برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مجموعه حسابداری

برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مجموعه حسابداری مبتنی بر این است که به هر یک از اعضای خود برنامه ریزی متناسب با شرایط شخصی و فردی شان ارائه دهد؛ همچنین 3گام منابع مطالعاتی را متناسب با زمان در اختیار و سطح توانمندی داوطلبان به آن ها معرفی نموده و تمامی اطلاعاتی که این افراد برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد حسابداری نیاز دارند را در اختیارشان قرار می دهد.

 

3گام برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه حسابداری

فلسفه 3گام برای کنکور کارشناسی ارشد حسابداری، این است که به هر یک از اعضای خود برنامه ریزی متناسب با شرایط شخصی و فردی شان ارائه داده، منابع مطالعاتی را متناسب با زمان در اختیار و سطح توانمندی شان به آن ها معرفی نموده و تمامی اطلاعاتی که این افراد برای روش خواندن و مطالعه دروس تخصصی کارشناسی ارشد حسابداری  و موفقیت در کنکور ارشد حسابداری نیاز دارند در اختیارشان قرار دهد.

در 3گام به شما کمک می کنیم تا از نقاط قوتتان به بهترین شکل استفاده نمایید و نقاط ضعفتان را تا حدی ارتقاء ببخشید و بتوانید آن ها را پوشش دهید.

در 3گام تلاش می کنیم تا هر آنچه را  که مورد نیاز یک داوطلب کنکور کارشناسی ارشد حسابداری است؛ در اختیار او قرار دهیم، اعم از:

 برنامه ریزی درسی مناسب، معرفی و حتی ارسال بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد حسابداری به سراسر کشور بدون وابستگی به موسسه ای خاص (که بر اساس تجربیات داوطلبان موفق و رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد حسابداری در سال های قبل است)، اطلاعات در مورد کارنامه قبولی داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد حسابداری سال های گذشته در دانشگاه های سراسر کشور، ضرایب دروس، ظرفیت پذیرش دانشگاه های آزاد و سراسری، جدول بودجه بندی سوالات کنکور در سال های قبل، راهنمایی در زمینه انتخاب رشته و گرایش و ....

هدف 3گام این است که دروس کنکور کارشناسی ارشد حسابداری را  اولویت بندی کنیم و با در اختیار قرار دادن جدول توزیع موضوعی که نشان دهنده مباحث مهم و پر تست در هر یک از دروس است، به تمامی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد حسابداری کمک کنیم تا با هر سطح علمی و شرایط فردی بتوانند در رشته مورد نظرشان پذیرفته شوند. داوطلبان می توانند با ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام یک جلسه مشاوره رایگان را از مشاور تخصصی کارشناسی ارشد حسابداری دریافت کنید.

 

 

بر اساس سطح علمی داوطلبان، زمان آزادی که برای مطالعه در اختیار دارند، میزان علاقه ای که به دروس مختلف دارند، رشته یا دانشگاهی که برای ادامه تخصیل انتخاب نموده اند و ....، هر داوطلب برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد حسابداری می بایست درس حسابداری مالی و ریاضی وآمار را به شدت مورد توجه قرار داده و برای خواندن و تسلط بر مباحث آن ها زمان اختصاص دهد. با توجه به ضریب این دو درس و البته حجم زیاد این دروس و فرار بودن آن ها، می بایست در خواندنشان تداوم داشت و برنامه ریزی بلندمدت برای آن در نظر گرفت. توصیه می شود داوطلبانی که روزانه حدود 5-7 ساعت برای مطالعه زمان در اختیار دارند این دو درس را  در برنامه درسی هر روزشان بگنجانند.

نکته دیگری که در مورد درس حسابداری مالی باید ذکر نمود این است که پس از مطالعه این درس در کوتاه مدت ممکن است نتیجه مورد نظرتان را کسب ننمایید و در تست زدن تعداد پاسخ های غلط شما زیاد باشد، اما جای نگرانی نیست، زیرا مطالعه این درس در دراز مدت شما را به موفقیت خواهد رساند.

درمورد درس زبان نیز باید گفت که این درس برای بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد حسابداری درس لذت بخشی نیست و ترجیح می دهند که این درس را حذف کنند. چنانچه شما می توانید در درس ریاضی و آمار درصد قابل قبولی (اینکه چه درصدی برای شما در درس ریاضی وآمار قابل قبول است پس از مشورت با مشاورتان در تیم سه گام تعیین می شود) کسب نمایید، می توانید اقدام به حذف درس زبان نمایید و زمان آن را به درس ریاضی و آمار اختصاص دهید.

درس حسابرسی از جمله دروسی است که به دلیل سادگی بسیاری از داوطلبانی که رتبه خوبی در کنکور کارشناسی ارشد حسابداری کسب می کنند، در این درس درصد بالایی دارند. مشکلی که ممکن است با این درس داشته باشید فرار بودن آن است که شما می توانید با یک برنامه زمان بندی مرور و تست بر این مشکل غلبه نمایید.

  در مورد درس حسابداری صنعتی، مهارت تست زنی بسیار حائز اهمیت است و نمی توان تنها به مطالعه سرفصل های مربوطه اکتفا کرد. بنابراین تست زدن در درس حسابداری صنعتی را بسیار جدی بگیرید.

 

 

برنامه ریزی به روش 3گام  برای کنکور کارشناسی ارشد حسابداری   

همه ما بسیاری از افراد را می شناسیم که زمان زیادی برای درس خواندن گذاشته اند اما نتوانسته اند دانشگاهی که مد نظرشون هست پذیرفته بشوند. علت این هست که درس خواندن زیاد، شرط لازم برای قبولی هست، ولی شرط کافی نیست. اگر زمان نامحدود بود، نگرانی وجود نداشت. اما برای کنکور زمانی محدود در اختیار است و باید طوری برنامه ریزی و عمل کرد که بتوان از این زمان حداکثر بهره را برد.

از سوی دیگر بسیاری از داوطلبان کارشناسی ارشد حسابداری به نوعی مشغول هستند و زمان کاملاً آزادی برای مطالعه ندارند، بسیاری از داوطلبان در حال تحصیل هستند، بسیاری شاغلند و بسیاری دیگر نیز وظایفی را بر عهده دارند  که بخشی از زمان آنها را اشغال نموده است و تعداد کمی از داوطلبان این موقعیت را دارند که در زمان آمادگی برای کنکور، تنها به درس خواندن بپردازند.

زمانیکه این دو وضعیت را کنار هم قرار می دهیم، به یک پارادوکس می رسیم که در ابتدای راه ممکن است موجب دلسردی بسیاری از داوطلبان شود، اما در این زمینه نیز تیم 3گام همراه شما خواهد بود و با در اختیار قرار دادن اطلاعاتی مانند معرفی منابعی جامع که بتوانید از زمانتان بهترین استفاده را کنید و البته  کیفیت مطالعه را نیز داشته باشید و همچنین ارائه مهمترین و پر تست ترین مباحث به شما، به مطالعه شما جهت خواهند داد تا بتوانید با آرامش و اعتماد به نفس بیشتری پیش بروید و به رسیدن به هدفمان که همان قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظرتان است، اعتماد داشته باشید.

 

سایر بخش های مجموعه حسابداری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  حسامی‏ - 01/5/14

  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من میخوام برای رشته حسابداری مالی کنکور ارشد را شرکت کنم آیا باید منابع حسابداری صنعتی و حسابرسی رو هم بخونم و در کنکور ارشد به سوالات این دروس پاسخ بدهم ؟

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - 97/10/6

  سلام روش تهیه ویدیو های آموزشی تون چه جوریه?

 • تصویر فرد

  فرشاد رسولی‏ - 98/2/16

  سلام. ای دی تلگرامی @farshad1661

 • تصویر فرد

  پروانه ترین‏ - 96/10/17

  سلام و خسته نباشید.

  ممنون میشم پاسخ بدید.تا چه رتبه ای فقط درروزانه دانشگاه الزهرا و دانشگاه مازندران بابلسر میتوان قبول شد؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  رها پروانه ترین‏ - 96/10/12

  سلام وخسته نباشید.من قراره از فردا شروع کنم برای ارشد حسابداری.معدلم کارشناسیم ۱۸.۸۹هست.
  اگه خدا کمکم کنه و اینور سال یدور درسارو با دوره ومرور و تست های سراسری، اینورسال تمام کنم....آیا امیدی به رتبه۱۵۰ تا ۲۰۰ هست که بتونم مازندران روزانه قبول شم؟؟؟؟؟ واینکه بعد عیدهم تستهای سراسریه ۱۰سال اخیررو میخوام ۶ یا۵ دوری کامل بخونم.
  امیری به میانگین ۴۱ /۴۲ /۴۰هست؟

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/6/27

  سلام سوالم اینه ک فراگیرپیام نور بدون کنکوربرای ارشد چگونه میباشد؟ایاموردتاییدسازمان سنجش هست؟فرقش چیه؟ممنون میشم راهنایی کنید

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 96/6/28

  سلام بله مورد تایید هست فقط هزینه ش یکم بیشتر هست و بهمن ماه فراخوان ثبت نام از سازمان سنجش منتشر می شود

 • تصویر فرد

  نرگس‏ - 96/4/1

  سلام لطفا راهنمایی کنین برا ارشد چ درسایی رو بخونیم تا درصد قبولیمون بره بالا و اینکه میشه گفت دانشگاهی ک من توش درس میخوندم هر درسی ۲۰یا۳۰صفحه جزوه بیشترنمیگفتن برای هر درسی ک معرفی میکنین ی کتاب جامع و پربار هم معرفی کنین لطفا

 • تصویر فرد

  ساعد ساعدپناه‏ - 96/3/23

  سلام
  ارشد حسابداری دانشگاه کردستان روزانه تا چه رتبه ای قبول میشیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/3/26

  سلام. لطفا از نرم افزار انتخاب رشته استفاده کنید.
  به آدرس: final.3gaam.com

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/3/3

  من از صنعتی مالی هیچی نمیدونم .اگر فکر میکنید مالی رو کلاس برم نتیجه نمیگیرم .خب صنعتی رو کلاس برم بهتر نیست?

 • تصویر فرد

  مریم‏ - 96/3/2

  سلام من رشته ام مهندسی پزشکی بوده ارشد حسابداری میخوام شرکت کنم .از درسای حسابداری هیچی نمیدونم .کتابای مالی نوروش رو گرفتم خیلی حجیم هست
  چطوری در زمان کم راه بیفتم ?این همه کتابو ک نمیشه تموم کرد.
  کلاس مالی برم ?یا چیکار کنم ?

 • تصویر فرد

  مهین پورعلی‏ - 96/2/26

  سلام خسته نباشیدآقای افشار.میخواستم بدونم آیابایدبرای زبان تافل روهم خوندیالزگی کافیه؟وباخوندن لزگی چن درصد میشه زد؟

 • تصویر فرد

  حدیث‏ - 95/10/29

  برای قبولی روزانه دانشگاه اصفهان رتبه چندلازمه؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/12/26

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه حسابداری مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  لیلا‏ - 95/8/15

  سلام میخوام یه سوال بپرسم که به ارشد ربطی نداره ولی چون کسی رو پیدا نکردم ازش راهنمایی بگیرم ناچار مزاحم شما شدم.من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و بیکارم. مثل اینکه جدیدا یه طرحی اومده که بخاطر اینکه ما با حسابداری ها دوسال طرح تجمیع گذروندیم الان میتونیم بدون گذروندن واحدی و با پرداخت تقریبا 500 هزار تومن مدرک کاردانی حسابداری بگیریم حالا سوالم اینه: بنظر شما ارزش داره این کار رو بکنم یعنی با مدرک کاردانی حسابداری که تا الان هیچی از درساشم یادم نمونده کاری گیرم میاد؟فکر میکنم بهترین راهش اینه که مثلا اگر من برای گرفتن این مدرک اقدام کنم برم جداگانه کلاسهای خصوصی نرم افزار حسابداریم ببینم تا کار گیرم بیاد نه؟!!! ضمن اینکه تصمیم گرفتم امسال ارشد روانشناسی تربیتی شرکت کنم.میشه راهنماییم کنید؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 96/1/19

  سلام. بهتره مدرک موسسات رو بگیرید تا مدرک کاردانی حسابداری.

 • تصویر فرد

  مرتضی زال‏ - 95/8/1

  باسلام و خسته نباشید .فارغ التحصیل رشته حسابداری مالیاتی از داشنگاه علمی و کاربردی .میخواستم ارشد کنکور بدم و خواستم قبولی در دانشگاه های روزانه هست و معدل کارشناسیم 15/32...چه درصدهایی را باید بزنم تا به خواستم برسم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/8/2

  سلام. لطفا سوالتون ور تو اتاق فکر گروه مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  ماعده صادقی‏ - 95/7/23

  ازکجا شروع کنم رشته حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 16 آیا قبول میشم الان خانه دارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/7/24

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - 95/7/7

  سلام ببخشید کنکور ارشد سراسری بهمن ماه هست یا اردیبهشت ماه ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - 95/7/8

  سلام اعلام کردن اردیبهشت ماه

 • تصویر فرد

  سمیه‏ - 95/3/26

  با سلام ی سوال داشتم اگه لزف کنید جواب بدین
  میخاستم بدونم با رتبه 1000میتونم شبانه چمران اهواز قبول شم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/26

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  ثمین‏ - 95/2/22

  سلام اولا ممنون از سایت خوبتان
  دوما سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشین
  آبا با میانگبن موزون 6.5 برای هر ئرس ومعدل کارشناسی 14آیا امیدی به قبولی از دانشگاه غیرانتفاعی ارومیه هس ؟؟؟ ممنون از لطفتان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/2/22

  سلام.
  احتمالش ضعیفه.
  برای این که دقیقا بدونید برای این دانشگاه چه میانیگنی نیاز هست باید سوالتون رو در اتاق فکر مطرح کنید تا اساتید و مشاوران تخصصی گروه حسابداری جوابتون رو بدن.

 • تصویر فرد

  بهاره‏ - 95/2/16

  سلام به نظر من سوالات این سخت تر از سال های قبل بود روند سوالات عوض شده فقط امار اسون بود حسابرسی هم خیلی سخت بود نظر شما چیه؟؟ با روزی ۱۰ ساعت مطالعه با این وضع فک کنم مجاز هم نشم ناراحتم):

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/2/18

  سلام.
  سطح سوالات ریاضی سخت بود ولی صنعتی و مالی خوب بود و حسابرسی خیلی مبهم و پر نکته بود سوالات. زبان رو خوب زدید یا نه؟
  برای این که سوالتون رو با جزئیات بیشتر مطرح کنید به اتاق فکر گروه حسابداری مراجعه کنید تا جزئیات بیشتری رو بهتون بگن اساتید رشته.

 • تصویر فرد

  پژمان‏ - 95/2/8

  سلام. برای روزانه کرمانشاه چه رتبه ای باید داشته باشی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/2/11

  سلام.
  تقریبا رتبه ای 200 تا 300.
  برای اطلاعات کاملتر لطفا سوال خودتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید.

 • تصویر فرد

  سلما‏ - 95/1/31

  سلام ایا رتبه برای قبولی روزانه زاهدان با دانشگاه های دیگه فرق داره؟؟ تا چه رتبه ای پذیرش دارن؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/31

  سلام.
  بله تفاوت داره.
  تقریبا رتبه تون باید زیر 350 باشه

 • تصویر فرد

  سپیده‌‏ - 95/1/24

  من ریاضی وامارم خوبه میخاستم بدونم خودم میتونم بدون کلاس رفتم درس مالی رو بخونم و درصدخوبی تو این درس داشته باشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/26

  سلام.
  بله می تونید ولی توجه داشته باش که درس مالی کلا نیاز به مرور و تست زنی خیلی خیلی زیادی داره تا بتونی راه بیفتی.

 • تصویر فرد

  سپیده‌‏ - 95/1/23

  سلام من رشتم صنایع بود تو کارشناسی میخاستم بدونم خیلی سخته که بخام ارشد حسابداری قبول شم چون رشته خودم نیست بخاطر ارشد از خرداد دیکه کار نمیکنم وقتم واسه واسه درس خوندن ازاده

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/1/24

  سلام.
  بله می تونید . اگر ریاضی و آمار و زبان خوبی داشته باشید تقریبا نصف راه رو رفتید و از بین دروس تخصصی هم سخت ترین درس برای شما حسابداری مالی خواهد بود. اگه حفظیات خوبی هم داشته باشید که درس حسابرسی براتون راحت میشه. می تونید توی سیستم مشاوره و برنامه ریز عضو بشید و به طور کامل از امکانات مشاوره و برنامه ریزی منحصربفرد رشته حسابداری استفاده کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت