک موجود نبود ,خب تکلیف این ۴۴واحد چه میشود ؟
  ویک لیسانس مکانیک میتونه هر چهار گرایش رو انتخاب کنه بجز مکانیک پرواز, درسته؟گرایش مهندسی فضایی چه طور باتوجه به این که گفته شد شباهت زیادی با پرواز داره؟
  ساخت فضاپیما و.. مربوط به همین مهندسی فضا میشه دیگه ؟خلاصه شما واسه یک فردی که ساکن اصفهان هست لیسانس مکانیک رو پیشنهادمیکنید بعد هوافضا یا کلا هوافضا ؟با توجه به این که هوافضا در اصفهان برای دختر نیست.لطف میکنید اگر راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/2/2

  سلام. هوافضا یک رشته شناوره و در رشته های شناور اکثرا چیزی به نام پیش نیاز و جبرانی در نظر نمی گیرند. بچه های مکانیک تو هوافضا خیلی قوی ظاهر می شن.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت