گزیده ای از اتاق فکر مجموعه فیزیک

ورود به اتاق فکر
 • برای شروع دیر نیست ؟

  با سلام . من از الان میخوام شروع کنم که واسه ازمون ارشد بخونم به نظرتون دیر نشده ؟

 • منابع کافی برای مغناطیس

  سلام . من یه سوال داشتم .فک میکنید واسه مغناطیس همون کتاب میلفورد و حل تمرین ها ی اون و کنارشم یه کتاب صرفا تست کافیه ؟

 • حذف بعضی درسها؟

  من میخوام درسای زبان و ترمودینامیک رو حذف کنم چون هم پایه م ضعیفه و هم اینکه اینکه وقت کم دارم . فک میکنید کار درستیه ؟

 • تغییر رشته از مکانیک به فیزیک

  من میخوام برای سال اینده از رشته ی مکانیک تغییر رشته بدم و بیام فیزیک بخونم .حتی سعی کردم تو کلاسایی مثل کوانتوم هم که مخصوص رشته فیزیکن شرکت کنم . به نظر شما کار درستیه ؟

 • شروع دوباره

  نمیدونم باید چیکار کنم . کلا ذهنم ریخته به هم . از اخرین باری که به کتابا نگاه کردم دوماه میگذره . به خاطر مشکلات خانوادگی و ... نتونستم تو این دو ماه درس بخونم . خیلی استرس دارم . و فقط حدود سه چهار ماهی تا کنکور مونده . فک میکنید باید چیکار کنم ؟ میتونم جبران کنم؟

بازار کار گرایش های ارشد فیزیک

تعداد بازدید 6008 دفعه

بازار کار و آینده شغلی گرایش های ارشد فیزیک برای آشنایی بیشتر متقاضیان این رشته و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند.

بازار کار گرایش های ارشد فیزیک

بازار کار گرایش های ارشد فیزیک از تنوع زیادی برخوردار است. فارغ التحصیلان گرایش های این رشته به دنبال مشاغل موجود در صنایع، بخش های تجاری، امور مالی، بخش های آموزشی و دیگر مناطقی که با علم فیزیک در ارتباط است، خواهند بود. آن ها نقش بسیار مهمی در بخش های مرتبط با فناوری و مهندسی ایفا می کنند. در ادامه مشاوران دپارتمان ارشد فیزیک 3گام، چندین مشاغل مرتبط با گرایش های ارشد فیزیک که شما قادر به اخذ آنان خواهید بود را معرفی کرده اند. برای ارتباط با مشاور تخصصی و دریافت یک جلسه مشاوره تخصصی تلفنی یا حضوری رایگان در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ما ثبت نام کنید.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

بازار کار گرایش های ارشد فیزیک

 

بازار کار گرایش جامد یا ماده چگال

عملا جنبه تحقیقاتی این گرایش بسیار زیاد است، اما در حالت عام همان بازار کار عادی رشته فیزیک را دارد. در کل اگر بتوانیم یک بازار کار تخصصی برای آن پیدا کنیم می توانیم آن را به حوزه های کارخانجات الکترونیک و صنایع برق ربط دهیم که البته با توجه به نبود دفاتر تحقیق و توسعه در صنایع برق کشور، این هم تعریفی بیش نیست و واقعیت ندارد. بیشتر باید به دنبال تدریس، هیئت علمی شودن و یا اخذ پذیرش برای دانشگاههای خارج از ایران بود.

بازار کار گرایش اپتیک و لیزر

اگر خوش شانس باشید می توانید در سازمان انرژی اتمی، صنایع دفاع و سازمانهای مربوطه استخدام شوید. اگر هم خوش شانس نباشید که بازار تدریس را خواهید داشت.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

بازار کار گرایش فیزیک هسته ای

همانطور که میتوان حدس زد گرایش فیزیک هسته ای رابطه مستقیمی با تولید و به کارگیری انرژی هسته ای دارد که البته علی رغم اسم این گرایش، صنعت هسته ای کشور به ندرت از این گرایش استخدام میکند و بیشتر از رشته هایی همچون مهندسی هسته ای، مهندسی شیمی و ... نیروی انسانی خود را تأمین میکند. اگر دوست دارید دانشمند هسته ای شوید ترجیحاً به این گرایش وارد نشوید. همان مهندسی هسته ای یا ... به رویای شما نزدیکترند! بازار کار عمومی فیزیک نیز در این گرایش صدق می کند که در گرایشهای قبل آنقدر تکرار کردیم که تکرار مکررات می شود.

بازار کار فیزیک گرانش و کیهان شناسی

بازار کار خاصی در ایران برای آن وجود ندارد و می توانید به خاطر علاقه به سراغ این گرایش بیایید نه بازار کار. البته گرایشی است که در آنسوی آب ها از آن بسیار استقبال می شود. بازار تدریس فیزیک و ریاضی اما همچنان برایتان محفوظ است.

 

عضویت در کانال کارشناسی ارشد 98

 

بازار کار گرایش نجوم و اخترفیزیک

عاشقان کیهان و نجوم به خاطر بازار کار این گرایش کار را انتخاب کنند ولی واقعا برای مطالعه و تحقیقات گرایش دوست داشتنی و ارزشمندیست. البته اگر از پس محاسبات سنگین آن بربیایید. بازار کار عمومی فیزیک نیز در این گرایش صدق می کند که در گرایشهای قبل آنقدر تکرار کردیم که تکرار مکررات می شود.

بازار کار گرایش ذرات بنیادی و نظریه میدان ها

لطفا فقط براساس علاقه این گرایش را انتخاب کنید نه براساس بازار کار. شیفتگان فیزیک نظری در این رشته به طور کامل می توانند اقناع شوند. کماکان بازار تدریس فیزیک برای  این دسته نیز وجود دارد. بازار کار عمومی فیزیک نیز در این گرایش صدق می کند که در گرایش های قبل آنقدر تکرار کردیم که تکرار مکررات می شود.

بازار کار فیزیک آماری و سامانه های پیچیده

این گرایش نیز بازار کار به خصوصی ندارد و اگر شانس بیاورید و پایان نامه شما مرتبط با یکی از فیلدهایی که شرکتهای تحقیقاتی و دانش بنیان در آن از همه بیشتر است باشد و در نتیجه باعث می شود تا شانس به دست اوردن شغل پژوهشی را داشته باشید که البته چندان هم زیرساختهای چنین پژوهشهایی وجود ندارد. همچنان بازار تدریس پاربرجاست.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

سایر بخش های مجموعه فیزیک

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 97/11/30

  سلام اپتیک کوانتومی زیر شاخه اپتیک ولیزر است؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد