اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - کد گروه 1121 

در معرفی کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی و کنکور آن باید اطلاعات دقیقی در اختیار داوطلبان این رشته قرار بگبرد. در پایین مواد امتحانی و ضرایب به تفکیک گرایش ها بررسی شده اند.

 

مواد امتحانی و ضرایب آن ها به تفکیک گرایش های کارشناسی ارشد مجموعه زبان

رشته

مواد امتحانی و ضرایب

زبان عمومی

زبان تخصصی

آموزش زبان انگلیسی

2

3

زبان و ادبیات انگلیسی 2 3
مترجمی زبان 2 3

 

اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - گرایش آموزش

کنکور سراسری برای این کد رشته در یک نوبت عصر انجام می­ شود، که البته در دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و اضافه شدن یک روز به روزهای آزمون این رشته هم در نوبت صبح برگزار شد که باید دید آیا این روند در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت یا خیر. داوطلب باید از بین سوالات موجود که مربوط به گرایش های آموزش، ادبیات و مترجمی می باشند، سوالات دروس گرایش آموزش زبان انگلیسی را پاسخ دهد. دروسی که در جدول زیر آمده اند مربوط به این گرایش هستند.

اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی - گرایش آموزش 

زمان پاسخگویی نام درس تعداد تست
150 دقیقه زبان عمومی 60 تست
زبان تخصصی  (روش تدریس) 20 تست
 (زبان شناسی) 20 تست
(آزمون سازی) 20 تست

کانال تلگرام  مجموعه زبان راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب دسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

اطلاعات دفترچه کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی

داوطلبین کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی تا چند سال پیش باید در روز کنکور به دو دفترچه سوال پاسخ می‌ دادند که یکی حاوی سوالات عمومی و دفترچه بعدی حاوی سوالات تخصصی بود. داوطلبین کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی هم چنین تا قبل از کنکور سال 87 موظف بودند در هر دفترچه به 80 سوال (جمعاً 160 سوال) پاسخ دهند که این میزان از سال 87 به 60 سوال در هر دفترچه کاهش یافت (جمعا 120 سوال). به باور سه گام یکی از مزیت‌های کاهش تعداد سوالات در کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی این است که داوطلبین با استرس کمتری مواجه می‌شوند و می‌توانند در میان تعداد محدود تری از سوالات به دنبال پاسخ صحیح بگردند. از آن جا که حیطه مسایل رشته ادبیات انگلیسی بسیار گسترده است کاهش سوالات می‌تواند احتمال گستردگی بیش از حد مباحث مد نظر سوالات را هم کم کند. نکته مثبت دیگری که در تحولات کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی رخ داده ادغام دو دفترچه است. در گذشته داوطلبین عموما در بخش عمومی با مشکل مواجه می‌شدند و در عین این که به وقت بیشتری نیاز داشتند مجبور بودند دفترچه اول و پاسخنامه را پس از موعد مقرر تحویل دهند حال آن که همین داوطلبین در بخش بعدی (یعنی دفترچه تخصصی) وقت اضافه زیادی داشتند که به دلیل منفک بودن دفترچه ها نمی‌شد از آن زمان برای پرداختن به سوالات بخش عمومی استفاده کرد. با ادغام دو دفترچه این مشکل تا حد زیادی حل شده است. اما داوطلبین نباید فراموش کنند که زمان خود را باید به درستی مدیریت نمایند.
 

 

در ادامه اطلاعاتی کلی درباره دفترچه سوالات کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی به شکل طبقه بندی شده ارائه شده است.

 

اطلاعات دفترچه سوالات کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی

تعداد دفترچه‌ها

یک دفترچه شامل زبان عمومی و تخصصی

زمان پاسخگویی

جمعاً 150 دقیقه

تعداد سوالات

جمعاً 120 سوال (60 سوال به ازای هر بخش)

زمان برگزاری کنکور در سال‌های اخیر

بعد از ظهر جمعه از ساعت 14 تا 16.30

ضرایب کنکور

زبان عمومی ضریب 2 و زبان تخصصی ضریب 3

مفاد زبان عمومی

گرامر، لغت، کلوز تست و ریدینگ

مفاد زبان تخصصی

نقد و اصطلاحات ادبی (20 سوال)، تاریخ ادبیات (20 سوال) و ژانر‌های ادبی (20 سوال)

 

برای مطالعه دروس گرایش مترجمی زبان به لینک دروس، ضرایب و شیوه طرح سوال کنکور کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی مراجعه شود.